AHWT5IN mei peper ew 3owt Bij de K.L.M. ie gast Plaatsje voor zeilboot was de oorzaak Bakker en Dop, tuinders in hart en nieren Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang - No 4 April 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee: Algemeen De Ai-beidsstudieafdeling Peper en Zout J. Pb. Bartelson Personeelfonds J. C. Berghege Pasen A. Besterveld Loonbriefje A- A. Koopman Athletiek W. van Maltha Illustratie J. Schoen Illustratie H. Si ff els Publieke Opinie L. Visjager Illustratie J- Visser Interview Verslaggevers Verenigingsniemvs: P. J. Goudriaan Tafeltennis A. v. d. Hazel Bridge J- Rin£el Toneel G. A. van Rooyen Biljarten Verschijnt elke 3e Vrijdag van de maand. Copie binnen elke 2e Dinsdag van de maand bij Personeelszaken, post No 181. Onze beide directeuren, de heren G. en J. Heijn, waren dezer dagen te gast bij de K.L.M. Het personeelsorgaan van de K.L.M.„De Wolkenridder", besteedde aandacht aan dit be zoek en plaatste onderstaande foto met de volgende tekst: Op het Hoofdkantoor werden de heren ontvangen door het Hoofd van de Commerciële Dienst Nederland, de Heer A. M. van der Paauw. waarna op Schiphol directeur S. v. d. Bent en de Heer D. H. Lammers als gastheren optraden. Op de foto de gasten bij het rekenwonder op de Hollerithafdeling. V.l.n.r. de Heer v. d. Paauw. de Heren Heijn en de Heer R. J. Vogels, hoofd Persdienst. In Parijs woont een man die waaiers uit vroeger en later tijd ver- I zamelt. Ily heeft er zoveel, dat al z'n vrije tijd door de waaiers in beslag wordt genomen. Maar hy vindt dat niet erg, integendeel Jn die zelfde stad woont nog een man, die al z'n vrije tijd (ook va- cuntie!) doorbrengt als taxichauffeur. Niet voor bijverdienste, maar dat vindt hij grappig. En of we nu in Parijs, Londen, New-York of Tokio komen, overal zijn mensen te vinden, die hun vrye tijd op „hun" manier doorbrengen. ï»e één leeft in z'n postzegels, een tweede zoekt z'n heil in muziek, en een derde verzamelt bierviltjes. En al die mensen hoor j:- altijd j zeggen: „Ik heb geen tyd", ze moeten hier nog heen en dat nog doen; ze komen tijd te kort! We waren nieuwsgierig wat sommige mensen bij A. H. in hun vrije tijd doen. Toen we de heer Bakker van de S.B. office vroegen of hij zich wel eens geen raad wist met z'n vrye tyd, zei hij: „Gelukkig niet!" We waren terecht gekomen by een tuinder in hart en nieren. „Negentien jaar geleden," vertelde Bak ker, huurde ik een tuintje, niet zozeer om te tuiniei'en, maar ik moest een plaatsje hebben voor mijn zeilboot. Ik dacht er niet aan om te gaan tuinieren, maar ik zag al die mooie tuinen om me heen, en toen kreeg ik de smaak te pakken, zelfs zoveel, dat mijn zeilboot nu weg is. Ik heb een stuk grond van 600 m- en daar is heel wat werk aan. Een deel er van wordt in beslag genomen door vrucht bomen; peren, appels, pruimen, perziken. Er staan ook klapbes struiken en natuurlijk groenten en bloemen. En als dat 's zomers al lemaal groeit en bloeit, dan heb ik ieder vrij uurtje wel nodig. Bakker had niet overdreven. Toen we hem in zijn tuin opzochten, was hij druk bezig een heg te planten. En niet alleen hij was bezig; overal om hem heen waren ook andere tuinders bezig in hun tuintje. Bakker legde z'n schop neer en liet ons z'n tuin even zien. Zo ongeveer veertig fruitbomen, die allemaal al weer aan 't botten waren. Bakker vertelde ons wat nu blad en wat nu vrucht werd, hoe je die bomen moest snoeien, wat enten was, en nog veel meer. Hij heeft ons ook verteld, wan neer de appels en peren rijp wa ren, maar dat vertellen we niet verder. In een kas, die Bakker zelf gebouwd heeft staat een druivenrank, die dit jaar zijn eer ste vruchten zal dragen. Die zelf gebouwde kas vonden wjj een mooi stukje werk, en we geloven Bakker graag, als hij zegt, dat die kas hem heel wat zweetdruppel tjes gekost heeft. .,'s Zondagsmorgens", zegt hij. „ga ik naar de tuin zo om een uur of zeven. Ik ga er rustig bij zitten en dan geniet ik van de stilte en een sigaar. Alle verschillende wei devogels zie je, en dan kan er geen strand of bos tegen m'n tuintje op." Wij kimnen het ons indenken en hebben ook beloofd eens terug te komen als de fruit bomen in bloei staan. Toen we zo door de verschillende tuinen dwaalden, kwamen we een tweede tuinder, en naar ons latei- bleek. een verwoed zeiler tegen: De heer Dop van de B.W. Toen we hem vroegen waarom hij nu een tuin genomen had zei hij: „Als je de hele dag binnen zit, wil je 's avonds wel eens wat ||jf anders; je kunt stoel gaan zit- jj|, een genomen. Je zit hier juist in 't i Oostzijderveld, niet ver van huis, maar toch buiten. En tuinieren is mooi werk, vooral als je er een beetje studie van maakt. Thuis heb ik een boek, waarin ik alles opschrijf. Wanneer en waar ik iets zaai, wanneer het opkomt en wanneer ik het oogst. Zo leer je je tuin kennen, je weet nu waar een bepaalde groente het doet of niet doet en zo weet je na een tijdje precies waar en wat je zaaien moeit en wanneer je de oogst kunt verwachten. Nu zit er I tussen dat zaaien en oogsten nog 1 heel wat werk, maar dat heb ik er graag voor over." Op de tuin van de heer Dop staat ook een groot botenhuis en daar in ligt een zeilboot, een 16 m B.M. Toen Dop z'n tuin een tijdje had heeft hij een zeilboot gekocht en het lijkt ons een mooie combinatie. Enthousiast vertelt Dop over de zeiltochten die je kunt maken in het Oostzijderveld. „Het is niet m'n bedoeling om zo hard en schuin mogelijk te gaan, maar om lekker rustig voor het windje uit te varen. Als ik dan een mooi plekje zie, blijven we daar en ga ik vissen. Meestal hou lk dan een wedstrijd met m'n dochter, maar in de meeste ge vallen verlies ik het. Ik heb wel eens een stand 14-2 meegemaakt. Maar dat geeft niet, het gaat niet om de knikkers, maar om het spel. J. Visser. De publieke opinie Familie- ol personeelsblad De laatste tijd bestaat bij zeer veel mensen een grote belangstelling voor I kleuren. Vooral bij de moderne schil- dermethode, de toepassing van mo derne kleuren, blijkt deze belangstel ling en deze uit zich dan in grote be wondering of felle critiek. Naar aan leiding hiervan wil ik 11 vragen of het kan worden toegestaan, hierover eens wat te schrijven in de A.H. Flit sen. (Graag! Redactie). Van deze gelegenheid maak ik dan tevens gebruik (en neem ik de vrij heid) enige opmerkingen te maken, wat betreft de inhoud van de Flitsen. Het is natuurlijk zo, dat in een be drijf skrant in de eerste plaats bedrijfs nieuws thuis hoort. Maar is het, om eenzijdigheid te vermijden, niet moge lijk om wat meer de kant uit te gaan van het familiebladil zoudt dit mijns inziens onder andere kunnen bereiken door het plaatsen van puzzle s en dergelijke; door de per soneelsleden wat te laten schrijven over hun hobby's of andere interes sante dingen; door het opnemen van gedichtjes enz. H. S1FFELS WEET U: dat een zeker vocht weer best is, maar dat Boffie koffie beter is? dat een tegenover U geplaatste spiegel de remedie tegen een zaamheid is? dat Alva op 1 April z n bril verloor en nog steeds niet heeft terug gevonden? dat op 1 April al zomerjurken gesigna leerd zijn? dat Goede Vrijdag dit jaar op Vrijdag valt? dat het lawaai in het O.G. afkomstig is van het opruimen der kop jes en schoteltjes? dat die winter ist ver- ghangen? (oud-Ne derlands) Ik denk niet dat ik morgen naar Holland- België ga! Ik hoor 't me baas nog zegge: fanseheb ple zier in je werk!" Dokter: Goeden avond Mevrouw Jansen, ik heb goed nieuws voor U. Patiënt: Juffrouw Jan sen. Dokter: Goeden avond Juffrouw Jansen, ik heb slecht nieuws voor U. IVy ZlEG AL O16 S TFCcM putSiBKlsicLsiZLs ovêuBfiA'éN! Von wie weci Cl dat Natuurlijk: hij heeft ook zijn goede fouten. Ons kleine dochtertje: Mammie, de laatste tijd zijn wij niet zo ge lukkig met onze dier baren: Eerst ging de witte muis dood. toen de schildpad, daarna Grootje en nu weer de goudvis. Koffie?: Als U vijf mi nuten wilt wachten is het in een seconde klaar. rf J.L cuiu..

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2