op de "^Italiaanse toer Inter AH huwelijk Te enthousiast ingehaakt op Italiaanse toer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Scheppingsdrang In het filiaal aan de Van Starken- borgh-hof in Utrecht hadden de afdelingschefs hun medewerkers om ideeën gevraagd en dit leidde ertoe, dat weldra iedereen door een ongekende scheppingsdrang werd gegrepen. Er werd niet meer gelet op de vaste werktijden, want men wilde voort met de werkzaam heden, die verre horizonnen dich terbij brachten. Van tevoren be stelde latten en ribkarton timmerde men op een avond een gondel, welke zo uit Venetië's Canal Gran de afkomstig leek te zijn. Verder ontstond er uit hardboard een karakteristiek Italiaans poortje, ter wijl een display met gepelde toma ten werd gegoten in de laarsvorm van het Apennijns schiereiland. Ook een visnet met vele tierelan tijnen leverde een bijdrage aan het schilderachtige geheel. Italiaans verkeersbureau Zeer belangrijk was de medewer king van het Italiaans Verkeers bureau, dat niet alleen 70 vlaggen en 110 affiches vol toeristische aantrekkelijkheden ter beschikking stelde, maar bovendien in de zaak een stand inrichtte. Ook het Itali aans Cultureel Instituut gaf uit drukkelijk acte de présence: het exposeerde allerlei autochtone ar tikelen, van vazen tot muziek instrumenten toe, en zorgde voor de folkloristische dracht, waarin mej. Anneke Barmentloo op de hierbij geplaatste foto zo charmant staat afgebeeld. Zij demonstreerde o.a. met gepel de tomaten en vegetable juice, bij welke aktiviteiten zij op gezette tijden werd afgelost door Anneke Kragten en Yvonne Art, die zich dan in het pittoreske kleedje moch ten steken In de nacht van 12 op 13 oktober hebben Leidse „Ca rabinieri" twee Haagse land genoten betrapt, toen zij in onze SM op het Bevrijdings plein via het kantineraam trachtten ons van sigaretten te verlossen ter waarde van 4.500,—. Pikante bijzonderheid: de vorige middag waren zij voor hetzelfde delict wegens ge brek aan bewijs in Zwijn- drecht losgelaten! J. van Tienhoven Zelfs de schoondochter van de hoofdcaissière werd door de fan tasierijke AH-ers te hulp geroepen. Via in displays ingebouwde band recorders heette deze Italiaanse de bezoekers eerst in haar landstaal welkom bij Alberto Heijn om die begroeting vervolgens in het Nederlands te herhalen. Zinnetjes die door temperamentvolle taran tella's en welluidende liederen werden omgeven. Bologna in de Stede De organisatoren in de SuperMart aan de Stede te Den Haag hadden enkele fraaie palmbomen gehuurd en waren er voorts in geslaagd van een garage een glanzende Fiat te lenen. De in de hofstad gevestigde ambassade voldeed gaarne aan het verzoek een aantal vlaggen aan het geheel bij te dragen. Mej. Uding was in dit filiaal de uitverkorene, die zich in Italiaanse kledij mocht hullen, terwijl vanuit de slagerij Lorenzo Mercatelli, ex- ingezetene van Bologna, ten tonele werd gevoerd, die sinds een jaar bij AH werkzaam is. Reeds rad Nederlands brabbelend verrichtte hij met zwier zijn demonstraties en merkte terloops op, dat vele van de specialiteiten in de zaak uit zijn geboortestad afkomstig waren. Golvende minestrone In het filiaal aan het Gelderland plein in Amsterdam was een waar lijk gigantische display verrezen, waar de klant via een door banie ren gemarkeerd looppad naar toe werd geleid. Boven deze samen bundeling van Italiaanse produkten waren kleurrijke meerpaaltjes op gehangen en kleine gondels, die de etaleur uit schuimplastic had vervaardigd. Ook hier ontbraken de palmen en de verklede juffrouw niet, maar uniek waren een wijnvat, waar de bakjes minestrone in een brede golf „uitvloeiden" en een enorme tot de zoldering reikende toren, die uit totaal 2400 blikjes was opge trokken. Jubilarissendiner Het diner voor de perso neelsleden, die in 1969 resp. 25, 40 of 50 jaar bij onze onderneming werkzaam wa ren en de personeelsleden met minstens 10 dienstjaren, die in 1969 met pensioen zijn gegaan, zal plaatsvinden op donderdag 18 december 1969 van 17.00 tot 20.00 uur in ons Ontspanningsgebouw te Zaandam. De uitnodigingen worden midden november verzon den. Ch flitsen SAH002000325 Flitsen Landelijk november 1969 personeelsblad albert heijn 26e jaargang nr. 13, 21 november 1969 Deze „projekten", waaraan door de volledige kruideniersploeg ander halve week was gewerkt, oogstten o.a. grote bewondering bij een Ita liaanse heer, die bij nadere infor matie de leverancier van de ge pelde tomaten bleek te represen teren. En Pisa in Lochem Het maakt Tiny Slot, donkerogige caissière van het filiaal in Lochem, weinig uit welke nationaliteit zij moet vertegenwoordigen. Vorig jaar stelde zij zich al eens als een volbloed Spaanse, kompleet met sombrero en gitaar, op naast een goedig ezeltje dat voor een kar met sinaasappelen was gespannen, en nu was zij een Italiaanse signo- rina die er wezen mocht. Maar er was nog veel meer te zien in de AH-winkel aan de rijkelijk met oude geveltjes gestoffeerde Nieuwstad. Etaleur Toonen had gezorgd voor een toren van Pisa en verder was het bedrijf versierd met stijlvolle bogen en zuilen, chiantiflessen en Vervolg op pagina 2 Vorige maand zijn in het huwelijk getreden de heer H. Gulickx en mejuffrouw M. J. M. Martens. Het bijzondere aan dit huwelijk is, dat beiden afdelingschef zijn bij AH. Mej. Martens had oorspronkelijk altijd op kantoor willen werken, maar via interne werving is zij gestart op 28 januari 1963 in onze SM te Geleen als verkoopster (groente). Zij heeft hard gewerkt, niets was haar teveel. Op de vraag ,,of zij ook kisten loste" kregen wij te horen: ,,Dat heb ik altijd met plezier gedaan, omdat er zulke aardige jongens op de groentewagen zitten". Zij is 7 jaren bij ons geweest, waarvan 5 jaren als afdelingschef. Eerst in Geleen en vanaf januari 1968 in Kerkrade. Bij het interview door Flitsen in 1965 op de vraag „Naar wij hopen zult u te zijner tijd zeker trouwen" heeft zij geantwoord „Stel u gerust, er is nog niets van bekend, maar ik hoop wel een man van het vak te trouwen". Zij heeft woord gehouden, want begin 1967 ontmoette zij de heer H. Gulickx, ambulant kruidenierswarenchef in de SM te Geleen en de boot was aan. Ondanks vele rondzwervingen van haar toekomstige echtgenoot (de heer Gulickx was werkzaam in onze SM te Tilburg, werd be noemd tot afdelingschef in Oosterhout, overgeplaatst naar Bergen op Zoom en vlak voor zijn huwelijk naar Geleen), bleef zij hem trouw als een echte AH-er. Ook ondanks het feit, dat haar pensioenpremie van haar salaris werd ingehouden, is het niet gelukt om haar langer in dienst te houden, omdat zij meende dat het na 7 jaren tijd werd om wat uit te rusten, hetgeen haar van harte is gegund. Tijdens de receptie ter gelegenheid van hun huwelijk zagen wij onder de vele aanwezigen die hen feliciteerden de SM-bedrijfs- leiders de heren P. Otten en A. Leijen en vele collega's afdelings chefs en andere medewerkers. Met de cadeaux van o.a. de directie van AH een stofzuiger van BL en personeel uit de SM Kerkrade een krantebak en een cheque van BL en personeel uit de SM Geleen waren zij zeer in hun nopjes. Wij wensen het bruidspaar vele gelukkige jaren in goede gezond heid. H. Malag De Italiaanse Week heeft het personeel van verschillende filialen tot kreatieve daden geïnspireerd. Met vereende krachten werd er gespijkerd, geplakt en gebouwd om de artikelen uit het land van Dante, Sophia Loren en Benjamino Gigli een passend en verkoopstimulerend decor te verlenen. Hole Italiaanse iTomate1

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1