OPW-feest GRANDIOOS GESLAAGD 'Goede gemeenschap van men sen enige basis voor elk succes' In dit nummer: Oók prijs voor vcider vanOPW KOFFIE - KAMPIOENSCHAP VOOR FILIAAL BERGEN (N.H.J Prijs beste divisie was voor Haarlem Later dan anders SAH002000240 Flitsen Landelijk i Landelijke editie Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 20e Jaargang No. 5 Mei 1963 Het trotse team van filiaal Langestraat, Amersfoort o.l.v. de heer H. M. M. van Griensven met de heer L. M. de Haas, divisieleider, en de heer J. H. W. Auf dem Brinke, verkoopspecialist. Pag. 2: Méér OP W-nieuws Pag. 3: A.H.-geschenk aan Leger des Heils en „Geen woorden, maar tranen" Pag. 4: Gesprek met maker van wandreliëfs Pag. 5: Nieuw personeelsar- chief en uitbreiding- koffiebranderij Pag. 6: Nieuws ideeënbus en „Over PMC gespro ken" Pag. 7: Examens le caissière en brand in Utrecht Pag. 8: Laatste OPW-nieuws. Het moment, waarop de heer H. M. M. van Griensven uit handen van de heer J. Legerstee de O.P.W.- beker in ontvangst neemt. In het grote, moderne, maar uiterst sfeervolle Hilton-Hotel te Amsterdam zijn op maandag 20 mei de felbegeerde O.P.W.-prijzen uitgereikt. Daar ook werd het altijd weer gezellige feest gevierd, dat iedere bedrijfsleider jaarlijks zou willen bijwonen. Deze keer waren er 47 met hun echtgenotes bijeen. Vanuit het Distributiecentrum in Zaandam was het gehele gezel schap in 35 personenwagens en 1 autobus onder aanvoering van de heer P. J. van Rooij, divisieleider Amsterdam, naar Am sterdam gereden. Natuurlijk viel ook dit keer door open brug gen en stoplichten de colonne weer uiteen, maar ieder belandde zonder verdwalen bij Hilton. de in enkele jaren. Dit illustreert eigenlijk het duidelijkst, hóe snel die groei zich voltrekt". President-directeur A. Heijn had hier het eerste woord. Hij ging in op de snelle ontwikkeling in de levensmiddelendistributie en in het bijzonder op de groei van Albert Heijn. „Van het C.M. in het pand Neeltje naar het D.C. Dat gebeur- Mensengemeenschap De heer Heijn wilde het bedrijf graag een gemeenschap van men sen laten blijven en niet laten ver worden tot een „onpersoonlijke, goed geoliede machine". „Het zal uw taak moeten zijn de goede sfeer, die altijd kenmerkend voor A.H. geweest is, te behou den". Een wel zeer verrast man op de O.P.W.-dag was de heer H. Valk. Tijdens het diner werd hij door de heer J. Legerstee uit genodigd op het podium te komen. De heer H. Valk. „U bent de oprichter en stimula tor van de OPW geweest, bijna 25 jaar lang. U maakte de OPW-be- ker tot ideaal voor elke BL; U organiseerde op voortreffelijke wijze de feestdagen; U zorgde voor de prijzen en deed al het werk, dat nodig was om de uitsla gen te bepalen. Deze keer hebt u er niets aan gedaan en toch is het uw werk dat de OPW ook nu weer geslaagd is. Ditzelfde geldt voor het feest. U hebt n.l. de jon geren geleerd hoe het moet. Vele zilveren plaquettes hebt u in de vele OPW-jaren voor prijswin naars gereed gemaakt. Zelf hebt u er nooit een gehad. Op deze, voor u laatste OPW-dag, wil ik ook u een plaquette met de beeltenis van onze stichter over handigen inet. de inscriptie: „OPW 1939—1963". Een donderend applaus bewees, hoe de zaal deze onderscheiding verdiend vond. In een gloedvol dankwoord zei de heer Valk dat deze onverwachte huldiging hem zeer ontroerde. „De OPW is voor mij steeds een hoog tepunt geweest en ik vind 't pret tig te kunnen zien, dat de jongeren er net zo over denken. Ook zij be zitten de onverwoestbare wil om Albert Heijn altijd te doen blij ven: Neerlands grootste en voor deligste kruideniersbedrijf". Verkoopgericht De uitreiking van de beker en de plaquettes werd verricht door di- rekteur-verkoop J. Legerstee. In zijn inleidende woorden sloot hij aan op de woorden van de heer Heijn. „In de echte A.H.-sfeer heeft de bedrijfsleider de moge lijkheid zijn personeel te stimule ren, hen in het werk verkoopge richt te laten denken en deze men taliteit, de basis voor ons commer- ciëel succes, te behouden". Sprekend over de wedstrijd zelf, trok de heer Legerstee een vergelijking met de sport. „De OPW is een wedstrijd, waarin hard gewerkt wordt en waarin men dus ook teleur stellingen te verwerken kan krijgen. Bij het hardlopen wordt de overwinning met voorsprongen van 1/10 secon den behaald. Eén fractie van een inzinking kan tot de ne derlaag leiden. Oók in de OPW zijn de verschillen in de top miniem". Beste olieverkoper Bekerwinnaar was dit keer de heer H. M. M. van Griensven uit filiaal Amersfoort, Langestraat. Tot hem sprak de heer Legerstee: „U hebt al veel prestaties gele verd. Zo was u in september 1945 de beste olieverkoper, en dus vervolg op pagina 2, derde kolom) Dit nummer verschijnt i.v.m. de OPW-viering ongeveer een week later dan aanvankelijk in de be doeling lag. Het volgende ver schijnt weer volgens schema. Daarin zult U o.m. een verslag aantreffen van het jubileum van de heer H. Valk en een „levens verhaal" van de jubilaris. Een van de verrassingen op de OPW-dag 1963 was de bekendma king van de beste divisie. Het bleek dat de divisie Haarlem o.l.v. de heer J. Rozema veruit de beste resultaten had geboekt. De heer Legerstee vond dat de divisie hiermede bewees een goe de start te hebben gemaakt. De prijs was niet iets persoonlijks voor de heer Rozema, maar be stond uit een barometer voor het divisiekantoor. Na de officiële prijsuitreiking door de heer J. Legerstee van de O.P.W.- prijzen 1963, bleek hij nog een ver rassing in petto te hebben. De heer J. H. Rijvordt van filiaal Bergen (een 4e prijs in de O.P.W.) werd verzocht voor het voetlicht te komen. Na een kort toespraakje, waarin enkele bijzonderheden over het filiaal vermeld werden, kwam de aap oftewel de koffiekampioen uit de mouw. Tot verrassing van de heer Rijvordt werd hij uitgeroepen tot koffiekam pioen 1963. Tijdens het bijzonder gezellig aperi tief in het Hilton Hotel wist Flitsen even beslag op de nieuwe kampioen te leggen. Onze meest belangrijke vraag was: „Hoe heeft u zoveel koffie extra kun nen verkopen „Wel", aldus de heer Rijvordt, „ik was danig teleurgesteld, dat we met de thee. de kaas of de margarine niet bij de winnaars waren gekomen. De laatste kans was toen nog de koffie. We hebben de koppen bij elkaar ge stoken en een plan de campagne ge maakt. Er van uitgaande, dat de op stelling in de winkel, de plaats, de grootte en de wijze waarop, doorslag gevende faktoren zijn voor een suc cesvolle verkoop, werd de koffie op vier plaatsen in de winkel gepouseerd: le. de normale koffieopstelling werd met een meter vergroot; 2e. een speciale display van de VACUUM Columbia koffie in een hoek van de winkel; 3e. een extra plaats tussen het koek- schap; 4e. in de manden bij de checkouts. Het succes van deze opstelling heeft mij eens te meer de overtuiging ge geven, dat een goed doordachte in deling in een zelfbediening het ver koopgesprek in de normale B.Z. volkomen kan vervangen. Weer is van invloed Ook dit was volgens de heer Le gerstee iets, dat we bij de ver koop niet uit het oog moeten ver liezen. Immers het weertype is wel degelijk van invloed op de ver koop van bepaalde artikelen. Ook voor de rayons waren twee prijzen beschikbaar. Zowel de heer G. A. de Groote als de heer Toe ring bleken in hun rayon bijzon der goede prestaties te hebben ge leverd. Als blijk van waardering overhan digde de heer Legerstee hun een Parker vulpenset met inscriptie. De verkoop, die ook na afloop van de 4 weken extra gevolgd werd. bleek hoger te zijn dan voor de aktie en dit is uiteindelijk de bedoeling", be sloot de heer Rijvordt zijn verhaal. „Goed letten op de barometer is goed voor de omzet" zei de heer Legerstee tot de heer Rozema. Als beloning voor deze prachtige prestatie ontving de kampioen een zilveren koffiepot, die ongetivijfeld in zijn woning aan het Plein in Bergen een ereplaats zal krijgen.

Personeelsbladen | 1963 | | pagina 1