Albert Heijn heeft plaats voor enige honderden medewerkers Via de ondernemingsraad kan men meepraten over vele zaken bij Albert Heijn Vele uitbreidingen bij dynamisch bedrijf f ■minimin Vele mogelijkheden voor opleiding tol vakman Nieuw distributiecentrum Zekerheid r Verkiezing In dit nummer: Enige jaartallen Zie ook pag. 2 SAH002000305 ^mBmSfe^. J&WkS^ oklober november ■110.000mensen Speciale ..Dit is Noord uitgave ter gelegenheid van opening IJtunnel oktober november 1968 I I I Enige recente uitbreidingen van de in Zaandam gelegen 1 produktiebedrijven zijn twee nieuwe bandovens en een inpakmachine in de koek- 1 bakkerij nieuwe inpakmachinès in de suikerfabriek vergroting van de vermicél- lifabriek nieuwe machines op de ver pakking saf deling (voor o.a. theebuiltjes en pudding) nieuwe, grotere chocolade fabriek met onder meer een vergrote voorproduktie, een nieuwe vorminstallatie en qua capaciteit grotere machines. den geopend, dat met name dienst zal doen voor de in het zuiden gelegen filialen. Dat die groei gepaard gaat met steeds grotere toename van het personeel spreekt van zelf. Nu al neemt het perso neelsbestand per jaar met sprongen toe en dat op zich geeft een vooral voor mannen belangrijke zekerheid; de zekerheid namelijk te ma ken te hebben met een gezond, doorgroeiend bedrijf en dat toch is niet weg te denken naast de gebruikelijke sociale voorzieningen. In filialen, pro duktiebedrijven, distributie centrum en kantoren is be hoefte aan medewerkers. Zij kunnen een plaats vinden als typiste, inpakster, caissière, chauffeur, heftruckchauffeur, machinedrijfster en bedie ningsvakman. Ook diegenen, die geen vak kennen, krijgen in het bedrijf in ruime mate de gelegenheid zich in een vak te bekwamen. Het Albert Heijn-concern bestaat uit twaalf overal in het land gevestigde ondernemingsonderdelen, die elk een Onder nemingsraad of Contactcommissie bezitten. Ongeveer 25 le den van deze ondernemingsraden/contactcommissies zijn afgevaardigd naar de Centrale Ondernemings Raad. Een directie kan niet functioneren wanneer zij te weinig informatie krijgt van „het front". Daarom is er in de centrale ondernemingsraad dit overleg tussen leiding en medewerkers. Hierdoor weet de leiding hoe de werkers de gang van zaken ervaren en welke ideeën hij hen leven. Ook kan hierdoor de leiding haar beleid aan de medewerkers toelichten. Dan bestaan er plannen om door verlenging van het pand, waarin de produktiebedrijven gehuisvest zijn, de koek- en wijnfabriek te vergroten. Het eveneens in Zaandam gelegen distributiecentrum (het pand vanwaar de goederen naar de filialen gaan) zal binnenkort met 17.000 vierkante meter worden uitgebreid tot 53.000 vierkante meter. Dit heeft vooral betrekking op de afde lingen voor groenten en fruit, kaasverpakking en het maga zijn voor de zogenaamde dag artikelen. Om een afgerond beeld te krijgen van de groei van het bedrijf nog dit: over twee a drie jaar zal er in Zwijndrecht bij Rotterdam een nieuw distributiecentrum wor- Bij de foto's: Boven: Dit 4-verdiepingspand werd enkele maanden geleden als uitbreiding van de choco ladefabriek in gebruik ge nomen. Hieronder: Het Distributiecentrum zo als dit al enkele jaren in gebruik is. Sinds enige maanden is ook een groen te/fruit centrum aange bouwd. Momenteel bouwt men aan een uitbreiding van maar liefst 17.000 m vloeroppervlak. Allerlei zaken die men als medewerker van belang vindt voor „het welzijn" van het be drijf, kunnen via de betreffen de personeelsvertegenwoordi- ger naar voren worden ge bracht. Alle 9000 medewerkers worden bij de verkiezingen van de ondernemingsraad-le den ingeschakeld. Dat zo'n verkiezing op enthousiaste wij ze plaats vindt, bewijzen de volgende fragmenten uit een verslag van zo'n „stembus strijd"; nooit tevoren in de ge schiedenis. zoveel men sen in beweging. kandidaten geruggesteund door een groep fanatieke campagnemakers. foto's die in grootte vari eerden van minuscuul tot een halve meter in het vierkant. groepjes fel discussiëren de mannen. En dan een greep uit de on derwerpen, die tijdens verga deringen van de ondernemings raad aan de orde komen: toelichting jaarverslag cursus leden ondernemings raad beloning jeugdig personeel verhuizingsregeling spaarfonds E.H.B.O. bedrijfskleding overwerkbetaling. pag. Groepsvervoer 2 Vormingscentra 2 Olympisch kanovaarder Paul Bunschoten 2 Een aantal AH-medewerkers in woord en beeld 3 Personeelsvereniging 4 Ideeënbus 4 Hier enige data, die de groei van het ruim tachtig jaar oude bedrijf aangeven. 1887 De 22-jarige Albert Heijn neemt van zijn vader een kleine kruidenierszaak in Oostzaan over. 1900 Albert Heijn Sr. verhuist naar Zaandam; begonnen wordt met het branden van koffie. 1907 Albert Heijn heeft drie entwintig filialen. 1924 Start van de produktie van cacao en chocolade artikelen. 1927 Het aantal filialen be draagt 107. 1937 Ingebruikneming nieuwe beschuitfabriek. 1947 Het aantal filialen be draagt 252. 1952 Opening eerste zelfbe dieningswinkel 1955 Opening eerste Super- Mart. 1963 Ingebruikneming distri butiecentrum Zaandam. 1967 Opening 75e SuperMart. 1968 (1 januari) Het aantal filialen bedraagt 407, waarvan 91 SuperMarts. Het 'aantal personeelsle den bedraagt ruim 8500, waarvan ongeveer 600 in de produktiebedrijven in Zaandam, 200 in de pro duktiebedrijven in Zwa nenburg, 350 in het dis tributiecentrum in Zaan dam, 850 in het hoofd kantoor in Zaandam. 6500 in de filialen. 1968 (1 oktober) Het aantal SuperMarts bedraagt 114. Albert Heijn groeit en breidt uit. Het gevolg daarvan is, dat de werkgelegenheid eveneens groter wordt; het is zelfs zo, dat er in de komende tijd enige honderden werknemers meer een definitieve plaats bij Albert Heijn kunnen vin den. Het betreft zowel mannen als vrouwen, jongens zowel als meisjes, op verschillende afdelingen, die zojuist ver groot zijn of in de nabije toekomst uitgebreid zullen wor den. Enkele cijfers geven een nóg duidelijker inzicht in het waar om van deze vraag naar medewerkers. Het aantal Su perMarts bedroeg in het begin van dit jaar 91, nu, 114 en eind 1968 zullen er 126 SuperMarts van Albert Heijn zijn. Met inbegrip van de andere filialen heeft Albert Heijn meer dan 400 vestigingsplaatsen. Vanzelfsprekend houdt dat een grotere produktie en een omvangrijker distribu tie in en daardoor zijn, evenals trouwens voor de filialen, arbeidskrachten nodig. „Ieder meisje zou het moeten doen. want je leert gastvrouw te zijn". Die mening geeft Marja Alleman (19) over haar werk als part-time-ser- Veerster in „De Walvis", één van de restaurants van Albert Heijn Voor Marja Alleman was dat werk een waardevolle besteding van lange vakanties („fijn werk, leuke omgeving, je doet mensenkennis op"), maar ze kan ieder meisje aan raden het als beroep te kie zen. Zijzelf intussen zit, de gymnasiale opleiding was er al, op de Academie voor Klein kunst en ze hoopt eens te schitteren als musicalster.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1