alberfs corner De snelle0 De rustige 0 Handig omrekenapparaat in Putte De Culinaire (g AH-Flitsen Pagina 3 Het nieuwe AH-filiaal in Putte, een door de grens gespleten dorpje achter Ossendrecht, heeft bij zijn ingebruikneming een primeur onthuld. De caissières hebben boven hun check-outs een uiterst modern valuta-omwisselapparaat, waarop de Belgische bezoekers met welgevallen hun oog laten rusten. In de winkels van de minuscule gemeente was het tot dusver n.l. maar een onover zichtelijk geharrewar met de franken en de guldens. De winkeliers maakten hun omrekeningen met potlood en papier, wat niet alleen lang duurde, maar ook een aanzienlijke kans op abuizen bood. Bovendien was het de klanten meestal totaal onduidelijk, welke koers er nu eigenlijk werd gehanteerd. Dagkoers wordt vermeld In de grote zelfbedieningszaak van AH hangen boven de kassa's dui delijke borden, waarop staat: „Wij rekenen de dagkoers. 1 Belg. franc Op uw verzoek wordt omgerekend in francs". Het ver vullen van deze wens vraagt van de caissières nauwelijks meer dan een handomdraai. Zij slaat het door de check-out getelde totaal aan op het omwisseltoestel, dat onmiddellijk laat zien, wat er in Belgisch geld moet worden be taald. Bedrijfsleider v. d. Water heeft niet nagelaten deze vertrouwen wekkende aanpak in advertenties wereldkundig te maken en onge twijfeld is het mede daaraan te danken, dat de mensen thans van ver uit het Vlaamse land naar de Puttese Albert Heijn-winkel stro men. Uit de wijde omgeving afkomstig is mevrouw A. Ceutmans uit Antwer pen, die overigens al vele jaren de gewoonte had op zaterdagen met haar dochter in de auto te stappen om naar Holland te gaan. „Het is vooral voor een gezellig ritje te maken", vertelt ze rad. „O, jawel, de p.akskes margarine zijn hier beter en goedkoper, maar verder schelen de prijzen niet zoveel meer." Albert Heijn stond bij haar reeds lang te goeder naam en faam bekend. „Omdat ik zo vaak al in Nederland geweest ben, eeh meneer", legt ze uit. Mevrouw Ceutmans vindt het ingebruik- nemen van de omwisselapparatuur duidelijk een gelukkige greep, om dat de klant nu tenminste precies weet waaraan hij toe is. „De an dere winkeliers", zo luidt haar oor deel, „doen het de ene keer zus en dan weer zo. Ge kunt het bij hen niet volgen." Eenvoudige bediening Het bedienen van de toestelletjes is zo eenvoudig, dat zelfs wij ge loven het te kunnen, maar met het teruggeven van het Belgische geld hebben enige caissières nog wel wat moeite. Eén van de caissières is echter vanover de grens af komstig en omdat naar schatting 70 a 80 procent van' de klanten zuiderburen zijn, vormt zij de „be manning" van de drukst gepas seerde check-out. Het valutaverschil in de grens gebieden leidt vanzelfsprekend nogal eens tot komplikaties en vooral de allerjongsten hebben het er moeilijk mee. „Vanochtend kwam er een joch met een vijf francstuk en een kwartje, waarvoor hij een zakje drop van vijftig cent wilde hebben", vertelt mevrouw A. J. M. Schipper, een pittig, donker- ogig verschijninkje, dat uit Den Haag afkomstig is en nu in Putte aan de kassa zit. En dan doet zij het omslachtige verhaal van een Belgische dame die voor vier ver schillende gezinnen boodschappen kwam doen, zodat er op de check out eerst apart moest worden aan geslagen, waarna de vier afzonder lijke bedragen via de nieuwe apparatuur in francen werd omge rekend. „Vervolgens", vertelt me vrouw Schipper, „zei de klant zegels te willen hebben, zodat ik de Nederlandse totalen weer bij elkaar moest optellen omdat over Er zijn nu drie Albert's Corners in de Kalverstraat op één adres! dagkoef rekenen Haastige spoed is altijd goed bij de Albert's Corner Snelservice Geen wachttijd en dus MEER LEKKERE EETTIJD! SNEL&SHOP&SMUL Rustig en gezellig koffie drinken doe je in de Koffieshop van Albert's Corner. Er is trouwens ook een complete menukaart. SNEL&SHOP&SMUL Fijnproevers savoureren de kipspecialiteiten, de Fondue en de Vele Andere Uitstekende Gerechten boven in „De Jonge Roeien". SNEL&SHOP&SMUL U weet wel Kalverstraat vlak bij de Dam de som daarvan wordt berekend hoeveel bonnetjes men kan krijgen. En aangezien die in Belgisch geld betaald zouden worden, was ik toen weer genoodzaakt van het omwisselapparaat gebruik te ma ken." „Wanneer er weer eens zo iets gebeurt", roept bedrijfsleider v. d. Water geschrokken uit, „moet u mij direkt waarschuwen, want de politie heeft me juist opgebeld dat ze hier in de buurt weer met wissel trucs bezig zijn." Hij heeft overi gens al ontdekt dat de kostbare toestelletjes, die nauwkeurig zijn tot vier cijfers achter de komma, ook voor intern gebruik diverse mogelijkheden bieden. Goede vooruitzichten Optimistische prognoses ten aan zien van het Puttese filiaal zijn ze ker gerechtvaardigd. De drukte is al aanzienlijk groter dan zo kort na de opening zou mogen worden verwacht. De belangrijkste trek pleister voor onze zuiderburen is de margarine, die vaak in dozen van 5 en 10 kilo wordt weggesleept naar het Vlaamse land, waar zo als de Belgische verkoopster me vrouw J. Dams ons vertelt achterham „hesp" heet en cerve- laatworst „pepersosies". André Marinus Dinsdagochtend 11 oktober is de self-serviceafdeling in de Albert's Corner aan de Amsterdamse Kal verstraat officieel in gebruik ge nomen. Hiermee kwam een einde aan een reeks van verbouwingen in dit pand, die leidden tot het ont staan van de eerste „drie-in-één AC". Onder één dak treft men thans behalve het zelfbedienings restaurant nog een coffeeshop en het eethuisje „De Jonge Roeien!' In dit laatste, op de eerste ver dieping gesitueerde etablissement- je, verwelkomde de heer G. J. Hermanides, direkteur van Albert Heijn Restaurants NV, tegen elven diverse persvertegenwoordigers. Er waren verslaggevers van o.m. Het Algemeen Handelsblad, Het Parool, Trouw, De Telegraaf, De Typhoon en Flitsen. De meesten van hen kwamen voor het eerst in ,,De Jonge Roeien" en bleken over de inrichting zeer te spreken. „Er komen hier enorm veel toeristen", vertelde hun gastheer trots, „hoe die de weg hierheen zo snel heb ben gevonden, is ons een raadsel. Er was nauwelijks propaganda voor nodig. Er schijnt een soort van mond-naar-mond-reklame te heb ben plaatsgevonden." Na de koffie daalde het gezelschap de trap af, om beneden de opening van de zelfbedieningsafdeling bij te wonen. De heer Hermanides be klom een omgekeerd bierkistje en hield een vlotte speech. „Albert Heijn", zo zei hij, „kent sinds 1923 de smaak van het restaurantwezen, een smaak die, zoals pers- publikaties van de laatste jaren aantonen, wel eens wat zuur is. Toch hebben wij het lef gehad steeds verder te gaan, omdat het onze overtuiging is, dat er in de toekomst altijd door velen buitens huis zal worden gegeten." Hij konkludeerde. dat de huidige Horecabedrijven te weinig tege moet komen aan de veranderende behoeften van de klant, die steeds koopbewuster is geworden. Men 'waardeert een restaurant op grond van de service, de sfeer, maar vooral ook de prijs en de kwaliteit. „Wij zijn daarom nieuwsgierig", aldus de heer Hermanides, „of wij met de hier gevonden drie-in-één- formule in de roos hebben ge schoten." Het eethuisje „De Jonge Roeien", dat vooral is afgestemd op de gezelligheidseters, is in de korte tijd van zijn bestaan al een „overtuigend sukses" gebleken en ook met de coffeeshop, die een voortzetting betekent van de nor male AC-gedachte, gaat het naar wens. „Ik twijfel nu ook helemaal niet", zo klonk het vanaf het bier kistje, „aan de toekomstmogelijk heden van het nu te openen zelf bedieningsrestaurant, dat in deze opzet, geloof ik wel, een primeur is voor Nederland." De heer Herma nides deelde mee, dat de voor delen van de hier toe te passen rationele exploitatie zullen worden doorberekend aan de klant, het geen zal neerkomen op een prijs verlaging van gemiddeld 5 procent ten opzichte van de gewone Albert's Corners. Deze groepsfoto is genomen tijdens afscheid gepensioneerden in de AC - Oude Gracht te Utrecht op 8 oktober j.l. n.l. de heren W. Th. Nordsiek, N. L. Besse, C. D. van Leeuwen, C. Vos, L. L. Vermaire met hun echtgenotes. Albert Heijn Stichting Spaarfonds Postgirorekening no. 191.88.73. Bankrekening no. 48.60.75.982. Amsterdam-Rotterdam Bank, Zaandam. Beide rekeningen t.n.v.: Stichting Spaarfonds Albert Heijn, Zaandam. Afscheid brandweercommandant hoofdkantoor Op 30 september j.l. werd afscheid genomen van de heer A. Claasen, als brandweercommandant van het Hoofdkantoor. Als zijn opvolger is benoemd de heer J. Abcouwer. Namens de brandweerploeg bood de heer W. Lakeman de heer Claasen een vulpen met inscriptie aan. De heer Claasen bedankte allen voor dit geschenk en tevens voor de prettige samenwerking die hij de afgelopen jaren van zijn ploeg heeft mogen ondervinden. W. Lakeman

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3