Waar ook wij de thee vandaan krijgen Nieuwelingen stelden niet teleur BarteSson bezoekt 4 AH-FLITSEN De Piek van Kerintji in de wolken Tafeltennis Observatiepost op 4000 m. in de dertiger jaren hebben we oen paar jaar gewerkt op de thee onderneming Kajoe Aro van de Handelsvereniging Amsterdam (de maatschappij die nu ook in Ethiopië bezig is). Deze onder neming ligt aan de Westkust van Sumatra tussen Padang en Ben- koelen, 100 km landinwaarts op 1600 m hoogte aan de voet van de Piek van Kerintji, een vrijwel gedoofde vulcaan v. 3960 m hoogte, up de top van deze Piel: bevindt zich een kratermeer. Aanvanke lijk was het oppervlak van dat meer ongeveer gelijk met de top, maar nadat er in '37 een asregen was geweest, was het wateropper vlak 300 m gedaald, zodat je over de kraterrand in de diepte kon kijken. De Vulcanologische Dienst in Woensdag 10 Februari is er in het O. G. een ware veldslag ge leverd. Er was een tournooi voor de nieuwelingen georganiseerd, waarop ook nu weer met bijzonder animo werd gestreden. In de zwakste groep waren vijf dames en één heer ingedeeld. De dames trachtten natuurlijk met alle mogelijke middelen deze ver- tegenwoordigei's van het sterke geslacht (Cees van Splunter van filiaal Zuiddijk) de baas te blij ven. Wij zagen o.a. helge'e blouses en driekwart broeken, maar deze jongeman bleek er totaal onge voelig voor; en moest alleen voor Alie Strengman het hoofd buigen, Ook Joke de Mooy en Engelien Zwarts debuteerden lang nie' slecht: ieder twee overwinningen Het was al over half elf, toen de prijsuitreiking plaats had, en de deelnemei's aan deze wedstrijden tevieden snoepend over de gladde weg huiswaarts konden gaan. P. J. Goudi'iaan Wij z.jn veertien dagen geleden op bezoek geweest bij de heer v. d. Vliet in Amsterdam. We kun nen gerust zeggen dat de heer v. d. Vliet er prima uitziet en zich best voelt. Laten wij hopen dat 't zo bleven mag. De heer Knauff begint gelukkig weer op te knap pen, 't liet zich eei'st aanzien om wat ongerust te wox-den, maar al les is weer ten goede gekeerd, wat voor z'n vrouw en kind een grote vreugde is. Ook de heer Langejan is weer zo ver hersteld, dat hij voor halve dagen 't werk mag hei-vatten. Mej. Sondaar wordt nu overgebracht van 't Gemeentezie kenhuis naar Amsterdam. Ook weer vreugde dat dit ongeval weer de goede kant uit gaat en we ho pen dat alles zo mag blijven voort gaan. De heer Oosthuizen gaat na de operatie ook weer hele dagen werken, nog wel wat rustig aan cn oppassen voor stoten, maar de genezing is toch weer in zicht TIej. Nicolaas ligt ook al weer een he'e tijd. Laten onze beste wensen naar haar toe gaan. Ik spreek dan ook de wens uit voor al onze zieken, dat de gezondheid spoedig weer voor allen mag wederkei'en. De heer Schollee werkt ook nog halve dagen, maar hoopt spoedig weer voor hele dagen te mogen gaan werken. Zo raak ik weer aan het einde van mijn nieuws. Al onze zieken, waar ze ook verpleegd mogen worden, 't allerbeste, ook Mevr. G'apelle- veel die al vele maanden in het St. Jansziekenhuis wordt ver pleegd en Mevr. Theunissen, ook onze beste wensen. Tot de volgende uitgave. Simon toch NOTULEN van de vergadering van Directie en Contactcom missie op 12 Februari 1954. Aanwezig Mej. C. Moedei'zoon en Mej. J. v. d. Wiel en de heren F. Schuddeboom, Ir. J. v. Wijk, J. C. Berghege, J. W. Hekkert, J. Koo- men, J. Overmeer, J. Sikkes, M. v. Vliet en H. K. Engel. De onderlinge vergadering heeft een week tevoren plaats gehad in het bijzin van de nieuw gekozen vertrouwenslieden, t.w. A. J. Dog ger (T.A.), P. Spil (Exp.), A. v. d. Hazel (C.F.) en W. C'. J. Leo nards (Lg. en Kaas). 1. Tocht in Kaas- en Leeggoedald. In de Kaas is de afscheid.ng bijna gei-eed. Er is geen bezwaar tegen om het vak in de Lg.afd. waar G Mol staat te werken, evexxeens /an glas te voorzien. De kant vaix de K.B. moet echter open blijven, want daar komt juist de warmte vandaan. 2. Toewijzing woningen. Een jaar geleden is aan de leden /an de C. C. een lijstje gegeven van woningzoekenden. Het zeei kleine huisje, dat op de Valdeur- straat ter beschikking kwam, is door het Huisvestingsbureau, op ons verzoek, aan een jonggehuwde toegewezen, omdat de won.ng niet geschikt was voor een gezin met .cinderen. Betrokkene kwam voor op bovengenoemde lijst. 3. Beloning ideeën. De Directie heeft er geen bezwaar tegen om werkelijk goede ideeën, die uitgevoerd worden, royaal te belonen. Er wordt voorlopig ech ter niet toe overgegaan om een lid van de C. C. in de Ideeën-com missie te benoemen. 4. Contributie Persoxxeelfonda. ueze zal voortaan geheven worden /an het basis-loon van de man nen en niet van het bruto-loon .nel. overuren e.d. Ook het bestuur van de P.V. zal dezelfde gedragslijn volgen. 5. Bescherming vingertoppen, woor de Medische Dienst wordt voldoende beschermingsmateriaal .er beschikking gesteld. Wanneet er bij de handovens onvoldoende .anwezig is, heeft men het slechts i.e halen. Jgemcen. ^.ij de leesband van de V.A. zou men een luidspreker op prijs stel len, aangezien er een leiding schijnt te zijn. Wanneer deze bruikbaar is, zal een aansluiting' worden aangekocht. Ook zal ex- een klok worden opgehangen. De 4 nieuwe vertrouwenslieden zullen evexxeens het ziekenlijstje ontvangen. Het is niet toegestaan dat het bedrijf de belasting van overux-en /oor eigen rekening neemt. Ver geleken bij vroeger jaren is de regeling al redelijker geworden omdat de belasting gelijkgetrok ken mag worden over een periode van 3 maanden. Wanneer de be rekening per week zou geschieden zou dit voor betrokkenen on gunstig zijn. De speciale overalls voor vuil werk zijn aan de krappe kant. Door de linnenkamer zal hierin wox'den vooi'zien. De reddingsmiddelen bij het C.M zijn thans in orde. Voor eventueel onvrijwillige baders zal er ook nog wat ondergoed gestationneerd worden. Wanneer personeelsleden na 1 Aug. van een bepaald jaar hun 25-jarig jubileuxn viex-en, dan gel den de extra snipperdagen pas voor het volgende jaar, aangezien op 1 Aug. het nieuwe vacantiejaar ingaat. Het vroor op 4000 meter De schrijver in zijn wilde jaren Bridge Nieuws van de bridgers? Jazeker, met 'n vraagteken, want net wordt wel moeilijk om actueel ce blijven. Wij spelen om de 14 dagen, tex-wijl de Flitsen eens per maand ver schijnt. Gelukkig is er toch xxog wel wat echt nieuws. We gaan n.l. voor het eerst onze krachten me ien met een ploeg buiten ons be drijf. Vermoedelijk wordt de datum 11 Maart, en we komen Jan uit tegen een team Weesper bridgers. v. d. Hazel. Muziek MUZIEKCORPS GAF EEN GOED GESLAAGD CONCERT Zaterdag 30 Januari gaf dit corps haar jaarlijks concert in ons Ont- spannnxgs Gebouw, ditmaal met medewerking van het cabaretge zelschap „De Lachspiegel" uit Alkmaar. Ondanks de koude was de zaal goed bezet. Zatex-dag 1 Mei gaat Albert Heijn's Muziekcorps naar Hille- gom, hier wordt n.l. een interna tionaal muziekconcours gehouden, uitgeschreven door de Hillegomse Hai'monie Kapel. moeten drie nummex-s worden ingestudeerd, waaruit de jury er twee zal kiezen voor uitvoering. Dit is kort dag heren. U weet echter wat onze dirigent heeft ge zegd, als iedereen zijn best doet, komt het best voor elkaar. Hemelvaartsdag gaan we nu eens niet naar concours, maar naar een festival. Wij zijn n.l. uitgenodigd deel te nemen aan een Bedrijfs- festival, georganiseerd door Har monie „De Siei'kan" uit Den Haag ter gelegenheid n.l. van het 75- jarig bestaan van de melkinrich ting „De Sierkan". W. de Groot. Judo OEFENTIJDEN VOOR DAMES EN HEREN. Met ingang van heden zijn de oefentijden op Dinsdagavond: voor de damesleden van 18.30 uur tot 20.30 uur en voor de heren van 19.30 uur tot 21.30 uur. toneefluj&ei* geric/xt op Is het U wel eens opgevallen, dat moeder de vrouw de schoon maak niet eerder als geëindigd beschouwt of zij moet iets nieuws in huis hebben al is het maar een nieuw vloermatje of schoor- steer.lopertje Wat zegt 11 wat dit met de toneelvereniging te maken heeft? Wel vrienden, ik dacht zo, een veranderde „Flitsen" dan ook maar een ander hoofd boven onze rubriek. Dus voortaan niet meer het nuchtere woordje „Toneel", maar „De Toneelkijker gericht op Wat zegt U, aardig gevonden, leuk bedacht, och nou beschei den doen jö), och 't was zo maar een invalletje van me, betekent nietsahum wel eens ge hoord van „to be or not to be"? Oost west't kan verkeren zoals 't klokje thuisO, wist U niet, dat ze van mij waren? Nou ja, zo gaat het altijd, ze weten wel wie Abe Lenstra is, maar niet wie de penecilline heeft uitgevonden. Ik zal dus maar be rusten. Maar terzake vrienden, vertelde ik een maand geleden nog dat U ons in April „In Pyama" zoudt zien verschijnen, dit keer moet ik U melden, dat onze regisseur de heer Jacques Ringel (dank, o dank Bestuur Personeelsvereni ging) vindt, dat die Pyama ons niet goed past, wij groeien er een beetje uit, zegt ie, assu begrijpt wal ik bedoel. Daarom gaan wij onder zijn des kundige leiding een heel mooi maar ook heel erg moeilijk stuk instuderen, namelijk „De zaak A.D." van Hans Tiemeyer. De regisseur heeft beloofd dat het een succes zal worden. Wij zullen ons best doen! Djakarta wilde zo goed mogelijk op de hoogte blijven van de ge dragingen van de krater, b.v. gas- ont wikkeling, waterpeil, afstor tingen e.d., zodat een van ons eenmaal in de 2 maanden naar boven moest om foto's te nemen en x'apport uit te bi'engen. Texxeinde zo n waax'ixeming vlot te kunnen laten verlopen, was er op 3000 m hoogte een hut ge bouwd, waar je kon overnachten. Met een paar dragers startte je dus op 1600 m en steeg je door het bos tot 3000 m. In den be ginne ging dat vrij geleidelijk, er v/as een pad gekapt zodat je ge stadig door kon lopen. Af en toe werd het pad gekruist door een oLfantenpaadje, je kwam hun verse visitekaartjes ook wel uegen. Ook tijgers, wilde zwijnen jn enkele neushoorns scharrelen Jaar rond, maar de dieren vei'wij- deren zich wanneer je met een paar man ixx aantocht bent. We hebben er tenminste nooit last van gehad. Wel maken de apen zeel kabaal, maar die doen ook al geen kwaad. Het laatste stuk voor de hut is vrij steil. Het bos houdt op en gaat over ixx struikgewas. In de nut aangekomen blaas je eerst eens een tijdje uit en dan ga je -en houtvuur maken van takken, iie je de vorige keer gekapt hebt jn intussen droog zijn. Je kookt ,e potje en gaat vroeg slapen, op Ie grond of op een veldbed. Echt ,iapen doe je eigenlijk niet, want ,e bent niet aan de hoogte gewend .n doezelt maar zo n beetje. Je vqlgende morgen 3 uur op, .enein.de om 6 uur op de top te .ijn en de zon te zien opkomen. Het eerste gedeelte na de hut noet het pad weer met de kle- vang opengehakt worden, want ie varens zijn er in 2 maanden al /eer ovei'heen gegroeid, maar al gauw houdt de plantengroei op m klim je over kale rotsen. De :wavellucht wordt steeds sterker cn het wordt ook steeds kouder, /ooral als er wind staat. Een keer -s het ons overkomen dat we de Lop niet konden bereiken, omdat er te veel wind stond. In norcnale gevallen ben je dan om 6 uur ooven en ziet de zon opkomen boven het Goenoeng Toedjoeh Meer (zeven-bergen-meer). Dat meer ligt zo afgelegen, dat er maar een paar Eui'opeanen ge weest zijn. Beneden je zie je de onderneming uit de ochtendnevel komen, in het Oosten zie je de zee, Stx-aat Malakka, en in het Westen zie je ook de zee, de Indische Oceaan. Je kijkt dus dwars over Sumatra heen, enige honderden kilometers hemels- bx-eed. Overigens niet te vex-won- deren, want je zit op bijna 4000 m. Alleen de Carstenstoppen op Nieuw-Guinea zijn hoger en zijn met sneeuw bedekt en dat in de tropen Het uitzicht is werkelijk fantas tisch, je zit met je kijker de om geving maar af te zoeken en steeds ontdek je weer nieuwe punten, die je de voi'lge keer niet ;ag, je ziet schepen op zee en een mkele maal een vliegtuig dat la ger vliegt daxx waar je zelf staat. Daama moet je aan je plichten denken. Hangend over de rand maak je foto's van het kratermeer en kijkt of er intussen afstortin gen bij zijn gekomen. Een enkele maal gebeurt het dat de zwavellucht te sterk is en dat je gasmaskers voor moet doen, maar meestal verwaait de wind de kwalijke lucht. Je kunt daarboven wel uren zoek- bi'engen, zo mooi is het er, maar het wordt op de duur toch te koud. De terugtocht wordt weer aanvaard, die heel wat vlotter aat. De volgende dag ben je stijf in je kuitspieren, xxiet van het klimmen, maar van het afdalen. In de hut vul je in het „gasten boek" je wedex-waardigheden in. 7 maal ben ik die Piek op ge weest. Mijn vrouw is ook twee maal mee geweest. Ze was de 2de vrouw die ooit op die berg ge weest is. Meestal deden we er 2 of 3 dagen over. Eenmaal heb ik het in één dag heen en terug ge daan, maar dat heeft de onder- neminsgarts later verboden, want dat kwam te veel op je hart aan. In de dagen dat we daar op die afgelegen onderneming zaten, vonden we het maar een matig grapje maar achteraf bekeken, hadden we de bestijging van de Piek niet graag gemist.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4