cflif J Rotterdam, supermart, was bijeen in Caland-West Bruiloft in Doetinchem Koffie-campagne vond warm onthaal Verzoek aan militairen Berichten uit al/e windstreken Belgische onderscheiding voor president- commissaris Allerwegen enthousiasme SAr 1002030184 Flllser. Lande.IJk mei 1958 K - fk ::M Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 6 - Mei 1958 Enkele weken geleden benoemde de Belgische regering dc president- commissaris van onze X.V., Prof Dr. G. M. Verrijn Stuart, tot Groot-officier in de orde van Leo pold II. Deze hoge onderscheiding werd hem verleend wegens zijn vele goede verdiensten voor 't tot standkomen van de Benelux. Kleuren Een opvallend verslag zond ons C. E. VAN DUYVENBODE uit Alphen aan de Rijn. Zij heeft eerst een aantal kleurpotloden ter hand genomen en het symbool van onze actie, de Zuidamerikaanse som brero, getekend op haar papier. Over deze originele tekening heen staat het verslag, dat hierdoor direct opgevallen is. Tien man kréég de chef van fi liaal Socstdiik op visile. Na de hel dere uiteenzettingen van de chef, zo schrijft ons W. DKKKS, en het tonen van etalage- en reclame materiaal was de gehele ploeg van mening dat deze actie moet slagen. De redactie zou gaarne één maal van de medewerkers, die momen teel voor eerste oefening onder de wapenen zijn, hun militair adres, registratienummer, onder deel en functie vernemen. Gaarne dus een kort briefje. Filiaal Rijswijkseweg, Den Haag. Critisch Limburg is onze koffie-provincie bij uitstek. Het is dus geen won der dat verkoper J. J. BITZEN uit filiaal Kerkrade ons kon schrijven dat de ploeg uiterst critisch de vier smaken koffie geproefd heeft. Het zal daar in het Zuiden beslist wel lukken. Filiaal Oegstgeest Revue B. MAAS uit filiaal Waalwijk be schreef ons de diverse uiteenzet tingen als een revue. De diverse onderwerpen die aan de orde kwa men werden door hem, zoals het een goed toneelcriticus betaamt, nauwkeurig beschreven. Uit zijn relaas is ons duidelijk gebleken, dat in Waalwijk als het voor naamste punt werd beschouwd ,,Hoe bepaal je nu de smaak van de klant." Tot de vele inzendingen die waard waren volledig te worden afge drukt behoorde o.m. een lang ge dicht van verkoper G. v. OSCH uit filiaal Den Haag, Fred. Hendrik laan. De beginletters van de re gels vormden samen de zin: „Wij zijn koffieconsulenten, dus advise ren wij de cliënten." Kamer versierd Maar waar Den Haag haantje de voorste wil zijn, kan Amsterdam, onze hoofdstad, natuurlijk niet achter blijven, vertelde ons W. E. BOSCH van het team uit de Copernicusstraat. Met hoeden, raambiljetten, guirlandes, prijs kaartjes en pakken koffie was de kamer versierd, toen de chef ver telde waarom hij in Zaandam was geweest en waarom de contact- avond was belegd. Onze correspondent was kennelijk wel vervuld van zijn schrijvers plicht, want hij schreef zijn ver- g, toen de avond nog niet ten einde was. We hebben wel eens gehoord, dat Harderwijk een slaperig IJssel- meerstadje zou zijn. Zouden wij Filiaal Steynlaan, Zeist. echter al niet reeds van het tegen deel overtuigd zijn geweest, dan had J. KOK, onze „koffie-verslag- gever" uit de stad van de paling, ons wel uit de droom geholpen. Bijzonder handig vond men daar ons nieuwe (tijdelijke) viersma- ken-pak, dat zo bijzonder geschikt is om niet-klanten op voordelige wijze te laten kennis maken met de soorten die we nu verkopen. De bijeenkomst daar werd bijgewoond door rayonleider DE HAAS. Demonstratie JOOP DEN BOESTERD, de 14- jarige verkoper uit filiaal Gelder- malsen had daar de journalisten- taak op zich genomen en wij heb ben kunnen constateren, dat hij op dat gebied wel iets presteert. In Geldermalsen hebben twee verko- S. Horstman en Johanna Kuipers, fil. Emmen. W. Schuurman, fil. Den Bosch, Hinthamerstraat, en Siny Koster. J. Platteschor, fil. Schie dam, en Corrie Stuurstraat. G. Alberts en Willemina Zonneheld, fil. Nijverdal. J. C. Voskamp, fil. Drieber gen, en Annie Toet. J. Raap, vervanger, en Geer tje Kamstra. W. van Vreeswijk, fil. Leer dam, en Cornelia van Veld- huisen. J. van Haaf ten en Janna de Viet, fil. St. Maartensdijk. M. Schouten en Brigitta Knol, fil. Edam. L. v. d. Berg, fil. Den Haag, Theresiastraat, en Else Nan- ning. M. Kikstra, fil. Bussum, Nassaulaan, en Tietje Klei- stra, fil. Bussum, Haven straat. F. Kraayema en Melie Hoe gen, fil. Apeldoorn, Hoofd straat. G. Ossewaarde en M. Ste- houwer, fil. Haarlem, Grote Houtstraat. P. v. d. Poel, fil. Laren, en Teuntje Visser. L. Fehling, fil. Den Haag, Spotvogellaan, en Corry v. Vliet, fil. Den Haag, Java- straat. A. Meesters en Liza Her mans, fil. Bergen op Zoom. Filiaal Euterpeplein, Amersfoort. Maar niet alleen in de mijnstreek wordt koffie gedronken. Onze druivenstreek, het Westland, weet er ook raad mee, zoals ons geble ken is uit het verslag dat G. J. HERSBACH uit filiaal Naaldwijk schreef. De nieuwe verkoopmetho de, de geperfectioneerde nieuwe verpakking en de 10 lagere prijs blijken ook daar voldoende te zijn om het team tot enthousiasme te brengen. Het is bijzonder moeilijk voor mij om van deze avond een objectief beeld te geven, aangezien ik tot de kleine kring van enigszins in gewijd personeel behoorde en als taak bad de clou van de avond voor te bereiden. Na het welkomstwoord van onze bedrijfsleider aan personeel en de heer Brandsma, Afdeling Pex*so- neelszaken in het bijzonder, stak hij van wal met een algemene in leiding betreffende het reilen en zeilen van onze Supermart aan de Nieuwe Binnenweg. Naast de complimenten die er zo terloops werden uitgedeeld, ston den evenveel opmerkingen betref- Het voltallige personeel van fil. Doetinchem was op 28 maart j.l. op de receptie van hun collega Annie Weymars- hausen die in het huwelijk was ge treden met de heer H. Schumaker. fende zaken die er in de toekomst verbeterd dienden te worden of achterwege konden blijven. Hij deelde ook mede, dat de chef krui denierswaren tot assistent be drijfsleider werd benoemd, hetgeen deze actieve werker van harte is gegund. Al pratende geraakte onze be- di'ijfsleider meer en meer op het plusartikel-vlak. doorspekt met aansporingen tot nog meer team work en actie. Toen viel het woord KOFFIE en kwam de stand, die op een po dium was opgesteld, voor de toe hoorders achter de gesloten gor dijnen vandaan. Al babbelend op de hem zo eigen manier, hamex-de de bedrijfsleider de opzet van het geheel erin, zodat je wel warm moest lopen voor deze verpakking en koffiestunt in zijn geheel. Bij een kop koffie barstte dan ook het debat onderling los met als gevolg, dat ieder het met ieder een eens was: dit moet slagen. Na de pauze nam de heer Brands ma het woox*d; hij deed duidelijk de taak van de afdeling Perso neelszaken uit de doeken en licht te voor ons een klein tipje op van de sluier over hetgeen men al zo doet op deze afdeling. Na het slotwoord en het hartelijk applaus werd er nog gezellig een half uurtje gebabbeld en koffie ge dronken als slot van deze gezellige instructie-avond. A, P. VAN BATENBURG HET BESTE VERSLAG Wanneer een filiaal ruim 40 man personeel heeft, wordt het voor de chef wel een beetje moeilijk om thuis een personeelsavondje te beleggen. De heer Joustra bedrijfsleider van de supermart te Rotterdam, zag zich dan ook genoodzaakt voor de koffie-bij- eenkomst een zaaltje te huren in Caland-West. Tijdens de avond deelde hij mede, dat ieder een verslag kon inzen den. Het beste zowel van de da mes als van de heren, zou wor den bekroond. De redactie van AH-Flitsen, daar toe uitgenodigd door de bedrijfs leider, heeft gemeend het verslag van mevrouw A. M. Boer-Stout en van de heer A. P. Batenburg als de beste te moeten aanmer ken, hoewel direct gezegd moet worden, dat er onder de vele andere inzendingen meerdere wa ren, die weinig onderdeden voor die van de winnaars. Voor niet-ingewijden zij nog ver meld, dat mevrouw Boer-Stout hoofdinpakster is en de heer Ba tenburg etaleur. De koffiestand waarover hij heel bescheiden spreekt, was door hemzelf ge maakt en uit andere verslagen is ons gebleken, dat deze zeer goed verzorgd was. Wegens plaatsgebrek kunnen we slechts het verslag van de heer Batenburg opnemen. 8-4: 9-4: 16-4: 17-4: 22-4: 23-4: 24-4: 24-4: 24-4: 28-4: 6-5: 6-5: 7-5: 7-5: 8-5: 10-5: EEN LAWINE VAN VERSLAGEN uit nagenoeg alle filialen heeft ons duidelijk gemaakt, dat de nieuwe köffie-verkoop-methode grondig" dooi* de chefs bij hun personeel is ingeleid. Nu zijn wij op het gebied van personeelsavondjes wel wat gewend. U vindt ze in ieder nummer van ons blad. Nog nooit hebben wij echter een stapel te ver werken gekregen als deze lteer en het is dan ook een onmogelijkheid gebleken ze allemaal op te nemen. Er zouden vele nummers geheel mee gevuld kunnen worden. We wilden ze echter niet vergeten en daarom hebben wij een greep gedaan uit de grote stapel en zul len U hiervan iets laten zien. Fil. Copernicusstraat, Amsterdam. pers na de bespreking gedemon streerd, hoe nu het vex-koopge- spi'ek verlopen inoet. Dat niet alleen de jongste bedien de, maar ook de chef-slager en thousiast kan worden voor een goede koffie-campagne, meenden wij te kunnen concluderen uit het verslag dat de heer J. VISSER, chef-slager uit onze Rotterdamse supermart ons zond. Op deze bij eenkomst gaan we hier verder niet in, omdat er over deze avond meerdere verslagen zijn gemaakt. Een van de bekroonde wordt elders in dit blad afgedrukt. Duizelen Verkoper F. DE KLERK, uit fi liaal Rotterdam, Groene Hilledijk, die pas uit het sanatorium is teruggekeerd, vertelde ons dat de onthullingen van de chef (koffie naar smaak; px*ijs van on- dex-geschikt belang; afhankelijk van de wex*eldmarkt; promovering tot koffie-consulentes) hen aan vankelijk deden duizelen. De fi'isse wind, die zowel letterlijk als fi guurlijk door de Maasstad waait, heeft hen echter weer spoedig tot bezinning gebracht. „Tegen middernacht gingen wij voldaan en als echte koffieconsu lenten naar huis", was de slotx*egel van het vex*slag van mej. M. PEES uit filiaal Steenwijk. Ook daar werd bewezen, dat de een van roodmerk, de ander van paars- merk en weer een ander van goud- merk houdt.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1