a AH-WT5IN Van Oost- en Westzijde <YK«t Nieuws van alle kanten peper en 3out Wij heten welkom Op 23 Maart schafttijd verzei AH-FLITSElN Personeelsorgaan van Albert Heyn N.V. Zaandam lie jaargang - No 3 Maart 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee Algemeen H. J. Bobbe illustratie W. van Maltha illustratie L. Visjager illustratie J. Visser de Ramblers Verslaggevers van Oost- en Westzyde: J. Ph. Bartelson Pex'soneelfonds J. Boon Kaasafdeling M. J. G'. J. van Noort B.F. J. Overmeer S.B. J. Sikkes B.A. Ali Pais interview Toni van der Veen interview Piet van der Meulen-Nikolaas interview Corrie Helsloot interview Jannie van der Kamp interview Marie Zuidema interview Verslaggevers Verenigingsniemvs L. Boiunan Judo H. Eijben Bx-andweer P. J. Goudriaan Tafeltennis A. van den Hazel Bridge G. Meijn Personeelsvereniging H. van Petten Toneel G. A. van Rooyen Ontspanningsvereniging H. van Urk Judo Verschijnt elke 3e Vrijdag van de maand. Copie binnen elke 2e Dinsdag van de maand bij Personeelszaken, post No 181. Bouwer van een goede naam De K.L.M. heeftwat men zo kan noemen, een goede naam; heus niet alleen in Nederland, maar over de gehele wereld. Die goede naam; daar is eigen lijk iedere Nederlander trots op en terecht. De K.L.M. is een bedrijf, wat een dergelijke naam, dank zij haar uitzonder lijke prestaties, volledig waard is. Rein Vogels, de public relations man" van de K.L.M. zorgt er voor, dat er aan die jjflpl goede naam voortdurend ge bouwd wordt. Hij vertelt, zoals dat in een vakterm heet, het verhaal van zijn bedrijf, de K.L.M., in alle landen ter we reld, via pers, radio en film, maar ook, en dat is misschien nog belangrijker, in zijn eigen bedrijf aan eigen medewerkers. Goede prestaties verhogen het vertrouwen in het bedrijf, bij allen, die met dat bedrijf te maken hebben Zorg er dan ook voor dat zij allen het horen. Deze bouwer van de goede naam was enkele dagen geleden de gast van de heer G. Heijn. De rollen waren deze keer om gedraaid. De heer Heijn heeft hem thans ons bedrijf getoond en ons verhaal verteld. S. B. Beppie Donker gaat emigreren naar Canada. Zij gaat daar naar haar verloofde en a.s. schoonouders, die daar al een jaar zijn. Dus moet zij de reis alleen maken, wat overigens voor een meisje van pl.m. 18 jaar een hele onderneming is. Maar één troost is, dat de reis niet zo lang voor haar duurt, want zij gaat per vliegtuig. Wat het afscheid betreft, daar zal zij altijd met plezier aan terug kunnen denken. Aan de toespraken die zij kreeg, was wel te merken, dat zij zich onder het personeel zeer sympathiek gemaakt had, door haar werk, de omgang met haar collega's en de goede eigenschap, om wanneer het zo uit kwam pakketjes voor de zieken in Amsterdam mee te nemen. Uit het personeelsfonds is haar als symoool een oud-Hoxiands mo lentje overhandxgd en een enve loppe met xnnoua voor haar voor genomen huwelijk, want zij gaat uaar zo gauw mogelijk trouwen, niervoor moest lk haar namens de Directie en het gehele perso neel langs deze weg oedanken. Zij ontving ook nog verschillende cadeautjes van haar afdeling, uaten wij allen hopen dat het naar goed zal gaan. Aanwezig waren bij het afscheid de heren P. Vink, J. W. Hekkert, W. Delforno, J. Sikkes en perso neel SB 4. J. Oveimeer. KAASAFDELING Nu de vorst achter de rug is, en ik dit zit te schrijven, nu een hai'de Z.W. wind waait en de re gen op de ruiten slaat, wil ik toch even nog een korte terugblik wer pen op de afgelopen vorstperiode. Want wij hebben in ons midden Cees Ris. Deze heeft de vorst periode benut om aan diverse hardrijwedstxljden deel te nemen en steeds met prima succes, di verse malen als le geëindigd. Hij heeft in deze enkele weken een aardig kapitaaltje bij elkaar ge reden. Naast schaatsen is Cees ook wielrenner en overal gaat hij met de race-fiets op af. Zo is hij ook naar Marken ge weest, waar hij als 3e eindigde, achter de grote man Egbert v. d. Ploeg, en voor Aad de Koning, die 2e werd in de elfsteden tocht. Maar hoe heeft hij dit gered? Dat zal ik vex'tellen. 's Morgens is Cees nog aan het werk en vraagt aan chef Van Vliet, of hij niet vrij kan om in Marken te i'ijden. De start is om 10.30. Toen hij het vx*oeg was het 8 uur, om 8.30 uur zat hij op de race-fiets, richting Marken, waar hij precies op tijd kwam om te starten, schaatsen onder en weg, dit spreekt van doorzettingsver mogen. Nu Cees vertrokken is, heeft hij mij gevraagd of ik nu in onze krant een woord van dank wil brengen aan de heer Van Vliet voor de grote medewerking die hij van hem gehad heeft en hem zodoende in de gelegenheid gesteld heeft om deze successen te be halen. Ik heb mijn plicht gedaan en dan eindigt Bonaparte. P.Z. Herhaaldelijk blijkt, dat men er nog niet van doordrongen is, dat de kleerkastjes met een deugdelijk slot afgesloten behoren te zijn. In de afgelopen weken hebben wij weer onaangename kwesties moe ten oplossen. Gelukkig is de ge dupeerde naderhand toch weer in het bezit van haar eigendom ge komen. Wij verzoeken een ieder, oude rommel niet in de kastjes te ver zamelen. Gooi waardeloze artike len in de vuilnisbakken. Deze zijn er voor! G. A. v. R. B.A. Henk van Urk vierde op 25 Febr. zijn 12%-jarig zakenjubileum en werd toegespx'oken door de heer Van Wijk, waaruit bleek, dat de jubilaris een gewaardeex-de kracht is. Hem werd de zilveren vork en lepel aangeboden. Ook de heren Koomen en Smit spraken hun te vredenheid uit over zijn prestaties en hoopten nog vele jaren op een prettige samenwerking. De heer Sikkes feliciteerde namens het personeel en bood een enveloppe met inhoud aan. Hierna dankte Van Ui'k voor de vriendelijke woorden en bracht deze dag in huiselijke kring door. Onze vriend Meindert Brongers, welke in militaix'e dienst een on geluk was overkomen, is weer zo ver hersteld, dat hij de dienst gaat verlaten en hoopt spoedig weer in ons midden te zijn. We roepen hem een hartelijk welkom toe en hopen op een prettige samenwer king. J. Sikkes. B.F. „OPERATIE HIPPO" Op de B.F. wordt de „operatie Hippo" uitgevoex-d en deze ver loopt picobello. Een woord van waardering voor alle afdelingen, meisjes en man nen, die hieraan meewei'ken. Er is bericht gekomen van Marie Holtkamp uit Canada. Zij maakt het daar reuze goed en doet bij deze aan allen de groeten. Met Klaartje Nikolaas gaat het goed vooruit, schreef zij. Ze heeft loopgips, dus, Klaar, nog enige maanden en je huppelt weer over LOON AFDELING; TELEFOON; Meneer, regelt U be vallingen? •k BRIEF: Wij werden verblijd met de geboorte van een flinke dochter en hopen dat dit voor de administratie van be lang is. Zaanse koeken: De dokter geeft ze zijn patiënten, ze zijn zo lekker gewichtig. WEET U: dat de Ramblers en Accordeola in het O. G. geweest zijn dat Amsterdammers denken, dat als de Hembrug geopend is, Zaandam zonder stroom zit? dat de heren Van Rooijen en Kley géén broers zijn? dat een appel niet ver van de grond valt en een motorrijder niet ver van de stam? dat „een prullemand met laden" de definitie is van een bureau? dat er iets met de Am sterdamse tram aan de hand schijnt te zijn? Eerste dag in het bedrijf: Kunt u mij ook zeggen wanneer ik opslag krijg1 Concurrentie op de Jaarbeurs „Je had de mensen zich om onze stand moeten zien verdrin gen, ouwe jongen." ,,Ja, als vliegen om een dood paard." Definitie van modern luchtverkeer: „Een hoop lawaai, tussen twee busritten Uit de Havilland Gazette: From an article in the November-December issue of „Doing Hol land" about the way K.L.M. looks after young travellers: several ste wardesses exerted themselves to get a certificate of children- providing. &ELOOF Uflftllf de afdeling. Nu meid, de vlag gaat dan uit, hoor! De glaceermachine is nu op de afdeling. Dus we gaan nu ook met volle kracht café-noir afleveren. v. Noort NIEUW PERSONEEL: C. P. Boots Div. G. Zweers-Gxxndelach Mag. 1 A. van Dijk-Brongers K.B. P. Vastenhoud- van Montfoort K.B. G. E. Koppexx-atn-amits B.B. W. Hofstx-a K.B. J. W. van Stx-aaten S.B. C. B. Dorshorst-Koevoet S.B. A. Nagel K.B. J. A. vv. Maus V.F. G. Veidhoen-Nxelen K.B. G. M. Wxrds C.F. L. Schram C.F. A. van 't Ent C.F. J. Brouwers C.F. J. Schram Mag. 1 M. E. Wxjnsouw-de Haan S.B. M. den Engelsman- v. d. Velde K.B. W. Smit-Wiltering K.B. A. Glasius K.B. T. C. Haixnema K.B. R. Mastrigt-Rxjkenbex-g C.F. J. M. Vonk-Van Hall C.F. C. Ci'amex'-Stuart V.F. A. Broekliuyzen-Weening V.F. C. E. Heuckenroth C.F. A. J. v. Doorn-Lutter K.B. K. Meijei'-Fischer K.B. A. A. Knaack-Zaaiman K.B. J. Reeders K.B. H. Kostelijk K.B. E. M. Dovianus- Koppelrath S.B. S. J. Houting-de Vries Mag. 1 E. Gans-Rus S.B. C. J. Kramer C.F. G. J. van Geffen S.B. A. Korver S.B. G. A. de Jonge S.B. H. Savoy S.B. G. J. den Iseger- Nesselaar B.B. A. M. Buys-Hagman K.B. P. Knap K.B. E. Bangert-Thijs S.B. A. Mangez K.B. G. J. van der Velde V.A. G. H. Wouters K.B. M. P. Wildschut-de Vrije K.B. H. den Engel sman- Wouters K.B. N. Marreveld-v. Leeuwen C.F. F. P. Loenen-Vega S.B. H. Kloek S.B. J. A. Horn S.B. S. v. d. Bergh C.F. W. P. Fisscher K.B. F. Molenaar K.B. H. J. Bobbe Arb. St. A. C. S. v. d. Hoeden Exp. S. Vuyk S.B. K. Dekker-Zwart V.A. C. M. M. Oud B.B. A. J. M. v. d. Graaf- van Weerden B.F. N. Arends-Blokland B.F. Lida Duyvis H.K. GEBOREN: René Goudriaan 20-l-'54. Jan Bruyn 4-3-'54. GEHUWD: 4 Maurt 1954: Bert van der Vliet en Lien Grootkerk (W.K.). 10 Maart 1954: Ben Suvaal (Exp.) en Gré Of man. 25 Maax-t 1954: To Middelaar en J. T. Ruck. Op Dinsdag 23 Maart a.s. dei middags om half één, komt eei gezelschap van 160 personen iz ons O.G. Dit zijn de filiaalchefi met hun vrouwen die de omzet prestatiewedstrijd hebben ge> wonnen, collega's, die we in er< moeten houden Teneinde voldoende ruimte U hebben, gaan wy een half uui eerder eten, t.w. de eerste ploeg van 11.15-12-00 uur en de tweede van 11.30-12.15 uur. Gaarne Uw medewerking.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2