Wist U... Son ja de Wii schrijft-. Kamp Tiiindorp-Oostzaan Het paard van de schilleboer Rattenbestrijding Ups en downs in de tafeltennisvereniging Nieuw personeel fabrieken AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 17e jaargang - No. 2 Februari 1960 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson. J. Breeschoten, W. Haeser, J. Hali, L. J. A. S. Kloos, W. v. Maltha, M. van Overloop, H. van Petten, K. Romp, G. A. van Rooijen, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De heer Bartelson, onze portier en ziekenbezoeker, ontving van mej. Sonja de Wit uit Ottaway, Australië, de volgende brief: „Hier is een briefje uit Australië. Hartelijk bedankt voor Uw AH-flitsen. Ik vond het fantastisch om weer eens wat van AH te horen. Mijnheer Bartelson, wilt U proberen om deze brief in de AH-flitsen te plaatsen en indien dit mocht lukken, wilt U dan ï'n adres erbij zetten. Ik zal U eens wat over Australië vertellen. en door de week mooi weer. Af wachten maar. Het is hier een erg mooie omge ving. Als je op de grote weg staat, kijk je zo tegen de hills oftewel bergen op. Wij wonen ongeveer een kwartier gaans met de auto van de zee vandaan. Niet gek hè. Kangeroe's heb ik nog niet gezien. Ik heb de foto van de AH-fabriek nog steeds hoor. Nu AH en mijn heer Bartelson, mijn brief uit Australië raakt vol. Ik hoop dat ik weer gauw een AH-Flits mag ont vangen. Sonja de Wit, 28, Cleveland T.C.E., Ottaway (S.-A.) Het is me opgevallen dat ik en alle andere Hollanders in de straat, bij mij geen AH produk- ten heb gezien. Waarom opent AH geen klein fabriekje hier. Plaats en land genoeg te koop. En massa's werkmensen. Het is hier wel heel anders dan in Hol land. Ook wat betreft de koek, snoep, thee, koffie, rijst en pin dakaas mogen ze hier nog wel wat van Holland leren. Beschuit is hier haast niet te krijgen. AH, ga zo door, want jullie winnen het beslist van Australië. Mijn heer Bartelson, bent U nog steeds portier bij AH? Nu, zorg dat U het blijft, want er gaat niets boven AH, Ik vond het erg jammer dat ik AH verlaten moest. Hoe is het met Tuindorp Oost- zaan? Ik heb het hier gelezen in de krant. Wij vinden het hier erg naar voor de mensen die in Tuin dorp Oostzaan wonen. Ze zyn na tuurlijk alles kwyt. We horen hier erg veel over Hol land, maar niet over AH. Erg jam- I mer. Elke avond komt er via de radio een liedje uit Holland. Erg leuk. We hebben al eens gehoord De Spelbrekers, Max van Praag, j de Selvera's en Annie de Reuver. Machtig. We gaan hier in Australië al bijna de herfst tegemoet. De zomer was j erg heet. We moeten nu nog wach- j ten wat de winter ons brengt. De Australiërs zeggen dat het onge veer de Hollandse zomer is. Nu dan weet u het wel. Zondags regen dat de heren in Zaandam, die de nieuwe verpakkingen ontwik kelen in 1959 liefst 215 verpak kingsobjecten behandeld hebben dat hiervan reeds 102 nieuwe verpakkingen in Uw sortering zijn opgenomen dat 52 van deze 102 verpak kingen artikelen betreffen die een goed jaar terug nog in het filiaal zelf werden verpakt dat de organisatie-afdeling fi lialen eind 1958 aan de hand van nauwkeurig gecontroleerde gege vens in een rapportje berekende dat voor deze in de voorgaande ali nea genoemde artikelen in de fi lialen 2j/2 uur per 1000,om zet ax-beidstijd gereserveerd moest worden (m.a.w. bij een omzet van 1000,— werd er 10 x 2V2 uur 25 uur per week gebruikt voor het verpakken van koekjes, suiker werk etc. (in dit cijfer zit niet het verpakken van suiker). dat dit cijfer eind 1959 terug gebracht is tot 0.8 uur per 1000 omzet, met andere woorden het filiaal uit ons voorbeeld besteedt nu slechts 8 uur per week aan het verpakken van genoemde artike len. Bij 1000,omzet per week De redactie van de A.H.-flitsen houdt zijn maandelijkse vergadering. Ach terste rij v.l.n.r. de heren J. Zeeman, J. Janse, G. A. van Rooyen. mej. C. Buntsma, de heren L. A. S. Kloos, W. van Maltha, J. Ph. IJpma, Lief jering. V.l.n.r. op de rug gezien: de heren H. Eijben, G. Hartsuiker, W. Haeser; onzichtbaar zijn de heren J. Ph. Bartelson, J. Boon en H. v. d. Hazel. Vanzelfsprekend waren er in ons bedrijf ook verscheidene mensen uit het dorp werkzaam, welke ter- M I stond naar huis zijn getranspor- teerd. Doch velen konden hun wo ning niet meer bereiken. Natuur- Donderdag 15 januari was een rampzalige dag voor de Tuin- dorpers, de dag dat vrijwel het gehele dorp onder water liep, door het bezwijken van een binnendijk. Niemand kon begrijpen hoe zo iets kon gebeuren. Doch via de berichten in de kranten, werden wij spoedig gewaar hoe alles in z'n werk was gegaan. hierover niet verder uitwijden, doch ons bepalen tot de mensen 17 uur; bij 15.000,25 uur, bij 250.000,omzet zelfs 43 uur enz., enz. Wat zegt UOh... had U dit al lang zelf becijferd juist ja,Nou goed, pech gehad, dan is dit weer eens een overbodig stukje geworden. r77 Toen de heer van Vliet zijn kaas aanprees als het neusje van de zalm, maakte Piet van Leeu wen zijn winnende foto (zie pag. 1). lijk werden vele hulpacties inge zet, om te trachten de mensen te helpen, financieel en materieel. Toen de dijkbreuk eenmaal gedicht was, werd begonnen het water weg te pompen, hetgeen circa 12 dagen geduurd heeft. De 29e ja nuari mochten de bewoners weer terug naar him woning. Wij kunnen ons een voorstelling maken, welk aanblik de mensen te aanschouwen kregen. We zullen zelf. Ieder is druk bezig, zijn huis van vuil te ontdoen, en het totaal vernielde huisraad te ruimen. Ook hierbij wordt door diverse in stanties hulp verleend. Gas en electra wordt gebruiksklaar ge maakt, de straatverlichting zover mogelijk met noodaansluitingen brandt weer. De stemming onder de bewoners is goed. Men is weer blij (zeer begrijpelijk) in eigen huis te zijn, ondanks de achtergelaten sporen van de ramp. De bevolking is vol lof over de hulpverleningen van Rode Kruis, Politie, Heilsleger, B.B., Militairen, Marine, enz. De strenge bewaking door de over heid, heeft de ongenode gasten uit de buurt gehouden. De bewoners ontvingen reeds diverse geldelijke uitkeringen om het direct nodige aan te schaffen. Ook van werkgeverszijde werden de bewoners uitkeringen gedaan. Om de eerste stoot op te vangen schonk onze direc tie aan de gehuwden f 150,en on- gehuwden f 75, Vrijwel alle bewoners hebben hun woningen weer betrokken, doch hoe? Verf ernstig beschadigd, be hang van de muur, enz. Natuurlijk zal alles recht komen, doch dat zal minstens 6 tot 9 maanden du- •en. We zullen hopen, dat de men sen financieel goed geholpen wor den, opdat het leed spoedig ver geten wordt. (Historisch) Tijdens de enkele zeer koude dagen in het begin van januari had de schilleman, die tegenover de fabriek zijn kar pleegt leeg te scheppen, zijn knol van een potsierlijke ijsmuts voor zien. Van dikke zwarte stof had hij een soort mijter gemaakt waarop als torentjes de oorkleppen uitstaken. Op de voorzijde van de „muts" was een embleem aangebracht met de initialen van de eigenaar. Vanzelfsprekend trok het paard veel belangstelling van het personeel, dat juist uit het j O.G. kwam na de middagpauze. Een (ons) onbekende dame. die ook door het schouwspel getroffen werd, stapte van haar fiets en toen ont stond het volgende gesprek. Dame: nou, nou jongen wat zie jij er keurig uit. Paard: Dame: Zit zeker lekker warm hè, die krol? Paard: Dame: ]ij hebt maar een beste baas jochie, om je zo te verwennen! Paard: Dame: 'k Wou dat iedereen maar zo goed voor z'n beesten zorgde, dan zou het wel gaan. Hou je maar goed beestje. Paard: Waarop de dame op haar fiets stapte en verdween. In het oude gedeelte van Zaandam komen nog vele houten huizen voor die, door de tand des tijds dermate zijn aangevreten dat ze scheef en soms tegen elkaar aan geleund staan. In één van dit soort huisjes woon de het bejaarde echtpaar Veenis. Twee oude Zaandammers, die leef den bij de sleur van alle dag en waar hygiëne nu niet bepaald de hoofdzaak was. Op zekere dag ontdekte buurman Schoone dat onder het huis van Veenis een grote rat rond liep, even een rondje maakte op het erf en toen weer verdween. Schoone vertelde de volgende dag aan buur Veenis wat hij had waar genomen waarop Veenis zei: „Zo is hij er dus nog". Schoone die dit vreemd vond, vroeg dan ook: „Heb je hem dan al lan ger", waarop Veenis antwoordde: „Och wel ja man, ik geef hem al een jaar elke dag een stukkie kaas, maar ik had hem nu al in geen week meer gezien". Deze uitslagen komen dus in het volgende nummer. Verder is er in het 3e en 4e team weer eens een wijziging gekomen, daar de heer Schaapsma de leeftijd voor dienst plichtig soldaat bereikt heeft. Wij wensen hem veel sterkte toe. De heer v. Rijssen kwam nu van het 4e team naar het 3e team en het bleek al ras dat dit geen gezwak- king was, want hij is een goede vechter. Dit liet hij wel degelijk uitkomen in de wedstrijd AH-KKK waar hij alle drie de games won. Helaas verloren we deze wed- Wij voor ons geloven ook wel dat j strijd toch met 4-6 op het nip- het inkt. Alle teamgenoten rijn Pertje in het dubbelspel, vol vuur voor de laatste fase van We hopen in ieder geval dat het Na een periode van korte rust, is de tafeltenniscompetitie be gonnen. Half januari begonnen de eerste wedstrijden weer en dat zal voor ons allen een span nende strijd gaan worden. We moeten de teams die in de eer ste helft niet goed op dreef kwa men, nu een duwtje in de rug geven. de strijd, waarvan inmiddels 4 wedstrijden gespeeld zyn. Helaas kunnen wij in dit nummer van de Flitsen nog niet vertellen hoe de stand van zaken momenteel is. Ook de uitslagen van de gespeel de wedstrijden kunnen nog niet be kend gemaakt worden, omdat de volledige resultaten nog niet in ons bezit zyn. 3e team zich van zijn inzinking in de eerste helft heeft bevrijd en dat ze in de tweede helft laten zien en tonen dat ze waard zijn in de 3e klas te spelen. Wij wen sen hen veel succes. Ook de an dere teams die strijden voor wat ze waard zijn, wensen wij heel veel succes voor de zware strijd in de tweede helft. S. M. Gouweleeuw T.A. F. Prosperi V.A. E. W. v. d. Boggende C.F. A. S pekkers-V reeken B.W. N. Stelloo K.B. D. E. Loggen V.F. M. Mulder S.B. D. M. v. d. Haar-van Zand V.A. G. Doorhof-Last S.B. E. Dekker O.G. D. Hildering Emb. J. Schabbing L.F. G. L. Verschoor L.F. L. A. Boonders T.A. G. van Galen V.A. A. Veenstra V.A. W. Wiersma Exp. C. Wiersma Exp. H. J. Hamakers T.A. C. Schippers- v. d. Berg B.W. W. Hof L.F. M. W. Ruijper K.B. P. Pits K.B. T. Bakker-Dresselhuizen C.F. T. Antenbrink C.F. G. L. Lucas-v. d. Lingen C.F. T. A. Kager Emb. A. N. Staal K.B. P. Palm Emb. B. IV. van Lil V.A. L. Brinkert V.A. T. C. Wagenaar-Siderins K.B. M. Koning O.G. G. C. Simons S.B. A. Kroon K.B. M. W. Kerkmeer-Romeijn Div. F. C. Addens S.B. B. Kollof K.B. J. Kwakkel T.A. B. Vink-Zwiers C.F. W. Dekker K.B. J. Beekman-DoumaC.F. A. Mertens V.A. N. Jonker-Holivedel C.F. D. Doets K.B.

Personeelsbladen | 1960 | | pagina 2