Volleybalclub één jaar oud Gepensioneerden verkiezen rondvaartboot boven een^touringcar Judo-vergadering GEHUWD Onderlinge schietwedstrijden Dank Wat directie en en contact commissie in mei bespraken 2 AH-FLITSEN mm Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 16e Jaargang - No. 7. Juni 1959. Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, J. Boon, G. v .d. Hazel, J. Janse, L. J. A. S. Kloos, J. Lieffering, J. J. M. v. d. Meer, J. M. Over- meer, C. Pieters. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Zaandam. Zaterdag 6 juni vertrokken onder belangstelling van de heren A Heijn Jzn., H. K. Engel en J. Ph. Ypma, 71 gepensioneerden met een rondvaartboot uit Amsterdam vanaf de Prins Hendrik kade naar Alkmaar. De verzorging berustte bij de dames: Zuster Remeeus, Westers-Höfer, Windmüller-de Vries, v. Houts, Meyn, v. d. Vliet, Buntsma en de heren Stens, Noortman, Bartelson, Verdronk en Overmeer. Aan het gouden kruis van ver dienste, dat vele gepensioneer den op hun revers droegen, was te zien dat er verscheidenen meer dan 25 jaar hun beste krachten aan de firma gegeven De judovereniging Albert Heijn heeft op dinsdag 2 juni j.l. een algemene ledenvergadering gehou den. Aan de orde was de jaarlijk se bestuursverkiezing. De heer D. Schreuders stelde zich niet meer herkiesbaar als voorzitter en de vergadering koos tot zijn opvol ger de heer L. J. A. S. Kloos, voorheen secretaris. De functies van secretaris en pen ningmeester werden samenge voegd en met algemene stemmen werd de heer F. H. Rosiëlle deze gecombineerde taak opgelegd. Tot dit tijdstip was de heer Rosiëlle penningmeester van de vereni ging- De heer A. Bruinink werd herko zen tot commissaris materiaal. 4-6-'59 de heer H. G. Honig (PM) en mej. J. M. A. v. Eijck 15-6-'59: de heer H. Zollingen en mej. T. ten Wolde (S.B.) hadden. Vanaf de P.H.kade zijn wij de Zaan op gevaren langs het Hoofdkantoor en de fabrie ken, waar tientallen ons toe juichten. Dit blijk van mede leven werd op zeer hoge prijs gesteld. Na het passeren van de fabriek greep Bartelson al naar de micro foon om allerlei zotte verhalen met een tikkeltje ernst ten beste te geven... de meesten van ons weten wel op welke manier dat gaat. Genietend van de rust op 't water, de vrije natuur en niet te verge ten het prachtige weer bereikten wij 10.15 uur Café Restaurant ,,Het Kombuis" te Akersloot; hier werd koffie gedronken met gebak. Vanaf ons zitje hadden we een prachtig uitzicht over 't Alkmaar- dermeer. De natuurvrienden on der ons kostte het zelfs moeite weer te vertrekken, maar het diner dat in Alkmaar plaats zou vinden, was voor 1 uur afgespro ken, en aangezien het water wel wat eetlust opwekt, stapte men zonder enig bezwaar de boot in. Tijdens de x*eis Akersloot-Alkmaar werd de al aanwezige prettige stemming met een luid zingend „Lang zullen ze leven" verrijkt voor de echtparen .1. Heijn, A. de Vries, respectievelijk 40 en 25 jaar getrouwd en mevr. Windmüller-de Vries voor haar huwelijksfeest, allen van recente datum. Door de prachtige bloemen die hierbij wer den uitgedeeld, kreeg de boot een echt feestelijk tintje. Ook de echt genote van de heer Overmeer die deze dag jarig was. werd niet ver- Woensdag 3 juni is er weer hevig gestreden om de wisselbeker, die de heer A. Groot beschikbaar had gesteld voor de beste schutter uit ons corps. Er werden 3 series geschoten, slaagde avond en het wachten is knielend, staand en op de geluk- weer tot volgend jaar. schijf. Dit jaar was de regeling zó, dat de schutter die knielend het hoogste schoot, kampioen zou wezen. Voor de andere series, hielden wij het kien-reglement aan, dus wij kenden wel hoger maar niet lager geklasseerd worden. Of deze re geling voldaan heeft, ik geloof van niet. Om een beter algemeen over zicht te krijgen, kunnen we beter 3 series maken en tot een gemid delde overgaan. geten. Na het fotograferen van de feestelingen werden nog wat mop pen verteld met tussentijds een leuk gedichtje door Zuster Re meeus. Zo bereikten we de Kaasstad, waar na een korte wandeling in ,,'t Wapen van Heemskerk" gedi neerd werd. Voldaan ging de tocht verder via 't Noord-hollandskanaal naar Wormer. De tocht naar Wor- mer duurde ongeveer 2 uur; in deze tijd voelden verscheidenen zich zo op hun gemak, dat zij de moed op konden brengen, de kunst van voordragen die natuurlijk al aanwezig was, kenbaar te maken, o.a. mevr. Doorgeest, dhr. Ver- nooy en dhr. Schaap. Het ging keurig! (Voor dergelijke kunste naars houden wij ons volgend jaar aanbevolen). Mevr. Westers-Höfer liet voor het theedrinken nog even haar gouden stem horen. De thee werd op 't terras van „Wero-Meri" aan 't Zwet in Wor mer gedronken; dit grote rustige water gaf zo echt de indruk, deze goed geslaagde dag onvergetelijk te maken. Tot slot voeren we de Zaan weer op huiswaarts. Het was anders wel een schrille tegenstelling, met al het natuurschoon nu weer aan beide kanten grote fabrieken en bedrijven te aanschouwen. Namens de gepensioneerden sprak dhr. Middelbeek een dank woord aan de Directie en allen die meegewerkt hadden deze reis tot een goed einde te brengen. Met een hartelijke speech van de heren Noortman en Stens, waarbij de kapitein wat A.H. artikelen in ontvangst mocht nemen, behoorde deze reis weer tot het verleden. De vele handen die gedrukt wer- den bij 't uitstappen aan de P.H. kade gingen gepaard met een, 't was weer prachtig! Tot 't volgend jaar! Gedurende de reis is er nog een klein interview afgenomen met één van de oudste en jongste gepen sioneerden. Dhr. Miks (81 j. met 35 dienstja ren) is winkelbediende en fi liaalchef geweest in Wezep en 's Hertogenbosch. De tijd dat een hondenwagen gebruikt werd om de klanten te bedienen, heeft hij nog meegemaakt. De oprichter Albert Heijn was een harde wer ker en niet krenterig voor zijn per soneel aldus dhr. Miks. Door huiselijke omstandigheden kon ik het als filiaalchef niet meer volhouden. Mijnheer Gerrit heeft gezorgd dat ik mijn laatste 20 Vol enthousiasme verder Onder luide toejuichingen van het hoofdkantoor, zet de boot koers naar Alkmaar. dienstjaren balansmaker geweest ben. Dhr. Jonkers (65 jaar en 33 dienstjaren) is al die tijd timmer man in de filialen en fabrieken ge weest. Beiden is hun gevraagd hoe zij het uitstapje vonden. Ondanks hun 16 jaar verschil in leeftijd was hun mening gelijkluidend. Zij prevaleren de boot boven een touringcar, het is niet zo ver moeiend en tevens rustiger vooral met het tegenwoordige drukke verkeer. Omdat alle gepensio neerden in één boot geplaatst kon den worden, speelde de intimiteit ook nog een grote rol. Namens allen betuig ik hiermede mijn grote dank aan ieder die er voor hebben gezorgd dat wij weer zulke mooie en prettige dagen hebben gehad. In het bijzonder de Directie, de afdeling personeels zaken en de dames en heren rond leiders, die ons zo goed hebben verzorgd. Wij gepensioneerden hopen dat zo'n uitstapje ook volgend jaar weer mogelijk zal kunnen zijn. H. Middelbeek Op 19 juni 1959 bestond de volleybalvereniging „AH" één jaar. Dit jubileum is in alle stilte voorbijgegaan door de zwakke positie van de clubkas. Wij hadden gedurende de laatste maanden van dit eerste jaar te kampen met gebrek aan leden, doch de laatste paar weken is er meer animo ontstaan, zodat het ledental inmiddels weer is geste gen tot ongeveer 20. Op deze plaats mag ook een woord van dank niet ontbreken aan Jan Zeeman, die geheel belangeloos dit jaar iedere vrijdagavond serieuze pogingen in het werk stelde om een stel leken de beginselen van de volleybalsport bij te brengen. Met gematigde trots mogen wij vaststellen dat hij hierin is ge slaagd, al zijn we nog lang geen hoofdklassers. Wij hopen dat wij ook in de toekomst op hem mogen blijven rekenen. Het is een verheugend verschijnsel, dat eindelijk ook uit de fabriek de eerste twee heren zich hebben aan gesloten. Er wordt thans serieus getraind om het a.s. seizoen in de competi tie uit te komen. Mocht dit niet gelukken dan zal toch getracht worden om tegen andere vereni gingen vriendschappelijke wed strijden te spelen; dit is om ons in de wedstrijdsfeer in te leven. Indien U er iets voor voelt zich bij deze gezonde sport aan te sluiten, stelt U zich dan voor inlichtingen eens in verbinding met mej. G. van Oostenbrugge (Hollerith-afde- ling) of de heer C. Pieters, toestel 265. In het bijzonder behoeven wij versterking van ons damesteam. Wij gaan vol optimisme het twee de jaar in en hopen, dat de spor tieve eensgezindheid, die momen teel in de vereniging heerst, ook in de toekomst bestendigd zal blijven. Het Bestuur. Op de vergadering van direktie en contactcommissie op don derdag 28 mei is als eerste punt besproken een geval van schor sing wegens roken. Volgens de regel moesten helaas weer twee personen drie dagen worden geschorst wegens roken in de fabriek. Daar direct vertrek van één van hen door bizondere omstandigheden ernstige moeilijkheden en bedrijfsstoring zou veroorzaken, indien het werk niet behoorlijk was overgedragen, bleef zij even langer op haar afdeling dan degene die met haar betrapt werd. De direktie betreurt enerzijds dat er bepaald te lang gepraat is, doch voert anderzijds aan, dat deze strafmaat regel noch bedoeld is, noch het gevolg moet hebben, dat het bedrijf er schade door lijdt. Hoewel de contactcommissie bij naar de afdeling te krijgen. Daar monde van haar voorzitter de in deze roosters scherpe dames gang van zaken en vooral de in- j hakjes klem raken, zullen de roos- druk die deze gevestigd heeft, on- I ters verdwijnen, juist acht, wil zij zich bij de beslis sing van de direktie neerleggen, nadat de heer F. Schuddeboom De verklaard heeft, dat beide betrok Trein dienstregeling nieuwe treindienstregeling voor Amsterdammers is gunstiger kenen op volkomen gelijke wijze I dan de voorgaande, vooral ten de geldelijke gevolgen van hun aanzien van degenen die naar Mui daad zullen ondervinden. Verwarming kleedkamers Dit punt is nu reeds aan de orde gesteld, omdat er in verband met een nieuw stookrooster 's morgens momenteel geen verwarmingsmo- gelijkheid is. Voor de bakkers, die 's morgens vroeg beginnen en in verband met hun werk dunne kle ding dragen, zou dit kunnen be- derpoort doorreizen. Deze regeling heeft enige moeite gekost maar er is nu een resultaat bereikt, dat zeker bevredigend is. Daar er nu slechts 10 min. ver schil bestaat tussen de normale trein van 17.12 uur en de fabrieks- trein van 17.22 uur, zijn de vergun ningen om met de trein van 17.12 uur te reizen en het bedrijf vroe ger te verlaten, ingetrokken. tekenen dat zij zich in de komende Voor personen die met andere winter in een onverwarmde kleed- treinen komen zal de nieuwe kamer moeten verkleden op de dienstregeling nog bestudeerd koudste tijd van de dag. worden. De heer Schuddeboom zegt, dat men zich hierover niet bezorgd OoorlieiHiug behoeft te maken, daar men in de De jaarlijkse doorlichting zal deze koude periodes de fabriek toch keer in september plaatsvinden, niet onverwarmd kan laten en er Nadere bizonderheden volgen nog. zodoende ook 's morgens voldoen- j de stoom zal zijn om de kleedka mers te verwarmen. Traptreden naar Bedrijfsbureau Vaar Amerika Met de heren Vethaak en Schalen (van de Riva) zal de heer Schudde boom van 29 mei tot 20 juni in Ame rika zijn, teneinde zich te oriënte- De treden van de trap die naar ren over mogelijkheden met betrek- j het bedrijfsbureau en de dames- j king tot ons toekomstige distri- j kleedkamer van de K.B. leidt, zijn butiecentrum in de Achtersluis- van een rooster voorzien om het polder, zo wordt tenslotte medege- vuil van de schoenzolen niet mee deeld. De wedstrijden stonden onder su pervisie van adjudant Jongepier cn onder de gasten zagen wij de heren Legerstee en Gijtenbeek. Om 9.45 kon de heer Hogendijk overgaan tot het prijs uitreiken, en maakte bekend, dat de heer D. Abbink de wisselbeker en medaille toekwam. Verdere uitslagen waren na kamp- schieten 3 x 48 2. Stens, 3. Van Urk, 4. Hogendijk. Staande schieten: 1. J. Schijf, 2. A. Groot, 3. H. Bakker. Gelukschijf: 1. A. Groot, 2. J. Ovenneer, 3. J. Ph. Ypma. We kunnen terugzien op een ge- Genietend van het water en de natuur.

Personeelsbladen | 1959 | | pagina 2