Van Oost- en Westzijde Nie uws van alle kanien Iij heten welkom Wie valt er mee? AH-FLITSEN Nieuw personeel fabriek: M. Sehaeffer-v. Rooijen V.A. A. Groen V.A. A. H. M. C. Bakker V.A. G. P. Sanders B.F. G. v. d. Lusdonk B.F. D. Thiel W.K. S. Veenexna V.F. L. Hobijn T.D. M. Teuben-Linnenbank S.B. C. G. van Duivenvoorde S.B. W. Deelstra K.B. C. Bleij S.B. J. D. Burgerhout Emb. A. Posthuma K.B. N. Stelloo K.B. J. J. Zaaijer K.B. A. Ouwehand Exp. A. van Veen K.B. B. C. Teijsse K.B. J. A. de Roo-Brouwer K.B. H. J. A. Hol kamp V.A. E. Wulder-Westenberg V.A. E. Rep B.B. P. M. de Groot S.B. M. M. Jacobs S.B. G. Slinger K.B. A. H. Kwantes V.F. A. M. D. Brand-Hoomans B.B. A. Jonkman K.B. A. C. Leusman K.B. M. de Jong K.B. T. M. Ponsioen S.B. A. Pelle-Baetens B.B. M. Jongens-Heino C.F. A. Schmersel B.B. S. Ch. Draaijer K.B. T. Eckenhaussen S.B. C. Semler V.A. D. Verdonk B.A. Th. Tholen V.M. Joh. Wijs V.A. P. D. Heesbeen V.A. R. van Draanen-Santing B.W. C. J. Schaap W.K. A. Waijop K.B. H. Bang K.B. C. Bang K.B. C. Hiemstra Emb. G. J. Peereboom-v. Olffen B.W. H. v. d. Vegt K.B. Geboren 30 Juli 1954: Jan Pierre Kuyt (K.B.) 12 Aug. 1954: René Suvaal (Exp.) 13 Aug. 1954: Teun Klaver (Lab.) 18 Aug. 1954: Frans Johan Christiaan Hagens (Arb. St.) 20 Aug. 1954: Maria Magda- lena de Vente (K.B.) Verloofd: 24 Juli 1954: Gerrie van der Sluys (K.B.) en G. Os kam. 8 Aug. 1954: Jan Stroet (S. B.) en Annie Balm. 5 Sept. 1954: Liesbeth Brille- man (T.A.) en Fred. W. Kamst, Getrouwd 13 Aug. 1954: A. Slob (H.K.) en N. A. Olthof. 25 Aug. 1954: M. v. d. Velden (Kaas) en T. Vellinga. 28 Aug. 1954: Com. Jansen (S.B.) en P. W. Hee- neman. 2 Sept. 1954: J. Karte (V.A.) en G. M. Smit. Wij feliciteren de heer Slob te vens met het feit, dat hij voor de zevende maal Zaans schaak kampioen werd. VAN DE KAASAFDELING Nu eens anders als anders, met het geschrijf in de krant en geen steekjes onder water, zoals ik gewend ben. Maar nu in alle ernst. Er is deze maand volop feest in de kaas, we kunnen het haast niet bedoen. Eerst hebben we Marcel v. d. Velde, die in het huwelijk treedt en 29 Augustus viert P. de Lange zijn 25-jarig huwelijksfeest. Zaterdag 21 Augustus zijn 2 col lega's met chef van Vliet op de receptie geweest bij Marcel. Nu, alles was koek en ei hoor, maar dat zal ook nog wel eens verande ren in het huwelijk. Het is niet al tijd rozegeur en maneschijn. Nu Marcel, het is goed dat je geen Mormoon bent, want als ik het goed gezien heb, is je a.s. vrouw nog in het bezit van 4 zusters om van te snoepen. Nadat we van het nodige hadden gedronken en ge geten, heeft chef van Vliet het woord gevraagd en een zeer mooie en gloedvolle rede afgestoken, en toen namens de collega's in de kaasafdeling een glasservies aan geboden. Het waren een paar ge zellige uurtjes en we hopen, dat Marcel en zijn vrouw de stormen goed doorstaan in het huwelijks leven. Als deze krant verschijnt is Piet de Lange ook in feeststemming. Hierover kan ik nu niet veel schrijven. Ik weet dat we uitge nodigd worden en dat Piet ook een geschenk van ons ontvangt, maar dat hoort u in de volgende Flitsen van ons. Maar Piet, vrouw en kinderen, alvast plezierige dagen toegewenst door BONAPARTE. De heer A. Teunissen Vervolg Notulen die alleen gebruikt zou mogen worden wanneer er sprake zou zijn van een ongeval. Dit verzoek is inderdaad een tijd terug gedaan, maar er is nog geen gevolg aan gegeven. Over de koffieprijsvraag zou de voorzitter van de C. C. gaarne een gesprek hebben met de propagan daleider. Gevraagd wordt of de in de fa briek ingediende ideeën royaler beloond kunnen worden. De ideeën worden, na de indie ning, door de T. A. en P. Z. be sproken met de betrokken chefs en daarna, uitgewerkt, voorge legd aan de ideeëncommissie. Deze bespreekt elk binnengekomen idee uitvoerig. In de praktijk is het echter moeilijk om elk personeels lid, dat een idee indient, even grondig uit te leggen, waarom zijn idee zus of zo beoordeeld wordt. Teneinde hieraan tegemoet te ko men bepleit de Contactcommissie wederom opname van een van haar leden in de Ideeëncommissie. Tenslotte biedt de voorzitter aan Ir. van Wijk, die dezer dagen naar een ander bedrijf ovex'gaat, een platenalbum aan over „Nederland te water", met dank voor de pret tige samenwerking en de beste wensen voor de toekomst. C.M. bij zijn 25-jarig jubileum RECLAME-AFDELING. Kom op!, we gaan kaarten! Je hebt veelal geen tijd om je brood je behoorlijk weg te werken. Een van de bureau's dient als speel tafel en als je amper zit, liggen er al 8 kaarten voor je klaar. En dan maar kijken wie of er nu met de winst gaat strijken. Harten jagen en alleen punten halen. Als je per ongeluk vóór staat met je punten, dan ben je nog niet jarig! De anderen trekken dan één lijn en daar kun je dikwijls weinig te gen doen. Het gebeurt nog al eens dat ons „kaartje" wreed ver stoord wordt door de telefoon en dan hoor je daar nog al eens com mentaar op. Nou ja, laten we zeg gen, dat we het niet „leuk" vin den! Ziezo, nu heeft u enig idee van onze vrijetijdsbesteding tussen koffietijd, en als ik weer thuis kom met een niet opgegeten bo terham, dan hoor ik weer: jullie met je eeuwig kaarten! Eet lie- ver! En ze heeft nog gelijk ook! M. ONTSPANNINGS VERENIGING. Over de belangstelling voor de diverse spelen op onze ontspan ningsavonden heeft het bestuur niet te klagen. Er is in het af gelopen seizoen naar hartelust ge kaart en gebiljart. 46 leden heb ben (over 4 klassen verdeeld) aan de biljartcompetitie deelgenomen. Als wij de totale stand bekijken over de gehele competitie, dan zien wij, dat er over 't algemeen genomen slecht gespeeld is. Van de te spelen 26, 22 of 17 wedstrij den waren bij velen zeker de helft verliespartijen. Wil men dus op hoger peil komen, dan moet er meer getraind worden. Oefening baart nu eenmaal kunst. Ook zegt men vaak dat de kunst betaald moet worden. Dit is bij ons in de club niet zo. U betaalt slechts 15 ct. per week, en voor dat luttele bedrag kunt u bij goed oefenen biljartkunstenaar worden. Zegt dit voort aan uw collega's en wek ze op ook lid te worden van onze ontspanningsvereniging. Wij kun nen voor het komende seizoen nog nieuwe leden plaatsen. Er is prima materiaal óm de diverse spelen te beoefenen. U zult het met ons eens zijn, dat de Donderdagavond „Je van Het is". G. A. van Rooyen. Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties P. Schaft tijdens zijn ziekte. P. Jongens bij de geboorte van zijn dochter. Leni Hagman bij haar 7%-jarig jubileum. A. A. Koopman bij de geboorte van zijn dochter. Rietje Clere, bij haar 7%-jarig jubileum. C. J. Stroober van de L.F. liep als Rode Kruis soldaat de 4-daagse mee BRANDWEER. Op Zaterdag 1 Augustus hield de Brandweer haar jaarlijkse uit stapje. 's Morgens om half zeven werd er gestart van de fabx'iek in de richting van Hedel, waar we, na een kopje koffie onderweg, de brandspuitenfabriek van Kronen burg bezichtigden. Na een rondgang door dit interes sante bedrijf, zetten we de reis voort in de richting van 's-Herto- genbosch, waarna we naar Nijme gen reden. Daar werden, in de open lucht, de meegebrachte boterhammen ge nuttigd. Na een uurtje vertrokken we naar Arnhem, waar we Bur ger's Dierenpark bezochten. Via verschillende soorten apen, vogels, olifanten, wolven enz. be reikten we de uitgang- Enkele leden waren niet makkelijk bij de apen vandaan te krijgen, zodat we konden zien, dat de fa miliebanden toch altijd nog trek ken. Met de boot zijn we vanuit Arn hem naar de Westerbouwing ge varen, waar we zouden dineren. Ook de consumptiebonnen werden daar grotendeels opgemaakt. Enige personen doken van de ket tingbrug af in het water, met uit zondering van natte voeten en broeken, waren ze droog gebleven. Om half acht vertrokken we van daar met een rustige gang naar huis. In Hilversum werd nog een maal opgestoken, zodat we om 11 uur precies weer voor de fabriek stonden. Het weer was niet zo mooi als we de vorige jaren gewend waren, maar we txoffen het zo, dat de regen viel als wij in de auto zaten, zodat we eigenlijk geen spatje ge had hebben. Ondanks die enkele regen, was het dus toch een uitstapje, dat niet onder deed voor het vorige. VAN DE JUDOCLUB. Dinsdag 17 Augustus hielden we in ons O. G. een korte vergade ring in verband met de nieuwe cursus. Besloten werd dat we op Dinsdag 31 Augustus weer zullen I De leden van onze brandweer op I j bezoek bij de fa. Kronenburg j beginnen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Al bent u volgens uzelf een beetje stijf, kom gerust, wij krijgen uw spieren wel los, en het is wat gezellig Dinsdags in Ions O. G. De prijs, daar hoeft u [het niet om te laten, we betalen j maar een kwartje en u krijgt nog een lekker kopje koffie. Hoe laat wij beginnen Ik zal het u zeg gen, hier volgt het schema: Dames 6.00—8.15. j 6.006.30 gymnastiek. 6.307 00 les vallen, werpen. 7.008.00 vrij werken. 8.008.15 koffie drinken. Heren 7.30—9.45. 7.308 00 gymnastiek. Is.OO8.15 koffie drinken. 18.15—8.45 les 8.459 45 vrij wei'ken. Dus we x'ekenen op u! JAN BOON, secr. De mensen in de bioscoop lachen. Even later lachen ze weer, maar nu iets hairier. Waarom? Op het doek zien ze een man die valt, gewoon valt en als je in de bios coop zit, lach je daai-om. UIT DE TIMMERWINKEL: „Mag ik een rawlpluggie van U?" „Jongeman, neem dèt van mij aan, het heeft niets met rollen te maken. Het is een rauw pluggie." WEET U dat het personeel van het Hoofdkantoor het moede hoofd mei meer op gewone kussensmaar op kaneelkussens neerlegt IN DE FABRIEK GEHOORD: een goede verstandhouding is beter dan een slechi product. STEEG Ten slotte zijn wij van mening dat de asbak in de steeg er is voor peukjes en met voor omsingeling door kratten. Lopen diezelfde mensen even latex- buiten en zien ze dan iemand val len, dan lachen ze niet, iedereen weet uit ervaiing wel dat vallen niet zo leuk is. Maar zoals alles, heeft ook dit weer een uitzonde ring. Er zijn mensen en nog heel wat ook, die vallen het mooiste en leukste vinden wat er bestaat. Mensen die er iedere week een paar uurtjes aan opofferen om „weer eens lekker te vallen" en niet één keei-, maar het liefst tien of twintig keer. Ze laten zich op de grond gooien zonder kwaad te woxrien, integendeel, ze vragen er om! Wij bedoelen hier Judo en speciaal de Judogroep van Albert Heijn, die iedere Dinsdagavond in het O. G. aan de gang is. Iedei'e Woens dag horen we enthousiaste verha len over de vorige avond. We ha len onze schouders dan maar op en glimlachen een beetje, wat kan daar nou aan wezen, een beetje vallen. Maar toch werden we nieuwsgie rig en op een Dinsdagavond heb ben we de stoute schoenen aan getrokken om eens te gaan kij ken. Toen we binnen kwamen schx-okken we wel even, we zagen net iemand met een haxrie klap neei'komen. We dachten al aan een ongeluk, maar er was niets aan de hand. Toen we ook even later met een „insider" aan de praat waren, hoorden we, dat des te harder de klap was des te beter je neer kwam. We begx-epen het niet, maar we geloofden het wel, we moesten het wel geloven, we zagen het met eigen ogenEen vrolijke gx'oep die zich lachend liet vallen, zonder ooit „au" te hoeven x-oepen. Wilt u die kunst ook machtig worden, dat kan. De Judogroep van A.H. lijdt niet aan „bloed armoede", maar er kunnen er nog wel wat bij. En niemand hoeft bang te "zijn, dat hij of zij te oud of te jong is, te dik of te dun, te lang of te kort, want aan Judo kan iedei'een mee doen. Ook u kunt dit binnen 6 maanden, wanneer u zich opgeeft als lid van de Judoclxxb „Albert Heijn" en elke Dinsdagavond komt trainen in het Ontspanningsgebouw.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 6