t AH-stijl Outillage van het bedrijf aanpassen aan snelle veranderingen om ontwikkelings tempo vol te honden Halve eeuw geleden teisterde een hevige orkaan de Zaanstreek Ir. I'. (ila/AMiburg tijdens toespraak in O.G. Direkteur-filialen, cle heer J. van Meer op afscheidstour De 0 „Daarom op efficiënte manier investeren en uitbreiden'' voor mens en dier Overstroming 0' Het team van filiaal Zaanweg. Warmer veer. In onze vorige editie vermeldden wij de heropening van dit filiaal en beloofden boven staande groepsfoto alsnog te plaatsen. v ^/ïj hebben in ons personeelsorgaan reeds verscheidene malen een kort verslag gegeven van een afscheid tus sen Directie en zo juist gepensioneerde medewerkers. Het is geen geheim, dat de Directie er prijs op stelt, dat dit offi ciële afscheid plaats vindt, bij voorkeur in het kantoor van de Divisie, waarin betrokkene het laatst heeft gewerkt. J^aarnaast kennen wij de afscheidsbezoeken, die de heren G. Heijn en D. A. ter Wee nog brengen ten huize van de gepensioneer den. Bij deze gelegenheden wordt eigenlijk het einde van het dienstverband door pen sionering in het centrum ge plaatst en niet het afscheid van de mens als medewer ker. Het einde van het dienstverband, dat zoveel jaren heeft geduurd en waarin veelal zoveel is be leefd en zoveel is gebeurd Hl zijn geen feestbezoe- ken en toch toch is er altijd een bepaalde vreug de en dankbaarheid vanwe ge het feit, dat er bij zo'n belangrijke mijlpaal kan en wordt stilgestaan. Zaandam \e 24ste november 1965 heeft zich gekenmerkt als een dag van afscheid. Wij begonnen die dag. verge zeld van onze Directeur Filia len, de heer J. van Meer, onze afscheidstour te Zaandam. In het zoeklicht stond daar de heer J. de Ronde, gepensioneer de bedrijfsleider van ons filiaal Koog aan de Zaan, omringd door zoon en schoondochter. Wij zullen u zowel ten aan zien van dit afscheid als dat van de hierna volgende per sonen niet vermoeien met u te vertellen, wat er zoal gezegd is. U, heer De Ronde, wensen wij nog vele goede dagen toe in uw werk en met uw lief hebberijen. Amsterdam Daarna brachten wij een be zoek van het Divisiekan toor te Amsterdam, waar de heren H. J. G. Osewoudt en S. Pais met hun echtgenoten, in tegenwoordigheid van supe rieuren en ex-divisiestafleden, aanwezig waren. Sfeervol In een typisch Amsterdamse sfeer vol herinneringen, wer den, afgewisseld door humor (hoe kon het anders!) open hartige en gevoelvolle gedach ten gewisseld. Ook vanaf deze plaats spreken wij gaarne de wens uit. dat u, geachte echt paren Osewoudt en Pais, nog een goede tijd tegemoet zult gaan, welke zich moge ken merken door een goede gezond heid, levenslust en levensvreug de. Utrecht ,nze tocht besloten wij te Utrecht, hhvaar wij naast de heer L. M. de Haas en an deren, het echtpaar De Vos uit Nijkerk aantroffen. Het moet vooral voor onze ex-bedrijfsleider een groot genoegen hebben betekend, na zo'n langdurige ziekte, in staat geweest te zijn de trip naar Utrecht te maken. Weer een ander afscheid. Weer anders dan in Zaan dam en in Amsterdam. Toch ook weer van een medewerker, die beschikte over dezelfde mentaliteit, dezelfde instelling als zijn collega's ten aanzien van onze AH-doelstelling. Me vrouw en mijnheer De Vos, in alle opzichten nog vele gezon de en goede jaren toegewenst op de Veluwe. Waar blijft de tijd TAE tijden veranderen. Vroeger ging het zus, vandaag zo en over 10 jaar weer anders. Wat echter niet veranderen zal, is het feit. dat een afscheid èn voor de betrokkenen èn voor de onder neming ons bedrijf zeiden we nog maar kort geleden) veel be tekenis heeft. Het zijn geen ge beurtenissen, die je „effentjes" doet namens de onderneming. Het zijn ook geen gebeurtenissen, die je zo gemakkelijk vergeet als ge pensioneerde. Herinneringen ~^ELE. gelukkig goede herinne ringen doen je in gedachten aktief betrokken blijven bij de ont wikkelingen van de „filialen", en doen ons. gepensioneerde mede- wecers, niet vergeten. ^an de hand van een schema van de goederenstroom licht te de heer Glazenburg tijdens zijn nieuwsjaarsrede in het OG op 3 januari j.l., de verhoudingen van de diverse onder delen van AH toe en de manier waarop de goederen de klant in de restaurants en winkels bereiken. Hij toonde zich gelukkig met het feit, dat in de merchandising-groep ook een vrouw vertegenwoordigd is en vroeg zich af of er eigenlijk niet meer dames werkzaam moesten zijn in een bedrijf, dat zo volledig op de huisvrouw is afgestemd als AH. UIT de ingewikkeldheid van dit schema blijkt, volgens de heer Glazenburg, de noodzakelijkheid van een goede organisatie, opdat alle goederen ongestoord naar de winkels kunnen worden getran sporteerd. langs de goedkoopste, de korste en de snelste weg als voorbereidingen daarvoor zijn ge troffen. Alleen daardoor zijn ern stige stagnaties in de restaurant- en winkelvoorziening te voorko men. Het PB draagt hier in die zin toe bij, dat zij ervoor moet zorgen, dat de goederen op tijd klaar zijn. Toekomst Hierna waagde de heer Gla zenburg zich aan een aan tal voorspellingen over het beeld, dat AH in 1970 te zien zou geven. „De verhouding ZB-SM zal principieel veranderen; er zul len meer nieuwe supermarts gebouwd worden dan zelfbedie ningszaken (in 1966 resp. 12 en 5). Het restaurantbedrijf zal groei en, door het openen van een AC in Enschede, een wegres taurant in Utrecht en Bodegra ven en een AC, annex wegres taurant in Heerlen. Voor de verschillende onderdelen van ons bedrijf heeft dit (soms ver strekkende) konsekwenties. De bouwtechnische dienst zal door centralisatie nog doelmatiger moeten worden. Hier zal men door een harmonieuze samen werking nog meer moeten pro beren te presteren. Bij Zwanenburg komt een ster ke uitbreiding tot stand, waar door de werkzaamheden, die thans in de Burgerstraat en in de Ruysdaalstraat plaatsvin den, daar kunnen worden on dergebracht. Kwaliteit als hobby In Rotterdam is de oude leuze „AH voor kwaliteit" hoofd motief. Wij moeten, en dit geldt voor iedereen, van deze kwali teit onze hobby maken, omdat wij ons, door het baanbrekende werk, dat wij verrichten door het verkopen van groente, brood, vlees, etc. in één winkel, niet kunnen permiteren met slechte berichten in de krant te komen. Piekomzetten De opslagmogelijkheid in het DC Zaandam wordt sterk uitgebreid, omdat wij er van overtuigd zijn, dat de ont vangst- en distributietaak het best vanuit Zaandam kan wor den verricht. Tenslotte het PB Zaandam. Hier zullen we ons nog meer vertrouwd moeten maken met onverwachte piekomzetten en wij zullen onze bedrijfsuitrus- ting erop moeten aanpassen. Minstens zo belangrijk is ech ter, dat wij onze mentaliteit er op aanpassen. Wij tekenen ons eigen doodvonnis, als we moe ten zeggen: „het spijt ons, we zijn uitverkocht, ga maar naar een aiider". We zullen moeten leveren en dus zullen we moeten investe ren. In Zaandam wordt de CF verplaatst en uitgebreid, idem dito voor de ontbijtkoekafde ling. Deze zal in twee ploegen moeten gaan draaien en ik zou uw medewerking willen vragen om positief tegenover deze ploegendienst te staan. Het is beslist niet de bedoeling dit al gemeen in te voeren, omdat wij ernaar streven, dat naast het werk, een gezond gezinsleven mogelijk is, maar bij sommige ontwikkelingen is het ekono- misch onverantwoord om te vroeg nieuwe machines te ko pen". Hogere versnelling Yan de verdere uitbreidingen en vernieuwingen noemde de heer Glazenburg de ver bouwing op de dropafdeling en de verhuizing van het centrale papiermagazijn. Hij verwachtte bijzonder veel van de centrale inkoopdienst, ten eerste op het gebied van het verpakkingsma teriaal, waarmee per jaar een bedrag is gemoeid, even groot als de lonen en de salarissen sa men en ten tweede op het ge bied van de grondstoffeninkoop. Wat betreft de veranderingen is de laatste jaren gebleken, dat deze steeds sneller plaatsvin den en dat de outillage hieraan moet worden aangepast. „Naarmate deze versnelling groter wordt, wordt, en dit werd nogmaals onderstreept, een goede bedrijfsstruktuur steeds belangrijker. Als we het bedrijf geheel willen blijven overzien, moeten er paden zijn, waar ieder zich langs kan be geven, paden met richtingaan- Op 10 januari 1916 woed de er boven ons land een hevige storm uit het Noord-westen. De verwaar loosde dijken van de toen nog geheten Zuiderzee kre gen het zwaar te verduren. Het had ook al enige dagen geweldig veel geregend en de dijken waren door het water en de toen nog op tredende eb- en vloedver- schillen ten zeerste ver zwakt. Op 13 januari van dat jaar veranderde de 3 dagen durende storm in een or kaan en draaide plotseling naar het Noord-Oosten, Zwolle was toen al door het hoge IJsselwater gedeelte lijk overstroomd en bij Nij- kerk was een dijk doorge broken. Marken liep onder water en verscheidene van de typische huizen waren van hun palen afgeslagen. Er verdronken daar zes mensen, waarvan vijf uit één gezin. Verwoesting Vrijdagmorgen, 14 januari, om 3 uur begaf de Zui derzeedijk het bij Zuider- woude en Katham, ten Zui den en ten Noorden van Monnikendam. De verwoes ting was enorm en veel vee en pluimvee verdronk, ech ter geen mensen, omdat de bevolking bijtijds gewaar schuwd was. Volendam stond binnen kor te tijd tot de daken onder water, Monnikendam en ge heel Waterland volgden. De orkaan woedde voort en de Zuiderzee, die 3 meter ho ger, dan normaal stond dreef het water tot de Luij- endijk, tussen Upendam en den lip. Duizenden mensen vluchtten voor het water, in hoofd zaak naar Amsterdam. Tevens kwamen daar 8500 koeien aan. In de hoofdstad was op een aantal van 5000 stuks gerekend, omdat men met een eventuele inundatie van andere delen van ons land rekening had te hou den. De eerste wereldoorlog woedde en de waterlinie moest in dienst gesteld kun nen worden, als Nederland in de oorlog betrokken zou worden. Vele koeien, die niet meer ondergebracht konden worden zijn toen naar Duits land verkocht. Engeland ■rsr.jjJ tSfS - Overstr. nam ons dat toen erg kwa lijk! Kistdammen Zaterdag, 15 januari scheen de orkaan ge luwd en de Luijendijk het te zullen houden, de wind wak kerde echter weer aan en de Luyendijk brak door. De be volking van Oostzaan was reeds met have, goed en vee naar Zaandam gevlucht. De paden aan de Oostzijde van Zaandam liepen onder en in allerijl werden er kistdam men aangelegd, ook aan de Westzijde in Zaandam en de andere Zaangemeenten, om dat het water van de Zaan onrustbarend steeg. Het wa ter kwam aan de Oostzijde zo hoog te staan, dat het zand tussen de planken weg spoelde en de Oostzijde blank zwam te staan. Het zeewater liep de Zaan in, die op het Noordzeekanaal moest spuien en het Zuider zeewater liep in IJmuiden weer in de Noordzee! Er werd voor millioenen schade aangericht en ter le niging van de nood werd er o.a. in Wormerveer een kol- lekte gehouden, die op een inwoneraantal van plm. 7000 mensen, 25.000,op bracht! Al die dagen regen de en sneeuwde het gewel dig, wat de ellende nog ver- 1 ergerde. Dammen verkocht p 29 februari werd de 1 Zuiderzeedijk gedicht en 1 op 21 maart was het water uit Monnikendam verdwe nen. Oostzaan volgde op 7 april en Volendam op 24 mei. De gemalen hadden toen 180 millioen m3 water naar buiten geslagen. In 1917 werden de kistdammen voor 12.000 verkocht. Nederland had weer eens zijn tol aan de zee betaald, het onderhoud van de dij ken werd nu in handen ge geven aan het nieuw opge richte hoogheemraadschap „Noordhollands Noorder kwartier". Het onderhoud werd de boeren afgenomen, omdat zij hieraan niet vol doende aandacht hadden ge schonken. Wel gaf deze ramp de stoot tot het begin van de uit voering van de Zuiderzee werken. Het eerste resultaat hiervan is onze machtige Afsluitdijk. wijzers. Alleen dan kan AH dit ontwikkelingstempo volhou den". Op naar lialf miljard npenslotte merkte de heer Gla- A zenburg op, dat door het vertrek van Ir. W. A. Eggers per 1 februari aanstaande, ver schillende hernieuwde taakver delingen vroeger moeten wor den ingevoerd dan gepland was; zo zal de heer Vink de heer Hogerhuis steunen bij de dagelijkse gang van zaken in Zwanenburg en zullen de be drijfsleiders hun plannen voor af verder moeten uitwerken dan vroeger, zodat alleen het beslissen overbiyft. Iedereen kan en moet hieraan meewer ken, opdat de juiste beslissin gen snel kunnen worden geno men, want een huisvrouw, die haar vlees te laat krygt en dat is de konsekwentie van te late beslissingen is geen klant meer van AH. Met de oproep om het half mil jard vol te maken, besluit de lieer Glazenburg zjjn Nieuw jaarsbijeenkomst TA/ het filiaal te Zutfen heb- ben enige jongelui van de Burgerschool een week stage gelopen. Hieronder volgt een bloem lezing uit de door hen ver vaardigde verslagen. Bij A.H. moet je de flessen in leveren bij de vleeswarenaf- deling. A.H. is een levensmiddelenbe- drijf. een zelfbedieningszaak. Wandrekken bijvullen. Ik moest de maizena naar vo ren halen, omdat de klanten de voorste pakken hadden weg gehaald. De voordelen van Z.B. zijn: de mensen kopen meer dan ze van plan zijn. Ik vond het niet erg, dat ik hard moest aanpakken, maar iemand die langer is dan ik kan het beter doen. A H. is een grote levensmid delenzaak in Zutfen. Allereerst mocht ik een win kelmeisje die voor de afdeling snoepgoed zorgde helpen. Donderdags heb ik wel even gezweet van het werken. Ik vond het bij de heer Daa- nen heel fijn, ik heb heel pret tig gewerkt, en de koffie en thee was prima. Vakantiegegevens personeel kruideniersfilialen Tn deze tijd van het jaar bemerken wij alweer iets van de aktiviteiten van reisbureaus en reisverenigingen. Wellicht heeft ook u al reisbeschrijvingen en prijscouranten met be trekking tot de vakanties in de brievenbus gevonden Het is een teken, dat men zich moet beraden over de be steding van de vakantie in 1966. Teneinde de vakanties zogoed mogelijk te kunnen spreiden heeft men van de bedrijfsleider een brief ontvangen waarop de vakantiedata vermeld kunnen worden. Hieronder vindt u de gegevens welke van belang zijn bij de bepaling van de vakantiedagen Het vakantiejaar loopt van 1 juli 1965 tot 30 juni 1966. Met ingang van het bovenge noemde vakantiejaar is het aantal vakantiedagen voor 18- jarigen en ouderen uitgebreid met 2 dagen en voor perso neelsleden die jonger zijn dan 18 jaar met 1 dag per jaar. Een werknemer heeft thans recht op één dag vakantie met behoud van salaris voor elke In dienst gekomen volle kalendermaand geduren de welke hij in een vakantiejaar in dienst is van Albert Heijn. Bovendien ontstaat recht op één extra vakantiedag met be houd van salaris op 1 juli 1965 - 1 nov. 1965 - 1 maart 1966. Werknemers, die op 1 januari 1966 nog geen 18 jaar zijn, heb ben recht op één dag meer va kantie per jaar dan de overige werknemers. Op 1 januari 1966 18 jaar Op 1 januari 1966 nog geen of ouder 18 jaar Voor of op 1- 7-'65 15 dagen 16 dagen tussen 2- 7-'65 t/m 13 14 2- 8-'65 t/m 12 13 2- 9-'65 t/m 11 12 2-19-'65 t/m 10 11 2-ll-'65 t/m 8 9 2-12-'65 t'm 7 8 2- l-'66 t/m 6 7 2- 2-'66 t/m 5 6 2- 3-'66 t/m 3 4 2- 4-'65 t/m 2 3 2- 5-'66 t/m 1 2

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 0