fij heten welkom Op bezoek bij onze toko's in Zandvoort en bij Schiphol In de vacanties is daar iets te beleven Bartelson bezoekt AH-FLITSEN Boven: de groep belangstellenden bij het op 21 Juni j.l. gevierde 25-jarig jubileum van de Jam. G. J. Stijf. Onder: een dergelijke groep bij het 25-jarig jubileum van de heer C. Breeuwer op 24 Juni j.l. V.l.n.r.winkelen in de toko Nieuw personeel: T. Meijer K.B. L. Vos K.B. J. Rep B.B. L. Stok Mag. 1 T. Brouwer-Otto V.A. J. Middelaar C.F. P. van Rosmalen K.B. M. A. C. Wester-Hofer K.B. R. Heere T.A. H. A. van Nooij Exp. A. Mees Exp. C. Velthuis Exp. F. P. M. Gigengack Kaas D. Wilders K.B. M. C. Groeneveld Mag. 1 M. J. Berghe V.F. M. Visser-Bennes B.B. J. F. de Vet-v. d. Broek S.B. C. Meijer S.B. E. Bonne-Laurenzo B.W. J. A. Does-de LeerC.F. B. Ligthart-Kooi V.A. H. J. Loggen V.A. W. C'. H. Olthof-Rossau K.B. M. Vriesema Emb. M. J. v. d. Aa Kaas B. F. van Mook Kaas C. E. Ofman-Clerc B.W. E. Oostbrugge-Olthof B.W. M. van Rossum B.B. K. Balder V.A. L. C. Holvast K.B. D. Kuiper Vrio L. v. d. Berg V.A. P. BreeuwerKaas H. J. Stam Kaas H. Vellinga B.B. M. A. Verheul B.A. C. Blokker V.A. N. J. W. Hof Kaas H. Verkade-Aronds B.B. M. Th. van Tatenhove S.B. Geboren: 19Juni:Carla Jongens (B.A.) 23 Juni: Albert Gruys (C.M.) 3 Juli: Joanna Mai'garetha Koelewijn (Exp.) 15 Juli: Anja Koopman (H.K.) Gehuwd: 15 Juni: Lien Jagt (S.B.) en Wim Jager 24 Juli: Marie Sweerman (S. B.) en M. H. Jongkind 28 Juli: Bouke Kooistra (Exp) en Helena Severis 22 Juli: H. J. Deurholt (B.B.) en Klaziena Fritzen (B.B.) (Gaan naar Australië). 24 Juli: H. M. van Riezen en Francisca v. d. Berg (C.F.) Notulen De familie Schipper zit met haar zoons, Henk en Evert, nu voor het derde jaar in de toko bij de zomerhuisjes in Zand voort. De toko is direct na de oorlog gebouwd, maar was eerst eigendom van een ander. Het seizoen loopt van Mei tot Sep tember. 's Zondags is de toko ook geopend. Behalve kruidenierswaren worden zellig zijn. Door het bestuur wor- er verkocht: Vami-ijs, brood, siga- l den kinderfeesten georganiseerd, retten, strandballen, emmertjes, Overal mag men zwemmen, scheppen, verrekijkers, ansicht- zilverbad kaarten, postzegels, postpapier. Ie- Vooral s ayonds de 2ee j pels. vorken, scheermesjes, scheer- men £en züverbad apparaten, zonnebrandcreme e.d. De toko bestrijkt 368 huisjes, dus kla n rusü in bad. een dorp van ca. 1600 personen! de tQko wklkelen Toen wij Voor de zomerhuisjes is een staan- Al de berichten die wij ontvan gen van Co La grand zijn gunstig en wij hopen dat dit zo door mag blijven gaan. Mevr. Dudink, die geruime tijd ziek is geweest, is nu weer zover hersteld, dat ze haar werk weer heeft hervat. Mevr. Pekelharing lijdt veel pijn. We hopen voor haar dat dit wat minder zal worden. Ook Mevr. Capelleveen zou graag willen dat ze weer iets doen kon. Wij zenden ook een groet naar onze vriend Abrahamsen in Hoog-Laren. J. Heijn (V.A.) begint al weer wat op te knappen, mag weer eens aan tafel zitten, dus dat gaat de goe de kant op. J. Overmeer is ook al enige weken thuis voor een rustkuur. J. Koomen (C.M.) is ook nog steeds thuis, mag bij mooi weer wat wandelen, maar moet voorzichtig aan doen. L. Jagt (S.B.) is in 't huwelijks bootje gestapt. Wij wensen haar een goede vaart. Map Stolp Is in ondertrouw gegaan en wensen wij ook haar met haar bruidegom veel succes en gezondheid toe. Riekie Kremers wil ook de grote sprong wagen: nu, wij hopen dat de sprong een goede keus is ge weest. Marie Sweersma kon 't van haar vriendinnen niet langer aan zien en ging ook deze week in ondertrouw. Ook hadden wij een jubilaresse in ons midden op 13 Juli. Lenl Hag- man vierde haar 7 Va-jarig jubi leum. Bij de fam. Gruis (C.M.) werd een zoon geboren en de fam. Jongens (T.W.) een dochter, en de fam. Koelewijn een zoon. Al deze ouders onze felicitaties. F. H. de Klonia (Exp. Amster dam) was 12Va jaar in dienst; onze felicitatie ging gepaard van een enveloppe. H. de Vries sprak de jubilaris voortreffelijk toe, dit is hem wel toevertrouwd. De he ren Stijf en Breeuwer waren ook 25 jaar in dienst, onze felicitaties schonken wij per bloemenbak. 48.- per op bezoek waren, was het nogal mieserig, dus we kunnen U een dergelijk tafereel tot onze spijt niet op de foto tonen. De chef beweert ^!.n._r™ege concurrentle met .echter dal 40 dames in badpak in de toko geen uitzondering zijn! geld verschuldigd seizoen. Het is niet toegestaan deze te ver de pensions. Luidsprekers. Rondom het kamp staan luidspre- Naar „Ons Buiten". Van Zandvoort over Haarlem en kers opgesteld voor muziek, welke Badhoeved naar Qns Buiten", verzorgd wordt van uit de centrale halverwege tussen politiepost. Onder deze post zijn W.C.'s. Koken doen de meeste be- West en Schiphol. Chef Bolland en zijn vrouw voeren daar de zaak, woners op Butagas. De melkboer. wJeekeindes biigestaan door me- prnpntpnnpi' en rif» haringventer groenteboer en de haringventer komen langs de huisjes. Water moet centraal gehaald wor den. 's Winters worden de huisjes ge- vrouw Wimmers. Hier geen bad- pakken, maar zonnejurkjes. De „tent", zoals de winkel genoemd wordt, staat aan het Jan Vroegop- tt plein, genoemd naar de stichter sloopt en opgeborgen. Het is nog yan de Bond yan Volkstuinders. niet voorgekomen dat er 's zomers Een toepasselijke naam voor een een springvloed was, waardoor er tent is Zondags open huisjes opgebroken moesten wor- van 101 uur en verkoopt naast den Bij de Februariramp in 1953 k„ide^Vami.ijs* en is, is het water met tot de toko ge komen. Wel zijn de afritten weg geslagen. Het kan daar in het kamp echt ge- ten behoeve van de klanten, tele fonisch aangesloten. In een huisje met een tuintje. De chef woont tijdens het sei zoen, van Mei tot September, ook Gezicht op Zandvoort in een huisje met een tuintje. In tegenstelling met Zandvoort staan hier permanente huisjes. Het uiter lijk van huisjes en tuinen is aan strenge controle van de schoon heidscommissie onderworpen. Er staan 600 huisjes. De „tent" staat er nu voor het 7e jaar. Ge durende 5 jaar is de heer Prins er chef geweest. Deze is nu gepen- vanaf de watertoren. sionneerd en woont permanent op „Ons Buiten" in een winkel met tuingereedschap. Er zijn feest avonden maar ook lezingen, b.v. van de Rij kstuinbouw voorlich tingsdienst. De tuintjes zijn het eigendom van de bewoners. Er zijn veel slootjes en bruggetjes, die het geheel een genoegelijk en lande lijk aanzien geven. Koud, hè in Zandvoort, de huisjes op het strand en de winkel van „Ons Buiten" vergadering Directie en Con tactcommissie 8 Juli 1954. 1. Transportfiets T.A. en B.A. Ter beschikking staan een gewoon herenrijwiel en de bakfiets van de Expeditie. Voor bijzondere karweitjes zal echter de rode transport fiets van de smederij weer in orde gemaakt worden. 2. Uitbreiding collectie gramo- foonplaten. De pick-up draait nu ca. 4 maanden en zijn er 13 lang speelplaten aangeschaft en 5 gewone platen cadeau ont vangen van de meisjes. In hetzelfde tempo van b.v. 3 platen per maand zal de col lectie voorlopig verder uitge breid worden. Het is niet ver standig er te veel ineens te kopen. Nu blijft er steeds wat nieuws bij. De langspeelplaten kosten tussen 14 en 25 per stuk. Wanneer er speciale wensen zijn, zal daar rekening mee gehouden worden. 3. Vacantie nieuw aangenomen mannelijk personeel. Evenals de meisjes, zullen ook de mannen die vóór 1 Juli j.l. zijn aangenomen, een week vacantie krijgen, echter onder die voorwaarden, dat de be wuste week niet de stopweek behoeft te zijn en opgenomen wordt in overleg met de be trokken chef. I. Zomerhuisjes ook voor uurloon genietend personeel. De 4 zomerhuisjes voor de fi liaalchefs en maandloners in Zaandam, verheugen zich in een goede belangstelling. Bij Sterovita heeft men gepro beerd voor de uurloners iets te organiseren, maar daar viel de animo tegen. Men heeft nu van Wessanen. waai de belangstelling verflauwt, een paar huisjes gehuurd, om een proef te nemen. De directie is bereid dezelfde proef het volgend jaar te ne men voor het Zaandams per soneel met 3 gehuurde huis jes. In de winter zal worden geïnformeerd waar 3 huisjes kunnen worden ingehuurd en zal bekeken worden, tegen welke prijs deze aan uurloon- genietende pei'soneelsleden verhuurd kunnen worden. Algemeen. Boven het uurloon is voor de meisjes voortaan gemiddeld 30 gegarandeerd. Het is de bedoeling om het volgend jaar de meisjes tot en met 17 jaar een week extra vacantie te geven, en in die week een kamp voor hen te organiseren. De Contactcommissie stelt de maatregelen voor de meisjes, zoals orkesten, vliegen, spaar regeling e.d. op prijs, maar meent toch ook voor de man nen en jongens te moeten op komen, waar een spaarrege ling of een kolengeldregeling eveneens goed aan besteed zou zijn. De gepensionneerden hebben het voi'ig jaar kolengeld ge had. Gevraagd wordt of dit jaar weer iets in dezelfde geest voor hen gedaan kan worden. Dit komt in orde. Tenslotte bedankt de verte genwoordigster van de meis jes de Directie voor de ex cursie van 40 meisjes en het royale gebaar om ook de 18 overige meisjes de passage- kosten voor het vliegtuig kwijt te schelden. Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties P. Fokke na het hem overkomen ongeval. C. v. d. Vliet tijdens zijn ziekte. W. Haeser bij de geboorte van zijn dochter. P. J. Kroonenberg na het hem overkomen ongeval. J. Bobbe tijdens de ziekte van zijn vrouw. Roos bij de geboorte van zijn dochter. v. Vugt-Kluft tijdens haar ziekte. C. Breeuwer bij zijn 25-jarig ju bileum. Fam. G. J. Stijf bij hun 25-jarig jubileum. F. H. de Klonia bij zijn 12 (A-jarig jubileum. A. M. Dudink-Abbo tijdens haar ziekte. Fam. Vaatstra bij 't overlijden van hun vader. H. H.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4