Van Oost- en Westzijde V- Nieuws van alle kanten Graduatie-avond i heten welkom ftsew Water, klei, rubber of steen? üeddv Dop intro duceert voortaan nieuwe meisjes AH-FLITSEN 3 Dekker-Zwart V.A. M. M. Oud B.B. J. H. J. d. Graaf- van Weerden B.F. v. d. Bos-Rietel K.B. de Hoogd-Rietel K.B. Rotgans-de Korte B.F. de Haas-Scholz B.F. Mantoud-Rood B.W. A. P. Haakmeester- Soemers B.F. C. Reekers-Schinkel V.A. E. Pekelharing-Biezen V.A. E. v. d. Berg-Lorenz V.A. v. d. Berg-Smit B.W. J. Wisman-Steenbergen K B. Boganen V.A. v. d. Schaaf Emb. W. Dovianus S.B. Emous W.K. M. Hünd-Cousijne S.B. L. J. Kroes-Zoll C.F. J. Prins C.F. Hartog- v. Eerdenburg C.F. Monsee-Schreuder C.F. de Weerd-Wagelaar C.F. Tuinzaak-Stoffels B.F. A. Thomas-Kat B.F. A. Lendway-van Beem B.W. Thiel-Bouman B.W. Schaap Mag. 1 A. Rood-Höckendorf B.W. den Iseger B.B. Trok-Witte C.F. v. Streepen-Poppel V.A. Toebes-Voogt C.F. Jansen B.B. Luca-van Lingen B.W. C. Stroet K.B. Muts-Bloem V.A. Spithorst-Olieman C.F. A. P. Aukes-v. Ginkel C.F. van KriekenEmb. S. J. M. TheuniszK.B. J. Vonk K.B. T. J. ter Horst C.F. M. F. Bronker B.A. A. Pauw C.F. J. H. Veenstra-Knaap C.F. A. C. v. Dijk-v. Wijk C.F C. H. v. Driest-v. Poll C.F. E F. Doorman-Fransen B.B. J. v. d. Haai-v. d. Berg B.B. J. C. van Dam-Frens V.A. J. C. van Dam V.A. J. Neijzing V.A. C. M. Halman-Witteveen V.A. D. Pareira-Verdier B.B. J. Hajema B.B. D. v. Duivenvoorden S.B. H. W. Overkamp S.B. G. H. Borgart K.B. C. Ris Kaas M. Feeke V.F. G. J. Vleeshakker C.F. G. Mooij L.F. S. Wachelder C.F. I. Raatjes C.F. J. Klukhuhn-Leurs L.F. B. J. Kok V.A. B. Kooistra Exp. P. Brandenburg Emb. G. Luttik H.K. GEBOREN: 19 Maart 1954 Ellen Christine Antoinette Vink (Prod.l.) 20 Maart 1954: Ferdinand Alexander Vonk (Exp.) VERLOOFD: 27 Maart 1954: A. Slob en N. A. Olthof (Kas) GETROUWD: 22April 1954: C. J. Way en W. M. M. Betjes (Holl.) 24 April 1954: G G Boon en M. A. Konijn (Holl.) WAFEL AFDELING. Bij de steeds doorgaande modernisering van ons bedryf mag thans ook wel eens gewezen worden op de gedaanteverandering welke er op de wafelafdeling heeft plaats gevonden. Was deze voorheen maar als een stiefkind ergens in een vergeten hoek ondergebracht, thans kan men met trots deze afdeling laten zien. Was het voorheen 1 wafeloven, thans 2 wafelovens naast elkaar, en daarbij aansluitend en ten dele gescheiden, de strijkmaohine, in welks verlengd.- de moderne koelband loopt, welke zorgt dat de wafelkorst, zo vers, gestreken zijnde, snel koelt, direct daarop kan worden gesneden en verpakt, hetwelk het product ten goede komt en een croquante korst garandeert. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat men thans volop werk heeft om aan de vraag te voldoen. Schets uit schoonmaaktijd ZIJ: Zo ben je thuis? Had je niet vroeger kunnen komen. Ik heb waterverf gehaald en als je ze nu gaat aanmengen, kun je over een uur beginnen. HIJ: Ik zeg „goedenavondEn geef me eerst eens een bakje koffie. ZIJ: Zal je eerst niet verf klaar maken? HIJ: Mag ik misschien eerst een ogenblikje rustig zitten. Nauwe lijks thuis of je hoort niets an ders dan schoonmaak, schoon maak, schoonmaak. ZIJ: Praat niet zoveel, ga nu mengen. De aardappels zijn gaar. we gaan zo eten. HIJ- 't Wordt tijd! ZIJ: Wordt het tijd? Ja. maar dan voor 't eten. KLEINE DOCHTER: Mama n,oct niet zo schreeuwen. EEN UUR LATER. Hl): Ziezo, ik ga beginnen. ZIJ: Moet je niet meer kranten neerleggen? HIJ: Wie gaat er schilderen, jij of ik? ZIJ: Nou. maak je niet zo druk en denk om het kliederen. HIJ: Vrouw, nu hier vandaan. Het wordt me te erg. ZIJ: Ga je morgenavond het gangetje en de W.C. doen? HIJ: Welja, net vanavond aan de gang en nu staat ze al weer over morgenavond te kletsen. ZIJ: Kletsen, kletsen? Jij kletst zelf. Ik kom niet meer bij je. HIJ: Hè hé, dat knapt op. TWEE UUR LATER. HIJ: Nu wijfie, hoe vind je het? ZIJ: Je bent een schat. Mmmm. In welk siadium verkeert U Wat zegt Pasen ons? Hebben wij daar wat mee te maken j Gunnen wij ons daar de tijd nog voor, of leven wij maar j door, het leven van elke dag? Werken, eten, slapen, spelen j Sta even stil. j Kijk om u heen, de natuur ont- j waakt! Het leven overwint de dood! j Pasen wijst ons de weg. Over heel de wereld wordt de j blijde roep gehoord: ,,De Heer is waarlijk opgestaan!" Verstaat gij die vreugdegroet Dan is het ook voor u vrolijk j Pasen. J. C. Berghege. In het Mededelingenblad van de Ned. Tafelronde troffen we, van de hand van Mr Ir L. B. Chavannes, onder- I staande originele typering aan van verschillende leeftijdsgroepen: De Twintigers (2030) zijn vloei baar. ze zijn als water. Ook water heeft geen eigen vorm; het krijgt zijn vorm van de bak waarin men het bewaartmaar ook dan nog houdt men de bak even scheef, dan loopt alles meteen één kant op. Zonder omhulling stroomt het water alle kanten op; het is daarbij haast voor- bestemd zich door sommige bodems snel te laten opzuigen; en de dorstige bodems zijn daartoe het meest ge- schikt. Men kan water gemakkelijk I opwarmen, tot het zingt en overbor- rclt, tot het in rook vervliegt en cle wolken gaat. Maar in een koele atmosfeer kan het plots verstijven en 1 dan wordt het hard. Menigeen die dan óver dacht te kunnen lopen, is er op uitgegleden. Maar het kan even plotseling ontdooien, en dan is het even klaar als tevoren. Zonder water kunnen wij niet leven! De Dertigers zijn kneedbaar, als boet- seer-lclei. Klei hééft een eigen vorm maar is (evens vervormbaar. Er is nog van alles van te maken, tot scho ne voorwerpen toe. Maar het is moei lijk die vormen te bewaren. Botsingen hebben deuken tengevolge die blijven als er niets aan gedaan wordt. De Veertigers zijn veerkrachtig, als rubber. Blijvend vervormbaar is het materiaal niet. De hoofdvorm moet dus vroeger zijn verkregen en dus toen reeds moet een goede keuze zijn gedaan. Stoten en botsingen laten geen sporen achter. Hinderlijke knob bels kan men wegdrukken, maar als men niet blijft drukken komen ze weer net zo voor de dag. De Vijftigers zijn als steen, hard en nogal koud. Een steen geeft niet mee. hoogstens wijkt hij in zijn ge heel. Maar de vorm blijft gelijk. De scherpe punten kan men wel afslaan, maar de steen kan daarbij barsten. Het beste is voorzichtig bijslijpen, maar ook dat kan alleen met een andere die nog iets harder is. Daar een mens maar een mens is en dus niet buiten zichzelf kan treden, is hoe hij is. bepalend voor de wijze waarop hij de wereld om zich ziet. Deze visie loopt daarom volkomen parallel en wel aldus: De 20er is overtuigd, dat de wereld zal veranderen. De 30er is overtuigd, dat de wereld kan veranderen. De 40e is overtuigd, dat de wereld zou móéten veranderen De 50er is overtuigd, dat de wereld niét verandert. Zowel de Baliwafel als wel de Frou-Frou-wafel, hetzij de pikan te kaaswafel of de smaakvolle moccawafel, en wat er nog zal volgen. Dit alles zal ook vast medewerken, om deze kwaliteits producten af te leveren welke het A.H.-artikel altijd kenmerken. Wij wensen allen die daaraan me dewerken veel voldoening toe. J. C. Berghege, KAASAFDELING. De lente is aangebroken, en dan gebeuren er altijd rare dingen, dan wordt er gezegd hij heeft de lente in zijn hoofd. Nou, zo is er ook een zekere om- roep-vereniging, naam mag ik niet noemen, dit zou reclame zijn, die heeft een vaten afwas wed strijd georganiseerd voor mannen, en er zijn altijd mannen die een compleet thee- en ontbijtser vies kunnen gebuiken. Nu, bij ons op de afd. is ook een deel nemer geweest. Elke morgen kwam hij nerveus op de afd., steeds zenuwachtig of 's avonds de reportage van genoemde om roep n et voor de deur stond. Ja, hij heeft ingeschreven op deze wedstrijd, om een afwas van 10 personen in de kortst mogelijke tijd te volbrengen. Elke avond af wassen en zijn vrouw met een stopwatch in haar hand. om te Limen en maar zeggen vlugger Tijmen. Goed om de zenuwen van te krijgen. Eindelijk. 8 min. en 19 sec. Een brief weggestuurd en maar afgewacht. Jammer genoeg is er niks van gekomen, want er was er eentje die het nog vlugger deed. Maar Tijmen. evengoed ge feliciteerd hoor, ik doe het je niet na. Ik had alleen gruis overgehou den. Verder is Cees Ris weer in ons midden teruggekeerd, die we nu weer kunnen volgen met wiel rennen, want Cees is serieus in training. Zondag 27 Maart was hij weer bij de eerste drie b\j de ron de van Alkmaar, en nu rijdt hij Zondag 10 April mee in de Ronde ran Noord-Holland. Wij zullen je prestaties blijven volgen Cees, daar kun je op rekenen. Terhorst. We hopen dat ze zich bij ons thuis voelen. G. Vleeshakker trok 's Konings wapenrok uit, en ging weer aan z'n dagelijkse werk. Ik dacht, dat onze militairen zware training kregen. Gerrit, maar hoe kwam je dan na 2 dagen aan zulke stijve spieren? Afscheid namen we van Toos Middelaar, die een eigen be drijf ging stichten. Veel geluk in je huwelijk, Toos. Verder hebben we van de Bran derij ook afscheid genomen van een oude bekende, n.l. de Breek- en Ziftmachine. Veel tranen zijn er bij dit afscheid niet gevallen, daarvoor had dat oude loeder ons bij z'n leven te veel getreiterd. Z'n plaatsvervanger is een mo derne Lehmann-machine, die meer en beter produceert. Beslist een prachtige aanwinst voor on ze C.F. We hopen van harte, dat het niet de laatste nieuwe machi ne is. Als slot een paar woorden over onze werkers in de hagel- slag-afd. Ze hebben alle zeilen moeten bijzetten om aan de vraag te kunnen voldoen, maar, en dat is het voornaamste, ze zijn er in geslaagd. Tot de volgende keer. H. RECLAME. AFDELING Benodigde spullen: 2 juffrouwen, type-machines, inkt, papier, prul- lemanden, huispostbak. en verder (2 kantoorheren) 2 asbakjes, een berg papier, clichés, drukproeven, enz. enz. Hebt u het? Dan zien we een ruimte, t 3 kub., in elk geval toch 2 kub., meer als een emigrerende emigrant, want die heeft maar 1 kub. tot zijn be schikking. Niet op reageren In die rr 3 kub. zitten of staan 2 heren met stoel en al, en ieder Judo een soort tekentafel. Dat is ten minste de bedoeling. Verder na tuurlijk 2 flinke asbakken, een berg tubes en potten verf, pense len, kwasten, waterpotten, carton, papier, enfin teveel om op te noe men. Van niets maken ze daar iets. Als ze er mee op de Dam gaan staan verdienen ze rijk hun brood. Hebt u het? Dan hebben we een drukkerij met zegge 5 drukdoende personen, alle leeftijden, veel lawaai en gestamp, af en toe een kreet om hulp. en verder nog iets beroerds, je mag daar niet roken En over dit alles heerst onze geachte Reclame-chef de heer Valk. Nu moet u aan mij niet vi agen wat de heer Valk pre cies doet, ik kan het u niet zeg gen. Hebt u het Ik hoop dat u nu enig idee heeft van onze Afd. Reclame. Het enig ste wat deze afd. gemeen heeft met vele andere: we zijn alle even blij als we na vier lange weken ons loon toegereikt ki-ijgen! Hebt u het? M. Door de vele keuringen had i zuster Moeder- j zoon geen gele genheid meer om voldoende aandacht te be steden aan het introduceren van nieuwe meisjes. Deddy Dop, die al enige jaren in de naaika mer werkt, neemt dat voortaan van de zuster over. Ook de controle over de kleedkastjes is aan haar opge dragen. Met de schorten dreigden we een moment vast te lopen, omdat de leverantie van een ander model stagneerde. De aflevering van nieuwe schorten komt nu echter weer normaal door. Om nog eens op de introductie terug te komen, ons boekje „Wel kom bij A.H." is (gelukkig) uit verkocht. We zijn aan een nieuw boekje bezig, dat meer naar onze smaak is. Bonaparte. EXPEDITIE. In de afgelopen weken zijn er bij ons nog al wat veranderingen ge weest. Op Vrijdag 9 April j.l. na men we in de hal van ons O.G. afscheid van de heer Klooster, die als chef vervoer overgaat naar Erdal. Wij wensen hem daar veel succes. Als chef vervoer werd hij opge volgd door de heer E. Martens, tevoren chef van ons Expeditie bedrijf in Amsterdam, die op zijn beurt werd opgevolgd door S. Meijn, tevoren chauffeur van onze oplegger. In de plaats van S. Meijn, zit nu P. Spil achter het stuur. Voor reserve-chauffeur voor de oplegger wordt een adver tentie gezet aangezien Henk van Dijk zich toch maar liever bij zijn bestelwagen houdt. C.F. Van verenigings-verslaggever tot afd.-reporter is schijnbaar bij de Flitsen maar een kleine stap. Ik kreeg n.l. het verzoek om iets over onze afd. te schrijven. Het zal nog zo worden, dat jullie mij allemaal mijden, omdat alles, waar ik m'n journalistieke neus in steek, wordt omgebouwd tot nieuws voor de Flitsen! Maar, als jullie dat niet doet. en me, inte gendeel, wilt helpen, met tips of anderszins, dan bestaat er een kleine kans dat dit een leesbaar rubriekje wordt. Drie nieuwe collega's kwamen bij Hierboven ziet U de dames Op 10 April j.l. was onze judo club bijeen met 12 heren en 19 dames om voor een drietal Am sterdamse examinatoren examen af te leggen, de z.g. graduatie. In een grote kring zaten in ons O.G. de ouders, verloofden en an dere belangstellenden om de mat heen. Het was een erg aardige avond, waar de heer L. Bouman, onze vrijwillige instructeur, en mej. L. Procee, de instruetrice van de dames, veel eer mee in gelegd hebben. De beschermheer van de club, de heer A. Heijn, die de sport zelf ook goed verstaat, was tot zijn spijt verhinderd aanwezig te zijn wegens verblijf in het buitenland. Hieronder volgen dc „banden d.w.z. de graduaties, die onze le den kregen toegewezen Oranje: P. Fokke, P. de Vries. L. Heystek, J. Boon, J. Overmeer, H. v. Urk. Geel: J. Schijf, G. Aarde, L. Vis- jager, K. Kaart, J. Huisman, L. Geeroms, Tilly Jagtman, Nel Vree, Bep Hagman, Lena Wiersma, Tini Lambeek, Rie van Saane, Tini Castelein, Olga Boon, Elly Vonk, Bep Onink, Gré Otto. Wit: Gerda Bruggink, Corry Vo gels, Truus van Gogh, Fietje Jans- ma, Coby Bijlsma, Tini Suvaal, Joop Scheper, Gré Plomp. De Judo-club, die nu een kleine 2 jaar geleden voortkwam uit onze bedrijfsbewakingsgroep, is een be nijdenswaardige club. De geest, waarin het gemengde gezelschap rond de mat zit geschaard, is jong en fris. Meisjes, jongens en mannen van fabriek en kantoor zitten daar bij elkaar en ze vatten hun sport se rieus op. De heren Bouman en Van Urk en het bestuur, ons compliment ons, t.w.v. d. Berg, Kramers en luisteren i heren van de Judoclub, gehurkt rond de mat. de uiteenzettingen van de instructeurs

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4