liji "DEZeOPW, ?fj| 'T-&Ejr 4/y--° "t Oémeti CèiJ t z li eens: nylonsponsen Over maden en vrouwenlogica 4 AH-FLITSEN Vervolg van pagina 3 Het weer voorspelde niet veel goeds, laaghangende bewolking met kans op regen. Op Teriet aan gekomen was het echter nog droog, er werd gekiekt en gefilmd en daarna naar Wageningen ge start. In een stromende regen werd aldaar geland, maar toch waren velen aanwezig. Ondanks het bar slechte weer gaf ook het Gemeentebestuur acte de presen ce, waardoor het bijzonder karak ter van deze vlucht nog eens werd onderstreept. Naar Arnhem klet terde de regen op ons huisje van plexiglas, dat daar zo eenzaam in het luchtruim door een gordijn van water en mist haar weg zocht. Naar 20 meter, doch ook hier practisch geen zicht. Het was nu niet bepaald prettig en het werd er niet beter op toen de heer Schuller mededeelde een noodlan ding op de uiterwaarden bij de rivier te moeten maken, want Arnhem was niet te zien. Verder doorvliegen zou met het oog op de aanwezige hoogspanningslei ding en Rijnbrug gevaarlijk zijn. Op zo'n moment kruipt de angst naar binnen en kom je tot de conclusie dat het waarschijnlijk verstandiger was geweest, wan neer je je stoel achter de veilige i lessenaar niet had verlaten, om je in dit avontuur te storten. Maar gelukkig, daar kwam een gaatje in het grauwe wolkendek en juist op tijd prikte Schuller zijn toestel daar doorheen om veilig en wel op de grote Sonsbeekweide neer te strijken. Trots en zonder ook maar iets te laten blijken, stonden we daar als de ridder zonder blaam en vrees. Veel belangstel ling, hartelijke begroetingen en een Trommel met Echte Arnhem se Balletjes als een aandenken aan deze tocht van onze Ai'nhem- se chefs. Alles was vergeten en vergeven en steviger dan ooit, stonden wij in onze schoenen op de begane grond. De heer Schud- deboom startte voor Amhem-Doe- tinchem en daar zorgde chef Phaf voor een aardige verrassing, dooi de aanvoer van nieuwe bood schappenmanden op een feestelijk versierde wagen te doen geschie den, waarmede vooraf de gehele stad was rondgereden. Een jeug dige drieling, 2 meisjes en een jongen, in keurige pakjes gesto ken, boden de piloot en bemanning ieder een tuiltje bloemen aan, wel ke leuke geste zeer werd gewaar deerd. In Zutphen stond 't publiek, jong en oud, rijen dik. Er was een ge weldig enthousiasme toen de Heli copter al cirkelende boven het ge boomte en het grasveld zijn sprong naar de aarde voorbereidde en in een kaarsrechte daling op de as van de witte kalk H werd neer gezet. En verder ging het, want ook Twenthe moest veroverd wor den. In Enschede was de belangstel ling minder dan wij hadden ver wacht. Waarschijnlijk doordat het terrein erg ver buiten de stad lag. In Hengelo waren echter weer duizenden aanwezig, waaronder o.a. Burgemeester Lambooy, die onder het spiedend oog van zijn echtgenote en kinderen gaarne van de geboden gelegenheid ge bruik maakte om een vlucht bo ven zijn stad te maken. Wel een tikje angstig', maar verrukt over zoveel service van de firma Albert Heijn, en zeer erkentelijk voor het feit, dat onze firma ook zijn ge meente in deze Nationale Rond vlucht had willen betrekken. Almelo deed ons reeds vanuit de lucht bemerken, dat wij dit jaar geen droge zomer hadden gehad. Overal hoog water, zo erg, dat zelfs op de landingsplaats geen droog plekje was te bekennen. Dan strijken wij maar als een meeuw op het water neer, was de reactie van piloot Schuller, en zo geschiedde. Chef Steffens zou de uitdeling der waardebonnen wel even regelen. Maar ondanks onze waarschuwing had hij zich in het enthousiasme van de jeugd ver gist. In no-time was van onze vriend Steffens niets meer te zien, men zat als het ware boven op hem en alleen een snelle vlucht op de brandweerauto kon hem nog van een modderbad redden. Met Alme lo werd deze'vliegdag besloten en met bestemming voor de nacht naar het vliegveld Teuge bij Apel doorn, vertrokken wij. Hier wer den we vriendelijk ontvangen door de Havenmeester De Groot en zijn echtgenote. In zijn gezellig inge richte Zwitserse Blokhut werd op de goede afloop en op Albert Heijn gedronken en tijdens het geani meerde gesprek konden wij spoe dig bemerken dat niet alleen vis sers, maar ook vliegei-s over het nodige latijn beschikken. Onze snelle auto bracht ons naar Apel doorn, even een stukje eten en daarna ontfermde Hotel Bloemink zich over de vermoeide, maar te vreden luchtreizigers. Wij vlogen boven ons De revanche van Eind hoven. slaapkamertje. De volgende morgen. Vrijdag 20 Augustuseerst een grondige inspec tie van de. machine én daarna om 10.30 uur van Teuge gestart. Na even boven ons slaapkamertje in Apeldoorn te hebben gehangen, pas seerden wij spoedig de verblijfplaats van onze Koningin-Moeder, 't Loo. Via de Hoge Veluwe, met een prach tig gezicht op het St. Hubertusslot, hetwelk als een schaakstuk onder ons lag, zwenkten wij verder af naar het Zuiden, om via Ede en V eenend aal, waar gecirkeld werd, Tiel te berei ken. In de grijsgrauwe lucht zagen duizenden de vliegende kruidenier naderen en na een ererondje zette de monstermug zich op de Tielse grond neer. De zon was juist doorgebroken, waardoor het geheel een feestelijk aanzien kreeg, mede door het gun stige terrein aan de ene zijde om zoomd door de hoge wallen van Tiel, aan de andere zijde door de stromende Waal. Dat men pelfs op de grond in de wolken kan zijn, beschreef het stralende gezicht van chef Zweering met zijn verschillende medewerkers. Ook hier hoge en zeer gewaardeerde belangstelling. Burgemeester Cambier van Nooten was. zo verrukt over de hem aangeboden vlucht boven zijn stad, dat hij 's avonds in ons filiaal hierover zijn dank kwam uitbrengen met een compliment over de prachtige inrichting van onze zaak bij hem ter plaatse. Duizenden bonnen dwarrelden over Tiel en inmiddels zette de Hiller koers naar Gorkum, waar op het Unitas veld werd geland. Doordat deze landing tussentijds in het programma was opgeno men, en daardoor niet algemeen bekend was, waren slechts enkele honderden, waaronder natuurlijk ook chef Sely, aanwezig. Ook hier weer bonnen boven het landings- terrein en de stad uitgestrooid en daarna via Schoonhoven naar Gouda. Onze volgauto stond juist voor de veerpont en om te laten zien dat wij hen niet vergeten wa ren, bleven wij op 100 m. hoogte maar even boven de Lekstroom stilstaan. Auto en wentelwiek wisselden op de^e wijze wel een zeer originele groet. In de Kaar- senstad, een prachtig groot lan dingsterrein met een enorme mensenmassa. De auto met de benzine was nog niet ter plaatse en daarom maar even een ere- vluchti met de loco-Burgemees ter gemaakt. Vlug getankt, de lucht weer in, cirkelden rond het landingsterrein waarop de bonnen stuk voor stuk neerkwamen. Vanuit onze hoge zetel hadden wij een prachtig gezicht op de strijd, die daar beneden werd gevoerd om de waardevolle papiertjes. Hollende en grijpende kinderen, vaders en moeders, met als re sultaat dat chef De Pundert na terugkomst van het vliegveld, zijn zaak niet meer in kon, door de gelukkige bezitters van onze bon nen, die zijn winkel als het ware belegerden. Het was een gewel dige stunt. Via Alphen-Leiden naar de Noorzeekust, waar vanaf Noordwijk aan Zee tot Katwijk boven de hoofden der badgasten over zee werd gevlogen. Het was by uitzondering een mooie dag en de vele badgas ten genoten van deze unieke A.H.-reelame, vooral toen en kele malen boven de badstoe len in de lucht werd stilge staan. Via Wassenaar en voorburg bereikte de vliegen de vogel zijn nest, Ypenburg. Trots en voldaan reden wij huiswaarts, Albert Heijn's Nationale Reclame Rond vlucht per helicopter was met een groot succes bekroond ge worden. Het zat er op. Voor lopig, want de mislukking in Eindhoven, waar wij zouden, maar niet konden komen, moest gerevancheerd worden. Op Zaterdag 11 September start ten wij voor onze laatste vlucht. Ypenburg, Valkenswaard, Weert, Eindhoven, Leerdam, Voorburg, Ypenburg. Er stond een flinke Zuid-Wester en de kist hing vrijwel scheef in de lucht. De snelheid was door de tegenwind niet groot en na 1.35 uur vliegen bereikten we onze eerste landingsplaats, Valkens waard. De plaatselijke voetbalclub verleende ons gastvrijheid. Gast vrijheid was niet het juiste woord, want behalve dat wij een bedrag aan landingsgeld moesten betalen, vroeg men van het publiek entrée voor het betreden van het ter rein. Desondanks was chef Maas verrukt over dit ongewone bezoek van Zaandam. Weert werd geno men en bij de spoorbrug aan de riviervoet aan wal gezet. Ook hier vielen de vlucht en de waardebon nen weer in de smaak. Ons oog- was echter, Valkenswaard en Weert vergeven ons dit, op Eind hoven gericht. Des te dichter wij deze stad naderden, des te angsti ger vroegen wij ons af, zou er nu toch nog niet iets kunnen gebeu ren, waardoor Eindhoven weer te vergeefs op ons staat te wachten Maar neen, vanuit de verte zagen wij reeds de contouren van de machtige fabriekscomplexen voor ons liggen, en precies op tijd zette piloot Schuller de lang verbeide wentelwiek op Eindhovens bodem. !n nu op een uitgelezen plek, mid den in de stad, vlak bij de Philips Fabrieken. Het kon niet mooier en ook het weer werkte mee. En zoals de Eindhovense Pers schreef ,Het idee was origineel en spec taculair, de reclamestunt was vol komen geslaagd". Het was Zater dagmiddag druk in Eindhoven en druk in onze winkels, doch toch waren op ons verzoek de heren chefs van der Werf en Neute boom op het landingsterrein ter begroeting aanwezig. Ook zij ge noten en zagen met trots de Hil ler weer vertrekken in de rich ting Leerdam hetwelk ca. 4.30 uur zou worden bereikt. Donkere wol ken pakten zich echter boven de horizon samen. Uit Noord-Weste lijke richting kwamen ons zware buien tegemoet. „Wij zullen ze maar zoveel mogelijk ontlopen," merkte de heer Schuller op. Met een kleine omweg vlogen wij er tussen door, waarbij je hoog in de lucht het eigenaardige verschijn sel ziet, dat enige honderden me ters links van je de regen in stro men neervalt, terwijl rechts achter de zon met haar stralen de aarde koestert. Door de steeds wisselen de natuurelementen, was dit mede een onvei'getelijke tocht. Leerdam was in het zicht en bo ven het stadje hingen wij een poos in de lucht, waai', zoals wij later vernamen, chef Ros vanaf zijn ziekbed het experiment van zijn firma kon gadeslaan. Beterschap, vriend Ros. Wij landden op een droog teri'ein, maar even later plensde de regen neer en zonken de schoenen in de modder. Daar heb je in de heli copter geen last van, dus weer gestart. De nodige bonnen uitge strooid en nu naar onze laatste A.H.-landingsplaats, Voorbui'g. Schoonhoven werd nog eens ge passeerd, Gouda rechts gelaten en via de grote autoweg Utrecht- 's-Gravenhage vervolgden wij on ze weg. Vlak naast deze weg werd op circa 20 meter hoogte gevlo gen ten pleziere van de vele auto mobilisten, welke gelijke tred met ons hielden. De tegenliggers zet ten hun auto's aan de kant om bewonderend te kijken naar de wijze, waarop Albert Heijn ook nu weer liet zien dat het de firma was, die het meest met de tijd mee ging of zoals in dit geval, de tijd ver vooniit was. In Voorburg even zoeken naar het landingster rein, waar het publiek zich ver scholen had onder enige rijen sta tige bomen. Ook hier veel officiële autoriteiten, de heer Den Ambt man, cfief De Groot en anderen. Een dankbaar publiek wuifde de wentelwiek na toen hij aan zijn paar laatste kilometers naar Ypenburg begon. Het einde van deze unieke stunt was daar. In Formosa te 's-Gravenhage werd de inwendige mens versterkt en even stil nagedacht over het bij zondere en wonderlijke van deze vlucht en al het mooie dat wij mochten beleven. Zeep waar Doris Day zich mee wast, in Amsterdam Klant in filiaal te Amsterdam: „Mag ik van u nog zo'n stukje Doris Day zeep Verk.„Die heb ik niet, mevrouw, maar ik kan u wel onze heerlijke Carlyzeep aanbevelen". Klant: „Maar juffrouw, ik heb ze hier vorige week zelf gekocht". Ja, daar moest de chef bij te pas komen. Wat bleek eindelijk? De jongste telg Bep, die mevrouw had geholpen, had verteld, dat de Car lyzeep zo geweldig goed was, dat ook Doris Day ze gebruikte! Chef Smit uit Dordrecht, Voor straat, stuurde ons deze foto van zijn kaaskast. Voorwaar een foto om van te watertanden. We zijn er van overtuigd, dat het kaas debiet van chef Smit, wanneer hij er zó mee uitkomt, een regelmatig stijgende lijn zal vertonen. DIT IS DE PIT PLOEG VAN FILIAAL DORDRECHT VOORSTRAAT Zij zijn met een geweldig enthou siasme bezield, wat wel tot uitdruk- king komt in de leuze: „Deze O.P.W. winnen wij". Of het zover zal komen, dat zal de practijk leren. Dat het echter een ploeg is waarmede men terdege rekening moet houden, dat is zeker. Ziet U dat zij de beker reeds in handen hebben? Mededingers in de O.P.W., stel U gerust, het is hem niet. Op de foto ziet U slechts het bovenste deel van een koffie molen. De echte beker staat momen teel nog in filiaal Koningstraat, Den Haag. Waar hij dit jaar zal komen Het antwoord ligt bij onze enthou siaste Pitploegen, die stuk voor stuk het beste beentje voorzetten om een succesvolle plaats in de O.P.W. 1954/55 te verdienen. Hierbij twee groepen verkopers, die in de afgelopen maand onze bedrijfs school bezochten. Als iets ons duidelijk is gebleken tijdens deze trip, dan is het wel de reputatie welke onze firma gedurende de jaren van haar bestaan door het gehele land heeft opgebouwd. Albert Heijn is meer dan een begrip, de personificatie van het mo derne kruideniersbedrijf, levend in en met zijn tyd. De waarde van deze vlucht is niet in cijfers te bepalen, maar de manier waarop zij in het middelpunt van publiek, pers, foto en film stond, durven ons met bescheidenheid verklaren: „het is goed geweest". Goed in dubbele betekenis, want altyd zal ons bij blijven, de vreugde en het enthousiasme waarop onze medewerkers in de lan dingsplaatsen „hun" Helicopter begroetten en bewonderden. Evenals wij, waren ook zy met trots vervuld. Deze trots weer spiegelde de liefde voor en de gehechtheid aan ons bedrijf. De AH-Helicopter steeg boven alles uit, moge dit symbool de daadkracht zijn van ons bedrijf en van het willen en kunnen van allen hoe en waar dan ook, verbonden aan Neêrlands voor deligste kruidenier. Nu en in de toekomst. Met deze regelen besluit uw schryver-vliegenier zijn arti kel. Niet alvorens aan allen, autoriteiten, pers, chefs, per soneel e.a. dank te hebben ge bracht voor hun medewerking om deze mooie vlucht zo glo rieus te doen slagen. September 1954. H. VALK. We hebben zowaar nog een ver koopmotief voor de nylonsponsen vernomen. Een dame kocht er n.l. in een zaak 3 op dokters-voor schrift. Wat bleek? Meneer had zijn hiel stuk gelopen en toen had de dokter aanbevolen in een stuk nylonspons een uitholling te ma ken en die op de hiel te leggen. Hebt u nog sponsen, dan weet u dus nu waarvoor u ze kunt aan bieden Chef Duerink uit Hogeveen be richt ons het volgende voorval uit de zaak van een zijner concurren ten. Klant komt met stuk spek terug, omdat er maden in zitten. Toen ze de klacht bij een verkoopster indiende, zei deze letterlijk: „Dat kan niet, mevrouw, ik heb ze er vanmorgen zelf allemaal af gehaald!" 4 De redactie vraagt: korte verslagen y j en mededelingen uit het gehele land F „I over belevenissen en voorvallen uit -( onze grote A.H.-familie, die toch j 4600 man sterk is! Speciaal ook I" uit het Noorden, Oosten en Zuiden. 4 Copie graag aan één kant ge- schreven. K 4 Heeft iemand Audrey soms in de winkel gehad Hiernaast onze demonstratrice, mej. Hart, in een stand op de Vi- mato in Amster dam, een tentoon stelling op vis- gebied. W' ?.-'i *.-> YUISIÜEHifes

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4