Judo sluit Jubilerende bakker Brandweer maakte raadsel-trip Eerste elftal herstelt zich AH 2 - D.P.V. 0-2 AH 1 - L.S.V. 1.0 Restanien Bent U al met vakantie geweest? 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e Jaargang - No. 8 Juli 1959 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: J. Ph. Bartelson, J. Breeschoten, mej. C. Buntsma, H. K. Engel, H. Eïjben, A. H. Groot, W. Haeser, A. v. d. Hazel, J. Janse, L. J. A. S. Kloos, J. J. M. v. d. Meer, J. Melk, J. M. Overmeer, G. A. van Rooijen, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Jan de dauwtrapper was mooi op tijd Zaterdag 20 juni 1959. 's Morgens 5 uur. Met een driftig geluid liep de wekker af. Verdwaasd ontwaakte een bekend mansper soon en stond na enkele ogenblikken met z'n blote voeten op het koude zeil. In een flits schoot het door zijn nog van slaap benevelde brein: Vandaag met de brandweer uit... opschieten Jan. En zo gebeurde het dat genoemde Jan om 6 uur de poort binnen stapte om het brandweeruitstapje mee te maken. Het is soms moeilijk voor een amateur-journalist om by een ju bileum wat te sehryven. In het ge val van de heer v. d. Brink is het zeker niet zo, want toen ik met de a.s. jubilaris in een rustig hoekje heb zitten praten, heeft hij mij stof genoeg verschaft om eventueel twee kolommen te kunnen vullen, indien de redaktie daar maar plaats voor had. Zijn ouders woonden in 't Zaantje en hij leerde in de va derlijke bakke rij terdege het vak, en aanpak ken. Want, zegt hij zelf, als ik niet hard ge noeg met de platen naar de oven liep, had ik al een zwieper te pakken. Hij is daar echter niet beroerder van ge worden, maar, nadat hij z'n dienst plicht in Leiden had vervuld, wil de hij toch wel eens iets anders. Hij had gehoord dat ook AH een bakkerij was begonnen en ging naar de westzijde om te sollicite ren, omdat hij niet wist, dat de bakkerij in de oostzijde lag. Hij werd daar naar toe verwezen en aangenomen. Zo kwam hij op 7 juli I 1919 voor het eerst in de fabriek. Mooi werk Uiteraard was alles toen nog heel j wat primitiever en meer op hand- I werk ingesteld. Er waren twee j hete-luchtovens voor ontbijtkoek en koekjes. Zaanse koeken werden toen nog met de hand uitgestoken. Als je hem vraagt of hij die tijd mooier vond dan de tegenwoordige, zegt hij: ,,'t Was mooi werken, maar tegenwoordig met de band ovens en spuit-machines is het ook mooi! 't Is nu ook uitkijken als je begint met bakken en voordat de eerste koekjes uit de oven begin nen te komen heb je je al een j wanne rug gelopen en zit je toch in spanning of alles goed is." Goed humeur De heer v. d. Brink heeft geleerd j bij AH om Café-Noir en Daisy- Glacé te maken, heeft in de Wa felbakkerij gewerkt en 7 jaar aan de Biscuit-ovens. Daarna weer naar de Bandovens, waar hij nu nog z'n krachten aan geeft, en waar je hem vaak fluitend of zin gend langs kunt zien lopen. Ja, dat is wel een van de beste kenmerken van de jubilaris, z'n bijna altijd goed humeur. Dit, en z'n grote werklust, hebben hem de sympa thie van al z'n superieuren en me dewerkers gebracht, want ik ge loof niet dat er iemand is die hem niet mag. En. zoals in z'n werk, zo is hij in z'n liefhebberijen. Op de clubavond, een vasthoudend j biljarter, die nooit opgeeft. In de bridgeclub, met zijn vrouw als partnerin, een onberekenbaar, I maar uiterst sportief tegenstander wat blijft dat bridgen toch moei- I lijk hè?). En als grootste hobby, I het muziekcorps. „Ja," zegt hij. „als je geen geboren muzikant bent, is het erg moeilijk om bij te blijven en moet je dus veel repete- ren." En daarom repeteert hij de moeilijke loopjes en trillers op de fluit en zegt van zich zelf, dat-ie het nooit zal leren. Iedere dag 11'2 uur. „Wie van de jongeren doet hem dat na?" We hopen dat de heer van der Brink nog lang zal bakken, fluiten en kaarten en wensen hem nog vele goede jaren toe in ons midden. De rest van de leden vei-scheen om 6.30 uui, zoals was afgesproken, maar Jan is nu eenmaal altijd vroeg, ook op de oefenavonden. Ook daar zal hij altijd proberen een half uur te vroeg weg te gaan. In elk geval heeft hij dat half uur nu ingehaald. Om half zeven vertrok de bus en I vol goede moed begonnen we aan j ons 14e uitstapje. Het doel van de tocht was niet bekend, maar een ieder dacht dat Oss het eindpunt was. Toen bleek, dat het vroege opstaan Jan Boon ten goede was gekomen, want hij was de eerste die tot de conclusie kwam dat: of we gingen niet naar Oss, of de chauffeur wist de weg niet. Voor dit heldere inzicht ontving hij een getuigschrift, waarop hij officieel tot de „linkste jongen" werd benoemd. De heer Lakemond ontving de medaille welke verbonden was aan een wedstrijd, waarin men kon ra den naar het reisdoel. Niemand kwam echter op het goe de idee. Omstreeks 9 uur werd er even gestopt voor een kopje koffie, waarna de tocht werd voortgezet naar de golfcartonfabriek „De Hoop" in Eerbeek. Hier werden we om 9.30 uur dooi de directie ontvangen, en ons werd onder het genieten van koffie met gebak een uiteenzetting gegeven van het ontstaan van de papier industrie in die streek. Jan Boon was (te) vroeg uit de veren. wegens vakantie In verband met de vakanties zijn met ingang van dinsdag 14 juli j.l. de clubavonden van de judovereni ging A.J.A. stilgezet tot septem ber. Van de hervatting zal tijdig bericht worden gegeven. Geboeid kijken de brandweer mannen naar de visrijke vijver van kasteel „de Cannenburg" in Vaassen. De traditionele pic-nic. Het bleek ons dat reeds in 1657 de eerste papiermolen van dit bedrijf draaide, tot 1868 toe, waarna de zaak verder uitgebreid werd. We hoorden dat het oorspronkelijk alleen tabakspapier was, wat ge maakt werd, later gevolgd door pakpapier en daarna in 1927 golf- carton. De productie bedraagt 105 ton per dag. Na deze uiteenzetting werd onze groep in drieën gesplitst, waarna we dit bijzonder interes sante bedrijf bezichtigden. Toen we na IV2 a 2 uur weer buiten kwamen, hadden we het boeiende bedrijf gezien, en de heren rond leiders werden dan ook enthousiast bedankt. Pic-nic Hierna gingen we naar de Imbos, waar we in de buitenlucht ons brood opaten en na een uur ver- trokken we naar Berg en Bosch, waar we nog een uurtje bleven en wat gebruikten. Het volgende programmapunt was de bezichtiging van kasteel „de Cannenburg" in Vaassen, waar we geconfronteerd werden met aller lei interessante dingen uit de grijze oudheid, van een gevangenkelder, met een diepe put waar je je vijan den in kon laten verdwijnen, tot hemelbedden toe. Aangezien het nu langzaam aan tijd werd voor de warme maaltijd, werd koers gezet naar Nunspeet, n.l. naar het „Vosje", waar een uitstekend diner voor ons gereed stond. Daarna vertrokken we, via nog eenmaal opsteken in Amersfoort, naar huis, waar we om half elf arriveerden. Precies op tijd; en het was zoals reeds traditie is geworden, een bij zonder goed geslaagd uitstapje, weer als altijd geoi'ganiseerd door de hoofdcommandant de heer Ver- wey. Fikse nederlagen voor 't tweede Een op papier vrij sterk elftal leed een smadelijke nederlaag. De eer ste tien minuten werd er aardig gecombineerd door de onzen, doch daarna nam L.S.V. de touwtjes in handen. Zij plaatsten beter en hiel den het spel meer langs de grond. Onze achterhoede en halflinie be gingen de fout vrij veel te „hap pen", wat 'n kolfje naar de „voet" was van enkele oude rotten van L.S.V. De ruststand was 30 en het was een moeilijke opgaaf dit weer in te halen. Na de thee werd er door AH beter gespeeld dan voor de rust en de partijen wogen aardig tegen el- j kaar op. Bij L S.V. liep alles deze keer mee en de onzen hadden helaas wat minder geluk. De eind- i stand werd 51. De uitslag was enigszins geflatteerd, doch de wed strijd verdiende gewonnen te wor den door L.S.V. door hun betere plaatsen. Een enkele speler wil de moed wel eens laten zakken bij te genslagen. Volhouden heren en De zilveren jubilaris temidden van vrienden, directie en collega's. vechten tot de laatste minuut! Een regelmatige nederlaag, gele den tegen een sterkere tegenstan der. Reële kansen heeft onze voor hoede er slechts enkele gehad, maar de keeper van D.P.V. heeft geen gevaarlijke situaties moeten klaren. Door een goal van hun snelle rechtsbuiten in de eerste helft (01) en een treffer na de rust (02) stelde D.P.V. zijn overwin ning veilig. Het was overigens een prettige I wedstrijd die in een goede sfeer is verlopen. AH 1 - Pielkenrood 4-0 Ons elftal was overwegend ster ker. Al na ongeveer 10 minuten gaf Blaes een voorzet, die Groenescheij dankbaar benutte (10). Het 2e doelpunt kwam ter wereld toen de vijandelijke spil, in opperste nood, in eigen doel schoot. Na rust ontstond er een scrimmage 1 l waaruit Kosters de bal doorgaf I aan Bruinenberg die geen moeite I had (30). Een zeer fraaie goal 1 tenslotte kwam van de voet van Groenescheij, die van 16 meter af stand onverwacht hard in de bo- j venhoek knalde. (40) Het is een traditie dat deze wed strijd spannend verloopt. L.S.V. opende de wedstrijd met een aanval op ons doel. Het vinnige, 1 lage schot dat volgde werd dooi' I onze goalie gekeerd. Dit bleef de I hele eerste helft het beeld: een stug verdedigend A.H. dat geen I kans weggaf, met een voorhoede. 1 die tegen de vijandelijke achterhoe de niet gevaarlijk kon worden. De tweede helft opende meer per- 1 spectieven. Met de laagstaande zon 1 in de rug kwam de voorhoede wat meer los en uit een aardige aanval werd de bal hoog over de keeper I heen in het net geschoten (10). Tien minuten paniekvoetbal van onze achterhoede bracht ons elftal op de rand van instorten, maar met kunst en vliegwerk en een j dosis geluk werden de meest ne telige situaties geklaard. Het bleef spannen, maar de stand bleef on gewijzigd. Op de afdeling Personeelszaken fa brieken liggen nog enkele kleding stukken; restanten van het Pinkster kamp 1959. Het gaat om: 1 blauw jack van trainingspak 1 wit khaki jack met mouw-emble men; I bruin imitatie suède jasje. Kijkt u de garderobe van uw kind even na? Kies dan de mooiste foto's uit Uw collectie en stuur ze in (232 en 239) om een kans te maken voor een mooie prijs in de foto wedstrijd.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2