President-directeur opende 100ste ZB in Zeist Bridge-club AH Shirt-emblemen voor succesvolle Jubileum van de heer W. Drijfhout AH-voetbalvereniging Wie vangt de grootste brasem, karper of voorn? J.S.de Boer 25 jaar beschuitbakker Mijlpaal binnen zeven jaar bereiki AH-FLI TSEN De competitie '58-'59 is afgeslo ten en we mogen wel zeggen, dat we een goed seizoen achter de rug hebben. De totale uitslag van de wedstrijden, treft U hierbij aan. Niet alle bridgers waren wed strijdmoe, en zo heeft een aantal besloten, om bij elkaar thuis een viertal! en-comp. te houden. Deze is inmiddels gestart en ook hier is met animo gestreden. Voor het komende seizoen, zullen we graag nieuwe leden inschrij ven. EINDUITSLAG 1958—1959 Hr. v. d. HazelHr. Vos Sr. 55.62 Mw. VermeerenHr. Ris 52.52 Hr. RichterHr. Verhamme 51.64 Fam. Borkus 50.41 Hr. Kosters—Hr. v. Petten 49.81 Dms. v. PettenBleeker 49.41 Hr. SondyHr. Algera 48.89 Hr. KeuneHr. Brouwer 48.74 Mw. HekkertHr. Delforno 48.51 Fam. v. d. Brink 47.62 Hr. AbbinkHr. Groeneschey 42.87 Dinsdag 2 juni was het 12V2 jaar geleden, dat de heer W. Drijfhout in ons bedrijf in dienst kwam. Na eerst een maand of vier ge werkt te hebben in ons O.G. als corveeër werd hij overgeplaatst naar de emballage-afdeling, waar hij de laatste tijd tot de vaste kern van de afdeling behoort. Wim is een rustige man, maar als je met hem over zijn hobby begint, kan hij praten als Brugman, want naar voetballen kijken, (niet zelf doen), en vissen zijn z'n liefhebbe rijen. Misschien zullen we de ko mende tijd wel meer van hem le zen in de Flitsen, als hij meedoet aan de wedstrijd, „Wie toont de grootste vis", die ons bedrijf gaat organiseren. De collega's op de afdeling hebben hem al een stoot in de goede rich ting gegeven, want met zijn jubi leum mocht hij van zijn collega's een mooi visnet in ontvangst ne men. Dus Willem, beste beentje voor en op haar de 25 jaar. De directie heeft aan de leden van de voetbalvereniging emble men voor het shirt ten geschenke gegeven. Deze geste heeft tot aanleiding gehad de goede prestaties in de drie achter ons lig gende competities, toen het eerste elftal achtereenvolgens de tweede, eerste en derde plaats in de eindrangschikking innam. Het bestuur en de leden van de voetbalvereniging „Albert Heijn" verheugen zich over dit sympathieke gebaar en brengen de directie hiervoor gaarne dank. Hieronder volgen een aantal korte verslagen van gespeelde wedstrij den. N.B.M.A.H. II: 2—1. Met een zuiver schot gaf linksbin nen Blaes A.H. II de leiding. De 10 voorsprong duurde echer niet lang. Nog voor de rust kwam de gelijkmaker. Een misverstand tus sen de spil Hartsuiker en keeper Kloos was oorzaak, dat N.B.M. kort voor het einde het winnende doelpunt scoorde. (21). A.I.—A.H. I: (4—3). 30 was de voorsprong van A.H. 1 tegen hun grote rivalen van de Artillerie Inrichtingen. Het elftal kwam na rust fel terug terwijl A.H. I de twee punten al in de „zak" waande. Door goed combinatiespel van A.I. werd het weldra 13, 23 en 33. De goede combinaties van A. H. I van voor de rust, die 3 doelpunten opleverden, (v. d. Byl 2 x, Vos 1 x) waren spoorloos. Te laat werden onze spelers wakker. Kort voor het einde scoorde A.I. nogmaals (43). A.H. I—A.H. II: 2—1. Het jaarlijks terugkerend evene ment dat de twee zuster-elftallen tegen elkaar tussen de lijnen brengt, heeft de verwachtingen aan spanning' en strijd niet be schaamd. Het weergaloos slechte weer bemoeilijkte de balcontrole, al heeft het de vechtlust geen ogenblik kunnen doen verslappen. Wij noemen Brehler die fel verde digend de ziel was van de achter hoede en Van der Bijl, altijd een ge vaarlijke schutter, geen redelijke kans heeft gegund. Ook Koopman was een geducht sta-in-de-weg, waarmede de hele aanval van het eerste en vooral Drost, te maken heeft gehad. Zo gebeurde het dat Vermeeren slechts kon scoren na een nodeloos weifelend optreden van zijn tegenspeler (10). De tweede goal die na de rust viel Juli-viswedstrijd Een viswedstrijd is al meermalen onderwerp van gesprek geweest en de Redaktie van de AH-Flitsen wil alle personeelsleden van fabriek, C.M. en kantoor in de gelegenheid stellen aantrek kelijke prijzen te winnen door zoet water-monsters van behoor lijke afmetingen te vangen U wordt dan uitgenodigd over de periode van 1 juli t/m 31 juli 1959 de vangst van iedere vis van be hoorlijke afmeting bekend te ma ken aan een „controleur", die de juiste grootte zal opmeten. Het gaat om de 3 meest voor komende vissoorten t.vv. Brasems Karpers Voorns. De heren die zich bereid hebben verklaard fikse exemplaren bij zich thuis te meten zijn: VV. P. Fischer (portier H.K.) Adema van Scheltemaplant- soen 11, Zaandam. A. v. d. Hazel (bedrijfsbureau) Zuiddijk 405 F, Zaandam. C. de Ligt (KB), Oostzijde 252 E, Zaandam. De portier van de fabriek; al leen van 18.00 uur tot 22.00 uur. Voor de winnaar van de verschil lende klassen zijn geldprijzen be schikbaar a 10,die besteed kunnen worden aan visattributen. Men kan slechts 1 prijs in de wacht slepen. Mocht het dus gebeuren dat een fortuinlijke hengelaar b.v. in 2 klassen de grootste cis heeft ver schalkt, dan zal hem slechts voor 1 klas een prijs worden toegekend. Zijn inzending' in de andere klasse zal als niet genoteerd worden be schouwd, waardoor de volgende kanshebber winnaar wordt. De stand van de competitie zal op geregelde tijden op de publicatie- borden worden gepubliceerd. komt op het debet van een graspol die de bal dusdanig van richting veranderde dat Kloos misgreep en Drost de bal in het net kon lopen (2—0). Even later was het Broeksma die met hoog vliegend schot de bal onder de lat achter de verraste Brinkkemper deed neerkomen (2—1). Het eerste heeft daarna nog vele aanvallen ondernomen maar het schot ontbrak en aan de andere kant was het de zwoegende en goed werkende Blacs die voor de nodige opluchting zorgde. Al met al een wedstrijd waar beide elftallen plezier aan hebben beleefd en zich volkomen hebben gegeven. En dat met zulk weer! Op 18 juni j.l. vierde de heer J. de Boer zijn 25-jarig zaken- jubileum. Onze beschuitbakkerij was in aan bouw toen de jubilaris in 1934 bij Albert Heijn in dienst trad. Voor die tijd was hij al 9 jaar be schuitbakker in de Zaanstreek ge weest. De heer de Boer, die twee dochters heeft, is een verwoed toneelspeler. Toen hij eens als 18-jarige in een toneelstukje van de voebalvereni ging moest meespelen, kreeg het toneel hem zo te pakken, dat hij daarvan nooit meer is los gekomen. Vanaf de oprichting van onze toneelvereniging in 1937, is hij hier van een trouw lid. De rol die naar zijn mening hem op het lijf is ge schreven, is wel die van „Do little" in Shaw's „Pygmalion", welk stuk in 1956 werd opgevoerd. Nog vele jaren! y IJF PERSONEN, DRIE DAMES EN TWEE HEREN, hadden op de ochtend van de 4e juni om 9 uur post gevat voor de deur van onze nieuwe zelfbedieningszaak aan de Zeister Slot- laan. Om 10 uur opende de bedrijfsleider, de heer A. G. M. Beekman, de deur en toen was de rij aangegroeid tot enige hon derden mensen. De honderdste AH-ZB was het bezit geworden van de huisvrouw. Vóór het zover was had in de fraaie, nieuwe winkel, die eigen dom is van het Pensioenfonds, een kleine bijeenkomst plaats gevonden, waarin de heer A. Heijn Jzn. het woord voerde. ,,De opening van een ZB is op zichzelf niets bijzonder meer. Maar deze zaak is onze hon derdste ZB en daarom is deze opening voor ons dan ook een bijzonder feit." Eerste iu 1910 De heer Heijn herinnerde er ver volgens aan, dat het nog maar tien jaar geleden is (1949) dat in Nijmegen de eerste Nederland se ZB gesticht werd. Pessimisten waren er toen genoeg. „Zelfbedie ning mag goed zijn voor Amerika, voor ons land is dat niets", was een in die jaren vaak herhaald thema. De Nederlandse huisvrouw heeft de zwartkijkers op overtuigende wijze in het ongelijk gesteld, het geen kortgeleden duidelijk is ge bleken, toen In Zwanenburg de 1000ste ZB van ons land geopend werd. „Ons bedrijf opende in 1952 in Schiedam de eerste ZB," aldus de heer Heijn. „Dat wij nu, ter nauwernood zeven jaar later, de honderdste reeds kunnen openen, bewijst evenzeer, dat de huisvrouw in ons land de ZB wel degelijk waardeert. Op de goede weg? Of wij hiermee nu werkelijk op de goede weg zijn, valt nu nog niet te zeggen. Misschien vinden ij over drie jaar deze mooie zaak wel klein en antiek, omdat de Su- permart het dan heeft gewonnen. Maar ook in die richting doen wij mee. Momenteel tellen wij er zes, De honderdste ZB maakt deel uit van een imposant flatgebouw. en op het eind van dit jaar is dit aantal waarschijnlijk gegroeid tot negen. De toekomst zal moeten le ren, of onze ideeën goed gericht zijn". Vervolgens bracht de heer Heijn dank aan allen, die hebben meege werkt aan de totstandkoming van de mooie winkel. In het bijzonder richtte hij zich tot de leider van de openingsploeg, de heer G. J. VAN ZIJL, die „aan de wieg" van bijna alle ZB's gestaan heeft. Prima werk „lk weet uit eigen ervaring, meneer Van Zijl, wat er allemaal gedaan moet worden, voordat een winkel echt klaar is. Er moet bijzonder hard gewerkt worden en het is goed, dit hier eens te zeggen. In u dank ik alle leden van uw ploeg. Hun werk is steeds prima.'' De klok wees inmiddels aan, dat het tijd werd de zaak te openen. Het voorrecht van de eerste koop was echter voorbehouden aan Drs. De Vries, directeur van de Barti- meus-Stichting, een instituut voor blinde en slechtziende kinderen. Onze president-directeur nodigde de heer De Vries uit met een wa gentje een rondgang te maken door de winkel en dit wagentje vol te laden met AH-artikelen, die gratis aan de inrichting geschon ken werden. Overdracht Toen was het moment gekomen, waarop de heer Heijn de zaak over droeg aan bedrijfsleider A. G. M. Beekman. „Veel behoef ik u over de ZB niet te zeggen, meneer Beek man. U weet er alles van. Veel succes en houd de zaak recht.'' Inrichting Onze honderdste ZB is gevestigd aan de grote brede Slotlaan, een zeer moderne winkelstraat. Het flatgebouw, waarvan onze winkel een onderdeel vormt, is nog in aan bouw. De vloeroppervlakte is 145 m2; winkel en kelder zijn even groot. De winkel is ingericht volgens de laatste opvattingen, een massale opstelling dus en geen hinderlijke obstakels. In de aantrekkelijke vleeswaren- afdeling wees de heer Louw ons, behalve op de prachtige vleeswa- renuitstalling (100% ZB), op de nieuwste Van Berkel-plakkenwer- per, die het mogelijk maakt in een bijzonder hoog tempo de artikelen voor te verpakken. Verrassend was voor ons de maga zijnkelder. Dit is een grote, geheel wit geschilderde ruimte, met TL- buizen verlicht. De hoogte is meer dan 2.30 meter. „Een magazijn, zoals ieder het zich wensen zou", zei ons de rayonleider, de heer L. M. de Haas.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 3