De opleidingsschool kreeg een zusje Feestelijk besluit van een belangrijke strijd Resultaten over 1957 reden tot voldoening sahoo: Flllsen Landelijk juli 1958 15e Jaargang No. 8 - Juli 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam i 1 O. P. W. 1958 Zaandam, 10 juni 1958 Voor het Ontspannings gebouw stopt een Opel Rekord. Rayonleider Hu W. J. auf dem Brinke stapt er uit, tegelijk met zijn vrouw* Een der voorban ken wordt naar voren ge klapt, en daar verschijnen mevrouw Haslinghuis en haar echtgenoot* Als eer sten arriveren zij op deze OPW-dag in Zaandam en als eersten zullen zij over enige uren op het podium geroepen worden, waar de heer G. Heijn hen de glan zende wisselbeker zal overhandigen, „Kan het niet buiten?" Om kwart over twee zit iedereen in de zaal. Met moeite hebben we het zonnetje verlaten. Vóór het zover is zijn de schalen met sma kelijk belegde broodjes rondge gaan en zijn er vele liters koffie geschonken. Nu gaan de sigaren rond en spitsen we onze oren, als we zien dat de heer D. A. ter Wee achter de lessenaar op het toneel is gaan staan. Hij heet alle aan wezigen hartelijk welkom en geeft een toelichting op het program ma. De heer H. Valk, „vader van de OPW" is de tweede spreker. Aller eerst spreekt hij zijn waardering uit voor hetgeen de chefs met hun echtgenoten en hun personeel door hun enthousiasme, daad- en wils kracht in de OPW 1958 hebben weten te presteren. „Dit enthou siasme treffen we niet alleen aan onder de jongere chefs, maar evengoed onder de oudere. Zo is ook de winnaar van 1939, het jaar waarin deze wedstrijd geboren werd, ook nu weer in ons midden". „Door deze geestelijke instelling bereiken wij steeds hogere om zetten in het belang van het be drijf, van onszelf en van het Ne derlandse gezin dat prima kwali teit, lage prijzen en goede service in steeds toenemende mate waar deert". Tenslotte wijst de heer Valk er op dat voortdurende actie nood zakelijk is en gaat nog even in op de koffie-actie. Prijsuitreiking Na nogmaals dank gebracht te hebben voor de medewerkin; verzoekt hij de heer G. Heijn de beker en prijzen te willen uitrei ken. Op de gemoedelijke wijze die we van hem gewend zijn, spreekt de heer Heijn „zijn" chefs toe en be gint met zich af te vragen, hoe het toch komt dat sommigen prijzen winnen en anderen achter blijven. „Het komt in me op dat de oorzaak hiervan hierin gelegen is, dat men zijn personeel weet mee te krijgen i en hieruit vloeit dus voort dat teamgeest in een filiaal van zeer groot belang is." Doorlezen op pagina 4 Maandenlang zwaaiden in het Amsterdamse filiaal Van Baerlestraat timmerlieden en metselaars de scepter, om van het filiaal te maken wat het nu is, n.l* een opleidingswinkel, die klinkt als een klok* Ongetwijfeld vraagt H zich misschien af: „Was dit nu wel nodig, weer zo'n opleidingswinkel erbij?" In derdaad beste lezer, II weet zich waarschijnlijk zelf nog heel goed de dag te herinneren waarop U zelf voor het eerst bij ons binnenstapte* Misschien moet U in Uzelf nog lachen als U er aan denkt hoeveel malen U die suiker in een zakje Instrukteur Horsman geeft les. wilde pakken dat nu eigenlijk net te groot of te klein was... of... hoe tegenover een klant met een mond vol tanden stond toen deze vroeg hoe ons spaarsysteem nu Velen van ons volgden reeds een kursus aan onze Opleidings school te Zaandam en leerden hierdoor beseffen hoe belangrijk het is om voldoende vakkennis te bezitten. Naast deze kursussen op onze school kennen wij nu ook ccn andere mogelijkheid om veel van ons mooie bedrijf te leren kennen n.l. in onze nieuwe Op- Icidingswinkel te Amsterdam, waar op 16 juni j.l. de eerste kursisten werden ontvangen. Boven de schappen zijn leerzame schilderijen aangebracht die aan de gegeven theorielessen herinneren eigenlijk werkt... kortom door er varing moest U zelf na veel scha de en schande wijs worden. Nu gaat dit als proef in Am sterdam anders. Vijf tot acht kursisten per week be ginnelingen in het vak ontvangen in deze winkel hun basis-opleiding tot leerling verkoopster. Een hele week lang staan zij om beurten in de winkel of zitten rondom de discussietafel in het, in frisse ldeuren uitgevoerde, achter de winkel gelegen leslokaal. Discussie en zelfwerkzaam heid spelen evenals op de kur sussen te Zaandam natuurlijk een belangrijke rol. Vanzelf sprekend heeft de winkel een vaste personeelsbezetting van ervaren krachten die de leer lingen voortdurend in het oog houden en bovendien treedt de klant zelf als examinator op, want ondanks het feit dat dit filiaal als opleidingswinkel ge bruikt wordt, blijft de Mant er normaal kopen. Na deze le week doen de leer lingen dan hun intrede in één der Amsterdamse filialen en zijn dan een hele ervaring rij ker geworden. Een nieuwe functie Wij kennen in ons bedrijf heel wat verschillende funkties, doch de hr. C. Konings, die wij in dit filiaal aantroffen, kan zich er op beroe men, dat hij de eerste chef van een opleidingswinkel in Nederland is. Hij is het namelijk, die hier de supervisie uitoefent op alles wat er in zijn winkel dagelijks gebeurt. De heer J. W. de Vries, plv. lid Raad van Bestuur Het groeit uit tot een traditie, dat de heer J. W. de Vries, plaatsvervangend lid van de Raad van Bestuur, jaarlijks een commentaar geeft op het verslag over de gang van zaken bij Albert Heijn N.V., zoals dit uit de cijfers naar voren komt. Ten aanhore van de leden van de ondernemingsraad, kantoor- en contactcommissie en een groot aantal genodigden heeft de heer de Vries op donder dag 5 juni j.l. in. het Ontspan ningsgebouw een uiteenzetting gegeven over de financiële uit komsten van het concern in 1957. Leidraad hierbij was het zo juist verschenen jaarverslag, uit te brengen in de Algemene vergadering van Aandeelhou ders op donderdag 26 juni 1958. De omstandigheden in aanmer king genomen, geeft het eind resultaat van de verschillende ondernemingen van ons con cern t.w. Albert Heijn N.V.. N.V. Formosa, Sterovita N.V. en Vami Ijs, reden tot voldoe ning. Als een eresaluut aan alle me dewerkers mag beschouwd worden de zin: „Onder vaak moeilijke omstandigheden heeft ons personeel zijn taak moeten volbrengen. Dat dit in het al gemeen met grote toewijding en ijver geschiedde, geeft ons aan leiding hiervan met dank mel ding te maken." Spelenderwijs Spelenderwijs maken de leerlin gen hier kennis met allerlei we tenswaardigheden over de artike len en het bedrijf", vertelde ons de heer M. G. Horsman met een glimlach en hij kan het weten, want persoonlijk instrueert hij al deze wetenswaardigheden in het leslokaal. Uiteraard kan men met deze basis-opleiding alleen de hoofdzaken „er in zetten". De praktijkervaring moet uiteinde lijk de goede verkoopster maken. Kruideuiersbedrijf De omzetten ontwikkelden zich in stijgende lijn. Kon deze omzet- vergroting de nadelige werking van de gestegen kostprijzen aan vankelijk niet goedmaken, gedu rende het jaar en in het bijzonder de laatste maanden van het jaar heeft de aangehouden stijging van de omzet de stijging van de kosten Voorbeelden Zo zien de illustraties in het hand boek van de opleidingswinkel er uit. De heer J. W. de Vries. kunnen compenseren, door grotere productiviteit. En dit ondanks de prijsverlagingen. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal filialen 359, waarvan 58 zelfbedie ningszaken en 4 supermarts. In de loop van 1957 konden de fabrieken weer volledig wor den bezet, terwijl in de filialen een tekort aan geschoold per soneel, vooral in de grote ste den, voelbaar bleef. Door uitbreiding van de op- leidingsapparaturen wordt ge poogd dit euvel te ondervan gen. Het spaarsysteem voor onze klanten blijft zeer gewaar deerd, zoals blijkt uit de con stante toeneming van het aantal spaarders. Op de winst- delende klantenobligaties zal wederom een rente van 7 worden gegeven. Melklied rij ven Een rustige ontwikkeling is te constateren in de omzetten van de consumptiemelkbedrijven in 1957. In Rotterdam is een begin ge maakt met de bouw van een cen trale fabriek, die de modernste melkfabriek van Europa zal wor den. De bedrijven te Casablanca en Tripolis hebben gunstige resulta ten geboekt. Restaurantbedrijven Ook hier bleven de omzetten op een goed peil gehandhaafd. De resultaten waren bevredigend, al waren ze iets minder gunstig dan in 1956. Con sunt ptie-ij sbed rij f Dit bedrijf is vanzelfsprekend uiterst gevoelig voor de weersom standigheden. Het is dan ook jam mer, dat de fraaie voorzomer zijn beloften niet inloste. In weerwil van het zeer onaangename weer in de tweede helft van het seizoen, wist het bedrijf een redelijke winst te behalen. Vooruitzichten Het stemt tot vertrouwen in de toekomst, dat de belangrijke stijging van de omzetten zich ook in de eerste maanden van 1958 heeft voortgezet. De mo dernisering van de productie- en distributiemiddelen en het onafgebroken streven naar meerdere efficiency in werk methoden voor onze bedrijven zal zeker vruchten afwerpen.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1