Goud voor Shocking Blue Goalgetter van het Ned. Amateur Elftal AH-Flitsen Pagina 8 Wat Joost de Draayer en menig andere d.j. al verwacht hadden, is gebeurd. VENUS, je weet wel die stampert van de Haagse popgroep Shocking Blue, is in Nederland, België en Luxemburg 100.000 maal over de toonbank gegaan Gitarist-leider-komponist Rob van Leeuwen, zangeres Marisca Veres, basgitarist Klaasje van der Wal en drummer Cor van der Beek waren daarom onlangs eventjes in Brussel voor het in ontvangst nemen van een gouden plaat. Ze laten je dat 14-karaats pronkstuk op donderdagavond 27 november a.s. tussen 7 en 8 uur zien in JAM. Ga gerust maar eens kijken naar dit t.v.-programma van Robby Dale, want je ziet niet alleen wat. je hoort ook de opvolger van VENUS: MIGHTY JOE. Deze nieuwe hit-flipper van Shocking Blue, waarin Marisca Veres bewijst één van onze beste vocalistes te zijn, is eveneens een brouwseltje van Rob van Leeuwen. De knaap, die in 1968 de Motions verliet omdat hij zich bij hun niet muzikaal kon uitleven. FLITZ-IN vindt MIGHTY JOE een machtige schijf, die best een plaatsje waard is in je discotheek, Dat geldt overigens ook voor de LP Shocking Blue at home, die in oktober is uitgekomen* De tweeling v. d. Kerkhof gefotografeerd voor het begin van de interland- voetbalwedstrijd Wales-Nederland. Links Willy. Zei Willy van de Kerkhof door de telefoon: ,,De voetbalsport neemt bij ons thuis een belangrijke plaats in. M'n vader heeft in Helmondia gespeeld en m'n 26-jarige broer Gerard komt nu uit voor de 1ste divisieklub Helmond Sport. Daarvoor zat hij in de topploegen van Sparta en FC Den Bosch. René en ik voetballen in het eerste elftal van de tweede klasser MULO, waarvoor we het afgelopen seizoen zo'n 40 „goals" maakten." Training? „Dinsdagmiddag is de vaste oefenmiddag van het Ned. amateur team. Dan wordt er pittig getraind op het KNVB-complex in Zeist, of gevoetbald tegen een (semi) profklub. Van Heracles wonnen we met 91 (5 doelpunten kwamen van de voet van Willy v. d. Kerkhof - red. FLITZ-IN), tegen Sparta speelden we met 22 gelijk en van ADO verloren we met 31. Woensdag- en donderdagavond trainen we met de selektieploeg van MULO en op zaterdag en maandag doen m'n broer en ik zelf wat aan onze konditie. Bijvoorbeeld door te gaan „bos- lopen", daar wordt je snel van en het geeft je lucht. Snelheid is onze grootste troef. René loopt de 100 meter in 10,9 sekonden en ik in 10,7." Roken, drinken, uitgaan? „Ik rook en drink niet. Echt uitgaan doe ik zelden. Ik heb wel verkering, maar m'n meisje is geen danstype. Zaterdagavond blijven we dan ook meestal thuis. Zondagmiddag gaat m'n meisje mee naar het voetballen. Ze is een vurig supportster en wijst me na afloop nog wel eens op m'n fouten. Zondagavond vertoeven we veelal bij vrienden." Betaald voetbal? „M'n broer René ziet er op dit moment niet zoveel in. Ik wel, het is volgens mij te kombineren met m'n werk bij Albert Heijn. Ja, we zijn al door enige profklubs benaderd Door wie? Dat mag ik niet zeggen. Een AH Jeugdraad In de diverse ondernemingsraden van ons koncern hebben mede werkers die jonger dan 21 jaar zijn, geen zitting. Een beetje vreemde zaak, als je je realiseert dat het overgrote deel van de personeelsleden van Albert Heijn NV jonger is dan 21 jaar. FLITZ-IN's verzoek aan de AH- direktie: installeer naast de bestaande ondernemingsraden één of meer jeugdraden. Laat vertegenwoordigers hiervan plaats nemen in de centrale ondernemingsraad. Mocht dat juridisch niet zijn toegestaan, benoem dan een centrale jeugd raad. Het zou demokratisch zijn als de wensen, bezwaren en meningen van de AH-jongeren door hun leeftijdgenoten konden worden kenbaar gemaakt aan de betrokken instanties Redaktie-adressen FLITZ-IN: CORRY BAARS HK, afd. 554 JAN BELIER JR. HK, afd. 366 AH's Willy van de Kerkhof: Gefeliciteerd Op ons kruiswoordraadsel ontvingen wij 138 oplossingen van zowel jong als oud. De Fl-redaktie is daarom van plan regelmatig een puzzel te plaatsen, wat veel lezers beslist op prijs zullen stellen. De winnaars - we hebben eerlijk geloot - zijn: de heer G. Oosterink, van TO Amersfoort, en mej. B. Manuputty, van het HK, afdeling Korrespondentie. Beiden krijgen de platenbon binnenkort toegezonden. Willy v. d. Kerkhof (rechts) in de aanval. De jongste en meest talentvolle voetballers van het Nederlands amateurelftal zijn de tweelingbroers Willy en René van de Kerkhof. De 18-jarige Willy is door de week werkzaam in Albert Heijn's zelfbediening aan de Markt te Helmond, waar hij in opleiding is voor 1ste assistent. Z'n naam kwam vetgedrukt op de sportpagina's van de dag- en weekbladen toen hij enkele weken geleden tijdens een wedstrijd tussen de amateurploegen van Nederland en Wales de enige twee doelpunten scoorde. FLITZ-IN belde hem naar aanleiding van dit heugelijke feit op en sprak over hoe kan het anders voetbal. ik je" te horen. Bij het betaalde voetbal is het nog een beetje erger. Maar al te vaak gaan daar de zakelijke belangen (het geld) boven de sportiviteit. Of ik een moeilijke jongen in het veld ben? Ik dacht van niet. Tijdens een wedstrijd houd ik me alleen met het voetballen bezig. Met de leiding bemoei ik me niet, daar is de scheidsrechter voor. Die scheidsrechter mag in het betaalde voetbal overigens best wat meer verdienen Zelf zou ik graag naar een eredivisieklub gaan. Een Zuidamerikaanse ploeg? Neen, liever niet. Die spelen me te ruw en te grof. Wat zij doen heeft weinig meer met voetballen te maken." Spel verruwing en betaling scheids rechter? „De voetbalsport wordt steeds harder, ook bij de amateurs. Je krijgt gauw opmerkingen als „denk er om, de volgende keer trap

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 8