Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten 'ij heten welkom AH-FLITSEN Fabrieken A. F. Vellinga Vrio.M S. L. Jansma C.F. J. Vijvers-Rotgans K.B. H. Fleischer K.B. W. Anröchte-Blijenburg C' F. J. Leenhouts V.A. C. P. J. Stet K.B. J. v. d. Linge C.F. F Griffioen K.B. G. Stoelwinder K.B. M. Suidema K.B. A. Scholtens K.B. W Maarseveen- van der Sluys K.B. W. Grass-Dittmar V.A. J. Balder V.A. L. L. Goedhart V.A. M. van Buuren- van Zutphen C.F. E. Huisman-van Es V.A. B. de Jong-Zijlstra K.B. A. Oudeboom-Beukers V.A. T. v. Groningen-v. Goes C.F. M. Blokdijk-Leegwater K.B. E. Herman V.A. T. van Dijk-Bakker V.A. A. Blauw V.A. L. Deubel V.A. W. v. Hammond K.B. E. Johannessen-Hendriks K.B. J. Deubel V.A. C. J. v. Scheppingen K.B. M. v. Veen K.B. Th. Jak K.B. T. v. Harlingen V.A. M. Schaap-Selderbeek V.A. H. Schroder- v. Horst K.B. A. J. Visser V.A. A. Goosen-Klapmuts V.A. E. Idema V.A. H. J. Klingers V.A. C. van Leyen B.A. M. Esselman C.F. W. Hemmes-Scherpenisse C.F. C. v. d. Graft-Tuininga S.B. A. W. Hoogers S.B. A. M. Dudink-Abbo B.B. T. Koomen-Blankman B.B. W. Slepiclta B.B. A. M. G. Pegman S.B. J. M. Zwan K.B. M. Russon-Zwanenveld K.B. S. Gelderman- de Zwart Tijdschr. W. Bruins K.B. G. Heyselaar-Wouters K.B. P. Bakker V.A. A. v. d. Liefvoort V.A. A. F. Balder L.F. J. Bambacht C.F. J. de Boer V.A. S. Brakenhoff Exp. J. Gerrits V.F. E. Luyt B.F. Hoofdkantoor: 1 Oct. Jack v. d. Schaaf 16 Oct. Corrie v. Ligteninge (na langdurige ziekte, geheel hersteld.) 11 Jan. C. Kaat. Geboren: 5 Jan. Gerard Kosters. Verloofd: 26 Dec.: Elisabeth Bosman (V. A.) en Willem G. van der Bijl (L.G.) 1 Jan. Ans Rutten met Rinus Bayens. 9 Jan. Nel de Jong met Cor Berghouwer. 16 Jan.: Ans Zijlstra (Bedrijfs bureau) en Cor Vos. Getrouwd: 17 Dec.: W. A. M. Wolf en H. Schouwink. 14 Jan.Bertus Kuyt (K.B.) en Rosa van den Lin den 14 J an.JSchoolevaar (B.F.) en F. M. Leibbrand. 20 Jan. Tine Doets m. J. Louw. 21 Jan. Mieni Stegenhuis en H. Streutker. Wanneer men een circulaire ontvangt, waarin gevraagd wordt eens een stukje te willen schreven over het bedryf of dagelijkse be levenissen in de krant, kijk je toch wel even vreemd op. Des te meer, zoals wij op het C.M. nog al klein behuisd zjjn en misschien niet zo veel meemaken als in de fabriek b.v. Maar toen ik na het lezen het nut hiervan inzag, vond ik het toch wel aardig om hier aan mede te werken. j Zo zou ik dan willen beginnen met een vrolijke noot. Een ongelukje, overkomen aan één onzer collega's. Een ongelukje, dat nog goed afliep en misschien ook nog een tekortkoming goed zal kunnen maken. Het gebeurde vond plaats enige weken geleden, op de steiger. Een personeelslid (om verwikke- door de welgemeende woorden tot lingen te voorkomen zullen wij hem gericht en dankte allen voor Vervolg Baas Albert de Tweede hem Cees noemen). Cees dan, was ijverig bezig de steiger te schrob- oen en in zijn ijver liep hij te ver achteruit en dook plotseling kop je onder in de Zaan. Gelukkig voor hem, werd dit direct opgemerkt. Spoedig wer den rappe handen uitgestoken, één zelts met een bezem, welke door de drenkeling zeer gewaar deerd werd. Binnen enkele secon den stond hij bibberend aan de wal en werd hij al gauw van droge kleren voorzien. Dit voorval heeft toch ook weer de aandacht tot zich getrokken. En wanneer ik goed ben ingelicht, zullen wij voorzien worden van prima reddingsmateriaal, wat geen overbodige luxe zal blijken te zijn J. KOOMEN. B.A. Op 30 December 's middags 5 uur was de gehele B.A. in de hal van ons O.G. aanwezig om afscheid te nemen van onze collega J. Gras, die na ruim 26 dienstjaren, ons met pensioen ging verlaten. De organisatie was geheel aan de B.A. overgelaten, zodat van offi cieel gedoe geen sprake was. (De de mooie gescchenken en voor de zeer elegante manier waarop hij in de gelegenheid was gesteld af scheid te nemen. Nadat allen persoonlijk afscheid hadden genomen, dankte Sikkes de leiding namens de B.A. voor de gelegenheid hiervoor geboden. J. SIKKES. B.F. Het zijn wel geen wereldschok kende gebeurtenissen, die wij kunnen melden, doch ze zijn wel interessant. Jaap Schoolenaar is met zijn Cis- ka 14 Jan. de huwelijksboot in gestapt. Nu Joop, als je thuis net zo bent als voor je werk, dan heeft Ciska een lot getrokken in de huwelijks-loterij. Je weet, het merendeel hiervan is eigen geld! Het glaceren van de Café Noil- en de Daisy, wat nu nog steeds met de hand gebeurt, wordt over 4 weken veranderd. Dit gaat dan met een glaceer- machine. Wij hebben hier grote verwachtingen van. Mooier, glad der en geen open koekjes, dus minder afval, en wij kunnen dan iedereen in Nederland laten ge- heer Koomen chef B.A. was dooi' nieten onze Café Noir. Op Neyenrode werkte Baas Aloert mee aan het Studentenblad. Een blik op de redactievergadering ervan overtuigd, dat iedere goede kruidenier het tegen het groot winkelbedrijf kan opnemen, wan neer hij zijn zaak behoorlijk leidt. De manier, waarop die Friese kruidenier het deed, vind ik be slist niet behoorlijk meer." Het doet prettig aan te merken, dat baas Albert Jr. niet bang is er een mening op na te houden en die mening ook durft uitspre ken. Deze ontdekking deed ons een verleidelijke vraag stellen: „Hoe staat U tegenover de men sen in het bedrijf?" Het antwoord was verrassend: Verantwoording. „We dragen verantwoording te genover elkaar. Geen mens mag denken, dat-ie alleen voor zichze.f in de weer is. Dat wordt gelukkig steeds duidelijker begrepen. Ja, ook in ons bedrijf. Vroeger was het ondenkbaar dat de chefs bij elkaar geroepen werden om ge zamenlijk verschillende problemen te bespreken. Tegenwoordig kun nen we ons niet goed meer voor stellen, dat het geen gewoonte geweest is. Die besprekingen zijn vaak uiterst vruchtbaar. In de eerste plaats uit de practische overweging, dat iedere chef, hoe goed hij ook mag zijn, van zijn collega nog iets kan leren, maar ook omdat het saamhorigheidsge voel erdoor versterkt wordt. We horen bij elkaar, we vechten allen voor dezelfde zaak. Er dient dus een voortdurende uitwisseling te zijn van gedachten. Daarmee groeit de waardering, die we voor elkaar hebben. U weet, ik heb twee jaar op „Nijenrode" bij Breu- kelen gestudeerd, het kasteel, waarover voor de oorlog nog al veel geschreven werd naar aanleiding van een schilderijen- zwendel. Na de bevrijding is door toedoen van K.L.M.-directeur Plesman, Ir. Paul van Rijken van de Unilever, Philips en andere grote mannen uit ons kleine land je, het Instituut voor het Buiten land opgericht. Dat werd geves tigd in Nijenrode. Op de prachtige granieten poort, die toegang geeft tot de binnenplaats, staat in het latijn de spreuk: „Eendracht maakt macht". Als ik het ergens mee eens ben, dan is het daarmee. Ieder bedrijf is im mers een grote familiegemeen schap. Met elkaar probeer je er wat goeds van te maken. Hoe beter dit is, hoe meer bescherming biedt het aan wie er hun dagelijks brood in hebben te verdienen. Met elkaar hebben wij er voor te zor gen, dat die bescherming zo groot mogelijk is." „Als ik U goed begrijp, bent U dus van mening, dat het bedrijf een belangrijke taak heeft tegen over allen die er in werken." „Ja, zo is het. Vaak biedt het toch ook zelfs bescherming van de mensen tegen zichzelf. Ga maar eens na, hoevelen het el ders al te pas gekomen zal zijn, dat ze in het bedrijf wat orde en netheid leerden. Het is nog niet zoals in Amerika, waar tot het achttiende jaar ziekte verhinderd aanwezig te zijn.) Voorman Smit sprak na mens de B.A. en memoreerde dat Gras de man was van de speciale karweitjes en roemde de nauwge zetheid waarmee dit verricht werd. Hij dankte voor de mede werking welke hij van Gras steeds had ondervonden en bood namens de gehele B.A. een mooie tas en een kist sigaren aan. Sikkes sprak namens het gehele personeel en hoopte dat Gras niet in een hoekje gaat zitten en st.- muleerde, wanneer de tijd daar is, om mee te werken voor het te maken St. Nicolaascadeau voor de kinderen en dankte tenslotte voor de prettige samenwerking en bood een enveloppe met inhoud aan. J De heer Van Wijk sprak ook een bemoedigend woord en noemde het een voorrecht dat Gras geniet, nog vitaal en gezond te zijn, en dat hij daarvoor niet anders dan dankbaar moet zijn. Spreker bood tenslotte een pakket aan bestaan de uit AH-artikelen. De heer Gras was zeer getroffen leerplicht bestaat. Daar leren ze dus op school al begrip voor het bedryf en een duidelyk in zicht, dat er voor de dagelykse boterham gewerkt moet wor den. Ik ben ervan overtuigd, dat de bedrijven hier in Ne derland vaak moderner zijn ingericht dan de Amerikaanse. Wanneer er niettemin in Ame rika meer gepresteerd wordt, komt dat geloof ik, doordat de Amerikanen duidelyker be seffen, hoe belangrijk hun eigen prestatie is om het hele raderwerk gesmeerd te doen lopen Zeilen, roeien en Judo. We hadden naar onze smaak al veel te lang bij dit ernstige on- Fietje Sijmen gaat ons ook ver laten. Zij gaat haar plichten als huisvrouw vervullen. Fietje, meld het gaat je goed, wij hopen nog wel eens wat van je te horen. Nu moet mij nog iets van 't hart. Het gebeurt wel eens dat de meisjes van de afd. waar zij op horen, uitgeleend worden. Dit is niet altijd prettig, toegegeven, maar bedenk dan dit, als je op de afd. waar je naar toe gestuurd bent niet je best doet, dit een smet gooit op je eigen afd. Dus klachten, die ons soms daarover bereiken, komen niet meer voor. Afgesproken! VAN NOORT. EMBALLAGE. Sinds enige tijd is er in de Emb.- afd. Radio. Dat dit heel goed in de smaak valt, behoef ik U niet te vertellen. Het is namelijk zo, als er een programma is van ar- belds-vitaminen, dan weet men dat al in zijn geheel te vertellen wat er al zo te wachten staat. Nu is dat ook wel te verklaren als men dikwijls een nog al eentonig werk heeft. Maar aangezien er een verbou wing plaats gehad heeft in de vroegere kisten-reparatie-werk- is deze op onze afdeling gekomen en daar is 'n geheel vrije hoek verkregen. En dat werkt nu al enige tijd heel rustig en zonder incidenten. Mooi! en nu komt het, de timmerlieden zijn in het bezit van een rondzaag welke zo af en toe gebruikt wordt en dit is dan ook niet hinderlijk, maar nu sinds enige dagen zijn de heren met een houtsoort bezig, welke bepaald van een heel bizondere soort is, want horen en zien vergaat ons. U herinnert zich allen nog wel de bekende Mexicaanse hond; dat is hierbij vergeleken nog maar een schoothondje, de mensen lo pen nu op de afd. met zout- of dei-werp stil gestaan. Maar het sodazakken in hun oren. U moet was te interessant en te belang rijk om er zo maar van af te stappen. Het onderwerp „Sport" gaf er een aanleiding toe. Baas Albert Jr. heeft natuurlijk aan sport gedaan en doet dat nog. Zei len, roeien en Judo zijn z'n hob bies. Van het laatste vooral heeft hij pleizier beleefd. Dat was toen hij weer moest leren lopen, nadat hij een half jaar met kinderver lamming in het ziekenhuis had gelegen in zijn laatste H.B.S.-jaar. „Toen wist ik tenminste, hoe ik me moest laten vallen. En dat was me in die tijd meer waard, dan al de kennis, die ik me op school had eigen gemaakt begrijpen Radiomuziek en Hout zagen in een grote hoge ruimte, om stapel gek te worden. Maar ook dit zal weer overgaan. SJ. VOS. EXPEDITIE. Als oud-Van Amerongen man, werk ik nu sinds een paar jaar bij Albert Heyn en ik moet zeg gen, het bevalt me best. Met m'n chef kan ik het goed vinden, en het werk, o.a. het beheer over kelder 38, ligt mij goed. De colle ga's zijn prettige mensen en het laden van de schippers is een mooi stuk werk, dat zie je wel eens anders. Voor het klaarmaken van de filia len is de expeditie eigenlijk te klein. Paape heeft daar ruimte gebrek, hij heeft tenminste al eens een truck over zijn tenen gehad. De berging in kelder 38 is nu goed geregeld. De B.A. heeft ge maakt dat nu alles achter het ijzeren gordy'n ligt. Het is alleen wel eens lastig als je er zelf niet bent en er worden toch goederen gebracht. M'n collega's van W.v.A. en ik hebben nog steeds geen rondge leiding door de fabriek meege maakt. We hopen dat het er toch eens van kan komen. Tenslotte moet ik U allen nog wel bijzonder hartelijk danken voor het medeleven betoond bij het overlijden van mijn vrouw. Ik moet zeggen, als je ziek bent of er zijn andere moeilijkheden, het doet erg prettig aan dat er altijd zo'n medeleven van de leiding en van de collega's is. H. de Vries. VAN DE KAASAFDELING. Aan mij is de opdracht gegeven om iets te schrijven over de kaas afdeling. Maar dat valt niet mee, want om U de waarheid te zeggen hebben we onderling plezier genoeg. Maar om dit allemaal in de bedrijfs- krant te zetten is niet op zijn plaats. Maar a propos, weet U wel waai de kaasafdeling zich in ons A.H.- complex bevindt? Menigeen zal dit niet weten. Daarom eerst aan de leken even tekst en uitleg. Om te beginnen bij de ingang rechts af, gang doorlopen, tot voorbij leeg goed, dus steeds maar naar het noorden, de kou tege moet, links af, tot je niet verder kunt en daar is de kaasafdeling. Maar beste mensen, doe die deur niet open, want dan komt U met een in Siberië, zo koud is het daar in de winter. Zomers een paradijs maar 's winters brrr brrr. De kou is het niet alleen, maar de tocht geeft hier de doorslag. Als de Zaandeur open staat om te laden, en de andere deur staat open om kaas door te rijden, nou, dek je dan maar. Maar we hebben hoop dat dit gauw verholpen zal wezen, want de heer Heijn is er van op de hoogte en de kern is er ook in gemoeid. Wij hebben n.l. gevraagd of het niet mogelijk is een muurtje van half steen, half glas om de Zaan deur heen te bouwen. Dat zou geweldig helpen. Het is op het moment zo koud, dat er al stemmen opgaan om een klein flesje met zeker vocht in onze binnenzak te steken en bui ten onze koffie en thee, af en toe een klein slokje te nemen om in wendig door te wannen. Nu, een paar zouden er tegen kunnen, maar een lag er zeker zo in de goot. Dit heb ik zo terloops opgevan gen. Vorig jaar moest zeker iemand bij een kapper oud en nieuw zitten. Nu er is best ge vierd, maar owee de fles was leeg. Geen nood, zei de kapper, ik heb nog een klein flesje in de kast staan, ook die leeg gemaakt, de volgende dag miste de kapper zijn rozenwater. Je moet toch maar smaak hebben, hè. Nu, dit jaar zou hij het anders doen. Hij vroeg om spelletjes. De een was te nat, de andere hoorde op een bruiloft thuis. Maar einde lijk had hij er een. Het luidde: met z'n allen om de tafel, een watje er op en dan maar blazen, net als een voetbalwedstrijd. Arme Tim, hij heeft het eind niet meegemaakt, want er zaten al een paar slokjes in z'n maag, en daar dit nu geen spel is, waar je dat bij op moet hebben, hebben ze Tim om 11.30 uur als een ma- leier naar zijn bed moeten dragen, hij was van de kaart. De volgen de dag moest hij naar zijn gasten toe om gelukkig nieuwjaar te wensen. Ik eindig nu en hoop de volgende keer weer iets te schrij ven over het wel en wee in de kaasafdeling. Bonaparte. GEHUWD. 14 Januari zijn Bertus en Roosje getrouwd!! Voor alle K.B.'ers wel bekend. Namens hen allen: Goede reis op dit huwelijkspad. Dus van nu voortaan Mijnheer en Mevrouw Kuyt, het gaat jullie wel! K. B.

Personeelsbladen | 1954 | | pagina 3