Beware the Bull Wet naite Ierse kliwaat is gunstig voor de weiden-, Wet gras Wet Wele jaar van de beste kwaliteit Assortiment Het beste gras Controle en verwerking DSroest die de runderen in de Stallen produceren wordt opgevangen en gebruikt om de weiden te bemesten. stal waar ze nog meer ruinate hebben. De run deren varen wel bij de frisse Ierse buitenlucht en daarom zijn de stallen vrijwel helemaal open. Ze staan tenslotte niet binnen vanwege de kou, maar om het gras rust te geven en aan te laten sterken zonder dat het wordt vertrapt. De drie stieren van de kudde staan niet bij de runderen in de stal. Ze hebben een te opvliegend karakter om met andere dieren in een ruimte te ver- blijven. Daarom blijven zij wel het hele jaar buiten in de wei. Het natte Ierse klimaat is gunstig voor de weiden; het gras is daardoor het hele jaar van de beste kwaliteit. Gras is voor runderen het belangrijkste voedsel, dus de kwaliteit moet optimaal zijn. Daarom wordt er ook gebruik- gemaakt van wisselweiden. Elke weide is voor een korte periode in gebruik, waarna de kudde naar het volgende land wordt overgebracht. Door deze aanpak beschadigt het gras niet te veel en krijgt het de kans zich te herstellen. David is het hele jaar bezig met het aanleggen van een hooivoorraad voor de wintermaanden. 'We hebben droog hooi en iets vochtiger hooi. De laatste soort levert meer energie en is dus bedoeld voor de jongere runderen.' David is ervan overtuigd dat door topgras te kweken. de kwaliteit van het vlees nog beter wordt. 'De voeding bestaat voor 90 procent uit gras, dus dat moet van topkwaliteit zijn om de runderen in goede gezondheid te houden. Dat zorgt, samen met een zorgeloos bestaan, voor een mals stukje vlees met een zachte en sappige smaak, waar Greenfields om bekendstaat. David Johnson maakt deel uit van een groep leveranciers van kwaliteitsrundvlees, die spe- ciaal fokken voor Greenfields van Albert Heijn. Na de slacht moet het vlees eerst rijpen om de juiste malsheid te verkrijgen. Het wordt vacuiimverpakt en gedurende negen dagen bewaard in een koelcel bij 0 °C. Na deze rijpingsperiode wordt het vlees verpakt en vervoerd naar Nederland. Als leverancier van Greenfields-rundvlees staat Davids boerderij onder strenge controle van The Irish Food Board, een instelling die verantwoordelijk is voor de kwaliteit van Ierse producten. Het speciale Quality Assurance Scheme voor Iers rundvlees zorgt ervoor dat rundveehouders een administratie bijhouden waarmee de zorg voor het welzijn van de dieren te controleren is. Op deze manier wordt de kwaliteit van het Greenfields- vlees gewaarborgd van de boerderij tot in de winkel. I De stieren staan niet bij de runderen in de stal, maar blijven het hele jaar buiten in de wei. Wil je weten welke soorten Greenfields-vlees Albert Heijn heeft? Kijk op pagina 107 voor een overzicht van het assortiment.

Allerhande | 2009 | | pagina 105