Bartelson bezoekt Directie en contactcommissie bijeen Aanvullende pensioenverzekering Iveren balansmal Jubilerende bakker A. Groot heeft veel liefhebberijen Leo fietste naar Parijs 4 AH-FLITSEN De heer A. v. d. Brink (afd. K.B.) herdacht op 7 juli dat hij 40 jaar geleden bij onze firma in dienst kwam. Nu. wij kunnen wel zeggen, dit is een onvergetelijke jubileum dag geweest. De woning was om- i getoverd in een bloementuin en vele mooie cadeaux. En wat het mooiste van alles was op deze dag: hem werd door de burgemeester aangeboden de bronzen medaille ten teken dat hij was benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nas sau. Dit was 't hoogtepunt. Wij gunnen het hem van harte en ho-1 pen dat hij dit nog vele jaren mag dragen in de beste gezondheid. Wij blijven nog wat in de feest stemming, want op 20 juli was de heer D. Steen (C.M.) 12% jaar in; dienst. De fam. W. Delforno (S.B. IV) was op 22 juli 12 Vs jaar ge trouwd. Aan belangstelling ont brak het niet, want op deze dag stond de telefoon niet stil om hem te feliciteren en wij wensen hem en zijn vrouw nog menig jaar. Op 1 augustus zal de heer W. Haeser 12 jaar in dienst zijn en op 3 augustus is de fam. Hartland 25 jaar getrouwd, hopende dat U beiden nog vele jaren voor elkaar gespaard mag blijven in de beste gezondheid. De heer en mevrouw Schot waren op 9 juli 12% jaar getrouwd; onze felicitatie met dit huwelijksfeest en nog vele jaren toegewenst. Na deze jubilea en huwelijken zijn er nog meer blijde berichten. Bij de fam. Hartsuiker (Lab.) werd een dochter geboren; zij kreeg de namen Geeske Gracia Bij de fam. v. d. Leij (Lab.) werd een zoon, Jan Eelke, geboren. Wij willen dan ook deze beide families feli citeren en hopen dat deze kinde ren in de beste gezondheid mogen opgroeien, tot vreugde van hun ouders. Nu wat onze zieken betreft. Door het mooie zomerweer is het aantal zieken niet hoog. De heer H. Bins- bergen is ook door ziekte al enige weken thuis en wij hopen dat alles een gunstig verloop mag hebben. De heer v. d. Wijngaart is al een paar maanden wegens ziekte thuis. Vrienden van de B.B. bezoeken I hem steeds. Hij gaat heel langzaam j vooruit, maar dit is een geduld I voor deze zieke. Wij willen hem dan ook het allerbeste toewensen. De heer J. Aafjes van de afd. Kaas is nu werkzaam op het H.K.; wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe betrekking. De heer H. Konings is ook nog steeds thuis en moet misschien nog een operatie ondergaan. De heer P. Breeuwer (Kaas) kan het werk gedeeltelijk hervatten; mej. C. Helsloot is nog steeds in het ziekenhuis. Tijdens de vergadering van de direktie en de contactcommissie, welke op donderdag 2 juli 1959 werd gehouden, herdacht de heer Schuddeboom in zijn openingswoord het overlijden van onze trouwe medewerker de heer D. van Capelleveen, die het wel bijzonder moeilijk heeft gehad in zijn leven. Op zijn begra fenis was een grote belangstelling. Donderdag 25 juni was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Groot in ons bedrijf in dienst kwam. De beschuitfabriek was toen nog in aanbouw. Na verscheidene jaren daar gewerkt te hebben, werd hij overgeplaatst naar de K.B. waar we hem nu nog aantreffen in ztfn dagelijkse werk zaamheden. Ab is een man, die graag over zijn hobbies praat. Hij is een verenigingsman tot en 7j jyQ pQ p met. Bestuurslid muziekkorps AH en de Bewakingskem AH. Altijd I kunnen we op hem rekenen. Met Kef de Paasschietwedstrijden is Ab de eierenbaas. Maar ook menige foto in onze Flitsen is gemaakt door hem. Daarom is hij zo verheugd met de foto's en de boeken over molens (herinnering vader) en de Artis wat hij aangeboden kreeg van de afdeling. Menig km heeft Ab afgelopen in de vierdaagse, daar heeft hij zijn hart aan verpand en nu gaat zijn wens meteen in vervulling, want het geld wat hij van de directie heeft ontvangen, wordt dit jaar geheel besteed aan de wintersport. Maar Ab, 19 december weer thuis zijn, want dan hebben we je nodig bij de Kerstschietwedstrijden om de beker. Al vast veel plezier toe gewenst. Op 23 juni herdacht de heer fy J l\ /v/W5 J/l Ch. v. d. Burg de dag, dat hij C/ (y^uL/LKr7j 25 jaar in dienst was van Albert J"* De heer J. Mooij werkt nog steeds Heijn. Deze tijd had langer kun- 21-6: Geeske Gracia, d.v. G. Hart. halve dagen; dat wil ook nog niet erg. De heer E. Roos is na het ongeval weer aan het opknappen al gaat het dan ook langzaam. De belang stelling bij zijn thuiskomst was van Directie en personeel zeer groot. De kamer was een bloementuin gelijk. Wij hopen dan ook dat hij weer geheel hersteld in ons mid den mag terugkeren. Mej. Oosting is ook al een paar weken wegens ziekte thuis; het al lerbeste Jans van ons allen. Dhr. M.Hartoguitde Kaasafd. moet weer onder behandeling voor zijn ogen; dat is toch ook wel een lastig en pijnlijk geval, want er is de laat ste jaren al wat aan Martin ge dokterd en steeds maar weer met volle overgave. Tot ons leedwezen hebben wij ons aller vriend Dirk van Capelleveen naar zijn laatste rustplaats moeten brengen en wij wensen dat hij moge ruste in vrede, de rust waar hij zo innig naar verlangde. Zijn vrouw en kinderen wensen wij veel sterkte toe om dit verlies van man en vader te kunnen dragen. nen zijn, daar dit de 2e maal was, dat de jubilaris zijn loop baan bij A.H. begon. In het begin was hij werkzaam in de filialen en thans ook nog, doch op een heel andere ma nier, want via de buitendienst kwam hij bij de openingsploeg en nu is hij sinds jaren balans- maker. Velen in Zaandam, doch ook velen in het land kennen de heer v. d. Burg. De buiten dienst heeft immers een veel vuldig contact met alle filialen in het land Dat men hem goed kent en waar deert bleek uit de telegrammen, brieven, bloemen en fruit, die de jubilaris ontving. En dan niet te vergeten de grote cadeaux als: het polshorloge, het complete electri- sche scheerapparaat en de enve loppe met inhoud. Ja, de collega's uit de buitendienst, de adm. controleurs, de chefs en oud-collega's uit het Gooi, Amers foort en Utrecht, zij waren hem niet vergeten! Een intieme huldiging is het ook geworden op het hoofdkantoor, waar de jubilaris werd toegespro ken door de directeur-filialen, de heer J. Legerstee. ,,Of de heer v. d. Burg nog tijd had om er hobbies op na te houden?" suikeren F. ten Kate (lab.) Jan, z. v. C. v. d. Ley en J. Hiddinga (lab.) Jelle, z. v. J. v. d. Weide en M. de Boer (contr. fil. adm.) i Uit de notulen komt het ver- jtrekuur van de Amsterdammers ter sprake Ondanks het feit dat I het verschil tussen de voortrein en de fabriekstrein slechts 5 min. is, menen velen nog hard weg te moeten lopen Door de nieu we treinopstelling op het station is het toezicht op de trein moei lijker geworden. Indien iemand nu nog wil rennen moet hij of zij dat zelf weten. Wel wordt er bij de C.C.-leden op aangedron gen eraan mede te werken dat het te vroeg verlaten van de af deling niet voorkomt. Ook van de kant van de bedrijfsleiding zal hierop zo nauwlettend mo gelijk worden toegezien. Vervolgens komt de vraag naar voren of iemand die op eigen kos ten zijn pensioenuitkering wil ver hogen ook rechten kweekt voor zijn eventuele weduwe bij overlij den vóór zijn 65ste verjaardag. In principe kan men op 3 manieren een aanvullende verzekering slui ten: a. verhoogde uitkering voor pen sioen- en weduwerente. b. verhoogde uitkering voor pen- c. verhoogde weduwerente. Elk geval zal individueel worden bekeken. Diploma's Aan de orde komt een toeslag wegens het bezitten van diplo ma's. Het beleidsprincipe is in wezen niet om kennis te be lonen doch om het in praktijk brengen van kennis te bezoldigen Dit houdt in, dat ir.dien iemand een diploma behaalt, hij hiervoor geen toeslag op zijn loon zal ont vangen, doch dat hij wel in aan merking komt voor een betere functie, zodra deze vacant is. In de functiebeloning zal dan zijn inspanning voor zijn studie tot haar recht komen, zoals ook de andere inspanning, die iemand zich in zijn werk getroost, tot uiting komt in zijn functie en in zijn loon. In andere bedrijfstakken kent men wel diplomatoeslagen, doch voor alsnog meent men de oude basis te moeten aanhouden. Een mogelijkheid om tot een be paalde regeling te komen voor b.v. jongeren die van een technische school komen en als zodanig direkt meer waard zijn, dan jongens die Over vakantie gesproken: Leo Vink uit filiaal Witte de Witstraat in Den Haag heeft het er al op zitten. Hij is veertien dagen lang hoe heeft ie 'm dat gelapt in z'n eentje op de fiets door Euro pa getrokken. In drie dagen fietste hij naar Parijs en vandaar is hij via Frankfurt en Heidelberg weer Hij kijkt ons even verwonderd aan, op huis aangegaan. In totaal 1700 we weten het toch het biljarten kilometer heeft hij in die 14 dagen dat is iets waaraan de jubilaris gefietst. Leo is 16 jaar en daarbj naast AH zijn hart heeft ver een sportieve knaap, zodat hij het pand. zelf misschien niet zo'n grote pres- j Elke donderdagavond is hij in het tatie zal vinden. Maar 't lijkt ons O.G. te vinden om caramboles te toch een heel eind stoten en dat gaat wat goed geen technische opleiding genoten hebben, wordt overwogen. Momenteel zijn er besprekingen gaande bij de Suikerverwerkende Industrie en de direktie acht het juist de resultaten van deze be sprekingen af te wachten alvorens zelf maatregelen te nemen. Resumerend mag dus gezegd wor den dat niet alleen het bezit van diploma's maar ook de ijver en de toewijding bepalend zijn voor de beloning. Eén der kernleden merkt hierbij op, dat het bedrijf toch ook van een diploma-toeslag de vruch ten zal kunnen plukken en het ver loop daardoor tegen kan gaan. De heer Schuddeboom antwoordt hier op, dat bij de Onderhoudsdienst en de Bouwafdeling bij het bepalen van de merit-ratingpremie ook wel rekening gehouden wordt met het bezit van diploma's. Voor de pro ductie-afdelingen, waar in tarief wordt gewerkt, geldt dit niet. De contactcommissie gaat ermede ac- coord, dat deze zaak even blijft rusten, indien zij, in verband met de genoemde loonbesprekingen, maar in de aandacht blijft. Woningbouw Naar aanleiding van een onlangs gegeven ontslag geeft de heer Ypma een résumé van de gang van zaken, waarop de voorzitter van de C.C. mededeelt, dat men van deze zijde de zaak verder maar liever wil laten rusten, daar men meent dat de gang van zaken van bedi-ijfswege hierin goed is ge weest. Tenslotte deelt de heer Schuddeboom mede, dat hij bereid is voor de C.C. een verhaal te hou den over zijn reis naar Amerika. De C.C. heeft hier belangstelling voor en op de volgende vergade ring zal de heer Schuddeboom aan de hand van dia's een overzicht van zijn reis geven. De heer F. Schuddeboom wil ook vooral de vrees wegnemen, dat door de in gebruikneming van ons Distribu tiecentrum. bestaande uit de afde lingen Expeditie - Magazijnen - Centraal Magazijn - Verpakkings afdeling - Kaasafdeling - Embal lage - VRIO, personeel overbodig zou worden. Uit deze afdelingen zullen mis schien enkele mensen op de fabriek moeten blijven, doch het meren deel zal verzekerd zijn van weik in het distributie-centrum. Voor lopig blijft alles zoals het nu is en er is bepaald geen reden tot onge rustheid. Indien er mensen zijn d e geïnformeerd willen worden over de woningbouw in de 5-hoek, kun nen zij terecht bij de heer Ypma. Er zullen op deze plaats allereerst flatwoningen komen, maar daar naast ook etagewoningen, eenge zinswoningen en woningen voor ouden van dagen. Uitsiapje De heer Bartelson dankt de directie voor de medewerking bij het uit stapje van de gepensioneerden, welke dank de heer Schuddeboom gaarne aanvaardt met de opmer king, dat ook van zijn kant het prettig is gevonden, dat dit uit stapje weer zo goed is geslaagd. In de afgelopen maand heeft de heer Pekelharing ons bedrijf ver laten en vóór 31 december zal ook de heer Blonk vermoedelijk met pensioen gaan. De directie wil er echter een regel van maken, dat alle gepensioneerden die in de loop van het jaar of per 31 december vertrekken, op laatstgenoemde da tum bijeenkomen, zodat er collec tief afscheid genomen kan worden. Nog twee plaatjes De K.B. wikt zijn kansen. f Dit was de finish. Mej. E. v. d. Kolk (ver koopafdeling) met de heer L. Staalstra. De heer J G. Roest (Bedr. bureau) en mej.H.E. Cornet.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 4