Van april tot en met november lopen ale runderen door de glooiende weiden en doen ze zich te goed aan de verschillende grassoorten Groen grasland Een grote famiiie Leefruimte Wicklow: een spectaculair landschap en een ideale streek voor het fokken van runderen. I De runderen verblijven van jongs af aan in vaste groepen, zodat ze elkaar leren kennen als hun eigen famiiie. Redcross ligt in de regio Wicklow, ook bekend als 'de tuinen van Ierland'. Kronkelige weggetjes voeren hier door dichte bossen, langs rustieke meren en heuvelachtige weiden. Ook het nationale park Wicklow Mountains lijkt recht- streeks uit een prentenboek te komen. Langs de enige doorgaande weg in Redcross ligt Penrose House, de boerderij van David Johnson. David is een van de boeren die runderen fokt voor het Greenfields-label van Albert Heijn. vacht) en Limousin (met roestbruine vacht). Van april tot en met november loopt de kudde door de glooiende weiden en doen de runderen zich te goed aan de verschillende grassoorten die hier groeien. Dagelijks genieten ze van de vrijheid en de rust van het Ierse landschap. Als toegewijd agrarier doet David er alles aan het zijn runderen zo veel mogelijk naar de zin te maken. 'Als de runderen een stressvrij leven heb- ben en zich honderd procent op hun gemak voelen, is het vlees ook van topkwaliteit,' vertelt David. Dat beinvloedt David al vanaf Zijn bedrijfi dat hij de afgelopen tien jaar gelei- delijk van zijn vader Henry heeft overgenomen, omvat 110 hectare groen grasland, waar zo'n 120 Ierse Greenfields-runderen een groot deel van het jaar grazen voor het allerbeste rundvlees. Alle runderen worden door David zelf gefokt. Dat betekent dat de runderen die naar de slacht gaan, vervangen worden door een nieuwe generatie jonge runderen van eigen boerderij. Daardoor is het niet nodig met runderen van andere boerderij en te werken en houdt David de volledige controle over de gezondheid en het welzijn van zijn kudde. De meeste van Davids runderen zijn kruisingen van de Franse toprassen Charolais (met beige het fokken; hij selecteert de rustigste en gezondste runderen om te kalven, zodat hun kalfjes de beste genen hebben om de volgende generatie moeders te worden van de stressvrije kudde. 'De runderen grazen in vaste groepen, zodat ze elkaar leren kennen als hun eigen famiiie. Van jongs af aan staan ze samen in de wei en als ze in november naar binnen gaan, staan ze ook weer in deze zelfde samenstelling in de ruime stallen. Zo kunnen ze ontspannen de winter doorbrengen.' In de stallen staan de runderen in kleine groepen. De pasgeboren kalfjes kunnen bij hun moeder blijven om te drinken. Maar ze kunnen ook via een kleine doorgang naar een ander deel van de

Allerhande | 2009 | | pagina 102