/T\ c/e C Ép J centrale r ondernemingsraad bijeen Hoewel een beetje vroeg, we waarschuwen u nu alvast, dat u op oudejaarsavond niet al te fanatiek met vuurwerk omspringt Doetinchem draait enthousiast AH-Flitsen Pagina 7 Op 23 oktober 1969 vergaderde de Centrale Ondernemingsraad te Zaandam. Als gasten waren aanwezig Ds. van Schaick van „Evangelie in Industrie" en Aalmoezenier de Haan van het Bedrijfsapostolaat. Resultatenoverzicht Dank zij de 7-artikelenaktie is in beide laatste perioden het omzet- plan bijna gehaald. Aan de hand van dia's worden de resultaten van de verschillende on dernemingsonderdelen toegelicht. Er zullen proeven genomen worden met verkoopplaatsen van normale afmetingen, maar dan met een be perkt assortiment. Opleiding OR-leden Degenen, die de kursus in Gar deren hebben meegemaakt, zijn van mening, dat dit een goede kursus is. Er wordt duidelijke taal in gesproken. Het bleek ook nuttig dat men onderling kennis nam van de akti- viteiten van andere ondernemings onderdelen. SER-advies ondernemings structuur In een bijlage hadden de leden kennis genomen van de hoofdlijnen van dit advies. Enige leden vroegen of de voor zitter, conform dit advies, wil be vorderen dat de COR met een eigen kandidaat komt voor het toekom stige College van Commissarissen. Zij zouden het op prijs stellen in dien de faktor arbeid meer uitdruk kelijk in dit kollege vertegenwoor digd zou zijn. Een ander lid vraagt zich af of de inspraak, die van de COR verwacht wordt bij het behandelen van pensioenreserveringen en winst verdeling, wel voldoende zinvolle inhoud kan krijgen. OR restaurants In januari 1970 zal overgegaan worden tot vervroegde verkiezing van de OR-restaurants. Door net grote verloop wordt dan voorkomen, dat voor een korte zittingsduur nieuwe leden zouden moeten worden uitgenodigd. Mutaties De voorzitter deelt mede, dat de heer W. A. Scholte, distriktshoofd West, tijdelijk belast is met de lei ding van een afdeling „Organisatie filialen en distributie". De heer Th. van Duimen zal een deel van de oude taak van de heer Scholte voorlopig waarnemen. De heer Ir. P. van den Berg is met ingang van 1 december 1969 be noemd tot bedrijfsleider van PB Wijhe. Centrale Ondernemings raad op Wereld tentoonstelling in Osaka Tijdens de vergadering van de Centrale Ondernemings raad op 23 oktober 1969 in Zaandam heeft de bekende fotograaf Eddy Posthuma de Boer, een zoon van onze ge pensioneerde bedrijfsleider, in opdracht van de Rijks voorlichtingsdienst, vele fo to's genomen. Deze zijn bestemd voor de wereld tentoonstelling 1970 in Osa ka, Japan, om te laten zien hoe het Nederlandse be drijfsleven aan het overleg vorm geeft. De heer Posthuma de Boer was enthousiast over de levendige diskussie, die hij op de plaat kon vastleggen. Tot onze spijt laat de be groting van de Flitsen niet toe om even een retourtje Osaka te nemen, teneinde de bezoekers een monde linge toelichting te geven. Zelfbedienings warenhuizen De voorzitter licht de mededeling toe, die reeds in de pers ver schenen is over zelfbedienings warenhuizen. Wat de oriëntatie in het buitenland betreft, deelt hij desgevraagd mede dat geen enkele groep zich onge rust behoeft te maken. Onze onder neming verkeert in een dergelijke expansieve groeiperiode, dat er gelukkig eerder personeelsleden te weinig dan teveel zijn. Openheid in salarissen Gevraagd wordt om meer infor matie over het salarissysteem, ook voor de hogere funkties. In ieder geval zou het op prijs gesteld wor den als betrokkenen op de hoogte zijn van het maximumsalaris van hun groep. Ter voortzetting van de in het vorige nummer begonnen serie „De mensen van AH" bezocht onze speciale verslaggever deze maal het filiaal in Doetinchem. Hij sprak er met de volgende personen. Je wordt erbij betrokken Evangelie en Industrie en Bedrijfsapostolaat Ds. van Schaik en Aalmoezenier de Haan lichtten de achtergrond en de aktiviteiten toe van hun afde lingen. De kerk heeft altijd aan dacht besteedt aan het gezin, maar de mens in zijn werk is vaak ver geten. De gemeenschappelijke kerken pakken dit probleem nu aan door: 1. huisbezoek; 2. gespreksgroepen, bedrijven en „geloven" gemengd; 3. bedrijfsbezoek; 4. vormingscentra. Mej I. Aansorgh, administratrice. Zij is een jaar geleden als nood hulp op vrijdagavond en zaterdag begonnen. Omdat haar kantoor baan in Ulft haar niet beviel, be sloot ze naar een vaste baan in de toen nog spiksplinternieuwe Super- Mart te solliciteren. Daarvan heeft ze geen spijt gehad, want haar huidige werk (kassa's tellen, tele foon, totaalstaten maken en loon administratie) is erg afwisselend. „Wanneer je met veel mensen op een kantoor zit", zegt zij, „ben je zo gauw een nummer. Hier word ik bij alle dingen betrokken." Mej. Aansorgh („iedereen in Neder land die ook zo heet, is familie") vindt alles bij AH goed geregeld. „Ze denken overal aan." De tele foontjes met het districtskantoor en de korrespondentie met Zaandam herinneren haar er voortdurend aan, dat zij een rol speelt in een groot en machtig concern. „Dat geeft een plezierig en veilig ge voel", deel zij mee. Op vrijdagavonden hoeft het don- kergekouste blondje niet te wer ken. maar ze doet het toch. „Ik blijf dan voor mijn plezier aan de kassa zitten, omdat ik het kontakt met de klant zo leuk vindt." Zware mensen De heer G. Pieper is chef non-food, een lange vaderlijke figuur die een vraagbaak is voor velen. Geduren de zeven jaar deed hij veel ervaring op bij Albert Heijn, ook op het gebied van de kruidenierswaren. Daardoor blijft hij ook de klant, die hem aanschiet met vragen over levensmiddelen, nimmer een ant woord schuldig. „De mensen klam pen mij aan omdat ik meestal de eerste met een witte jas aan ben die ze in het midden van de zaak zien lopen. Ik kan mij onmogelijk permitteren bepaalde dingen niet te weten, ook al betreffen zij een andere afdeling. Als het moet, kan ik zo inspringen bij de vleeswaren. AH, „een bedrijf dat vele mogelijk heden biedt". Meisje van de rekreatie Mej. A. Wassink is in het Doetin- chemse filiaal „het meisje van de rekreatie". In het voorjaar en de zomer gaat zij over de camping artikelen en de tuinstoelen en in het huidige jaargetijde ziet zij zich omgeven door honden, apen, tij gers, beren, politie-auto's, poppen, bouwdozen, steppen, fietsjes enz. Nu de komst van de grijze bis schop uit Spanje niet lang meer op zich zal latqn wachten, komen er iedere dag weer nieuwe dozen binnen en juffrouw Wassink begint zich al af te vragen, waar ze al die spullen in vredesnaam moet laten. Dat betekent echter allerminst, dat ze de laatste zes weken van het jaar met angst en beven ziet nade ren. Integendeel, ze verheugt zich op de gezellige drukte in de tijd voor Sinterklaas en Kerstman. Want de kaarsen, de ballen, de pieken en de andere kerstboom versieringen die, nadat de stoom boot naar Spanje is teruggekeerd, halsoverkop tevoorschijn worden gehaald, behoren ook tot haar „vakgebied". Maar het liefst houdt het voormalige kindermeisje zich toch bezig met het speelgoed. „De mensen in de Achterhoek zijn nog wat konservatief", zegt ze, „ze kopen de gewone dingetjes, zoals de beesten, de poppen en de auto's, maar ze willen van de maanraketten nog niets weten." Prestatiedrang kun je uitleven De chef-slager, de heer W. N. A. Groen, heeft in de loop van bijna zes jaar al in diverse filialen ge werkt en hij kan dan ook best over AH oordelen. „In zijn totaal een machtig bedrijf, omdat het met zijn tijd meegaat", zegt hij. „Je kunt het zien in deze zaak. Wat een assor timent. Je vraagt je af of alles wordt verkocht, maar de klant kan het hier dan toch maar vinden." Hoewel er, „wanneer je plotseling „Non food-artikelen", vindt de heer Pieper, die als lid van de onder nemingsraad in brede AH-kring bekendheid geniet, „vragen meer handelingen dan andere produk- ten. Ze moeten worden uitgepakt, zonodig schoongemaakt, geprijsd en in het vak gebracht. Bij verkoop komen wij er vaak aan te pas om het produkt van een verpakking te voorzien. De klant moet trouwens toch veel meer dan op een andere afdeling worden geholpen. Men vraagt veel om advies en infor meert naar b.v. de kwaliteit of de wijze van onderhoud Bij textiel moeten er bovendien maten wor den genomen." Dit laatste brengt de heer Pieper op een merkwaardig probleem. „Er wonen hier in de Achterhoek veel zware mensen en daarom heb ik hier eigenlijk voor kleding meer grote maten nodig. Die zijn meestal snel uitverkocht, terwijl we met de kleine blijven zitten." De non food- chef vindt het prettig werken bij iets gedaan wilt hebben, wel eens wat te veel schakels moeten wor den gepasseerd", neemt de heer Groen met respekt zijn hoed af voor de organisatie bij Albert Heijn. „Je wordt prima geïnformeerd van uit Zaandam. Ze proberen daar alle vragen voor te zijn. Natuurlijk twij fel je wel eens aan de juistheid van sommige beslissingen, maar ach teraf blijkt altijd, dat ze het toch bij het rechte eind hebben gehad." Over zijn werk zegt hij: „Iedere man heeft een bepaalde prestatie drang en die kan ik bij AH volop uitleven. Een slager (die wel dege lijk een dierenvriend kan zijn) heeft een duidelijk dienende funktie. Het geeft mij grote voldoening iets wat in ruwe brokken binnenkomt, zo aantrekkelijk mogelijk aan de klant te presenteren". Ook de heer Groen bespeurt in dit deel van het land een zekere terug houdendheid jegens modernere tendenzen, hetgeen onder meer betekent, dat het met het achter vlees nog niet zo best wil lukken.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 7