Houdt de jeugd alleen van swing, vraagt Evert Vinke Mooswief onthuld De „Ramblers"-geschiedenis Voor U een vraag thans een weet Over vijftien jaar is het anders mm AH-FLITSEN Intochi van Prins Carnaval in Maastricht Op Zaterdag 27 Februari waren wij met een 70-tal „echte" jour nalisten de gast van het stads bestuur en de Kamer van Koop handel in Maastricht. Des morgens hebben wij de Ko ninklijke Papierfabriek bekeken, waar we de fabricage zagen van imitatie kunstdrukpapier, een in stallatie van 10 milnoen gulden, 's Middags bezochten wij de Basi liek van O.L. Vrouwen en de wijn kelder van de fa. Thiessen. Daar lagen honderden okshoofden en 700.000 flessen Bourgogne, Beau- jolais en Bordeaux wijnen. We vernamen, dat wijn kan nie zen, dat hij onrustig kan worden, dan krijgt hij een „eitje", alleen de dooier, alleen het wit of beide, of de wijn moet oversteken (in een ander vat). Eens heeft een kabinetsformateur daar in de kel ders inspiratie proberen op te doen. De formatie is niet gelukt, waarop wij natuurlijk opmerkten, dat hij dan een „eitje" had moe ten hebben. Daarna ging de tocht naar het Marktplein, waar het „Mooswief" onthuld werd. Het Mooswief is een Notulen van de vergadering van Directie en Contact commissie op 12 Maart j.l. Aanwezig Mej. J. v. d. Wiel en de heren Ir. J. van Wijk, J. Sik- kes, J. C. Berghege, J. Overmeer, J. W. Hekkert, fc>. Vos, M. van Vliet en H. K. Engel. 1. Tijdig, in ieder geval uiterlijk midden April, zal bekend gemaakt worden hoe de regeling is voor Koninginnedag, aangezien er in de kranten nog steeds berichten verschijnen over 5 Mei. Hoe de regeling ook wordt, er moet wel op gerekend worden dat de expe ditie, tegen extra betaling, door moet werken. 2. Hoewel het zich aanvankelijk liet aanzien, dat er een woning op de Klamperstraat vrij zou ko men, blykt thans dat dit niet door gaat. 3. Doordat wij met schorten op een ander model zijn overgegaan, heeft de leverantie even gestag neerd. Er kan op gerekend wor den dat er voldoende overalls en schorten aangeschaft worden. 4. De regenkleding voor werk op de steiger zal eveneens worden geregeld. 5. Het bespreken van de terug gezonden emballage is niet een onderwerp dat in de Contact-com missie thuis behoort. Het pro bleem heeft echter de volle aan dacht. 6. Het is inderdaad lastig, dat er in de C.F. geen W.C. voor man nen is. Hoewel er geen oplossing voor dit probleem gezien wordt, zal aan de B.A. gevraagd worden de situatie nogmaals na te gaan. 7. In de klapdeur van de kleed kamer van de mannen zal glas worden aangebracht. Algemeen. De inhoudingen voor het Perso- neelfonds en de Personeelsvereni ging zullen met ingang van 1 Jan. j.l. van mannen geschieden van het basis-loon. Op het ziekenlijst je zullen ook de maandloners worden vermeld. Bezien zal worden of het mogelijk is een uittrekbare overkapping te maken bij de kaas-expeditie, ten einde nat worden van de kaas te voorkomen. De verstrekking van kleine hand doekjes, speciaal in de vormerij, zal worden nagegaan. beeld van een marktvrouw (moos is moes is groente) en moet de nijvere Maastrichtenaar voorstel len. De onthulling verliep niet al te vlot, want grappenmakers had den het laken blijkbaar vastge speld. Een kuis Mooswief! Tenslotte inhuldiging van Prins Carnaval met zijn gevolg in het stadhuis. Moet u zich voorstellen: een bekende biscuitfabrikant in een narrenpak als de prins, 10 andere voorname ingezetenen als zijn gevolg in rok met een narren kap op hun hoofd. Het stadsbe stuur wordt drie dagen afgezet, maar gedecoreerd met de Orde van het Mooswief. Dat alles on der serpentines en gehos op de to nen van drumbands, die door het stadhuis dazen, verbroedering van jong en oud, rijk en arm, verkleed in de zotste costuums en met vrij moedig maar onschuldig plezier. We hadden nog nooit een carna val gezien en moesten tot onze spijt 's avonds weer weg. Toch kregen wij een indruk van de levenskunst van onze landge- andere jasjes aan?" „Ook de zaal was te rumoerig om je een goed idee te geven." „Eén ding is ze ker, het zijn artlsten pur sang; hun techniek is bewonderenswaar dig." Corrie is uiteraard een groot liefhebster van balletmuziek. Zelf speelt zij piano en viool. Zondags middags gaat zy van tijd tot tijd naar het Concertgebouw. Maar daarnaast is ook zij dol op dans muziek. „Maar dan rustige dans muziek." Jannic van der Kamp was weg van de trom pet-solo „Oh mein Papa". „Ja, volgens mij Is het het rhythme wat Met gespitste oren heeft Evert Vinke van de S.B. zitten luisteren, toen de Ramblers in het ontspanningsgebouw speelden. Niet alleen naar de muziek maar ook naar de oorverdo vende bijvalsorkanen, die er na ieder stuk los barstten. „Jonge, wat hadden die kerels een succes," zo verzucht Evert, „dat was gewoon niet mooi meer." Er klinkt misschien een tikje weemoed in zijn stem. De jeugd zo mee te hebben, dat is schijnbaar alleen het voorrecht van die orkesten die jazz en swing brengen. „Maar is dat nu wel werkelijk zo," vraagt Vinke zich af en dit is een vraag waarvan het antwoord hem bijzonder interesseert. Immers in het muziekleven van de A.H. gemeenschap neemt hij een vooraanstaande plaats in. Van de acht en twintig jaar, trekt." „Dat die hij nu lid van de muziekvereniging is hanteert hij vijf jaren brengt je in de de voorzittershamer. „Wij hebben een harmonieorkest dat erdaai^ontkom "je wezen mag en wij hebben dan ook bij onze uitvoeringen bijzon- j niet aan." Ook der veel succes." „En is het niet zo, dat een kunstenaar, ook I tango's, walsen de amateur kunstenaar, zonder succes nu eenmaal niet leven en maisen kan." „Maar als ik zo een middag van de Ramblers meemaak, jfeeft Sn^wen^ml^dat6'orffde dan vraag ik mij at, wat leeft er eigenlijk onder de jeugd, ploegwerkers langer naar de mu- „Hebben ook nog andere vormen van muziek een kansje zich ziek kunnen luisteren, in hun belangstelling te mogen verheugen?" „Ik persoonlijk," Marie Zuidema vindt Vinke, „heb de grootste bewondering voor wat de band leden technisch presteren." „Daar moet je duivelskunstenaar voor zijn." „Maar het soort muziek." „Waar ligt nu het geheim van haar grote aantrekkingskracht op de jongelui." „Want van één ding ben ik zeker." „Over vijftien jaar zullen zij zonder uitzondering anders op deze muziek reageren dan nu." De Maasbeug die door de Romeinen gebouwd werd noten ten Zuiden van de rivieren. Stel u voor, dat onze fabrikanten zich hier zo aantoddeken en met drumbands het stadhuis bezetten en wij er omheen dansen. Niet dat wij dit propageren, maar je vraagt je toch af: zijn wij nu zo stijf of hoe zit dat? Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties Wed. Stapper-Reyeman bij haar jubileum. J. Schollee tijdens zijn ziekte. A. A. Koopman bij zijn jubileum. Jan Boon tijdens zijn ziekte. J. Bracco Gartner bij zijn hu welijk. J. J. du Frenne bij de ziekte van zijn vrouw. J. A. Sondaar tijdens haar ziekte. E. Roos bij zijn 12 y2-jarig hu welijk. de Lagrandjes voor nou en nag er es en of jullie nog eens langs komen (aan het adres van de redactie). H. A. van Urk bij zijn 12 V2- jarig jubileum en de geboorte van zijn dochter. J. Schoolenaar bij zijn huwelijk. C. Klopper als gepensionneer- de. L. Grootkerk bij haar huwelijk. Klaar Nicolaas bij haar onge val. Ali Pais vindt het maar een moeilijk pro bleem wat haar zo voor de neus gezet wordt. „Wat moet ik daar nu al lemaal op ant woorden." Ja, het is waar, de werkelijke klassieke mu ziek, Bach en Beethoven bij- vooibeeld, pakt haar niet. „Dat is, geloof ik, alleen voor bijzonder muzikale mensen een ontspan ning." „Wil je er werkelijk van genieten, dan moet je het goed kunnen volgen." „En dat vind ik inspannend." .Maar heus, het is niet alleen Jazz wat mij trekt; ook andere muziek als bijvoor beeld walsen." „Het zal wel het rhythme zijn wat zo pakt in dit soort muziek; ook in de wals." „En wat die vijftien jaar van Vinke betreft; misschien is de muziek in die tijd nog doller en wordt muziek van nu taai en ouderwets gevonden. Wie weet?" Tonia v. d. Veen stelde de zaak heel helder. „Als je een hele ochtend hard gewerkt hebt is 't pret tig een verzet je te hebben." „Iets heel an ders dan an ders." „Iets wat je ontspant." „En dansmu ziek of jazz ontspant je zeker. ook te zingen. „Ach," zegt zij, „af en toe geef ik eens een riedel". Marsmuziek staat ook bij haar in een goed blaadje. „Jazz is heer lijk, vooral om je te ontspannen." „Het is niet moeilijk om te be grijpen; je ondergaat het ge woon." kan wel huilen als zij zo een echt straator gel hoort. „Als je, zoals ik, in het kermiswerk bent grootge bracht, dan ben je verknocht aan het goede oude draaior- Corrie Helsloot, die, voor zij bij A.H. kwam werken, ballet lerares geweest is en ook nu nog in haar vrije tijd ama teurgroepjes opleidt, is niet zo positief ten opzichte van swing en jazz. „Het viel mij tegen, ik vond het een beetje ^.ven dreigde het dat de gra- mofoon deze muziek zou gaan verdringen, maar gelukkig is dat gevaar afgewend. „De feestcom missies hebben het er niet erg op." Die heel wilde muziek houdt zij niet zo van, vertelt zij. Na tuurlijk wel van goede dansmu ziek. En hoe kan het anders, van de opera, die werkelijk onder alle dames favoriet schijnt te zijn. Marie reist in de zomer altijd mee met haar ouders. Zij werkt dan in de schiettent en zoals zij zelf zegt, zij durft het tegen ieder een op te nemen wat schieten be treft. Met Pasen, als er schiet wedstrijden in ons O. G. zijn, zal zij die bewering waar moeten ma- Haar ken, daar ontkomt zij nu niet rommelig. zin voor uiterlijk en aankleding, meer aan, nu het eenmaal in A.H. zo belangrijk bij het ballet, uit j Flitsen gestaan heeft. Dan krijgt zich in de opmerking: „en waar- A.H. dus zijn première „Anny get om hadden die musici allemaal your gun". Masman begon als journalist Nu, 28 jaar geleden, stond In het IHun populariteit danken de „Vaderland" een advertentie: „Ramblers" echter aan de Deense Jazzband zoekt pianist. Brieven i zender. Toen ze daarvoor optra- onder noden, kwam er uit het vaderland De man die dit baantje kreeg was een geweldige fan-mail. In Ne- Theo Uden Masman, destijds jour- derland ontstond later contact nalist bij „Het Vaderland". met de V.A.R.A. Hij eindigde z'n journalistieke u,n de „Ramblers" gaan door. Nog loopbaan en z'n loopbaan als mu- 2 jaar en dan bestaan ze 30 jaar, sicus begon. een prestatie, die wel uniek te Aanvankelijk heette het orkest de noemen is, temeer daar vier der Maar het is „Resonance Five" die zich wel- „Ramblers" al 28 jaar samenwer- ook voor Tonia niet de enig za- dra uitbreidde tot de „Resonance ken, Theo Uden Masman, Kees ligmakende muziek. Naast wals, Seven". Kranenburg (drum), Jac. Pet tango en ook marsen interesseert [Dat waren: Gluhoff, L. de Vides, (bas) en Wim Poppink (sax.), zij zich voor operamuziek; meest- Spruyt, Pet, Kranenburg, J. de Laat het nog langer duren en la- Vries en Uden Masman. De leider Gluhoff vertrok en Uden Masman nam de leiding over en I gaf zijn band de naam „Ram- blers". Ze hebben hun naam eer aang daan, ze hebben gezworven: Duitsland, Zwitserland. Italië, De nemarken, België, Engeland om over de omzwervingen in Ne derland maar te zwijgen. De radioheel lang geleden speelden de „Ramblers" bij Idser- da in een studio, waar stond: „Brandt dit licht, dan koppen waaraan ook de gemeente-brand- dicht." Later kwamen er uitzen- weren meewerken. Daarvoor zul- dingen bij de H.D.O., waar de mi- len we geducht moeten oefenen. En verder luistert zij trouw naar crofoon eerst flink geschud moest In April houden we op een Zater- het programma Bel Canto op worden; de man die dit deed was dagmiddag eveneens een wedstrijd Zondagmiddag. Zelft schijnt Piet Wülem Vogt. j tussen onze 3 ploegen. H. Eijben. al via de radio of de film. Piet v. d. Meu- len-Nikolaas ziet't precieszo. Ook bij haar is operamuziek minstens net zo favoriet. „Een heel enkele keer ga ik wel eens naar de opera, als het zo met 't werk van mijn man uit komt." De Barbier heeft zij gehoord in Italiaanse bezetting. J ten we nog heel wat mogen horen: „maarrrrwij komen terug..." J. Visser. De brandweer actief in Maart zal de heer Van Heyns- bergen een korte lezing voor ons houden. In April heeft onze jaarvergade ring plaats. Verder hebben we ingeschreven voor de wedstrijden van de Ver. van Brandweercommandanten,

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4