Bartelson bezoeki Direktie en Contaktcommissie maakten nader kennis Meebeleven Rondvraag Algemeen Vragen Vakantieregeling 1960 voor de fabriek Wij lazen voor U 4 AH-FLITSEN Zo hebben wij deze keer nogal wat nieuws te vertellen, 't één is wat mooier als 't andere. Als wij eens even stil staan en overdenken wat er in Tuindorp-Oostzaan is ge beurd, en wat een ellende 't water daar heeft gebracht. Wij hopen dan ook voor hen die met zoveel leed getroffen zijn, dat er met milde hand gegeven mag worden, want dat verzacht de pijnlijke wonden. Wij sluiten op dit be richt onze ziekenlijst aan. Nu, de heer Vonk (BB) is weer thuis gekomen uit het ziekenhuis, en wij wensen voor hem dat hij er niet meer heen hoeft; dit is een geval dat veel geduld vraagt en ik geloof stellig dat de heer Vonk zijn uiterste best zal doen om dit te volbrengen. Wij wensen hem dan ook 't allerbeste toe. Ook de heer v. d. Ploeg (div.) is na vele weken in het ziekenhuis te zijn geweest weer bij vrouw en kin deren teruggekeerd en wij hopen dat de gezondheid weer spoedig terug zal keren; ik wil hier nog even bij vermelden dat v. d. Ploeg op 23 jan. jarig is geweest (64 j.) en een felicitatie bleef dan ook niet achterwege. Mevr. Boon (B.W.) is ook op genomen worden in het St. Jan Ziekenhuis, en wij wensen haar dan ook 't allerbeste toe, hopende dat zij weer gauw in haar gezin mag terugkeren. De heer W. v. d. Werf is uit het ziekenhuis weer thuis gekomen. Het leek eerst na erg ziek te zijn geweest goed te gaan, maar dit was niet het geval. Met een vol komen rust hopen wij dan ook v. d. Werf weer gezond en wel bij ons te zien terugkeren, on ze beste wensen doen wij hier gaarne bij. Ook de heer J. Mooij is al maanden onder behandeling van een dokter; wij hopen voor hem dat alles een gunstig verloop mag hebben en dat hij weer spoe dig de arbeid zal mogen hervat ten. De heer J. de Boer (Exp.) die jaar in jaar uit met pijn te kampen heeft gehad, is nu na de operatie aan de maag helemaal opgeknapt. Wij hadden de laatste maand nogal wat zieken, want de heren J. Kok en J. Brehler moes ten ook voor enkele weken het bed houden wegens griep. Mevr. Duijvis (div.), bij ons wel bekend, moest ook plotseling in het Gemeenteziekenhuis opgeno men worden, en is na een verblijf van vijf weken in haar huis aan de Zuider Valdeurstraat terugge keerd om verder thuis op te knap pen; wij wensen ook haar een spoe dig en algeheel herstel toe. De heer Vethaak is prima en zal mis schien wel spoedig het werk her vatten, wij hopen dit van harte. Zo hadden wij nogal wat zieken in ons midden die extra aandacht nodig hebben. Gelukkig is het zie kenbezoek onderling prima en zo moet het ook zijn, ga bij uw zieke collega's op bezoek en dat behoeft geen bezoek te zijn van uren, maar enkele minuten kunnen zoveel vreugde brengen bq uw zieke me demens. Ook de heer Bets is al een paar maanden thuis en kan door ziek te zijn werk niet doen, de wil is er wel, maar steeds wordt hij gekluis terd aan het bed of in de kamer, ook heeft hij enkele weken in het ziekenhuis doorgebracht. En nu enkele blijde berichten. Mevr. de Vuist (gepens.) vierde op 17 jan. haar 87ste verjaardag en is nog actief in haar huishouden, dus een gezegende leeftijd. Bij de familie Roest werd een dochter Anita ge boren, en bij de fam. van Gogh (VA) werd een zoon geboren. Wij willen dan ook deze ouders felici teren met dit blijde gebeuren en wij wensen de moeders een spoe dig en algeheel herstel toe. Ook bij de fam. Kuiper werd een doch ter geboren, onze felicitatie en ook het allerbeste toegewenst. Zo staan er ook nog jubilarissen op het programma en wel op 18 febr. de heer M. Hartog (12% j.) en op 27 febr. P. Tolstra (12% j.). En dan komen op 1 maart de heer W. v. 't Veer (12% jaar in dienst) en mej. A .Maijer op 2 maart 7% jaar. Wij willen dan ook al deze feestgangers feliciteren en wensen hun nog vele jaren prettige ar beid toe en veel gezondheid. Zo hebben wij ook afscheid genomen van de heren Pekelharing, Blonk en v. Veen, wegens het bereiken van hun pensioen. Wij wensen de ze heren een welverdiende rust toe, en dat ze nog steeds met trots mogen terug zien op de pret tige tijd die ze in ons grote be drijf hebben mogen werken. De heer Eggers opent deze eerste vergadering onder zijn leiding met een hartelijk welkom aan de aanwezigen. Van deze kennis making wil hij geen officiële vergadering maken, maar aansluiten op enkele punten uit zijn nieuwjaarstoespraak van 4 januari. Op deze wijze hoopt hij het toekomstig overleg tussen de per- soneelsvertegenwoordigers en de fabrieksleiding op gang te bren gen en tevens de sfeer en de inhoud aan te geven van dit overleg. Het overleg in onze fabrieken is eigenlijk begonnen in 1945 en is in de loop der jaren uitge groeid. Alhoewel de direktie zeer verheugd is over de moge lijkheid tot overleg met het per soneel d.m.v. de contactcom missie, is zij er zich van bewust dat de personeelsvertegenwoor- digers, die nu aan de tafel zit ten, geen gemakkelijke taak hebben. Het is in een groeiend bedrijf niet meer mogelijk dat alle werknemers op de hoogte zijn van wat er bij de direktie leeft en het overleg met de C.C. heeft ten doel de moeilijkheden die hierdoor ontstaan te vermin deren en zo mogelijk op te los sen. Daarom acht de heer Eggers het in de eerste instantie noodzake lijk om o.a. via de C.C. het perso neel voor te lichten over de door de direktie te nemen of genomen maatregelen, zodat hiervoor be grip ontstaat. Terwijl de mede werkers, die met een direkt uit voerende taak in het algemeen slechts één en enkele dagen vooraf de plannen voor hun werk moeten maken, heeft de hogere leiding maanden vooruit te zien en moet de direktie jaren vooruit zien. Het is daarom begrijpelijk dat men be paalde direktiemaatregelen, die in verband met een verre toekomst genomen moeten worden, niet al tijd kan begrijpen en waarderen. Zelfs kan over sommige plannen niet altijd voorlichting gegeven worden. Voor zover dit echter wel mogelijk is, zal de heer Eggers er naar streven voorlichting van hem te doen uitgaan. Het geven van voorlichting heeft tot doel dat alle personeelsleden het bedrijfsgebeuren meebeleven en op hun beurt aan het doen sla gen van de plannen medewerken. Vanzelfsprekend houdt dit in, dat de personeelsvertegenwoordigers een drieledige taak hebben n.l.: 1. Het geven van een oordeel over hetgeen zij horen van de direk tie. 2. Het toelichten van het gehoorde aan degenen die zij vertegenwoordigen. 3. Het doorgeven aan de direktie van onder 't personeel levende gevoelens en verlangens en het doen van suggesties aan de hand van opmerkingen uit het per soneel. Bij dit laatste gaat het zowel om sociale als economische verbeterin gen die men mogelijk acht, immers ook economische verbeteringen komen het bedrijf en het daarin werkende personeel ten goede. Vooral door het stellen van vragen wordt dit meebeleven geactiveerd en de heer Eggers moedigt dan ook het vragenstellen sterk aan. 5. Vraag 2: Wat is nu nieuw in de organisatie vorm Antwoord Ogenschijnlijk is er weinig nieuw. Wat men als nieuw beleeft is echter: 1. de taak van de hoogste leiding wordt in eerste instantie op nieuw nauwkeurig vastgelegd en duidelijk gemaakt aan de staf en lijnfunctionarissen, die op hun beurt duidelijke taak omschrijvingen krijgen en ma ken. 2. de bevoegdheden en de ver antwoordelijkheden van staf- en lijnfunctionarissen zullen ook aan het niet leidinggeven de personeel worden bekend gemaakt. de taak van de productieleider wordt verzwaard doordat deze de resultaten van het stafover- leg zal moeten doorvoeren in de productiesector, die het me rendeel van het gehele perso neel omvat. de productieleider kan derhal ve niet aan vele chefs tege lijk leiding geven, zodat hij in eerste instantie vier hoofd chefs onder zich heeft die hem bij zijn taak steunen, naast de stafdiensten van de directie, nl.laboratorium,perso neelszaken en technische dienst komt de organisatie-afdeling, die tot dusverre onder de pro- duktieleider stond. Deze stafdiensten adviseren en assisteren de productiesector. Opdrachten worden uitsluitend door of namens de productie leider gegeven. Vraag 3: Waarom staat de bouwafdeling niet op het schema? Antwoord: De bouwafdeling valt onder de heer Legerstee (direkteur BZ en ZB) al verleent hij vele diensten aan de fabrieken. Diensten verle nen ook b.v. de afdeling loonadmi nistratie, de inkoop enz. doch zij staan niet onder de heer Eggers. Vraag 4: Verandert er nu ook iets in de taak van de C.C. en kunnen per soneelsleden suggesties doen b.v. ten aanzien van kwaliteitsverbe tering Antwoord De eigenlijke taak van de CC ver andert niet maar wel zal deze taak hopelijk meer tot haar recht ko men doordat de CC leden meer kennis van zaken krijgen en meer opbouwende suggesties kunnen doen. Voortbouwende op de ge dachten, die de heer Eggers in zijn inleiding heeft verwerkt moet ook binnen de afdeling het overleg tussen de chef en zijn medewer kers uitgroeien en moeten opmer kingen van arbeiders (sters) tot hun recht komen. Als dit niet het geval is kan via de CC dit overleg gestimuleerd worden. Doezelend in hun winterslaap j I wachten de limonadeflessen op de zomer. (Zie voor gegevens over de maker van deze foto blz. 1). De heer Eggers betoogt dat het organisatieschema geen doel maar slechts een middel is ter bereiking van het ondernemingsdoel. Uit het organisatieschema moet ieder dui delijk blijken wie zijn baas is. Ook voor het distributiecentrum zal een duidelijk organisatiesche ma gemaakt worden en verder zullen alle plannen dienaangaande met de betrokkenen worden door gesproken. Op een vraag over koffieverstrek- king antwoordt de heer Eggers dat dit zijn aandacht wel heeft doch dat er nu op korte termijn geen be slissing te verwachten is. Verdere vragen over het meene men van verkeerde klokkaarten en de verwarming van de kleedka mers voor KB-ploegwerkers zullen spoedig afgehandeld worden. Tenslotte vraagt de heer Verdonk of ook dit jaar het Pinksterkamp en het uitstapje voor de gepen sioneerden zullen doorgaan. Met een bevestigend antwoord op deze vraag sluit de heer Eggers de vergadering. (Voor het Pinksterkamp zie pag. 3) De eerste vragen komen los aan de hand van de nadere uitleg die de heer Eggers geeft over het op de nieuwjaarsbijeenkomst gete kende organisatieschema. Vraag 1: Betekent de koppeling technisch bureauonderhoudsdienst, dat zowel de heer Verweij als de heer v. d. Heuvel orders zullen geven in de werkplaats? Antwoord: Neen. In de werkplaats heeft de heer v. d. Heuvel het hoogste ge zag en op hun beurt geven de he ren Tuinman, Klitsie, Korzelius en Mulder aan hun eigen groepen lei ding. De onderhoudsdienst instal leert en onderhoudt de machines. Het technisch bureau o.l.v. de heer Verweij zorgt in grote lijnen voor de aanschaf van machines. Uiteraard bestaat er een veelvul dig kontakt tussen de heren Ver weij en v. d. Heuvel over belang rijke zaken, doch ieder heeft de verantwoordelijkheid voor zijn eigen afdeling. Ter overname: Een in goede staat zijnde kinder wagen. Prijs nader overeen te komen. B. v. Kooten, Krommenie- straat 26III, Amsterdam-C. Af deling KB (347). De vakantieregeling 1960 voor het personeel van de afdelingen V.A., Limonadefabriek, Wijnkelder, Vermicellifabriek, Vrio, K.B., Blikkenwasserij, S.B. en C.F. luidt als volgt: van 18/7 t/m 27/7 V.A. In het maandblad der Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen van januari 1960 stond een groot arti kel onder de titel „Wetenswaardig heden over Siliconen". Onder meer werd opgemerkt dat door haar water afstotende eigen schappen siliconen zo belangrijk was in de wrijfwas (weinig last van vlekken van waterbevattende vuilsoorten zoals inkt, modder). Het blad merkt dan echter op „Het laag willen houden van de prijs is wellicht de reden waarom men de pex-centages siliconen, die aan de huishoudelijke wrijfwassen worden toegevoegd zo klein houdt, dat men vaak moeite heeft het effect te bemerken. Burgs en Albert Heijn siliconen- was echter, zijn wassoorten, die voor een niet veel hogere prijs dan normaal verkocht worden." Ziezo, dat weten we dan weer. aan directie en personeel voor hun attentie: de heer en mevrouw W. van Dijk- Hoekstra bij hun huwelijk; de heer en mevrouw J. Bethlem- Hermanides bij hun huwelijk; de heer H. van Veldhoven bij zijn ziekte; de heer F. Vos bij zijn ziekte; mevr. A. Bayens bij haar ziekte; de heer J. Mijnders bij zijn 12^2- jarig huwelijk; de heer en mevrouw J. Pieters- Toby bij de geboorte van hun zoon; eveneens de fam. Kop bij de ge boorte van hun zoon; mejuffrouw T. van Hensbergen bij haar verloving; de heren H. Hooyberg en G. Hoorn bij hun promotie. W.K., V.F., Vrio 25/7 t/m 3/8 gehele K.B. en Blikkenwasserij Vakantie-verschuiving geen verplichte vakantiesluiting vastgesteld. Dit personeel zal dus de vakantie gespreid moeten op nemen. r r IHiertoe «illen de betrokken chefs u hebt hlernaast (en op de pu- l( 1 /8t/m 1 0/8 S.B.; (_^.r.; L.F. in overleg met u een vakantiever- k]jcatiebordenkunnen lezen op Zaterdag 2 januari 1960 en dins- deling opmaken en voor de goede welke data de productieafdelingen dag 7 iuni 1960 gelden voor een gang van zaken is het beslist ge- deze zomer zullen sluiten, verplichte snipperdag. dat ™°r "b38? 33 "jeze Voor dieg<men> die op deze afde- gespreide vakanties zijn vastge- ijnffen Werken, doch door deze re- Vragen of opmerkingen van per- steid. Daar de werkzaamheden op in moeiiijkheden komen, soonlijke aard die verband houden deze afdelingen normaal doorgang |estaat ook dil jaar dc mogelijk- met deze regeling zullen worden moeten vinden, zal het niet moge- heid Qm jn overieg- met de chef een lijk zijn vele personen tegelijk met afWjjkende regeling te treffen, vakantie te laten gaan. wij moeten echter, tijdig maatre- U gelieve hier begrip voor te to- gelen nemen om deze verzoeken nen en door onderling overleg hier- aan mede te werken Mensen met schoolgaande kinderen zullen zo veel mogelijk in de schoolvakan tie hun vakantie kunnen opnemen. Voor alle afdelingen geldt zater dag 2 januari en dinsdag 7 juni a.s. als verplichte snipperdag. behandeld door de afdelingschef in overleg met de bedrijfsleiding. Men dient zich echter zoveel mo gelijk aan dit schema te houden. Voor het personeel van de afde lingen Expeditie (incl. magazij nen), Vervoer, CM, Emballage, Kaas, Diversen, Papiermagazijn en Onderhoudsdienst en Bouwaf deling. Voor deze afdelingen is voor 1960 te kunnen behandelen en zo mo gelijk in te willigen. Daarom verzoeken wij dringend aan diegenen, die een vakantie week wensen, welke afwijkt van de voor uw afdeling geldende rege ling, zich vóór 1 maart 1960 tot de afdelingschef te wenden.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 4