Het nieuwe loonbriefje Enigen uwer zullen reeds in het loonzakje het nieuwe model loon briefje hebben aangetroffen, dat over een paar weken door ieder zal worden ontvangen. Omdat is gebleken dat in het algemeen het lezen van het loonbriefje wel eens wat moeilijkheden oplevert, zullen wij trachten een en ander duide lijk te maken, en de specificatie eens punt voor punt nagaan. Gewerkte uren plus premie: Voor ieder gewerkt uur ontvangt men in ieder geval 100 punten, dus het garantie-uurloon. Mocht men onverhoopt beneden de mini- mum-prestatie blijven, dan wordt het loon toch aangevuld tot 100 procent. Dit cijfer geeft aan hoeveel pun ten men per uur heeft overver- diend. Staat b.v. het cijfer 50 ingevuld, dan betekent dit, dat men voor ieder uur nog 50 punten extra ontvangt, dus totaal 150 punten per uur, bij het cijfer 17 totaal 100 plus 17 is 117 punten, enz. Het totaal aantal uit te betalen punten wordt dan in het punten- vakje genoteerd, waarna voor iedere 100 punten éénmaal het uurloon wordt uitbetaald. Een voorbeeld: Het meisje P. Akster verdient per uur 0.45. Gewerkt 46.7 uur. Premie 60 Te betalen: 46.7 x 100 punten 4670 punten Premie 46.7 x 60 punten 2802 punten Totaal te betalen 7472 punten is 74.72 x 0.45 is 33.61. Presentiegeld: Alleen voor meisje. Indien een volle week is gewerkt, bedraagt het presentiegeld 2.50, verdeelt als volgt: le dag 0.50 en voor de overige dagen 0.40. Is men dus 2 dagen afwezig dan wordt 0.50 plus 0.40 is 0.90 op het presentiegeld gekort. Vroege/late dienst: Vroege dienst 0.40 per keer. Late- of nachtdienst 0.80 per keer. Extra toeslag overuren: Het woord extra spreekt eigenlijk al voor zichzelf. Wij moeten nl. één ding goed in het oog houden. Wanneer wordt overgewerkt, zijn alle gewerkte uren, dus ook de overuren, reeds door middel van dé puntenberekening betaald. Nog In le helen Voort. Inhouding.. Speerfonds Huishuur Oh-, inhoudingen <rie spec.) NETTO BEDRAG Daze strook good bewaren I Loonklachlen worden alleen behandeld, indien de klachl binnen 3 dagen na de uilbetaling Ingediend wordl en deze loonstrook daarbij overgelegd wordl. Ziekmelding vóór 10 uur voormiddag, (lelelonisch, schriftelijk, ol via een collega) bij de portier Zaandam Telef. K 2980 - 2051 ol Expeditie Brouwersgracht, Amsterdam Telefoon 31013 Hierboven wordt nog een extra toeslag gegeven van 25 50 of 100 van het garantie-uurloon plus premie. Dit percentage wordt als volgt bepaald: van 510 uur 25 na 10 uur 50 Zaterdag van 121 uur 25 Zaterdag van 112 uur 50 Na 12 uur, dus Zondags 100 Inhaaluren: Dit zijn eigenlijk uren die voor u worden bewaard om later b.v. bij de opening van het visseizoen of tijdens de uitverkoop te worden uitbetaald, dan wel reeds enige tijd voor u zijn bewaard gebleven en nu aan u worden betaald. Ingehaalde uren BIJ: U werkte enige tijd geleden over en kreeg toen de uren niet uitbe taald. Thans neemt u vrij voor deze uren en krijgt ze uitbetaald. Nog in te halen uren AF: U werkt over doch krygt de uren niet uitbetaald. Deze uren worden genoteerd en later als u er vrij voor neemt, krijgt u deze uren alsnog uitbetaald. Wij moeten hier echter één ding goed begrijpen. Indien uren wor den ingehouden, wordt alleen het garantie-uurloon gekort. Immers, alle gewerkte uren worden met premie uitbetaald. Nu worden echter de inhaaluren tegen 100 ingehouden. De ver diende premie wordt dus wel be taald. Dit houdt dus in, dat als men later gaat „inwerken", deze uren ook tegen het garantie-uur loon (100 zullen worden ver goed. Inhouding te laat komen: Spreekt voor zichzelf. Voor som mige mensen zou een goede wek- i ker op de duur veel goedkoper j uitkomen. j Doorbetaald verzuim: I Een vaste vergoeding voor Amsterdammers van 1.3 uur. Zaandammers van 0.2 uur i Tevens worden hierin genoteerd: Bezoeken aan dokters, specialis ten, tandartsen, enz., mits de Med. S Dienst hiermede accoord gaat, het volgen van de Naaicursus, belang- I rijke treinvertragingen enz., enz. Indien in het vakje het cijfer 100 staat ingevuld wil dit zeggen, dat over het verzuim geen premie is doorbetaald. Is de premie wel doorbetaald dan staat b.v. het cij fer 107 of 163 genoteerd. Doorbet. verz. Feestdagen Deze splitsing bestaat alleen ten behoeve van de boekhouding. Doorbet. verzuim voor Onder trouw, Huwelijk enz. staat niet onder Feestdagen. Door alle berekende bedragen thans te totaliseren krijgen we het Bruto loon, dit is het loon waarover belasting en premie Soc. Wetten moeten worden betaald. Dit gebeurt door middel van de z.g. „Voorlopige inhouding" welke voor iedere werknemer afzonder lijk wordt vastgesteld. De inhou ding betreft Loonbelasting, pre mies ziekenfondsenbesluit en wachtgeld en werklozenwet, Per- soneelfonds en eventueel Pers. Verg. De overige inhoudingen spreken voor zichzelf. Het totaal der inhoudingen wordt nu van het Bruto loon eventueel vermeerderd met reisgeld waarover geen Inhouding behoeft te worden betaald, afgetrokken, waarna het netto bedrag aan u wordt uitbetaald.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 3