De Velser tunnel Wij heten welkom Bartelson bezoekt 4 AH-FLITSEN Notulen van de vergadering: van Di rectie en Contactcommissie op 14 Mei 1954. Aanwezig Mej. C. Moederzoon en Mej. J. v. d. vv'iel en de heren Ir. J. van Wijk, J. C. Bergnege, J. W. Hekkert, J. Overmeer, J. Sik- kes, M. v. d. Vliet, S. Vos en H. K. Engel. Medische Dienst. In perioden, waarin veel perso neel wordt aangenomen, is de Me dische Dienst overoeiast. Hoewel reeds enige malen tijdelijk een hulpverpleegster werd aangetrok ken, zal nogmaals getracht wor den een jonge admimstratrieve kracht er bij te krijgen. Voor de introductie is intussen extra hulp gegeven, hetgeen goed verloopt. Waarderingspremie technisch per soneel. Twee jaar geleden is de waar deringspremie van een aantal per soneelsleden van de T.A. ingrij pend verlaagd, na een uiteenzet ting voor het volledige personeel van de T.A. in de hal van ons O.G. Hoewel deze premies intus sen ten dele hersteld zijn, zijn er toch nog enige overgebleven, die „nauwelijks voldoende" zijn. Het zou op prijs gesteld worden als deze kwestie nog eens werd opge nomen. Dit zal geschieden. Ondernemingsraad. Op 24 Mei a.s. zal met de leden van de kantoorcommissie en de contactcommissie het concept reglement voor de ondernemings raad worden besproken. Dit con cept is opgemaakt naar het voor beeld van een reglement, zoals dat door de Bednjfscommissie bestaande uit vertegenwoordi gers van werkgevers en werk nemers) is opgemaakt. Algemeen Nu de O.R. aan de orde komt, wordt het niet nodig geacht om de vertrouwensman van de Ex peditie, die door zijn nieuwe func tie veel weg is, nog te vervangen. Het loon van gehuwden, die voor herhalingsoefeningen worden op geroepen, wordt aangevuld tot 90 Het ontslag van een van de per soneelsleden van de expeditie, werd toegelicht. Voor het inpakken van toast zijn de blikken te laag geplaatst. Dit zal worden bekeken. Op de meisjeskleedkamers worden grote handdoeken gevraagd. De sloten op de WC's in het trap penhuis van de S.B. en van de B.F. moeten worden herzien. Gevraagd wordt het personeel dat zich ziek meldt, er toch vooi'al aan te herinneren dat men ver plicht is direct de huisarts* te waarschuwen. Gevraagd wordt tóch te overwe gen de oude schilderswerkplaats of het sluiswachtershuisje ter be schikking te stellen als bergplaats voor de paar motorfietsen. Indien het nog niet mogelijk is om het C.M. en de Kaas in tarief te brengen, wordt gevraagd toch in ieder geval een voorlopige pre mieregeling te maken. Dit is ech ter niet zo eenvoudig als het lijkt omdat deze toch ergens op ge baseerd moet zijn. De aandacht wordt gevraagd voor de leuningen van de stoelen bij de bandovens. Volgens de wijziging van de rech- tensgeldende loonregeling in de suikerverwerkende industrie krijgt men bij vertrek (tenzij het ontslag betreft op staande voet) niet alleen de nog niet opgenomen vacantiedagen, maar ook het evenredige gedeelte van de va- cantietoeslag uitbetaald. A. Daemen Kaas G. v. d. Velde S.B. J. Hom c.F. H. van Vugt-Kluft C.F. C. J. A. M. v. d. Schoot L.F. A. v. d. Valk S.B. H. Ekkel B.F. M. W. Kruit-ten Broeke C.F. S. Pander C.F. M. A. v. d. Schoot S.B. J. G. Vermeer T.D. C. Oosthuyzen S.B. T. Akkerman V.F. H. W. Buitstra B.B. E. Smit S.B. J. D. Schaap B.B. K. Doornbos-Jonker B.B. M. de Boer-Lesage B.B. J. Roselaar-Roefs B.B. C. de Ruijter-v. d. Heiden B.B. L. Pistocchi V.F. W. Doorgeest B.B. L. J. G. Leffers Emb. P. J. Onsia-Uyldert C.F. L. M. Steunebrink-Imbert S.B. C. M. Vissers V.A. E. Wijshake Mag. 1 J. Zeeman T.D. J. Kwakkel T.D. J. Broersma T.D. GEBOREN: 15 April 1954: Pieter Rep (Exp.) 20 April 1954 Willem Chrls- tiaan Dufloo (C.F.) 6 Mei 1954: Elske Cornelia Haeser (Arb. St.) VERLOOFD: 18 April 1954: G. Koele en G. C. Boer (Retourafd.) 18 April 1954: A. Kuilboer en P. Krom (Emb.) GEHUWD: 1 Mei 1954: Elisabeth Hag- man (K.B.) en Joh. Zantvoord. 22 Mei 1954: Hendricus Bos- nach (K.B.) en Marie Lamein. Zaterdagmiddag 8 Mei 2 uur. Een grote touringcar staat al bij ons O.G. gereed om de leden van de A.H.-brandweer en enige genodigden naar de Velser tunnel te bren gen. Daar aangekomen gaan we met de heer Westers, van de Rijks waterstaat, op stap naar de bouwput. Een enorme diepe en grote put waarin al heel wat grote moten staan. Ja. tunnelmnten hoor, waar van al een hele lengte onder zandlaag bedolven ligt. Bridge Bridgers overwonnen .-< amens ae lam. i^agrand wil ik allen, die gedurencie de ziekte .huis blijk van hun belangstelling Het heugelijk feit is er. Onze 3e ueüben gegeven, hartelijk dank wedstrijd, de return tegen de Fa. zeggen, ik wil van deze plaats Schone uit Amsterdam, is in een ook in het bijzonder vermelden overwinning geëindigd. Na de 8-0 onze jonge vriend Abramsen van .M. die momenteel in 't sanato- um in Hoog-Laren wordt ver pleegd. Wij wensen hem een spoe dig herstel toe. Mevr. van Capelleveen is nu weer lüuis na lange tijd in 't ziekenhuis ..e zijn geweest en Mevr. Pekelha ring is eerst van Amsterdam naar .uer gebracht en is nu thuis. Mejuffrouw K. Nikolaas be- fint nu al wat op te knappen, dej. Dudink (Oudorp) ligt ook chuis na geruime tijd in 't zie kenhuis te zijn verpleegd. De heer van Vliet gaat best vooruit en is nu al zo ver gevorderd dat hij ouiten mag lopen en zal binnen kort een bezoek op de fabriek orengen. F. Veraar moet ook nog steeds rust houden. G. Bloemsma (S.B.) is na veel pijn lijden ge lukkig weer aan de beterende hand. De heren Dufloo en Rep werden ver- Dlijd met een zoon en de heer Haezer met een dochter. De fam. H. Bakker is 25 jaar getrouwd, Er heerste bij deze familie een prettige stemming toen ik op een avond even om een hoekje keek waar de vrienden van de S.B. aanwezig waren. Mejuffrouw E. Hagman is ook getrouwd en wensen wij haar een goed huwelijk toe en veel gezond heid. Ik wil ook een groet zenden aan de fam. Kruithof die wij altijd nog dankbaar zijn voor de vele eierenbonnen die ons werden ge stuurd in die moeilijke tijd. Ook de fam. Emmaneel in Detroit on ze groet. Volgende maand of in Juli hoopt Mevr. Emmaneel met dochter een bezoek te brengen aan haar familie die nu al met belangstelling naar haar komst uitzien. Ook de fam. Holkamp in Canada maakt het best. Ze blijven toch op de hoogte doordat ze steeds onze Flitsen krijgen toegestuurd. Judo Bestuur Judoclub gekozen Toetreden tot Na ja Tip: Bespreek nu reeds Uw snipperdag voor 5 Mei 1955 Dinsdag 27 April hielden wij na de oefenuren van de dames een korte ledenvergadering om het een en ander te bespreken. Er wei'd besloten om toe te tre den tot de Naja, de amateursbond voor Judo. Verder stond er bestuursverkiezing op het pro gramma. Het bestuur ziet er nu als volgt uit. J. Overmeer, voorzitter; J. Schijf, penningmees ter; J. Boon secretaris; Rie van Saane 2e secretaresse; Elly Vonk 2e penningmeesteresse en L. Geer- ooms materiaalbeheerder. Er kunnen weer nieuwe leden aan genomen worden, maar er wordt een tijd van 8 weken verlangd dat men bij de firma werkzaam is, voor men toe kan treden. Er bleek op de vergadering ook animo te zijn om een E.H.B.O.- cursus te volgen. Dit zal door het bestuur onderzocht worden of het mogelijk is. De vergadering bracht nog 4 nieu we leden op voor de personeels vereniging. J. Boon, secr. tegen Weesp, en de 6-2 tegen eerstgenoemde, werd nu met 5-3 gewonnen. De gedetailleerde uit slagen zijn: A.H. 1—Schone 1 47-18 2-0 A.H. 2—Schone 2 28-35 0-2 A.H. 3Schone 3 36-26 A.H. 4Schone 4 39-43 1-1 Nu wacht ons nog de uitwedstrijd tegen Weesp, waarin we zullen trachten die hatelijke nul weg te werken. Het ligt in de bedoeling om op Donderdag 20 Mei te beginnen met een aantal lessen voor be ginners. Zij, die daar interesse voor hebben, zijn dan van harte welkom. We beginnen om 8 uur. In het probleem uit de vorige Flitsen, zijn een paar storende (zet)fouten geslopen. Klaver 10 moet zijn Klaver 3, en Harten Aas en 10, moet zijn Aas- boer. Probeert u het nu nog eens Muziek In Hillegom niet het grote werk Het concours in Hillegom op 24 April, waaraan door ons corps werd deelgenomen en waarbij wij maar een matig succes behaal den, n.l. met 306 punten een 2e prijs, zal wel spoedig worden ver geten. Niet door dit resultaat, ieder corps heeft wel eens een pechdag. vVe hadden echter van deze dag meer verwacht. Bloembollenvel- den hebben wij zo goed als niet gezien, wel ontelbare rijwielen en auto's. Doordat er een geweldige verkeersopstopping ontstond en wij bijna 2 uur op een landweg hebben stilgestaan, onze voorzit ter bovendien nog zoek raakte, was het bloemencorso precies af gelopen toen wij aankwamen. Hier kwam onze voorzitter gelukkig weer boven water, Volgende keer beter. Hemelvaartsdag gaan wij naar Den Haag bedrijfsfestival). Hier aan nemen verscheidene fabrieks- corpsen deel, o.a. Philips, Gelderse Tramwegen, Enka, Swift enz. Het programma voor deze dag wordt een dezer dagen uitgereikt. Ons vendel gaat 12 Juni naar Utrecht, waar evenals vorig jaar een concours wordt gehouden voor drumbands. W. de Groot. Dank brengen Rondom de kop van de put, aan de kanaalkant zien we een drie- 2-0 dubbele stalen damwand om de druk van het kanaalwater tegen te houden. Om deze put droog te houden heeft men een enorme bronbemaling toegepast. Liefst honderd pompen zuigen het water rondom het bouwwerk, tot een diepte van 37,5 m weg. Te vens ziet men boven, naast de put, de werkplaats waar het be tonijzer gebogen en gelast wordt. Aan de andere kant van de put staan enorme beton-molens, elk met een inhoud van 1 m;1 om het beton te mengen. Van deze molens lopen vier bui zen, waardoor het beton naar de ln aanbouw zijnde tunnels gespo ten wordt. Per buis kan men 12 m:! per uur spuiten, dit gebeurt soms wel 36 uur achter elkaar. Dit lijkt wel heel wat, maar als men nagaat dat alleen de vloer al 1,6 m dik is, het dak 1,5 m en de wanden slechts 60 cm, dan be grijpt men wel dat hier enorme hoeveelheden nodig zijn. Het ligt nu ook niet in m'n bedoeling om u wat cijfers voor te zetten, dat zou toch voor de meesten droge kost zijn, men zou het zelf moe ten zien om de grootte en omvang van het werk te kimnen begrijpen. De treintunnel, die we het eerst in zijn gegaan, zit voor een ge deelte nog in een stalen corset, zowel van binnen als aan de bui tenkant. Deze bekisting is op zich zelf al een enorm stuk construc tiewerk, het rijdt op rails en men kan het op hoogte en breedte stel- len. Tussen deze stalen wand, die de vorm van de tunnels heeft, spuit men de beton en na 2 y2 week rijdt men de bekisting ver der om een volgende moot te stel len. In de treintunnel is een ruim te voor dubbel spoor, terwijl aan beide zijden nog een verhoogd trottoir, voorzien van leuning, komt. Vaste verlichting komt in deze tunnel niet, in nissen in de muur worden looplampen opgehangen. Verder is en blijft deze tunnel een kaal geval, alleen in het plafond ziet men de bouten zitten waar aan de stroomkabels komen te hangen voor voeding van de trein- motor. De autotunnel komt er beter uit te zien, de wanden worden hier lichtgroen geschilderd en het pla fond wordt van diep donkerblauw aan- en afvoer van de lucht moe ten zorgen. U ziet, dit is slechts een beknopt overzicht dat lang niet de omvang van het werk kan weergeven. Na afloop van de excursie dankte de heer Verwey de heer Westers voor z'n prettige en duidelijke uit eenzetting en de heer J. Boon voegde hier nog aan toe: ,,As ie klaar is komen we nog es kalken". Lengte spoortunnel 3224 m, waar van 2032 m. gesloten en de rest op- en afrit. Lengte autotunnel 1664 m, 778 m gesloten en de rest op- en afrit, bovenkant van de tunnel op 16 m. Gereed 1957. Gebruikt is dan 360.000 m:! beton, 36.000.000 kg staal, 9914 m- sta len damwand. H. A. v. Urk. geluidsabsorberend materiaal aan Directie en Personeel voorzien. In een gedeelte van deze voor de bewezen attenties tunnel ziet men de weggewerkte I TL-buizen al branden, het lijkt A. Knauff tijdens zijn ziekte. j haast wel daglicht, zo helder. In de muren vindt men nissen die voor brandblusmateriaal, telefoon Rep bij de geboorte van zijn zoon. A. Kuilboer bij haar verloving. S. Meijn bij zijn 12% -jarig huwe lijk. Co Lagrand (Oranje Nassauoord) laat iedereen hartelijk groeten. Mevr. v. Buuren-v. Zutphen tij dens haar ziekte. J. C. Berghege tijdens de ziekte van zijn vrouw. en luchtverversing dienen, tussen en naast de autotunnels, lopen gangen voor aan- en afvoer van de lucht en voor kabels. In de tunnel zelf komt aan beide zijden nog een trottoir, boven de autotunnel zien we het begin van het gebouw waarin de ventilato ren komen te staan die voor de toneelkijker gericAt op Tja. waar zullen we haar deze keer op richten de zaak ,A.D." zit er op. Wat zegt U o ja. inderdaad, 't was weer eens wat anders. Maar apropos, wist U dat het publiek op zo'n toneelavond zelf ook onbewust een voorstel ling weggeeftNee eerlijk, dat meen ik. Via het beruchte gor dijnenkiertje kun je dat vanaf het toneel zo prachtig bekijken. Pro loog: de eersten komen binnen, een beetje schrikachtig zo van: grutjes d'r zullen d'r toch nog wel meer kommen een blik achterom stelt hen echter weer gerust, de zaal loopt gezellig vol. Mannen, die elkaar enkele uren tevoren na het werk met een zucht de rug toedraaiden, groeten el kaar alsof zeeën hen jaren ge scheiden hebben. Dan gaan ze zitten, de één met een gezicht van „je doet het. maar het zal wel weer niks wezen" (dat zijn onze trouwste supporters), een tweede stort zich zelfbewust op zijn stoel: „ziezo, wat mij betreft kunnen ze beginnen" (dat zijn de critici): weer anderen vouwen zich op hun zetels in de houding van: „een mens is net gek ook. 't is dat mijn vrouw". Dan zijn er ook nog mannen, die hun vrouwen en passant laten zien hoe getapt ze wel zijn bij de collega's. De uitdrukking op de gezichten der dames kan ik helaas niet be schrijven, die gezichten zijn prac- tisch allen naar de binnenkomen den gekeerd om U mag drie maal raden. Dan begint de voor stelling op het toneel. Het eerste bedrijf van de zaal zit er dan op. Nu komt de beurt aan de gieche laars, de snuiters, de aanstoters, de aandachtigen, de maar daar over een andere keer, want ik wil geen herrie met de redactie. Tot de volgende „Flitsen", luitjes. H. v. P.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4