Mu' Voetballers gezocht A.H. Altijd Hoorbaar Dokter Smit zei AH's medische dienst vaarwel Toppunt van spaarwoede Klokkaarten Ideeënbus op nieuwe leest geschoeid Voor kwaliteit Pinksterkamp 1960 127 2 jaar in dienst Onze kerstpuzzel Stemmen uitde praktijk AH-FLITSEN In het filiaal te Venlo werd een kleine jongen van 7 jaar gesnapt bij het wegnemen van een reep chocolade en ter verantwoording aan de bedrijfsleider voorgeleid. Op de vraag of hij dit wel eens meer gedaan had, antwoordde hij: „Ja, één keer hier en één keer bij(hier volgde de naam van een konkurrerend levensmid- delenbedrijfVervolgens werd hem gevraagd waarom hij dan hier voor de tweede keer een reep wegpakte, waarop het jochie zei: „Die chocolade van jullie is veel lekkerder dan die van Ondanks de ernst van het ogen blik werd er even gelachen in Venlo! De welvaart gaat in AH-verpakking gekleed In de Margriet van 30 jan. j.l. heeft een reportage gestaan over het jongetje dat in 1945 grote bekenheid kreeg, doordat zijn foto in het buitenland het symbool werd van de ondervoe de toestand waarin ons volk na de bevrijding verkeerde. U zult de foto allemaal wel eens gezien hebben: een bleek jochie met een groot hoofd, dunne been tjes en veel te gx-ote schoenen aan, die met een angstige blik de camera inkijkt. De Margriet-redactie is erin ge slaagd dit jongetje, vijftien jaar later, terug te vinden. Het jochie is een ferme knaap geworden die zich in de huidige „welvaart" volop kan voeden met allerlei voedzame en lekkere levensmiddelen. Ten bewijze daarvan ziet men de jongen bij een tafel vol levensmid delen, waarop de aandachtige toe schouwer onmiddellijk onze Mac- Queen thee herkent, onze blikken sperciebonen, chocoladerepen, Zaanse beschuit enz. enz. Een van die aandachtige toeschou wers was de Heer H. Oomen uit het filiaal te Ginneken bij Breda die er ons opmerkzaam op maak te. De welvaart gaat dus nu in AH-verpakking gekleed en dat is een verheugend verschijnsel, het memoreren in AH-flitsen zeker waard. Onze voetbalvereniging, die in mei a.s. begint met de nieuwe competitie, wil daarin een goed figuur slaan. Dat is uit sportief oogpunt begrijpelijk, de club is het ook verplicht op grond van prestaties die zij sinds de start van de zomeravond-competitie voor bedrijfselftallen in de Zaanstreek heeft geleverd. Dit jaar zullen we onze huid weer duur verkopen. Twee elf tallen zullen drie maanden lang één keer per week aantreden tegen collega's van andere be drijven. Het kampioenschap 1960 van de Zaanstreek van de K.N.V.B. is de inzet. De voorbereiding van de spelers is op gang. Woensdagavonds krygt de lichamelijke conditie een opkikkertje in de gymnastiekzaal van de school aan de Parkstraat. Daar worden onze leden samen met de spelers van ZCFC aan de zorgen toevertrouwd van de heer Koetsier, trainer van deze Zaanse club. En als het weer wat beter wordt, komt maandagavonds een veldtraining op het programma. De spelers. Door studie en andere omstandigheden hebben enkele trouwe krachten het genoegen van hun wekelijkse sportuurtje vaar wel moeten zeggen. Er prijken nu enkele open plaatsen op onze le denlijst, waaronder die van een keeper. Nu maken wij ons sterk dat op de fabrieken, in het CM, en op het Hoofdkantoor mensen zitten die graag tegen een bal zouden willen trappen maar daar niet aan toe komen. Bijvoorbeeld omdat voet ballen op zaterdag of zondag be zwaren met zich meebrengt voor hun gezin of anderszins. In het bedrijfsvoetbal zullen deze en andere bezwaren wegvallen om dat er alleen door de week wordt gespeeld, aan het einde van de werktijd. Een andere factor van belang is de omstandigheid dat het helemaal geen beletsel is in dit voetbal, dat zeer terecht genoeg lijkheidsvoetbal wordt genoemd, 't plezier te zoeken, ook als men de drie kruisjes is gepasseerd. Minder getraind als het bedrijfsvoetbal over het algemeen genomen is, duren de wedstrijden dan ook tweemaal een half uur. De voor waarden die de KNVB heeft ge steld aan de spelers om uit te ko men in de wedstrijden zijn: Dat er bepaalde problemen kunnen ontstaan wanneer men als buitenstaander veel in kontakt komt met AH-mensen, moge het volgende schrijven aantonen: Mijne Heren, Hiermede deel ik U mede, dat ik als slager in Bilthoven werkzaam ben en in een pension woon samen met personeel van de Fa. Albert Heijn. Ik verzoek 11 nu, indien het moge lijk is. deze heren uit het filiaal Bilt hoven andere lektuur te verstrekken dan de romans van A.H. om ze zo doende ook over andere onderwerpen te laten spreken. Het gesprek gaat nl. 365 dagen van het jaar over de Fa. Albert Heijn. Hoogachtend, N. H. OSKAM De heer A. Heijn Jzn. beantwoord de dit schrijven als volgt: Geachte Heer Oskam, Wij namen met belangstelling ken nis van Uw prettige suggestie met betrekking tot de lektuur voor onze medewerkers. Wij betwijfelen echter of de verandering van spijs in dit geval bekroond zal worden met het gewenste sukses. Het is nl. een praktisch niet te wijzi gen verschijnsel, dat er in onze AH- familie gesproken wordt over A.H.. ook in de vrije tijd van de betrokkenen. Zeer zeker zult U ook getracht heb ben om andere onderwerpen met onze geachte medewerkers te be spreken. Zij kunnen dit wel, doch zij willen dit niet. De wederwaardig heden, opgedaan tijdens hun verrich tingen in ons bedrijf, vragen om uit wisseling in het late avonduur. Zelfs bij onze heren slagers in de diverse Supermarts, vindt U een geest, zoals bij Uw mede-pensiongasten. A.H. be tekent in dit geval Altijd Hoorbaar. Wij vertrouwen, dat U deze A.H.- instelling" zult kunnen billijken en dat een en ander voor U geen ver andering van pension ten gevolge zal hebben. U dankend voor Uw luister-bijdrage in de verleden A.H .-gesprekken, ver blijven wij. Hoogachtend, Al. HEIJN Jzn. Hoort U thuis Uw kinderen nog wel eens praten over de Pinkster kampen in '57, '58 en 1959? Zo- ja, stelt U ze dan gerust dat er ook dit jaar weer 5 vrolijke dagen zullen zijn voor onze 812-jarigen op de Poelakker in Lunteren. Ten minsteals U minstens 1 jaar bij ons werkzaam bent en Uw kind (eren) zo oud is (zijn) dat zij het afgelopen Sint Nicolaasfeest niet meer moch ten meemaken en op 5 juni a.s. nog niet ouder zijn dan 12 jaar enals U ze vóór 15 maart hebt opgegeven aan de afdeling Personeelsza ken. Fabrieken of bij de heer Koerse op het Hoofdkantoor. Ons kamp zal beginnen op vrijdag 3 juni en we komen terug op dins dag 7 juni 1960. 1. Geen lid zijn van een andere voetbalvereniging: eventueel zal men zich moeten laten overschrijven. 2. Men moet beschikken over een behoorlijke gezondheid; hiertoe wordt een medische keuring voor de betrokkenen vastge steld. 3. De minimumleeftijd is 18 jaar. Een maximum is niet bepaald. Belangstellenden voor een aantal verbazend plezierige wedstrijden kunnen nadere informaties krijgen bij de heren D. Abbink (fabriek) en J. Drost (HK). Op 3 februari namen wij afscheid van dokter G. H. G. Smit, die in de 15 jaren, waarin hij onze medische dienst heeft geleid, een zeer belangrijke en waardevolle bijdrage heeft geleverd aan ons bedrijf en haar medewerkers. Dokter Smit heeft in samenwer- In die tijd was onze medische king met de heer Bautz, die des- dienst een voorbeeld voor vele an- tijds personeelchef was in de fa- dere bedrijven en kregen wij van brieken en thans als personeels- vele kanten verzoeken om eens direkteur voor Europa bij de Uni- een kijkje te mogen nemen en na- lever werkzaam is, dienst opgericht. de medische Donderdag 18 februari was Mar tin den Hartog 12 jaar in onze dienst. Martin begon zijn loopbaan bij AH in de eorvéedienst. Na enkele ja ren kreeg hij een plaatsje in de kaasafdeling, doch zijn licha melijke toestand liet niet toe, dit redelijk zware werk vol te hou den, waarna hij overgeplaatst werd naar de Blikwassery. Bij chef Dop voelt hij zich best op zijn plaats. Martin besteedt zijn vrije tijd in de vorm van club huiswerk werkzaamheden voor de Zondagsschool en op de ruilbeurs (postzegels, suikerzak jes enz.). Zoals gebruikelijk ont ving hij namens de directie uit handen van de heer Ir. W. A. Eggers een zilveren couvert. Uit handen van de heer T. Kuyt, lid van de contactcommissie, ontving de jubilaris een enveloppe met inhoud van het personeelfonds. dere informaties te verstrekken. Er is veel veranderd in die 15 ja ren en onze medische diepst is ze ker weer aan vernieuwing toe, daarover was ieder, die onze be drijfsarts uitgeleide deed, het wel over eens. Maar dat neemt niet weg, dat dokter Smit de basis heeft ge legd voor een gezond beleid op het gebied van de menselijke behan deling van onze medewerkers en dat velen hem hier van harte dankbaar voor zijn. Wij hopen dokter Smit over niet al te lange tijd uit te kunnen no digen bij de opening van een nieuwe moderne medische dienst. Namens de direktie bood de heer Ir. W. A. Eggers dokter Smit eni ge langspeelplaten aan, zodat hem nog lang de muziek van Albert Heijn in de oren zal kunnen klin ken. De prijswinnaars van de Kerstpuzzel waren v.l.n.r. de heren A. v. d. Berge (nog net zichtbaar), J. Zeeman, J. Aafjes, D. Bakker en J. Rijmberg, de heer J. Ph. IJpma deelde de prijzen uit. 't Geeft een beetje vreemd idee om nu nog over de Kerst te schrijven, maar de oplossing van de Kerstpuzzle moet toch nog even zijn beslag hebben. Laten we meteen maar even vast stellen dat het lang geen gemak- kelijke opgave was, en wanneer we het aantal oplossingen aan een grondig onderzoek onderwerpen blykt het dat enkelen zich één lettertje hebben vergist en dat derhalve diegenen, die als ant woord hadden „DIE IS OOK VOOR U GEBRACHT", als fou tief terzyde moesten worden ge legd. De juiste oplossing moest zijn: Stille nacht, heilige nacht, dit werd ook voor u gebracht. Het feest van inkeer en licht, sluit hiervoor uw hart niet dicht". De omschrijving van de gevraagde woorden was: Sluiten - Tegendeel - Ar - Winket - Cichorei - Thoth - Licht - Fa belachtig - Leeuwarden - Harsen - Huik - Vendetta - Victorie - Hit - Voor - Horst. Als prijswinnaars kwamen uit de bus, de heren: J. Aafjes, Zegelafdeling. D. Bakker, Kaasafdeling. A. v. d. Berge, Filialenbureau. J. Rijmberg, Timmerwerkplaats. J. Zeeman, Vermicellifabriek. Zo U wellicht nog wel zult weten waren voor deze puzzel 5 prijzen van 7,50 beschikbaar en bij de uitreiking daarvan maakten we nog bijgaand plaatje. De puzzel werd speciaal voor onze krant gemaakt door onze collega, de heer M. J. van der Weyden (Ret. afd.). Wij danken hem har telijk voor zijn moeite. Wij delen U nu vast mede dat het in de bedoeling ligt met Pasen nogmaals een puzzel te plaatsen. Onlangs kwam een van onze chauffeurs bij een klant om ledige flessen en potten terug te halen, 't Waren er nog al veel en het bedrag dat terugbetaald moest worden bedroeg f 8,65. Maar voor dat onze kollega het geld kon overhandigen, vroeg mevrouw: „Ja, maar nu mijn zegels!" Uiter aard trok onze chauffeur een verbaasd gezicht en vervolgens schoten beiden in de lach. Het kommentaar was: „Och. ik ben ook zo gewend om zegels te vra gen!" èfM Als U 's morgens de poort binnen komt en U Uw kloltkaart uit de bak by de portier haalt wilt U er dan op letten dat U de goede kaart meeneemt? Het gebeurt n.l. herhaaldelijk dat er verkeerde kaarten worden gepakt. Het dochtertje van de bedrijfslei der van fil. Boskoop stond voor de etalage van de winkel, toen zij het volgende gesprek tussen twee dames opving: „Goeie grutjes, wat vol, ik ga maar naar een andere zaak". De andere dame was het hier ech ter niet mee eens: „Als je iets fijns wilt hebben moet je toch naar Albert Heijn." En ze stapten beiden naar binnen. Deze keer eens geen verhaal over beloningen, al hopen wij dit jaar het record van het afgelopen jaar nog te kunnen verbeteren. We willen u nu in het kort iets vertellen over de wijze, waarop de commissie dit jaar haar werk zal gaan doen! In de eerste plaats zal de com- I overleg met de afdeling Organisa- missie voor 1960 bestaan uit de tie, tevens nagaan welk econo- volgende leden: G. A. van Rooijen niisch rendement van de ingezon- secretaris), W. Engberts (na- j den ideeën verwacht mag worden, mens de O.R.), P. C. Vink, J. Ph. Er zijn nieuwe ideeënbussen in de pma. maak en er zal maandelijks ver- Verder zal de voorbereiding voor gaderd worden, de te nemen beslissing in handen Wij hopcn in de voigende flitsen gesteld worden van een commissie bestaande uit de heren: J. B. H. "P"'6"»' aandacht te mo- V. cl. Heuvel, J. M. Jansen, en een Sen vragen en de eerste resul- zich nog, het Pinksterkamp 1959 hoofdchef of een staflid. taten van dit jaar aan u te kunnen waarop Uw kinderen zo intens genoten? Deze commissie zal, eventueel in I bekendmaken.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 3