Bartelson bezoekt As regen op iheeiu i nen Zaankanfers en Amster dammers buitenbeentjes Matige reactie op Pit-enquête 4 AH-FLITSEN Zo staan wij allen dan weer voor een nieuw begonnen jaar, en wij hopen dat de samenwerking, die ook in 1953 goed was, moge blij ven in 1954. Zoals ik al in mijn vorig nummer heb geschreven, dat de heer Schollee misschien voor halve dagen 't nieuwe jaar kon be ginnen is werkelijkheid geworden. Wij leven mee in de grote vreug de na zoveel maanden thuis te zijn geweest. Mej. Nikolaas zal nog wel enige tijd rust moeten houden, maal laten wij het beste voor haar ho pen. De heer v. d. Vliet maakt 't naar omstandigheden goed, ziet er best uit en is vol goede moed dat ook dit jaar hem de gezondheid weer terug zal geven. Onze beste wen sen. Bij de familie Lagrand gaat 't ook goed, mevrouw mag al weer de hele dag haast op, nog wel rustig aan, maar zij kan zich toch weer wat meer met 't huishouden be moeien. En voor Ko moeten we nog even afwachten wat of de doorlichting tot resultaat zal brengen. Mej. Vleeshakker ls na haar operatie ook weer geheel in orde en mag haar werk weer hervat ten. De heer Knauff (V.A.) zal ook enige tijd 't bed moeten houden, daar hij een zware kou heeft op gelopen, we hopen op een gunstig resultaat. Nu ik toch over de fam. Knauff schrijf, wil ik hen beiden hartelijk feliciteren met de geboorte van hun zoon, wij hopen dat u veel plezier van hem mag beleven. Ook de fam. Hartog, Schijf en Eijben onze felicitaties. De heer E. Vonk mocht ook de dag herdenken dat hij 12% jaar in dienst was; onze felicitatie ging gepaard van een enveloppe. De heer Ton heeft ver zocht om Directie en personeel hartelijk dank te zeggen voor de vele blijken van belangstelling op 7 Januari ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. De familie Drijfhout hebben hun 12 -jarig huwelijksfeest mogen vieren. Mej. M. Weidema haar 7%-jarig jubileum en Mej. A. van Es, beide dames onze felicitaties. De heren School enaar en Kuit zijn 't huwelijksbootje ingegaan, we wensen hun veel geluk en gezond heid toe, houdt 't stuur steeds in de goede richting, daar zult U dan veel vreugde van ondervin den. Van de heer Gras hebben wij af scheid genomen door 't bereiken van de leeftijdsgrens. Wij wensen hem een welverdiende rust toe. Mocht U echter deze rust nog niet geheel willen nuttigen, besteedt dan 't overige van uw tijd aan de mensheid, er is nog zo ontzaglijk veel te doen als men dat wil. Dan wil ik ook van deze gelegenheid gebruik maken om allen hartelijk te danken voor de goede wensen die ik mocht ontvangen. Ook van de familie Emmanuel U.S.A. en de familie Kruithof uit Friesland. De familie Emmanuel maakt het uitstekend en zond een groet voor alle vrienden en bekenden. Zo raak ik al weer aan 't einde van mijn nieuwsbron. Ik wens U allen 't allerbeste en tot de vol gende keer. 'Z t-c'Ê In het volgend nummer zal een verhaal verschenen over de bestijging van de Piek van Kerintji, waar regelmatig de 4000 meter hoog gelegen krater, die een gevaar vormt voor de lager gelegen theetuinen, geobserveerd moet worden Bridge Onderlinge competitie verloopt vlot Nooit genoeg leden Een verzoek van P.Z.wilt U zor- I met een onderlinge pai-en-compe- gen dat de copy Dinsdagmorgen titie. En we mogen zeggen, dat in ons bezit is? (alles vlot verloopt, en dat de deel- Dus zonder meer gebombardeerd 1 nemers met veel animo hun kaart- tot correspondent der bridgers. je komen leggen. Zeker, het zal Vooruit dan maai-, we zullen wel nog wel een poosje duren voor we zien hoe we het er af brengen. volleerde bridgers zijn, maar dat Onze club, de jongste loot aan de neemt niet weg dat we misschien A.H.-stam, is dit seizoen gestart met meer plezier het spel beoefe- nen als Culbertson, want die moet het voor z'n broodje doen. Als onze competitie, die 10 wed- strijdavonden omvat, afgelopen is, 30 Januari geeft ons corps haar R weer veel leden jaarlijkse concert. Medewerking au met 6 20 Personeels zaken 3 15 8 Personalia 23 3 Jubilea 1 20 5 Personeel- fonds 3 20 3 Dank brengen 5 17 4 Veiligheid 2 12 12 Sociale wetten 1 7 18 Nieuwe winkels 12 14 Langs de weg 15 11 Verenigings- nieuws 1 17 8 Notulen C.C. 17 9 Jaarlijks concert op 30 Januari verleent het cabaret-gezelschap „De Lachspiegel" uit Alkmaar. Het belooft weer een mooie avond te worden. Er is deze winter hard gewerkt. Wij hopen dat de belang stelling voor dit concert groot is. Dit jaar bestaat Alkmaar 700 jaar en in verband met de te houden feestelijkheden, werd ons corps uitgenodigd op 21 Juli naar de kaasstad te komen voor het geven van een concert en een mars door de stad. Wilt U deze datum even noteren? W. de Groot. Notulen (geoefenden en beginnelingen) bij onze club te kunnen inlijven. Wat dat betreft zijn we onverzadig baar, we hebben er nooit genoeg. Komt U eens kennismaken op een onzer speelavonden, die we voor lopig nog om de 14 dagen houden. De data zijn 28 Januari, 11 Fe bruari en zo vervolgens. Voor de beginners zullen we dan weer een eenvoudige cursus in el kaar draaien, waardoor U in korte tijd kunt meespelen. Aanmeldingen voor de fabriek in de bekende rode bus, voor het Hoofdkantoor bij de heer Vermee- ren. U komt toch ook? d. Hazel MOETJE HOREN Wat is dit,een Pit-flits van de vergadering van Di rectie en Contactcommissie op 15 Januari 1954. 1. In de kaasafdeling wordt we derom een afscherming gevraagd tegen de tocht, niet alleen voor het daar werkende personeel, maar ook om het scheuren van de kaas te voorkomen. Bekeken zal worden of het moge lijk is om op eenvoudige wijze hier een oplossing voor te vinden. 2. Door de Arbeidsstudie-afdeling werd het nieuwe loonbriefje, dat binnenkort in gebruik zal worden genomen, aan de hand van een voorbeeld op het bord toegelicht. In het Februari-nummer van de Flitsen zal eveneens een toelich ting verschijnen. 3. Voor reddingsmiddelen op de steiger in het C.M. is inmiddels zorg gedragen. 4. Aan het personeel van de T.A., de Kaas en de Expeditie zal ge vraagd worden in onderling over leg enige vertrouwenslieden aan te wijzen, die in de gelegenheid gesteld zullen worden om de on derlinge vergaderingen van de Contactcommissie bij te wonen, teneinde een beter contact met deze afdelingen te bevorderen. Mocht deze onderlinge commissie in de nieuwe samenstelling een ander of kleiner bestuur wensen te kiezen om met de Directie te vergaderen, dan is dit accoord. Tot deze oplossing werd besloten omdat de Bedrijfsunie het minder wenselijk acht om thans nog over te gaan tot het verkiezen van een nieuwe contactcommissie, terwijl toch in de toekomst een onder nemingsraad gekozen moet wor den. Algemeen. Op het mededelingenbord zal een waarschuwing worden opgehan gen, dat roken in de kleedkamers streng zal worden gestraft en dat ook de meisjes-kleedkamers op onverwachte momenten zullen worden gecontroleerd. Het is accoord wanneer men de halve verplichte snipperdag van 2 Jan. j.l. wil verrekenen met overgebleven snipperdagen van het afgelopen jaar. Met het oog op ernstige ongeval len zal bij de liften een claxon worden aangebracht, die alleen in werking gesteld kan worden, na dat een ruitje is ingeslagen, even als dat het geval is met sommige sleutels. Gevraagd wordt om meer radio- muziek. Daar is geen bezwaar te gen. Aan de Arbeidsstudie-afdeling zal worden gevraagd het tarief voor de zwaardere Zaanse koeken aan de meisjes van de bandoven uit te leggen. Tenslotte werd door de voorzitter van de C.C. de balans van het Per- soneelfonds toegelicht. Dit ver slag zal eveneens in de Flitsen verschijnen. Wegens overstelpende hoeveelheid copie moest tot onze spijt een deel tot 't volgend nummer blijven liggen Voorkeur tijdschrift: 12 Voorkeur krant: 12 Blanco 2 Speciale wensen: Meer bedrijfsnieuws. Hoe bestrijden wij concurrentie? Vandaag maken wij spaghetti enz. Zo uitstekend. Rubriek voor de vrouw. Het is toch wel interessant om te zien, dat in Zaandam wel be langstelling bestaat voor het on derwerp „Sociale Wetten", terwijl dat bij de filialen niet het geval is. Met de speciale wensen zullen we rekening houden. Bij de Unilever bleek de meeste belangstelling te bestaan voor de verslagen van reizen naar vreem de landen. Dat is de reden waar om wij onder „Langs de weg" wel eens zo'n soort verhaal geven, en dat blijkt dus ook wel gelezen te worden. Dat de nieuwe winkels ook zo'n belangstelling hebben, doet ons bijzonder veel genoegen. Ook het aantal stemmen op de veiligheid valt ons mee, we heb ben altijd maar de indruk dat wij daar onvoldoende belangstelling voor krijgen. Dat „Wij spraken met" in de smaak zou vallen, was wel te ver wachten. Men heeft altijd belang stelling voor de menselijke kant van de zaak. Dat is ook de reden, waarom wij er toe overgaan om daar nog meer aandacht aan te besteden via de rubriek „Van Oost- en Westzijde". Degenen, die hun formulier in zonden, danken wij voor hun me dewerking. Als we t.z.t. over deze Flitsen nog eens een enquête instellen, zullen we er een prijsvraag aan verbinden Tafeltennis Ploeg B. domineerde Romkes sloeg Carpentier Maandag 21 December j.l. hielden wij v/eer onze traditionele kerst wedstrijden, die ook nu weer een succes zijn geworden. Om ruim acht uur stelden de 21 deelnemers die verdeeld waren in vijf ploe- Dank brengen aan Directie en Personeel voor de bewezen attenties: Mevrouw Kerkhoven tijdens haar ziekte. E. Vonk bij zijn jubileum. W. Drijfhout bij zijn 12%-jarig huwelijksfeest. A. Knauff bij de geboorte van zijn zoon. J. Meijer bij het hem overkomen ongeval. J. Schijf bij de geboorte van zijn dochter. M. Meidema bij haar 7%-jarig ju bileum. gen, zich op. Elke deelnemer speelde vijftien wedstrijden van di'ie minuten. Ook nu waren er weer verrassin gen, o.a. een overwinning van G. Romkes op C. de Carpentier. Drie minuten bleken weer erg lang te duren, als men voor stond, en ont stellend kort, als er een achter stand weggewerkt moest worden. Hoewel de ploegen zoveel moge lijk van gelijke kracht werden op gesteld, bleek uiteindelijk toch ploeg B aanmerkelijk te domine ren. Deze ploeg, bestaande uit Mej. W. v. Maurik en de Heren B. Greven, P. J. Goudriaan, G. Romkes en F. Vos, won dan ook de als altijd „smakelijke" eerste prijs met ruime voorsprong op de concurrenten. De tijd was weer omgevlogen en het was dan ook. .al elf uur, toen voorzitter G. Hoorn de prijzen kon overhandigenP. J. Goudriaan. Van de 800 formulieren, die wij ingevouiven hebben, ontvingen wij er 26 terug of 3%. Bij Sterovita kwamen er 71 van de 800 binnen of 9% t en van de filialen kwamen er 400 van de 2000 terug of 25 I De reactie van onze lezers is dus maar zeer matig geweest. Toen we het er een jaar geleden over hadden om ons blaadje maar af te schaffen, toen was echter Londen in last. Zaankanfers en Amsterdammers zijn blijkbaar anders dan andere mensen, ze zijn in ieder geval slechte invullers van formulieren. Hieronder volgt dan de uitslag, waar dus niet al te veel waarde I t aan gehecht kan worden, maar, «L-JG TOllGGltZl\\ZGY toch wel een aanwijzing geeft: wordt wordt Mj ae,richt ON niet wordt voorkeur *0*' uy gelezen gelezen gelezen Maandagmorgen 18 Januari Wij spraken Zeg Jan, ben jij Zaterdagavond nog naar de Amateursavond ge weest Nee, dan heb je wat gemist jö, 't was geweldig als je gezien had hoe Wij kunnen U de rest van dit gesprek sparen, want het was zowel in de fabriek als op kantoor het gesprek van de dag vóór werk tijd dan natuurlijk!). En zij had den gelijk, want het was knalavond, ondanks de zeer ge ringe voorbereiding. Daar Jaap de Boer en Tijmen Kuit, alle hulde voor de wijze waarop jullie desondanks alles zo heerlijk vlot hebben doen verlopen. De wijze waarop jullie een te vroeg op gekomen politie-agent van het toneel afwerkten, was reeds een bewijs op zichzelf, dat de leiding in goede handen was. Zeker, alles was geen kunst met een grote „K"niemand die dat ook verwacht heeft, maar vooral het enthousiasme waarmede iede re medewerkende zijn of haar nummer verkocht, was zo heerlijk dat het direct oversloeg op de zaal. Dat is dan ook de reden, dat om half twaalf nog „bis, bis" geroepen werd ondanks het feit dat er bal was Wanneer wij met mogen beginnen, het Zaans Vocaal Kwintet zowel als The Adlers waren ieder op hun ter rein artistieke hoogtepunten van de avond, dat zal niemand willen betwisten, maar minstens even- veel hebben wij genoten van de prachtige Chopin-vertolkingen van de dames Gré van Bergen en C. de Rooij. Verdere mede werkenden aan het muzikale en vocale gedeelte waren nog me juffrouw Liesbeth Brilleman goe de wijn behoeft geen krans), Jo Overduijn (als altijd). Toon v. d. Berg (met een prachtige stem en een tikkeltje planken koorts), de heren Capelleveen en Derlagen op hun bugels alle respect, heren!), de Cinderella's o.l.v. W. Delforno, die de avond openden en besloten, met Dick Abbink, sax; Gerard Boon, zang en guitaar; Nol van Vliet, drum; Ko Visser wat een aanwinst), piano, en W. Delforno, bas (het was heel goed, jongens, maar doorzetten, want wij kunnen jul lie niet missen) en last not least de jongste van allen, de jeugdige accordeonnist Frans Rotgans (heeft nog nooit van het woord plankenkoorts gehoord, had met zijn heerlijke rondborstigheid in een wip de hele zaal aan het zingen gebracht 't ging goed, hé Frans?). De conferences waren bij Tijmen Kuit voor de pauze) en B. Compter (na de pauze) in goede handen. Rie Nïerop was als al tijd uitstekend in haar komische voordracht „De zielsv er huizing s- leer"Louis („zonder hulplijnen" Visjager had veel succes met zijn sneltekenen vooral „Stilte" was een goede vondst), terwijl de sketches uitstekend gespeeld wer den door de heren Jaap de Boer (een tien voor je bromsispiefiets. Jaap), Tijmen Kuit (wat was je weer goed op het schavotje. Maarten), Ab Bloemberg, Gerrit Brehler en de dames Dini Vos, Liesbeth Brilleman, Rie Nierop en een mij onbekende dame die als Guurt bewees een ras toneel speelster te zijn. Alle sketches vielen zeer in de smaak- Kortom een avond om trots op te zijn. H. VAN PETTEN

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 4