A H-TUTSIN Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanien Compliment aan onze bakkers A4tct peper en jout Jt 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang - No 5 Mei 1954 Verantwoordelijk eindredacteur: H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee: Algemeen De Arbeidsstudieafdeling Peper en Zout J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. J. Bobbe Illustratie J. Koomen Afd. Nieuws A. A. Koopman Sport W. van Maltha Illustratie J. Overmeer Afd. Nieuws J. Schoen Illustratie H. A. van Urk Excursie L. Visjager Illustratie Verslaggevers Verenigingsnieuws: J. Boon Judo W. de Groot Muziek A. v. d. Hazel Bridge H. A. van Petten Toneel Verschijnt elke 3e Vrijdag van de maand. Copie binnen elke 2e Dinsdag van de maand bij Personeelszaken, post No 181. Wij ontvingen onderstaande brief: Geachte Heren, Wilt u, door middel van dit schrijven, een compliment van mij in ontvangst nemen, en wel, over de fabricatie van uw duur zaam gebak. Tot staving het volgende: Voor de Kerstdagen 1953 kocht ik, bij mijn boodschappen, ook een paar staven banket. Met mijn loges smulden we er heerlijk van, maar nu, na ruim drie maanden, ontdekte ik met de schoonmaak in mijn kast, achter de broodtrommel, een schijn baar lege doos. Mijn eerste gedachte was natuurlijk, waarvoor heb ik die ledige doos bewaard. Doch bij het openen er van ontdekte ik nog een kwart stuk van een krans. Vanzelfsprekend dat ik dacht: dat is na zo n lange tijd, jammer genoeg, niet goed meer. Doch niets daarvan, 't Was alleen wat uitgedroogd, maar na verwarming was het nog net zo lekker, alsof het pas gebakken was. Ik kan niet nalaten u hiervan melding te maken, nogmaals mijn compliment. Achtend, WED. J. TUININGA-ZOETHOUT Bur gem. Amersfoortlaan 52, Badhoevedorp. C. F. Jc kunt het geloven of niet, maar door het mooie lenteweer kreeg ik opeens aardigheid om een stukje voor de Flitsen te pennen, 't Kan natuurlijk ook zijn dat het getortel van P. en T. er oorzaak van is, dat ik me zo intens licht van binnen voel. 't Is net, of dat oude hart van mij ook weer jong wordt. Het kan me trouwens niks schelen, waar dat gevoel vandaan komt, het is er, dat is hoofd zaak. O ja, wij van de C-F. gaan er prat op, het kleinste Vadertje van Albert Heijn in onze gelederen te hebben. Het is Wim Dufloo, die onlangs vader werd van een flinke zoon. Van harte Wim, 't beste met Moeder, en dat je zoon maar een grote jongen mag worden. Dit brengt arbeidsvreugde en Ik vind het geweldig dat ook wij meedoen aan de fabricage van chocoladerepen met hele hazel noten. Het kost een paar mensen mis schien hun zenuwen, maar dat is minder. De moeilijkheden zyllen overwonnen worden. Of zou het voorstel dat iemand deed, om maar een gewone melkreep met een zakje losse hazelnoten er bij verkopen, soms ernstig ge meend zijn H. S.B. 4 VIERDE FEEST. EEN DAG LATER, HELPERS IN DE NOOD Alle meisjes en mannen die op S.B. 4 thuishoren, werden Don derdagavond 6 Mei j.l. bij collega H. Bakker uitgenodigd om zijn 25- jarig huwelijksfeest te vieren. Ook de heren Hekkert en Delfor- no deelden in 't feest. Overduin zorgde voor de vro lijke noot, met zijn accordeon. Het duurde niet lang of men liet al merken dat er bruiloft gevierd moest worden. Overduin bracht met zijn populaire liedjes een echt ouderwetse feeststemming, waar bij door de gasten volop werd meegezongen. De meisjes gingen bijtijds weg om niet te laat thuis te komen. De mannen bleven even navieren. We waren niet weg te branden, 't Regende moppen (net jes hoor!), 't Was een prima ver zorgde en geslaagde avond, waar wij allen met plezier aan terug kunnen denken. 'n Dag later zat chef Delfomo in nood. 'n Groot stuk land dat hij tot zijn beschikking had, was door het St. Janziekenhuis gekocht en werd daardoor afgezet. Waardoor hij in een moeilijke positie kwam. Om te voorkomen, dat iedereen door de „prut" langs z'n deur zou lopen, moesten er twee schuttin gen gezet worden om beide kan ten af te sluiten. Zijn schuur die verzet was, moest betegeld wor den en 'n grintpad er omheen als voetpad. Spontaan bood het mannelijk per soneel zich aan hem zo gauw mo gelijk met genoemde werkzaam heden te helpen. Niet omdat het een chef is, maar dat doen we op onze afdeling voor iedereen. Ik kan niet anders zeggen dan dat de eensgezindheid bij ons prima is. werklust, niet ieder op zich zelf, maar wanneer het nodig is moeten we elkaar helpen, ten gunste van het bedrijf en ons zelf. Om op Delforno terug te komen, wanneer men een kijkje had kun nen nemen, zou men misschien ge dacht hebben dat er een circus gebouwd moest worden. De één liep met een hamer, de ander met een zaag of een schop enz.; alles ging in razend tempo. Half negen was alles aan kant. J. O. KAASAFDELING Een ogenblikje stilte in een we reld vol lawaai. Ja zo kan ik ge rust beginnen, want wat wij de laatste weken meegemaakt heb ben grenst aan het onmogelijke. Ze zijn namelijk met 2 drilboren bezig geweest om de vloer er uit te hakken, en nieuwe tegels in te leggen. Nou het leek wel of we in de voorste linie stonden, en je zou het haast denken ook, want de stemming die er soms heerste was onder nul. Er wordt wel eens vergeten dat er onder heel andere omstandigheden gewerkt wordt, dan toen we beneden waren, alles is behelpen en nog eens behelpen, nou en dan loopt het wel eens niet, maar dan moet er niet gemopperd worden. Afgesproken hè Over niet lopen gesproken. Wij op de kaas wachten nu al verschil lende weken op premie en steeds wordt er gezegd: het zit in de pen. Maar hoe zit dat, heren van de tijdstudie, gebruiken jullie zulke slechte vulpennen dat er niks meer zichtbaar uitvloeit. Kijk ze nog eens na en geef ons dan iets voorlopigs. Want er zijn er weer die hebben onvoorziene uit gaven, die laten b.v. hun zoontje van 8 jaar water opzetten om ge zellig een kopje thee te drinken, en een half uur later komen ze tot de ontdekking dat het begint te stinken. Wat was het geval? Zoonlief had de aluminiumketel droog opgezet, en die lag nu als een verwrongen hoopje op het gasstel te stinken. De nodige woorden zijn er wel voor gevallen, dat waren de eerste onkosten, en een week later zakte de kinder schaar van die zekere iemand door het bed. Ja zo ziet u maar, elk Vooruit, jij bent de oudste Geen wonder dat de mensen in die afdeling niet efficient werken. Zij gaan steeds naar efficiency vergaderin gen. WIST U: dat als er ijs in de Zaan ligt, dat het pontje dan niet vaart dat advocaat geen goed haargroeimiddel blijkt te zijn? dat de bakplaten niet op de pick-up ge plaatst kunnen wor den? dat een zekere afde ling veel croquetten afneemt? dat op 11 Mei 2 ooie vaars boven het be drijfsbureau vlogen? Ook honden zitten vol grapjes Iemand van de ver koop, terug uit Ame rika: Ja, ik weet wel dat het een schreeuwe rige kleurige das is, die ik aan heb. Daar om draag ik hem juist, dan kan ik hem niet mi Het enige, waar je ze ker van bent als een vrouw haar hand uit het raampje van een auto steekt is, dat het raampje open is. ALWEER EEN ORKEST/ Ik zei alleen maar dat ie een tientje opslag kreeg per week. mens heeft wat, en ieder huisje zijn kruisje, ik hoop dat de ar- beidsstudie dit goed onder ogen ziet en ons er boven op helpt, dan zijn de kaaskoppen tevreden en ook BONAPARTE. C.M. Toen wij de A.H. Flitsen van de maand Maart j.l. mochten ont vangen, viel het zo op, dat er zo weinig geschreven was, over het zo noodzakelijke volks-onderzoek. Wij kunnen niet dankbaar genoeg zijn, dat wij allen in de gelegen heid gesteld worden op gezette tij den ons aan een onderzoek te kunnen laten onderwerpen. Des te meer komt dit tot uitdrukking, daar toch gebleken is, dat enige personeelsleden voor nadere con trole terug moesten komen. Helaas was dit ook het geval met één der onzen uit het C.M. Onze nog jeugdige kracht, Henk, bleek bij nader onderzoek niet geheel in orde te zijn. Op advies werd hem rust voorgeschreven. Maar daar een ieder niet over een ge schikte ziekenkamer beschikt, werd hem aangeraden, voor eigen bestwil enige tijd rust te nemen in één of ander sanatorium. Maar Henk, maak je maar niet onge rust, alles komt weer best voor elkaar, maar natuurlijk meewer ken! Wij hier in het C.M. leven geheel met je mee. J. Koomen. AFD. KEUKEN (HOOFD KANTOOR) Ha, koffie! Zo tegen 10 uur 's morgens als de twee keukenmeisjes ons „De partement' binnenlachen, gewa pend met een grote ketel koffie en een mand kopjes, dan juicht er iets van binnen bij je! Wat het is weet ik niet, maar na zo'n lek ker bakje koffie voel je je als herboren. Ja, daar gaat wat van uit. En mocht je het met een of ander aan de stok hebben, dan denk je maar: „van mij ken je waten het is over ook. Een goede stimulans voor de con ferentie in Genève (als u begrijpt wat ik bedoel!). Het gebeurt wel eens, dat ondergetekende even de straat op moet, en dan wipt hij even de keuken binnen en ver zoekt vriendelijk (ja vriendelijk) om zon kopje „Vitaliteit"! En het komt dan wel voor, dat je in die bewuste keuken al een rijtje koffiedrinkers ziet zitten die al genieten, waar jij voor gekomen bent! Je zou er een „Steenwer- persclubje" van kunnen oprichten! PTT, glazenwassers, gepension- neerden van A.H. enz. enz. En wat hun gedachtengang betreft, de een weet het nog beter dan de ander. Wat zegt u? Geen thee? Ja, ze ker, thee krijgen we 2 maal op een dag, maar ja, ik ben nu een maal een koffieleut! Nou ja, ik drink ook thee, per slot van rekening moet A.H.-thee toch ook de fabriek uit! Maar nu knap ik af met dit kof fiepraatje, en hoop nog dikwijls te genieten van onze heerlijke, ber gen verzettende Boffie-Koffie! O ja, dat is waar ook! Ik kreeg nog een briefje in mijn hand ge drukt waarin enige wensen ver meld stonden van onze keuken- princessen. Met het verzoek deze in „Flitsen" te flitten". Je zou het de S. P. van de K. kunnen noemen! 1. Grotere keuken met gasfornuis, liefst aan de straatkant (met het oog op de knappe jongens die voorbij flitsen zeker!). 2. Een radiotoestel voor afleiding, want het is zo saai in de keuken (en die steenwei'persclub dan?). 3. Een gezellig hoektafeltje met zak-je-in-weg-stoelen (Hm!). 4. Elke week een middag vrij! Dat hebben we wel verdiend (wel ja, valt me mee dat ze niet om elke middag een week vrij ver zoeken 5. We willen gaame hetzelfde uni form dragen (da's enorm!). Ziezo het staat er! 't Kan niet op! Nu nog een flinke doos gebakjes en je krijgt ze de keuken niet meer uit En wij geen koffie? Niet mijn idee! M.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2