0 CSS Verantwoord consumeren Wat wil de klant? Nicole Legierse I A 5 Aha waardoor duurzame handel met boeren in Afrika wordt gei'ntensiveerd. Door het inzetten van fluistertrucks, waar ook het milieu mee wordt gespaard. Of door initiatieven in de winkels om de lokale betrokkenheid te vergroten. 'Hoe dan ook: het is heel belangrijk dat onze medewerkers en onze klanten weten dat we duurzaamheid en verantwoord ondernemen belangrijk vinden bij Albert Heijn. Daar moeten we met z'n alien invulling aan geven en het uitdragen.' De pijler die het allerdichtst bij onze klant staat is gezondheid, weet Meike ter Braak, manager Eigen Merken en Gezondheid. 'Vorig jaar bleek uit diverse klantpanels dat de termen duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord ondernemen klanten weinig zegt.' Op zich niet verwonderlijk, want beide zijn bedrijfsmatige begrippen. De grootste klantenbehoefte is'verantwoord consu meren'. Die uitkomst werkte Ter Braak verder uit in een plan van aanpak voor de commerciele organisatie. Gezondheid heeft heel duidelijk te maken met duurzaamheid. Overgewicht, stoppen met roken, het belang van voldoende bewe- ging: de media staan er bol van. Ter Braak: 'Bij klanten staat de gezondheid van henzelf en hun familie voorop: het "gezonde" consumeren. Daarnaast vinden ze het belangrijk dat er zorgvuldig wordt omgesprongen met natuur en milieu - het "bewuste" con- Gezondheid Duurzame handel Klimaat Lokale initiatieven Vier pijlers van duurzaamheid. Ahold wereldwijd DUURZAAMHEID: een gezonde keuze! (22), verkoper AH 1604 in het Zuid-Hollandse dorp Oude- Tonge: 'Gezonde voeding speelt een steeds grotere rol. Kijk maar naar de aandacht die het krijgt op televisie. Albert Heijn neemt het voortouw met veel biologische produc- ten en het Gezonde Keuze-Klavertje. Zit er een Ktavertje op, dan is het gezond. Ik let erop, maar neem ook gerust iets mee zonder Klaver. De vraag naar biologische producten neemt toe, soms promoten we iets eenmalig op een kop. Loopt het goed dan voeren we het in het assortiment in, maar vaak raken we een voorraad zelfs via afprijzingen nog niet kwijt. Een kwestie van gewenning en geld. Als enige supermarkt van het dorp zijn we "voeder" en "opvoeder". Wij kunnen het dorp gezonder maken. Kies ik voor vers, dan zijn het wortels. Lekker en gezond.'

Allerhande | 2008 | | pagina 5