AH-TUT5IN In Haarlem begon het contact Geslaagde avond op 20 October Chef v. cl. Wel jubileerde lMd 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang - No. 12 Landelijke editie November 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. FieniegPropaganda C. Govers Verkoop G. J. van HulzenIn- en externe betrekkingen A. H. Pilger Opleiding Aan dit nummer werkten mee: J. J. Admiraal Contactavond M. den Ambtman Nieuwe zaken De arbeidsstudieafdeling Peper en zout L. Creemers De grens over R. Hart Diversen C. W. Hystek Diversen W. J. de Jong Nieuwe zaken W. van Maltha Peper en zout K. Romp Contactavond J. Rozema Nieuwe zaken J. Ruys Nieuwe zaken Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. BESTE LIEN, Hartelijk dank voor je glasheldere uiteenzetting in je vorige brief over crediet. Nu hoef ik mijn „Koopman van Venetië" tenminste niet meer lastig te vallen. De voorstelling is gelukkig achter de rug, maar nu zijn ze met een soort detective-stuk bezig. Dat moet tegen eind December voor het voetlicht komen, dus daar maak ik mij voorlopig nog maar geen zorgen over. V/el zorgelijk is het, dat V/impie, je herinnert je weltwee meter zoveel, een meisje heeft. Of liever gezegd: hij heeft haar nog niet. Marietje, zo heet ze, heeft een paar keer met hem gedanst op „het bal na'j na de voorstelling van de koopman en dus is Wimpie verliefd. Met een verre blik staat hij achter de toonbank en suft. Er is geen ander woord voor, hij suft. Maar hij schijnt een bijzonder intelligente beschermengel te hebben, want ongelukken zijn er nog niet van gekomen, leder ogenblik verwacht ik een woedende klant, die hij letterlijk knollen voor citroenen verkocht heeft. Mosterd in plaats van jam of iets dergelijks. Ik zou er niets van opkijken. Ik hoop maar, dat ze gauw ja zegt, dan zijn we hier tenminste ook weer van af. Nee zeg, dan het telefoongesprek, dat ze gisteren met elkaar voerden, dat begon met „Oh, hallo, ben jij het", „ja met mij". Dan: „Hoe is het er mee?" „Oh, met mij uitstekend." En dan komt het. Dan zegt hij: „Hoe gaat hel nu?" „Best", zegt ze dan waarschijnlijk. En dan hij weer: „Ook hier z'n gangetje." En op dat moment kwam Karei hem verlossen (zo noem ik het maaruit dit „drukke" gesprek, door te zeggen, dat hij moet opschieten. „Oh zeg", zegt hij dan met een frisse aanloop in de hoorn, „het is druk hier; ik moet weer verder" en nadat hij dan nog beaamd heeft dat alles best gaat, hangt hij weer op. Hebben wij indertijd ook zo gek gedaan? Zeg nog even iets op de valreep. Ik wil Karei nu eens verrassen en laten zien, dat ik goed op de hoogte ben met de nieuwe ontwikkelingen op zakengebied. Wat is dat eigenlijk met die plus artikelen. Ik ving de naam gisteren op en het is mij steeds bijgebleven. Schrijf mij er gauw eens over. Groetjes aan man en kroost en tot spoedig, ANS. BESTE ANS, Ik heb nog net een kwartiertje om je even op je laatste brief te antwoorden en doe het dan maar meteen, anders blijft-ie weer liggen. Als ik het goed begrijp is bij jullie ook alles o.k., behalve met het hart van Wimpie. Tja, hele volksstammen lijden eraan. Bij ons is alles ook goed, behalve dan, dat mijn dochter van T>/2 zo nu en dan een poging waagt haar kleine broer van het leven te beroven. De jongeheer scharrelt af en toe in de kamer rond, op zijn manier dan, en zij vindt hem op zo'n moment blijkbaar een ideale bewegende pop. Ze doet dan ook precies met hem als met haar poppen, trekt eraan, zeult ermee, geeft hem een zet, trapt in het voorbijgaan op zijn handjes en/of voetjes enz. enz. Stopt Mama hem dan in de box, dan blèrt hij nog harder dan tevoren; in het kort, ga er maar eens aanstaan! Ik vind kinder bijslag een mooi ding, maar zouden ze niet nog beter alle gezinnen met twee of meer kinderen van staatswege een kindermeisje kunnen geven? O ja, ik zou bijna je vraag vergeten over die plusartikelen. Ik voel me net zo'n Adviseuse In Verkoopaangelegenheden (A.I.V.). Overigens komt het prachtig uit. want Guus heeft vorige week zijn eerste O.P.W.-avond belegd en daarbij namen juist die plus artikelen een belangrijke plaats in. Ik behoor er dus alles van te weten. Plusartikelen nu zijn in het algemeen die artikelen, welke uit een oogunt van winst het meest interessant zijn. Guus zegt, dat we allemaal de neiging hebben onze aandacht in de eerste plaats te richten op goedkope artikelen, dus artikelen die in de advertenties en op de folders staan. Dit is goed, mits hierbij zeker niet de plusartikelen worden vergeten. Iedere week wijst Zaandam een Plusartikel Van De Week aan, zoals je weet. Guus maakt daar vreselijk veel werk van. Hij bouwt met veel zorg een stand, zet voor het verkoopgesprek een paar stuks op toonbank en bespreekt de bestelling met allemaal. En dan wordt het een sportieve wedstrijd wie in verhouding het hoogst boven zijn bestelling uitverkoopt. Je moet heus Karei hier ook voor porren. Zeg, dame, ik stop ermee en groet jullie hartelijk. Tot de volgende keer. LI EN. Kleine potjes, grote oren Toen een onzer demonstratrices in Hilversum demonstreerde met koffie en thee, vertelde een winkeljuffrouw haar, dat ze een dame had gespro ken, die van haar kleine zoontje een prachtig theeverhaal had gehooid: „Mams, je kunt als je om 3 uur 's middags thee_ zet, die om half vier niet meer presenteren. Ik zal U ver tellen wat U moet doen. U moet twee theepotten gebruiken. Thee zet ten in de ene pot, 5 minuten onder een muts trekken en dan óverschen ken in de andere pot. Zo is die thee na een uur nog heerlijk. Mam." De dame zei verder, dat de tip prima leek en ze het zeker zou proberen. Het bleek, dat het kleine jong tijdens de schenkerij ook thee had gedron ken en een tijdje had staf" luisteren. De contactclub Haarlem is het i Telepaatii-goochelaear besloot op nieuwe seizoen begonnen met een geestige wijze met zijn kunststuk- aardige contactavond. Evenals vorige malen kan deze avond bijzonder geslaagd genoemd worden. In zijn openingswoord heette de heer L. L. Vermaire alle aanwe zigen, doch in het bijzonder de gasten uit Zaandam en 's-Graven- hage, hartelijk welkom. Hy sprak o.m.: „Wy hopen dat ons contact- idee over mag slaan naar den Haag, zodat daar t.z.t. een zusje geboren wordt, dan kunnen wy de beschuit met muisjes gaan halen1'. Vervolgens zong het gemengd koor het AJH-lied. Theo Hart gaf daarna een origi nele Hollandse demonstratie snel- scheren ten beste, waarbij de „After Shave" niet vergeten werd. Het AH-trio o.l.v. Martin Wie- laart toonde hierna, dat onze PIT- mensen op muziekgebied iets aar digs weten te brengen. De zaal werd door Ina de Vries met het liedje: „Oh Maan, mijnheer Maan" zodanig in romantische stemming gebracht, dat men aanvankelijk vergat te applaudiseren. De goo chelaar Iovanni zette zijn beste beentje voor. Het programma vóór de pauze werd beëindigd met een sportieve wedstrijd hersengymnastiek tus sen PIT-ploegen van Bloemendaal en Aerdenhout, welke met klein verschil door Aerdenhout werd ge wonnen. Na de pauze werd onder de be kwame regie van de heer A. Vlie land het blijspel „Amor in hinder laag" opgevoerd. Ook dit viel bij de aanwezigen volkomen in de smaak. Tot slot werden de vele mooie prij zen, welke beschikbaar gesteld waren, verloot, zodat menigeen met een leuke verrassing werd be dacht. In zyn slotwoord dankte de heer Vermaire iedereen, die tot het sla gen van deze prachtige avond had medegewerkt en verklapte nu reeds, dat Den Haag het goede voorbeeld zal volgen door het hou den van een eigen contact-avond, waarbij de Haarl. Toneelgroep en het AH-trio als gast hun mede werking zullen verlenen. De heer Pilger, hoofd van de be- drijfsschool te Zaandam stak zijn enthousiasme over de Haarlemse avond niet onder stoelen of ban ken en schreef ons: Dat was een gezellige avond. Prima opgezet door een grote groep medewerkers. De heer L. Vermaire, chef in de Grote Houtstraat, opende met welgekozen woorden deze con tact-avond, waar, zoals ook uit het verloop van de avond bleek, samenwerking van alle krachten, iets goeds tot stand bracht. Met vreugde constateerde de heer Vermaire, dat de belangstelling enorm was. De grote zaal was tot aan de laatste stoel bezet met personeel, ouders en verloofden van dc medespelers. De heer den Ambtman met twee chefs en hun echtgenoten kwamen eveneens poolshoogte nemen. Het was niet voor niets want later gingen zij naar hun rayon terug- met een rijke buit. Zij hadden de toezegging gekregen, dat toneel spelers en trio de eerste contact- avond van den Haag luister zou den bijbrengen. Het programma verliep zeer vlot! Een gemengd koor, gekleed in hun witte jassen, zong het AH-lied. Een éénaetertje van Theo Hart volgde daarna een Trio (Ina de Vries, Jan Smolders en Martin Wielaard) dat de grens bereikte van waar het dilettantisme over gaat in goed-geschoold vakwerk. De zaal reageerde enthousiast. De jes het eerste gedeelte van feestavond. Voor de pauze kwa men nu op het toneel, de groepen Overveen en Bloemendaal voor de hersen-gymnastiek. Er was een echte „Mieke" en als vragenstellers traden op de heren Hali en Vermaire. Het was een prima gespeelde les in verkoop en praktijk. De zaal liet vaak merken dat zij mee dacht en protesteerde luid wanneer zij het niet eens was met de beoordeling. Wij weten nu allemaal wat het „plus:'-artikel van de week is; wat er bij bowl verkocht wordt; welke theesoorten (zilver en blauw) dooi de klanten graag zelf gemengd worden. Dat Albert Heijn een „mazzeltje" had toen zij haar pri ma blikgroenten dit jaar inkocht, want zó goedkoop kan de concur rentie niet verkopen. Wij weten de artikelen bij rijst en nog héél veel meer. Deze hersengymnastiek bewees zijn nut wel. Want de groepen moesten nog al eens vaak in ge breke blijven, alhoewel ook „plan kenkoortshier een rol speelde. Na de pauze kwam het AH-trio terug en werd een blijspel opge voerd: „Amor krijgt een lesje", onder regie van de heer A. Vlie land, met medewerking van een achttal toneelspeelsters en spelers. Wij willen de inhoud niet verklap- i pen, want anders is er straks voor I Den Haag en omgeving de aardig heid af. De kosten van de avond werden bestreden door de verkoop van lo ten voor een tombola, waarbij de prijzen beschikbaar waren gesteld door directie, chefs en personeel. Haarlem en omstreken, wij wen sen u geluk met uw succes, niet alleen om wat die avond geboden is, maar vooral met het bewijs, dat u leverde: Hier is n.l. bewezen dat er tussen het personeel van meerdere filialen, tussen personeel van allerlei „rang" en hun fami lieleden een band kan ontstaan, niet gedwongen, maar spontaan! Den Haag, wij wachten op u! En alle andere lezeressen en lezers waar u ook werkt, in Groningen, Zeeland, in het Oosten of Westen, denk nog eens goed na, forceer niets, maar help mee en werk mee om ook het doel te verwezenlijken dat Haarlem zich stelde. Want ook hier kan staan wat bo ven een ander artikel in Flitsen staat. Wat uw collega's doen, kunt u ook! Direciie ondernam verre reis if> u- d. V/el met de heren G. Heijn en D. A. ter Wee. 14 October 1954 een voor chef v. d. Wel onvergetelijke dag 25 jaar bij Albert Heijn! Na als bediende in diverse filialen gewerkt te hebben, werd hij aan gesteld als chef van filiaal Oostburg en daar heeft hij met zyn vrouw de leiding nog steeds stevig in handen. Dc heer t De Directie had de verre reis naar Zeeuws-Vlaanderen ondernomen om chef v. d. Wel en zyn vrouw geluk te wensen met hun jubi leum. Na de jubilaris het gouden Kruis van Verdienste in het knoopsgat voor Handel en Nijverheid hem waardig had bevonden voor het Diploma dat de heer Ter Wee hem, (keurig ingelijst) overhan digde. Het beheer en resultaat van filiaal Oostburg in het kader van Ons te hebben gedaan, overhandigde j Plan 1954 was een dusdanig sue de heer G. Heijn hem het horloge Ces, dat de heer Daalhuysen de met inscriptie en aan Mevr. v. I n•- d- jubilaris een Delfts blauw bord Wel een zilveren tafelluciferdoos, I niet ingebakken persoonlijke in- als bliik van waarderinp- vnm- hr»i- oov.i„k. ii.-j. als blijk van waardering voor bei der trouw en ijver. De heer ter Wee deelde de feest vierende chef mede, dat de Mij. scriptie overhandigde, daarbij de wens uitsprekend, dat de gehele serie de woning van fam. v. d. Wel spoedig op zou mogen sieren. De heer Daalhuysen overhandigt het Delfts blauw bord aan chef v. d. Wel.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2