AHWTSIN avui yys~choco\i\£ie ■ufo*,'.!, Formosa ontvangt haar gasten in drie steder Moderne vrouw geeft voorkeur aan Z.B. peper ew -jcm 2 AH-FLITSEf s&Kraet De Vami-IJsfabriek op de Prinsengracht in Amster dam. ziet U hiernaast afgebeeld, terwijl hieronder een meisje een aantal bekers met ijs vult. Via een uitgebreide organisatie van distributie' en verkooppunten, worden de heerlijke producten van de Vami-ijs verkocht door geheel Nederland. Wij kunnen ons verschillende grote bioscooptheaters in den lande nauwelijks meer voorstellen zonder de roep in de pauze: „Vami Ijs-chocolade" boomijs Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 11e jaargang - No 10 September 1954 Verantwoordelijk, eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie H. Valk en A. B. Pienieg Propaganda C. Go versVerkoop G. J. van Hulzen In- en externe betrekkingen A. H. PilgerOpleiding Aan dit nummer werkten mee: A.N.P.-foto Foto De Arbeidstudieafdeling Peper en zout Th. van Duimen Foto's J. Kleppe Foto's W. van Maltha Illustratie M. C. Meyboom Foto J. Woudt Foto Druk: Ramshorst, Wormerveer er bestaat mogelijkheid tot rustige voorlichting door het personeel. Natuurlijk zullen er, evenals dat in Amerika,; het geval is, in de toekomst altijd toonbankzaken blijven bestaan en zal het thuis bezorgen, vooral op het platte land, voorlopig wel niet geheel afgeschaft kunnen worden. Het geen jammer is, want bezorgen is duur en onefficiënt. Wanneer men zo'n moderne win kel ziet, kan men beter spreken van bedrijfsleider in een levens- middelenbedrijf in plaats van kruidenier, hetgeen wij overigens nog steeds als een erenaam be schouwen! Met ons eigen opleidingsinstituut annex internaat, trachten wij ons personeel de nodige verkoopkunde en vakkennis bij te brengen, waar mede wij tevens het niveau van en de waardering voor ons mooie vak hopen te verhogen. In Juli j.l. hadden wij nog een 40- tal beroepskeuze-adviseurs van G.A.B.'s opbezoek, waarbij bleek hoe goed het is om over ons vak meerdere voorlichting te geven. ZOETE KOST Een echte Zaanse Koek, Goed voor- en na-„gedegen" Wil zo graag eens vrijen, Maar hij 's zo vréselijk verlegen. Een blonde Gemberkoek, In cellophaan geregen; Dat is zijn Ideaal, Maar hij 's zo vréselijk verlegen. Eens op een goede dag, 't Geluk lachte hem tegen; Want in d' etalage Komt ze naast hem gelegen! En de Koek? Och hij zwijgt. Want hij 's zo vrééééselijlc verlegen. Hierboven een kijkje in onze grootste zelfbedieningswinkel, Nieuwe Binnen weg, Rotterdam. Momenteel zijn 20 van onze 370 winkels zelfbediening, welk aantal zich steeds verder uitbreidt. De praktijk heeft bewezen, dat dit systeem goed is. De klant behoeft niet te wachten, alles is verpakt en duidelijk geprijsd en Hiernaast Formosa op het Bui tenhof in Den Haag, van buiten en van binnen. Het eerste For mosa werd in 1927 ingericht in het oude Maison Ledeboer in de Kalverstraat in Amsterdam, als een privé-hobby van de toen 30- jarige heer Gerrit Heijn. Ploewel restauratiebedrijven voor de heren Heijn iets volkomen nieuws waren, zijn de Formosa's in Amsterdam, Utrecht (Oude Gracht) en Den Haag thans bloei ende zaken, waar men elkaar gaarne ontmoet. Onze gasten van vandaag bevelen wij speciaal ons gemoderniseerde Formosa Buitenhof aan. Wij, Zaankanters, denken altijd, dat in Den Haag iedereen steeds vacantie heeft. Men gaat er ge middeld beter gekleed dan bij ons en drinkt nog wel eens een kopje koffie zo in het zonnetje. Gelukkig maar voor Formosa. Wij hebben goede vrienden in de Riva Torengarage, die echter zeggen dat in Den Haag minstens even hard gewerkt wordt als langs de Zaan, maar dat Hagenaars grotere levens kunstenaars zijn! „Hier is Uw propagandaleider met de mede deling, dat Simon nu met vliegende schotels gaat bezorgen." Amateurvoetbal 1960 Krijg ik nu ook 'n lintje Zoiets verkopen is pas kunst!

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2