Dynamisch bedrijf gaai door met openingen liHifiiiiBii Italiaan leider van de vermicellifabriek Vijf nieuwe zaken in een maand Er komt een Z.B. Klant won gen kaas Waarom liepen de kaasprijzen omhoog? In de verpakking toont zich de meester Appeltjes van Oranje SAH002000143 Flitsen Landelijk november 1954 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 11e Jaargang No. 12 - November 1954 Hieronder: Hoe druk het was bij de opening van Eindhoven, Kruis straat ALBERT HEUN 1 JElfBEDIENIHG HXTPA MGt WMfN koffie' i De kaas- en vleeswarenaf deling van Den Haag, Theresiastraat. Er zii vaart in Nog maar zelden kwamen zo vele verslagen over openingen of heropeningen van A.H. filialen tegelijk op onze reclactiecafel. Zo een stapel copg, handelend over de snelle groei van het bedrijf, stemt tot nadenken. Welk een dgnamiek en welk een voort varendheid van alle medewerkers van hoog tot laag kan men tus sen de regels door in deze ver slagen lezen. Dit lijkt ons het beste nieuws, dat wij U kunnen voorzetten. Het keurige interieur van Beverwijk. Als een van de specialisten, die reeds jaren de inkoop en fa bricage verzorgen, is onlangs in onze dienst getreden de heer Luigi Pistocchi, als chef van de Vermicellifabriek. De heer Pistocchi is Italiaan en afkomstig uit Cesena, een stad, beroemd om zijn goede vermicelli, macaroni en spa ghetti. De heer Pistocchi is daar jaren werkzaam geweest als be drijfsleider in de fabriek van zyn oom. De stelregel getrouw, dat kwali teit het belangrijkste is, werd voor de vermicellifabricage dus zelfs een vakman uit Ita lië aangetrokken. Water naar de zee Jlnige buitenlanders komen in fi liaal. Bestellen 5 pakjes dadels. Graag heel goed verpakken. Moe ien lange reis maken. Ze moeten a.l. helemaal mee naar... Turkije! Met recht dus water naar de zee dragen. Den Haag, Rotterdam, Eindhoven, Utrecht en Beverwijk 3 Maart 1945 's morgens om 9 uur wierpen drie opeenvolgen de golven bommenwerpers hun vernietigende last uit boven de Haagse woonwijk „Bezuidenhout". De gevolgen waren ont zettend, Er brak brand uit en door de straffe wind was in een tijd van 24 uur een groot deel van deze woonwijk uitgebrand en 10.000 bewoners dakloos. Ook ons filiaal in de Theresiastraat werd een prooi der vlam men. Zo spoedig mogelijk werd een kleine sigarenwinkel in de nabijheid van het geteisterde gebied gehuurd en als nood- winkel ingericht om de overgebleven klanten te kunnen blij ven bedienen. Ruim 9 jaar was het behelpen in deze veel te kleine winkel, tot eindelijk een nieuwe moderne dubbele win kel gevonden is in een ander deel van de Theresiastraat, ge schikt voor een Z.B. De laatste dagen voor de opening is er hard en laat gewerkt door de openingsploeg onder leiding van de heer Van Zijl om op tijd klaar te zijn. Woensdagmorgen 29 September was alles echter keurig voor elkaar en konden de genodig den om 10 uur ontvangen worden. Het werd een drukke, geanimeer de ochtend. De bezoekers waren vol lof over de hygiënische inrich ting van de winkel. 17 bloemstuk ken verhoogden de feestelijke sfeer en men liet zich het prima kopje Boffie-koffie, dat aangebo den werd, heerlijk smaken. Een klant maakte de opmerking tegen een personeellid: „Wat moet het voor jullie prettig zijn in zo n omgeving te werken." Donderdag 30 September was het voor chef Brosius de grote dag. Om 9 uur deed hij de deur van zijn nieuwe filiaal open met het vaste voornemen om met zijn pit- ploeg te zorgen, dat zijn zaak „De levensmiddelenzaak van het Be- zuidenhout" zal worden. De weergoden waren ons echter niet vriendelijk gezind. Pluvius liet het de gehele dag pijpestelen regenen, maar de stemming bleef goed en niettegenstaande deze te genslag bleek er veel animo voor onze eerste Haagse Z.B. te zijn. De cassa's draaiden flink en des avonds kon met voldoening gezegd worden ,,de start was best". het 364ste filiaal opende en al ras de eerste klanten binnen kwa men. Door Zaandam was ook nog een zg. Sandwichman gecharterd, die zijn tocht pl.m. 11 uur begon, na verkregen toestemming van de po litie, omgeven door kinderen, vlie gende schotels uitdelend met een kwinkslag en de faam van Albert Heijn verkondigend, nagestaard door diverse bewoners. De middag bracht ons een grote drukte welke de ochtend-omzet meer dan verdrievoudigde. Zie vervolg pag. 5, kol. 1 En hier is de man, die als Sand wich-man voor iedere nieuwe Z.B. de straatreclame voor zijn rekening neemt. In een keurige witte jas en met een Z.B.-wagentje doorkruist hij de hele wijk of stad en heeft geen rust voor hij zijn doel heeft bereikt, nl. dat ieder weet: A.H. opent weer een Z.B. Er was een wedstrijd in het kaas- snijden. Tientallen mensen hadden reeds een beurt gehad. En nog tientallen stonden vol ongeduld te wachten op hun beurt. De prijs was ook aanlokkelijk. „Gratis een stuk kaas" voor wie zelf met één snede zijn stuk kaas precies op gewicht afsnijdt. Niet minder en niet meer. Ook de klant van be diende Blok uit Alphen stond in de rij. Toen zij aan de beurt kwam had nog niemand de kaas gewonnen. Mevrouw neemt het grote kaas mes: even kijken en danpre cies op gewicht. Een hoera'tje ging op. Hoe kwam het nu dat zij het zo precies deed? In de winkel helpt Blok deze klant altijd aan kaas en dat doet Blok op de juiste methode. Hij neemt de kaas, legt die voor de klant en vraagt, terwijl hij het mes op de kaas zet: „Mevrouw, mag het zo'n mooi stukje zijn?" Zo leerde mevrouw X. kaas snij den! Men zal begrijpen, dat Blok bedankt werd voor zijn wijze les sen. Ieder najaar weer lopen de kaas- prijzen omhoog. Waarom? In het voorjaar, de zomer en de herfst loopt het vee in de wei. De kaas die van de melk gemaakt wordt, is graskaas. Aan het einde van de herfst gaan de koeien op stal. De stalkaas is een kwaliteit minder. Ieder bedrijf, dus ook wij, probeert zoveel mogelijk van die graskaas in te kopen. Het AH kaaspakhuis zit dan ook boordevol, met de be doeling ook gedurende de winter maanden en het vroege voorjaar de klant van graskaas te kunnen voorzien. Deze wedstrijd om zoveel mogelijk kaas te kopen maakt de spoeling dun ende prijzen hoog. Dat de verpakking van onze ar tikelen ons regelmatig voor gro te problemen plaatst, zal u duide lijk zijn. Immers de keuze van de maat overdoos, het materiaal van die doos (moet sterk zijn, soms water- en/of luchtdicht en toch niet duurder dan noodzakelijk) de papiersoort van etiketten, doo> jes en cartons en eigenlijk als be langrijkste het ontwerp voor de verpakking, dat alles vraagt het volle vakmanschap. Kort geleden nu is door ons aangetrokken de heer R. J. Sinia, die in Nederland als een vooraanstaand verpak- kings-expert geldt. De heer Sinia zal zich op bovengenoemd terrein bewegen en wij wensen hem hier bij veel succes. Binnenkort zal in diverse filialen de proef genomen worden met de verkoop van sinaasappelen, citroe nen en bananen. Speciaal voor de inkoop en als adviseur voor de verkoop van deze artikelen is in onze dienst getreden de heer Th. Ruys, die met tientallen jaren er varing als een autoriteit mag gel den op dit gebied. De beste tijd voor sinaasappelen komt over eni ge weken, wanneer de nieuwe oogst uit Spanje weer aan de markt komt. De heer Ruys is mo menteel in Spanje om zich ter plaatse van de beste partijen te verzekeren. Utrecht uitstekend uitgerust Mag ik u even meevoeren naar het nieuw geopende filiaal 364 in de Sam. v. Houtenstr. te Utrecht? Dit filiaal is gelegen in een nieu- .ve stadswijk in het N.O. van de stad, als alles is volgebouwd is er een nieuwe woongelegenheid voor pl.m. 7000 gezinnen onder gebracht in laag- en hoogbouw. Ons filiaal is één der zakenpanden van een winkelgalerij van 11 za ken, waarin het element der con currentie niet ontbreekt; er zijn nl. 3 kruideniers, 1 slager, 1 bo ter- en kaaszaak en 1 groenteboer vertegenwoordigd. Na de voorbereidingen van bouw bureau, verkoopafdeling en vele anderen, was j.l. Maandag de gro te dag waarop wij de beschikking kregen over de sleutels en beslag gingen leggen op het pand. De Zaan kwam binnen. 587 colli buiten de kaas en alles kloppend. De ver-koopsters namen met groot gebaar het schoonmaak-materiaal ter hand en het ging alras blin ken als een spiegel. De H.H. etaleurs begonnen te plukken in de Zaan en kreeg de zaak al een idee van een kruide nierszaak, ik mag hier wel zeg gen ,,'n vlaggeschip van Albert Heijn". Donderdagavond konden wij rus tig naar huis gaan, want de zaak zag er piekfijn uit. De heer Louw had voor de vex-zox-glng van de vleeswaren en kaasafdeling ge zorgd waardoor, als je naar die hoek keek, ,,'t water je in de mond kwam". Vrijdagmorgen 9 uur 't grote ogenblik waarop chef v. d. Pijl Krijgt Haarlem zusje? Aart Den Haag 't antwoord Enkele collega's uit den Haag waren door Haai'lem uitgenodigd om de contact-avond aldaar mee te maken. Nu, we hebben er geen spijt van gehad. Eldex's in dit nummer zult u wel een verslag aantreffen, hoe gezellig die avond in Haarlem vei'lopen ls. Prompt hebben wij Haarlem uit genodigd om met het gezelschap naar Den Haag te komen, hetgeen graag werd aanvaard. U hoort nog wel van ons, waxmeer dat plaats vindt. En daarna hopen we zelf tot eigen contactavonden te komen. Dus Haagse kleinkunste naars, houdt u gereed en geeft u alvast bij ons op. Wat Haarlem kan, moet Den Haag ook kunnen! ADMIRAAL Stevinstraat.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 1