AH-TUTSIN «4^1 Van Oost- en Westzijde IMS Nieuws van alle kanten <VHet Ai<9irü 1 peper ew ij heien welkom AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam lie jaargang - No 2 Februari 1954 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: G. J. van Hulzen, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mee Algemeen: W. van Maltha illustratie J. Schoen illustratie L. Visjager illustratie J. Visser illustratie Verslaggevers van Oost- en Westzijde: J. Ph. Bartelson Personeelfonds J. Boon Kaasafdeling A. v. d. Brink Voor U een vraag thans een weet C. J. de Bruyn Voor U een vraag thans een weet G. Mol Voor U een vraag thans een weet M. J. C. J. van Noort B. F. G. A. van Rooyen Veiligheid J. Sikkes Personeelfonds Sj. Vos Emballage-afdeling H. L. M. van Heynsbergen Brandweer Verslaggevers Verenigingsnieuws P. J. Goudriaan Tafeltennis W. de Groot Muziek A. van den Hazel Bridge H. van Petten Toneel Verschijnt elke 3e Vrijdag van de maand. Copie binnen elke 2e Donderdag van de maand bij Personeelszaken, post No 181. KAAS AFDELING Hier komt nog eens de Siberische kou toegestroomd. Da da wai hewwe al wat te verduren gehad. Blauw van de kou, en skeel van de honger. Wai hewwe zulke kouwe handen, datte wai genens zin hewwe om te eten. En ons muurtje is er nog niet. Mr. Scliuddeboom is wel weze kaiken met een dikke winterjas an en handschoenen, en most Smit de timmerman komme, om de maat te nemen, en prais op te geven. Dat ie kwam was het net hartstikke koud, dus kwam het goed uit. Nieuws hew ik feitelük niet. We leven allegaar nog. Piet Brand heeft in het ziekenhuis zain letste stukkie van zain darm weg laten halen maar hai is nu alweer terug. De prijsverlaging en wij zelf Wij hebben respect voor onze Directie dat zij het risico heeft durven nemen om een zo drastische prijsverlaging aan te durven. In de fabrieken kunnen we het duchtig merken, want het productieprogramma is vol bezet, hoewel wij moeten afwach ten of de vorst in deze meeromzet ook een belangrijke rol heeft gespeeld. Voor de sportieve wijze, waarop het gehele personeel zijn beste beentje voorzet, is een woord van waar dering op zijn plaats. Aangezien de tariefnormen al jaren lang dezelfde zijn en wij een zogenaamd tariefplafond hebben, is, nu wij zeer veel orders hebben, ook het aanzien van de fabriek prima gebleven en heeft gelukkig iedereen hieraan zijn volle medewerking gegeven. Natuurlijk heeft de Directie besloten tot deze prijsverlaging met het bedrijfsbelang voor ogen, omdat zij hoopt door een vergroting van de omzet de kosten te dekken. Toch heeft deze maatregel niet alleen voor ons, maar ook voor het gehele Ne derlandse volk een gezond gevolg, omdat de vicieuse cirkel lonenprijzen doorbroken wordt. Wij hebben meer kans ons huishoudboekje kloppend te krijgen. Het is niet alleen goed werken, maar ook goed winkelen bij Albert HeijnI E. P. Riems is 3 Febr. afgezwaaid soiuaat te speuien. nee ga je goed Pxet, in ussenürecnt. eruer wist ik ieiteixja me, dat /Ö.L zoveui altisten ue^aten, dat s met Aineteursavond uitgekom- men. me lymme ok, nou jucn, je as koiosaal. Wat was je aars leiik met uat petje op je nersens, n zonder iok op je gotierd. Je .on aars Dest vraien zeg, dat wist je aigen vrouw ok mei., net ze me ïrteiu. Dirrek dee net ok bestig. ou je neut oest op je toeter ge- ,a~en noor, en saampies op zo n groot toneei. Ik duirei het me hor. xiet was aars jammer, dat die pianoman, die eerst met jouw zou ,peuien, je m je hempie liet staan, iviaar ik vind dat die meneer Vis ser er het bestig ofbrocht, zonder repetitie. .alleen hoe kon je nou op Ome Jo rekenen met piano speuien. Als komieken man was hai goed hor! Alleen weet je waar de knoop zat Dirrek. Hal was voor de oorlog altaid op het toneel, dat weet je. Maar er is een hoop veranderd. Hai had het altaid over een bal zaal, dat heet nou dancing en in de balzaal stond altaid een zwarte piano en wai hewwe in het O. G. een bruine, en nou daar kon hai het misschien nie op. Ik wee het nie zeker hoor, dat is main con clusie. Jullie motten hem wel eens hewwe horen speuien, nou ik niet hoor. En daar wacht ik dan op een keer in de middagpauze op mu ziek en dan is de wens in vervul ling van Bonaparte. B. F. EN PAKKAMER K. B. Wij hebben de vorige maal ge schreven over het werken op een andere afdeling. Meisjes, deze keer kan ik trots op jullie zijn. Ga zó door! op de Pakkamer K. B. komt er zeer binnenkort een nieuwe koek- mpakmachine. Deze komt er extra bij. Is veel eenvoudiger te bedienen en zij heeft nog een nieuwtje er bij. Deze machine kan en gaat ook biscuit inpakken. Nee, niet in blikken, dat gaat gewoon door, zoals dit nu gebeurt. Zij pakt n.l. rollen en doosjes in, die nu met de hand gedaan worden door de Z. B. zaken. Dus netter en hy giënischer. Nu ons concern de kat de bel aan gebonden heeft, i.z. prijsverlagin gen, moeten wij allen een open oog blijven houden, wat betreft de kwaliteit. Daar wordt ook on der verstaan, netjes inpakken, recht en strait plakken der blik ken. Goed vouwen en sealen der coastzakjes. .min, jullie begrijpen het zelf wel. H/én ding mogen wij zeker niet bij al de drukte uit het oog erliezen „Netheid en Reinheid' op de afdeling te betrachten. Zullen we dit nu deze keer pro- Deren v. Noort. P.Z. Sinds September moet onze heer van der Vliet al rust houden. Hij maakt het overigens goed. De laatste keer dat wij bij hem waren lag er een prachtige post zegelalbum op zijn bed, die hij ge kregen had van een aantal leer lingen van de vormmgskiasse aan de Nieuwe Huishoudschool te Am sterdam, die hij in Juni had rond geleid. Deze leerlingen waren in tussen „afgezwaaid" en hadden overal verspreid een werkkring- gevonden. Eén van hen kwam er achter dat de heer Van der Vliet ziek was, heeft toen haar oud- klassegenoten aangeschreven en kwam ten slotte met een deputa tie van 3 dames de album en een doos chocolade brengen. De rondgeleiding en de wijze waarop waren dus kennelijk nog al in de smaak gevallen. EMBALLAGE AFD. Tijdens de vorst sluit iedereen ramen en deuren. Dit is ook be slist nodig. En nu dan de scheep vaart geheel stil ligt is het ver voer thans geheel per as. Dit brengt natuurlijk heel veel kosten en ongemak mee voor een ieder die hier mee te maken heeft. Ter wijl anders de schippers voor de wal laden en lossen, moet dit nu gebeuren door de diverse stegen en over steigers naar de auto's. Het gevolg hiervan is: deur open enniet sluiten. Dus tocht en heel onpleizierig voor de mensen die hier in wer ken. Dit geldt niet alleen voor de Emballage Afd., doch zelfs de meisjes die aan de band, koek in staan te pakken. De tochtdeuren welke in de steeg zijn aangebracht, houden wel iets doch niet voldoende wind tegen. Dus een vriendelijk verzoek aan een ieder die door de steeg of over de steiger komt of gaat, sluit di rect de deur achter u. Ook tijdens regen en storm. Hopende dat ook de mensen dit lezen, die kwaad worden als zij nageroepen worden om de deuren te sluiten. Dit bespaart een hoop narigheid en u doet er uw colle ga's een groot plezier mee. Bij voorbaat dankend, het perso neel van de Emballage Afd. Sj. Vos. VEILIGHEID VóóR ALLES! Het is een algemeen verschijnsel, dat daar waar machines opgesteld zijn, ook ongelukken gebeuren. Het is niet altijd mogelijk een on geluk te voorkomen, doch er moe ten mogelijkheden zijn, ongeluk ken tot het uiterste te beperken. De veiligheidscommissie loert van tijd tot tijd door de fabrieken om dat op te sporen, wat tot gevaar kan leiden. Deze commissie kan veel doen om de veiligheid te be vorderen in ons bedrijf. Als u de heren van deze commissie ziet speuren en u heeft zelf ook iets gevonden, wat niet in orde is, maakt het hun dan bekend. Ook de leden der commissie kun nen iets over 't hoofd zien, dat evaar kan opleveren. Zij zijn zeer op uw opmerkingen gesteld. van Rooyen. Hulde aan de prijsverlager, Aan de grote ALBERT HEIJN, Die de handschoen moedig opnam. Die de eerste dorst te zijn; Die de vicieuze cirkel: 't Loon omhoog, de prijs omhoog! Als een kerel heeft doorbroken En niet langer voor hem boog. ALBERT HEIJN. de prijs opdrijving. Bracht gij als een held tot staan. Want Uw drastisch prijsverlagen Dwingt de and'ren mee te gaan! Dat wat gij wist te presteren Is een staaltje moed en kracht: En wij hopen dat Uw offer Niet voor niets zal zijn gebracht. Eén ding hebt gij reeds gewonnen. Dat is: populariteit! Wat PIET HEIN was voor 't verleden. Dat zijt gij voor onze tijd! T ot in verre nageslachten Zullen er twee HEINEN zijn, d' Eén nog groter dan de ander... Naam'lijk: PIET en ALBERT HEIJN Namens de profiterende massa: de V. (een Utrechtse klant) Patiënt: „Wat is er met me aan de hand, dokter Dokter: „Je krijgt niet genoeg afleiding. Je moest maar eens een maand op Personeels zaken gaan werken." En nou zeg ik nog zó, dat je niet „uit je schouder" maar meer „uit de pols" moet hakken. WIST U: dat bij A.H. enkele schaakmeesters wer ken en dat zij het schaken al aardig meester zijn? dat sommige mensen de afvoerput in een afdeling als vuilnisbak gebruiken? dat het pontje ijsvrij had omdat het wachtte op ijsvrij water? dat in één van de bad- cellen een pakje on dergoed was gevon den? En dat in de winter. Met Mignon? pontje vaart niet fiets is lek sneeuwt verrekte hard kom morgen. T elefoongesprek op 8 Februari) Vermoe delijk van H. Boom. ALBERT Kees Stet: Verrek zou'et nou toch waar weze?" „Raad es!" Een kruidenier kreeg genoeg van z'n werk, verkocht z'n zaak en kreeg een baan bij de politie. Enige maanden later vroeg een vriend aan de voormalige kruide nier hoe het hem be viel in zijn nieuwe be trekking. „Nou," zei hij, „ze be talen redelijk en ik werk precies 48 uur, maar wat me het aller best bevalt is, dat de klant altijd ongelijk heeft." „Dat zouden we er hier voor moeten be talen. Nu gaan we naar Al- bert Heijn en zal ik je laten zien dat we pre cies hetzelfde krijgen voor 8.88 minder." NIEUW PERSONEEL: G. Paay B.A. B. J. Waals V.A. B. Dekker-Martherus C.F. J. H. Dekker V.A. A. Kruisveld S.B. J. A. Jak B.B. A. Balder S.B. E. B. Nuse B.B. H. M. Slinger-Visser C.F. M. C. Hooijschuur Emb. H. J. Visser S.B. J. K. Stuurman K.B. H. G. van Gog K.B. W. van Santen Kaas W. M. Fijma V.F. A. M. Streicher V.F. G. Rodenrijs-Leguyt C.F. A. M. J. Overdorp K.B. M. Buitstra K.B. J. van der Velden K.B. M. Th. van der Peet Lab. G. Paay B.A. H. J. Bobbe Arb. St. Nieuw Personeel Hoofd kantoor: J. Keijzer Retourafd. (na langdurige ziekte) Verloofd: 7 Febr. Rie van Saane en Jan van der Horst (Arbeids- studie) 14 Febr.: Margot Volk (C'orr. afd.) en P. Boodt. GETROUWD: 27 Febr.: J. J. M. Bracco Gart ner en G. C. M. A. Melis. Geboren: 8 Febr. Paulette Agnita van Urk (B.A.)

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 2