VIT Barielson bezoekt \f~ V:rS-M. Veelbelovende plannen van de personeelsvereniging 4 AH-FLITSEN toneelkijker qerickt op Tja, waar zullen we (haar) eens op richten tussen haakjes, is een toneelkijker wel vrouwelijk? Ik heb het maar aangenomen omdat ze meestal het naadje van de kous wil weten en soms nog erger). O ja, bent U ook naar Tineke geweest? Nou ja, Tineke, 't was meer Tien hoor, maar goed, U was er dus niet? Dat is jammer, heel jammer, want die er wel wa ren hebben o, bent U er toch wel geweest, ik dacht ook al, ik zag hem toch om 5 over acht stie- kumpies naar het eerste rijtje schuifelen. Nee, zeg nou zelf, voor een dub beltje laat je zoiets niet lopen. Maar wat hebben we genoten, mensen wat heb ik gelachen om die gekke Dries met zijn pruimpie en om Knodde, waar het steeds knudde mee was. Hoe fantastisch echt wist moeder Lummetje sfeer te scheppen in haar keukentje met fornuis en spikkelaasies. Hoe ge makkelijk bewogen die beroeps- artisten zich over het toneel. Wat zegt U wie mompelt daar iets over puntje zuigen, slaat dat op ons, toneelvereniging Albert Heijn? Wij nemen die handschoen op, makker, goed, wij kunnen te gen beroepsartisten niet op, ac- coord, maar dat wij in staat zijn U een mooie avond voor te schote len, dat zullen wij U straks be wijzen op 24 April. Nog zeven en veertig nachies slapen en dan DE ZAAK A.D. van Hans Tie- meijer. P.S. Goed opgemerkt hoor. ondergete kende zat óók vooraan. Maar ik heb er een slim excuus voor. Ik moet er namelijk een stukkie over schrijven en zeg nou zelf, je laat de pers toch niet achteraan zitten. Groetjes van H. v. P. Laat ik eerst beginnen met enige mededelingen te doen over onze zieken. Wij zitten in een jaarge tijde dat er veel zieken zijn, maar I wij zien allen uit naar 't voorjaar dat naar wij hopen spoedig mag komen. Ik kan u allen prettige berichten I geven. De heer v. d. Vliet in Am- I sterdam gaat reuze vooruit en 't zal niet zo lang meer duren, of de ziekte zal tot 't verleden be horen. Ook de heer A. Knauff zal de grote vreugde kennen dat hij nu weer wandelen mag. Bij de i'am. Lagrand in Wormerveer gaat alles naar wens, zo goed zelfs, dat mevrouw al weer wat huiselijk werk kan doen en Co haast de hele dag op mag zijn. ue heer bas, die ook enige tijd moest rusten, en waar het zich eerst liet aanzien dat dit voor een paar maanden was, mocht 't ge noegen hebben na 5 weken rust weer 't werk te hervatten. De heer J. Schoen moet ook wat rust hou den, is wat overspannen. Wij ho pen op een spoedig herstel. Clara Nikolaas gaat ook langzaam voor uit. Wie had gedacht dat dit zo lang zou duren. Maar ook hier ho pen wij op een geheel herstel. Volgens de brieven die ik mocht ontvangen (waarvoor mijn dank) blijft het goede humeur aanwezig. Uit enkele van deze gevallen kan men aannemen wat 't zeggen wil gezond te mogen zijn en dat men daar zeer dankbaar voor moet zijn. Gelukkig gaat 't met Corrie Sondaar goed; die mocht ook nog haar 7 Va-jarig jubileum vieren. Wij wensen J. de Boer (die al eni ge weken in 't ziekenhuis ligt) t allerbeste toe en hopen maar op een spoedig herstel. Mevr. Ca- pelleveen en mevrouw Teunissen die ook al geruime tijd ziek zijn onze beste wensen. Nu ga ik weer eindigen tot de volgende Flitsen. iciteii in /\et buitenland In het Engelse vakblad „Self-Service" werd een uitgebreid interview geplaatst met onze heer Albert over zelfbediening in het algemeen en over vleeswarenverkoop in het bijzonder. Hieronder een reproductie van 2 bladzijden met foto's. U herkent onze winkel op de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam. nr b vtifk"" I'litnucrlng SKI.I-SKIS* H l 'OOKKil MEATS in Holland tidjp' l Hb j> 4 Vervolg: Wij spraken met de heer J. Legerstee Tafeltennis Hoewel de onderlinge competitie zeer onregelmatig afgewerkt wordt, begint er toch reeds enige tekening in de stand te komen. Het is de bedoeling, dat de on derlinge- na afloop van de bonds- competitie in snel tempo afge werkt wordt, br zullen dan op Maandag en Woensdag wedstrij den vastgesteld worden, zodat het pleit snel beslecht zal zijn. Het valt ons iedere keer weer op, dat onze trainingsavond op Maan dag zoveel beter bezocht wordt dan die op Woensdag. Het ls toch wel zo, dat iedereen weet, dat er ook Woensdag trainen is? Temeer daar wij in September met meer teams aan de bonds- competitie mee willen doen is het nodig, dat er nu reeds ernstig ge traind wordt. P. J. Goudriaan. Bridge Vlak voor het verschijnen van de Flitsen op de valreep nog de uit slagen van onze onderlinge com petitie, en de eerste echte wed strijd tegen de Weesper bridgers. Onderlinge competitie 1. J. AafjesA. v. d. Hazel. 2. C. KoomenS. Vos. 3. J. KeuneG. Hulst. 4. A. v. d. BrinkJ. Blokker. 5. G. ZwartJ. Vermeeren. 6. C. de LigtW. de Groot. 7. H. SiffelsN. Middelbeek. 8. H. v. DqkW. Drijfhout. De wedstrijd: A.H. 1--Weesp 1 22—35. A.H. 2—Weesp 2 9—82!!! A.H. 3Weesp 3 2053. Commentaar in de volgende Flit sen. A. v. d. Hazel. let» over valbreken Van verschillende zijden werd mij gevraagd waarom bij het vallen op de Judo-mat een slag met de hand wordt gegeven. Toeschouwers, die voor het eerst judo zien beoefenen, zijn dikwijls verbaasd over de harde slag, die klinkt als een Judoka (dit is iemand die de judo-sport beoe fent) geworpen wordt. De slag (hoe luider hoe beter) is in wer kelijkheid een verzekering, dat hij zich niet bezeerd heeft. De persoon, die geworpen wordt slaat op de mat in de wetenschap, dat 90 van de schok van de val pijnloos kan worden opgevangen door de hand en de onderarm. Het eerste wat een judo-leerling (Judoka) dan ook moet leren is vallen, zondei1 zich te bezeren. L. Bouman. gedraaid heeft". De heer Rozema was intussen nl. rayonleider ge worden. Na een half jaar werd ik assistent van de heer ter Wee, met de speciale opdracht: de ver koop. Een aparte eigenlijke ver koopafdeling was er nl. nog nooit geweest. Ik ben dankbaar, dat ik een behoorlijke tijd als bediende en als chef heb meegelopen. Ik heb toen erg veel geleerd en ik j beschouw die tijd als een voor naam deel van mijn opleiding." Naar Amerika ,,In '47 zei meneer Gerrit, dat ik naar Amerika moest gaan. In die tijd was dat nog niet zo eenvou dig als nu, maar in '48 ben ik dan toch 4 maanden naar de Verenig de Staten geweest." „Wat hebt u daar alzo gedaan?" „Ik heb in toonbankzaken en Z. B.'s gewerkt en allerlei cursussen gevolgd. Men heeft mij in de ge legenheid gesteld de functies van bediende tot directeur van nabij mee te maken. Ik werkte bij Kro ger, A P en de Grand Union, de grootste levensmiddelencon cerns in de V.S." Als resultaat van het enthousias me, waar de heer Legerstee ge- Neem vooral de trein van 5.15, vol. vies en vijf minuten vroeger Twee culturele avonden Het grootste deel van het pro gramma 1953/54 is nu afgewerkt en staat ons aileen als z.g. „grote avond" de toneeluitvoering op 24 April a.s. nog te wachten. In tegenstelling met voorgaande jaren hebben wij nu besloten om gedurende de vastentijd nog 2 cul turele avonden in te lassen. Wij hopen dat niemand van onze le den hier bezwaar tegen heeft. Deze maand zal de heer C. Scholtz de door hem in de Rhöne Delta opgenomen kleurenfilm vertonen, aangevuld met een kleurenfilm over Watex-land. De heer A. Slob van het Hoofd kantoor is op verzoek bereid ge vonden om in April een gramo- foonplaten-concert te verzorgen ter gedachtenis van de bekende alt-zangeres Kathleen Ferrier. Dit Biljarten 1 Biljartwedstryden I de Bijenkorf Pieter Schoen Albert Heijn. Op Zaterdag 20 Maart worden in ons O. G. biljartwedstrijden ge houden om de Zilveren beker, be schikbaar gesteld door de Bijen korf te Koog a. d. Zaan. Aanvang 14.30 uur. Zij die belangstelling voor deze wedstrijden hebben, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. In 1953 werd de beker door A.H. gewonnen. G. A. van Rooyen. kan voor de liefhebbers (sters) een mooie avond worden. Als we terugzien op de avonden gehouden in de afgelopen maan den, doet het ons genoegen te kunnen constateren dat er steeds grote belangstelling voor was. iedere avond was de zaal geheel uitverkocht. De dansavond bleek weer een succes en mag zeker niet op het programma ontbreken. „Tineke van Urk" viel ook bij de gehele zaal in goede aarde. Velen zullen nog wel eens aan Gekke Dx-ies en Reijer Knodde tex'ug- denken. Dit wil niet zeggen, dat de andere speelsters en spelers minder indruk achtei'lieten. In tegendeel. Hoewel voor u misschien wat voorbarig, willen we toch, on danks dat we de lente en zomer, waarin uitvoex-ingen, lezingen e.d. minder in trek zijn, nog tegemoet gaan, binnenkort weer beginnen plannen te maken voor de volgen de winter. Van vex'schillende kanten werd ons gevraagd om ook weer een huisvlijt-tentoonstelling te orga niseren. Dit willen wij zeer zeker. Doch wij kunnen dit niet zonder uw medewerking. Wilt u ons tot uiterlijk 30 April a.s. opgeven wie hiex'aan willen meedoen? Bij vol doende deelname wordt deze ten toonstelling dan gehouden eind November, dit in verband met de I St. Nicolaas, daar juist in deze tijd veel geknutseld wordt. Ook andei'e ideeën zijn van harte j welkom. G. Meyn. j laden mee temgkeerde, is toen de opleidixxg bij ons ter hand geno- meix, waarvan de onlangs in ge bruik genomen bedx-ijfsschool met internaat als bekroning gezien mag worden. De heer L. nam uit de V.S. natuurlijk ook een mas sa gegevens over Z.B. mee, die tater vergeleken weiden met erva- xingen opgedaan tijdens reizen naar Zwitsex-land, België en En geland. Met de heer Albert samen werd toen de eerste Z. B. ontworpen in Schiedam. Na de opening van Schiedam kreeg de heer Albert alleen de leiding over de Z. B.'s. *_-p 1 September 1952 werd de heer L. officieel belast met de leiding over de winkels, waarna op 1 Ja- nuari 1953 zijn aanstelling volgde tot ondei'-directeux*. „Nu een andere vx-aag. Hoeveel kindexen hebt u?" „Vijf. Twee jongens en drie meis jes." .Hobbies?" ,1e Kruidenier zijn; 2e. elk jaar een grotere omzet; 3e. dit jaar een speciale hobby: ons plan '54 moet slagen." Privé hebt u toch ook nog andere interesse?" Ja, ik bleek aardig te kunnen schilderen en ik deed het ook gi-aag, maar ik heb er nooit tijd voor gehad om deze aanleg ver der te ontwikkelen." ,U hebt nu succes gehad, maal ais u het over moest doen, zoudt u dan pi-ecies hetzelfde doen?" ,Och, we beginnen eigenlijk pas. k ben eigenlijk nog te jong voor een interview. Over 20 jaar heb ik misschien meer te verhalen. Maar als ik het over moest doen, zou ik weer het kruideniersvak kiezen le. omdat ik van de artikelen houd; 2e. omdat ik houd van de sfeer van een winkel vol met klan ten." ,Mag ik een foto van u hebben om boven het interview te plaat sen?" Radio Cincinnati ..Een foto van mij alleen heb ik niet bij de hand. Misschien is het aardig om de foto te plaatsen van het interview, dat mij afgenomen werd door de omroep in Cincinnati j waar ik 20 minuten moest spx-e- ken over Holland en vanzelf daar bij A.H. het volle pond gaf. Hier is ook nog een foto van de prijsuitreiking van de OPW bij Kroger, ook in Cincinnati." De radio in Cincinnati bestreek 3 millioen luistei-aars; om jaloers op te woi'den, welk een mogelijk heid tot het kweken van good- will! Tot zover het gesprek met onze heer Legerstee. Lezers, als u mij nu vraagt: „Wat vind je nu eigenlijk de kern van j de zaak?" dan zou ik zeggen: de carrière van de heer Legex'stee bewijst, dat iedereen in ons bedrijf de maarschalksstaf in de ransel draagt (vergeef mij maar de af gezaagde beeldspraak), op voor waarde dat hij bei-eid is om hard te werken, door te zetten en zijn horizon zoveel mogelijk te verwij den. Tijdens het intex-view werd toe vallig het woord worstelen ge bruikt in sportieve zin. Stellig heeft de heer L. in zijn jonge ja ren, door de omstandigheden, een training doorgemaakt in hardheid en doorzettingsvermogen, die hem nu te stade komt. Als je de heer Legerstee zou vra gen waar het geheim van zijn succes ligt, dan zou hij antwoor den: „Ach, dat weet ik niet. Het is vanzelf gegaan." Maar wie dagelijks met hem sa menwerken weten, dat dit niet „vanzelf ging", doch dat hij zijn positie verwierf door zijn enex-gie, die hij op de juiste manier benut, door de scherpte, waarmede hij de problemen doox-ziet en tot een oplossing brengt, door zijn fanta sie, die vindingxijkheid geeft en zeker niet in de laatste plaats door de mensenkennis en tact, waarmee hij zijn mensen kiest en enthousiast maakt voor hun werk. Dat zijn veelzijdige taak van hem een veertienurige werkdag vx-aagt zal niemand verbazen. Ons ver koopapparaat van ruim 2000 .man" is de basis van het bedrijf en van de leider wordt véél, zeer veel gevergd. Laten wij hopen, dat hij deze werkkracht zal kun- kunnen blijven opbrengen. Nieuwe jas personeelsorgaan verkoop voor VOOR ONZE ACTIEVE VERKOOPSTERS EN VERKOPERS Hierbij plaatsen wij een afbeelding van het nieuwe omslag van het personeelsorgaan van onze ver koopafdeling. het U welbekende „Pit", dat deze keer voor een groot deel aan onze opleiding in de verkoop gewijd is.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 5