brieven mails Hoe bewaar ik tauge? De een zegt dat je het zakje open moet bewaren, anderen beweren dat het zakje dicht moet. Wij gebruiken altijd Sallands donker meergranen- meel om brood te bakken in onze broodmachme. Op de verpakking staat veraield dat er broodzout is toegevoegd. Zit hier ook j odium in? Op een klein zakje aardap- pelen staat altijd een houdbaarheidsdatum. Toch lijken de aardappelen ook na die datum nog te gebruiken. Hoe zit dat? Onder aan mijn douchedeuren zitten siliconenstrips die zwart zijn uitgeslagen. Een doekje erlangs is niet voldoende. Hoe krijg ik ze wel schoon? Als een aubergine of paprika in plasticfolie is verpakt en je wilt hem een paar dagen bewaren, is het dan beter om het plastic eraf te halen of juist niet? Of schrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Heijn Henk Moolenbeek Tauge is een kwetsbaar product dat je in de plastic verpakking in de koelkast niet langer kunt bewaren dan de vermelde datum op de verpakking. Je kunt de tauge na openen van de verpakking nog 1 a 2 dagen bewaren in het schaaltje en dit losjes afdekken met huishoudfolie. G. Howes Op de verpakking van panklare aardappelen uit het koelvak staat een tht-datum (ten-minste houdbaar-tot-datum). Dit is de datum tot wanneer de fabrikant een goede kwaliteit garandeert. Je kunt deze datum het best aan houden. Ongekoelde aardappelen hebben ook een tht-datum, maar deze is in het alge- meen iets ruimer te nemen. Bewaar aardap pelen het liefst op een frisse, donkere plaats en bekijk ze goed voordat je ze gebruikt. P. Kampen De strips onder de douchedeuren worden tegenwoordig gemaakt van gerecycled plastic. Dat is erg gevoelig voor aanslag en schimmel. Gebruik om het schoon te maken een doekje met onverdund bleekmiddel, of smeer de strips in met bleekmiddel en laat dat een tijdje intrekken. Mevrouw Liu Je kunt de folie het best laten zitten. Hij zorgt ervoor dat invloeden van buitenaf, zoals lucht en vocht, geen grip krijgen op de producten. Ze zijn dus met folie langer houdbaar. Hetzelfde geldt voor de losse folie die om de verpakking van 3 paprika's zit. Om de rode paprika zit bij Albert Heijn geen folie. Deze variant wordt zo veel verkocht, dat ze niet lang in de winkel ligt en dus geen folie nodig heeft. Mevrouw De Zwart - Roodenburg Ja in alle Albert Heijn Thuisbakmixen zit broodzout met jodium. Er zit 18,7 gram broodzout in een 1000 gramsverpakking, hiervan is 1,4 gram jodium. Hierdoor is brood een belangrijke leverancier van jodium Wie minder dan drie sneden brood per dag eet en geen keukenzout met toegevoegd jodium gebruikt, kan een tekort aan jodium krijgen. Zo'n tekort kan leiden tot groei- of leerachterstanden en stofwisselingsproblemen. Binnenkort zit jodium ook in andere bakkerijproducten, zoals gebak en koe De verenigingen voor (banketjbakkers en het Ministerie van VWS hebben namelijk afgesproken dat broodzout vervangen wordt door bakkerszout, dat toegepast kan worden in alle bakkerijproducten. AllerHande 143

Allerhande | 2009 | | pagina 143