Miro's eerste lustrum een feit 55Elke soldaat heeft een Maarschalkstaf in zijn ransel99 Vijf jaren vol up en downs dankzij "pioniersgeest" een succces luiiiiifiiinui personeelsblad ahold n.v. "De Bonte Kraai" per dekschuit over de Zaan Wat men op de cursus leert, moet men terugvinden in de praktijk WINSTHERSTEL AHOLD N.V. verder in deze Flitsen flitsen DO 33-ste jaargang no. 3 maart 1976 5 Jarenplan moet ljjn brengen in Ahold goederenstroom pag. 2 Een gelukkig mens is een Miro waard pag. 3 Aan mooie vleesbenamingen doet AH niet mee pag. 4 Westerlingen uit "AH familie" bewezen te kunnen feesten pag. S DTP verzorgt remodeling, aan kleding en 'house styling' pag. 6 en 7 Personalia pag. 8 Gepensioneerden over vroeger en nu pag. 9 "Beauty en Body" wordt shop in de shop pag. 11 Ondernemingsraad gaat onzekere toekomst tegemoet pag. 12 De in zeven stukken gezaagde molen- schuur zou aanvankeiyk met een Ameri kaanse reuzenhelikopter uit het Duitse Wiesbaden zijn vervoerd van de Noord- dyk in Wormerveer naar De Zaanse Schans, maar de technische problemen die hierbjj om de hoek kwamen kjjken, noopten de bestuurderen van stichting De Zaanse Schans om op andere wjjze in het transport te voorzien. De firma Joh. Schol uit Zaandam verzorgde nu het transport over water. Voor elk van de zeven delen waren twee dekschuiten nodig, hetgeen dus in totaal veertien dekschuiten betekende die aan elkaar waren gekoppeld, voortgetrokken door sleepboten van de firma Wytekamp uit Zaandam. Inmiddels staat "De Bonte Kraai" al in volle glorie aan de Zaanse Schans. Zoals bekend is de bestemming van de oude molenschuur een tweede restaurant aldaar. Een oeroud gezegde dat nog steeds niet aan waarheid heeft ingeboet. Natuurlyk dient deze 'staf op de een of andere manier uit de 'ransel' te komen maar dat gaat niet zonder inspanning. Toch kan inspanning verspilde energie wor den, wanneer het klimaat waarin men werkt ongezond is. Als Aholder mag men zich daarom gelukkig prijzen dat men in het concern te maken heeft met een instelling ten opzichte van opleiding en promotie, waarby elke medewerker zyn of haar eigen carrière kan maken. grondslagen Als onderstreping van het hierboven ge stelde citeren wij enige regels uit de "Grondslagen voor het Personeelsbeleid van Ahold NV": 1Centraal staat in ons personeelsbeleid dat Ahold de personeelsleden van zijn ondernemingsonderdelen zodanige mogelijkheden in het werk wil bieden, dat daarin bevrediging, maar ook een uitdaging wordt gevonden. 2. Een ieder die leiding geeft, zal ervoor zorgen dat degenen aan wie hij leiding geeft, hun funktie en taak kennen. 3. Indien nodig zorgt de onderneming voor opleiding en vorming voor taak of funktie. Van alle medewerkers, maar zeker van degene die vooruit wil, wordt bereidheid verwacht zich in te spannen voor verdere persoonlijke ontwikkeling. 4. Het promotiebeleid is erop gericht om de medewerkers te laten groeien naar (vervolg pag. 11) De Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur. Ahold N.V. hebben besloten aan de op 5 mei 1976 te houden algemene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen een dividend over het boekjaar 1975 uit te keren van 4,- (vorig jaar 3,60) in contanten of naar keuze van de aandeelhouder 2,40 (vorig jaar/ 2,-) in contanten met daarboven een uitkering uit de fiscaal vrije agioreserve van 3 1/3% (vorig jaar 3 1/3%). De totale omzet over 1975 bedraagt f 2.882 miljoen, hetgeen een stijging is van 18,6% ten opzichte van 1974. Het herstel van de nettowinst heeft zich in het tweede halfjaar 1975 voortgezet. Met name de zomerperiode gaf goede resultaten. De nettowinst over geheel 1975 is toegenomen van 10.471.000 tot 18.813.000, waarmee nu na de winst dalingen in 1973 en 1974 de nettowinst 1972 dicht benaderd is. In procenten van de omzet is de netto winst over 1975 0,65% (1974 0,43%; 1973 0,64%; 1972 1.08%). Per aandeel van 20 nom. is de netto winst/11,64 (1974 6,83; 1973 ƒ8,48; 1972 12,32). Het jaarverslag verschijnt op 16 april 1976. TOESLAG RENTEVERGOEDING SPAARFONDS Het dividend-voorstel 1975 houdt een verhoging in tot/4,- per aandeel (20%). Indien de aandeelhouders in hun ver gadering op 5 mei dit voorstel goed keuren, zal de rentetoeslag over 1975 280% worden. De rentetoeslag bedraagt maximaal ƒ500,- per jaar. Over 1974 was het dividend 3,60 per aandeel (18%), zodat toen de rente toeslag 240% was. Zoals bekend, wordt naast de vaste rentevergoeding van 4,55% op het rente bedrag een toeslag gegeven van 20% van dit bedrag, voor elk geheel procent divi dend dat op de gewone aandelen Ahold N.V. boven de 6% wordt uitgekeerd. Het was op 24 maart j.l. op de kop af vijf jaar geleden dat de eerste Miro-hyper- markt te Vlissingen zijn poorten opende. Nu, 5 jaar later, beschikt de Miro over een achttal vestigingen en wel te Vlissin gen, Maastricht, Leeuwarden, Nijme gen, Purmerend, Beek, Zutphen en Heerhugowaard. In september a.s. zal in Assen een hypermarkt worden ge opend. Ter gelegenheid van het vijf-jarig be staan vond er op 20 en 27 maart in elk van de Miro-vestigingen een feestelijke personeels-bijeenkomst plaats. 2.200 medewerkers Het Miro-bedrijf is, ondanks "ups en downs", in een korte spanne tijds ge groeid tot één van de grote detail handelsorganisaties in ons land, waar ca. 2.200 medewerkers een arbeids plaats vinden, ofwel gemiddeld 250 per vestiging. Het is duidelijk dat de eigentijdse Miro hypermarkt-formule levensvatbaar is ge bleken. De consument heeft de plus punten herkend en geaccepteerd. In alle Miro's tesamen komen dan ook ca. 300.000 bezoekers per week. Een belangrijk feit is dat de medewer kers in de Miro-organisatie grote in spraak hebben in het bedrijfsgebeuren. Bij de interviews hoorden wij "Alles kan hier!". Daardoor is men het wel en wee van de hypermarkten als iets persoon lijks gaan beschouwen en wordt er met enthousiasme gewerkt. pluspunten Bij de opening van de eerste zaak vijf jaar geleden was er uit verschillende hoeken nogal wat kritiek te horen. Van daag kan gesteld worden dat de hyper- marktformule een aantal belangrijke pluspunten te zien heeft gegeven. In de steden van vestiging bleek dat de koop- centrum(unktie verstevigd werd. De sta tistieken wijzen uit dat 1 op de 3 klanten van verder dan 5 KM komt. Voor wat de toekomst betreft is de leiding van Miro optimistisch gestemd. De eisen die de overheid heeft geformu leerd blijken in de praktijk in grote trekken overeen te komen met de voor waarden die men zelf aan een nieuwe vestiging stelt. Er is dus alle aanleiding de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. ALAAF! ALAAF! ALAAFU! Ook A holders weten wat carnaval is. Het beste bewijs hiervan werd wel geleverd in Oisterwijks hotel-restaurant "Kleijn Speijck tijdens het DC Carnaval 1976, en in de Ridderkerkse sporthal "De Fakkelwaar 1373 AH-ers uit Rotterdam en omstreken lieten zien, dat ook bóven de grote rivieren goed gefeest kan worden [op-de ftttv het-bekende "Pap-en Leutorkest uit KrabbegatOp pag. 5 kunt u lezen hoe het op beide carnavalsvieringen toeging; bovendien vertelt de heer Sijstermans, werkzaam bij Simon Hoensbroek, wat een 'buuttereedner' is en doet met carnaval.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 1