Vier pijlers Ellen Hemmes-deThomis Sinds de film van Al Gore over de opwarming van de aarde lijkt het wel of iedereen bezig is met duurzaamheid. Maar maatschappelijk verantwoord ondernemen gaat over veel meer onderwerpen dan alleen het klimaat. Zeker als je's lands grootste leverancier van eten en drinken bent en een rol wilt spelen op het gebied van, bijvoorbeeld, gezondheid. Verduurzamen Maatschappelijk verantwoord ondernemen en duurzaamheid zijn geen los- staande onderwerpen, ze moeten ingebed zijn in de totale bedrijfsvoering van Albert Heijn. Vanuit die visie is samen met Ahold een wereldwijd duurzaam- heidsbeleid geformuleerd, gebaseerd op vier pijlers: gezondheid, duurzame handel, klimaat en lokale betrokkenheid. Voor elk van deze vier pijlers wil Albert Heijn het verschil maken. Bijvoorbeeld door de klant te helpen bij het maken van gezonde keuzes en door het voeren van een breed assortiment bio- logische producten die met extra aandacht voor dier, natuur en milieu geteeld of geproduceerd zijn. Of door de oprichting van de Albert Heijn Foundation (41) doet geregeld boodschappen bij AH 1060 in Groningen: 'Gezonde voeding is zeker voor een gezin met kinderen belangrijk. Wij gaan vaak op vakantie naar mijn broer die in een klein dorpje in Toscane. Italie woont. Een lokale boer brengt daar op een tractor groenten aan de man. Verse groenten zoals courgettes en aubergines; de gele bloesem frituren ze trouwens en eten ze op. Verse tomaten, uien, selderei, peterselie.Van het land in de mand. Zo haal ik het liefst mijn groen ten. Bij AH vind je veei rucoia, net als in Italie. Heerlijk op een broodje, in de sala- de. Biologisch? Dat klinkt gek genoeg weer bijna te gezond. ik heb het idee dat een gewone aardappel net zo gezond is. Maar grofgesneden wokgroenten eet ik graag, hoe graver hoe beter. En ik gebruik zo weinig mogelijk saus, dat neemt de gezonde smaak weg. Verder kom ik voor alle Sonja Bakker-producten bij Albert Heijn. Ze hebben veel light-varianten, vers fruit, zuivel. En we krijgen geregeld oud promotiemateriaal mee voor de school waar ik werk. De winkel heeft laatst alle leerlingen in de bovenbouw getrakteerd op een appel. Dat vertelt zich vanzelf voort. Gezonde reclame voor Albert Heijn.' De heer Albert Heijn, grondlegger van ons bedrijf, zei het al: 'Schenk vertrouwen, dan krijg je vertrouwen.' Hoofd Public Affairs Saskia Aalbers vindt het nog steeds een ijzersterke uitspraak. 'Het geeft aan dat we ons ook vroeger bij Albert Heijn al bewust waren van het belang van verantwoord en zorgvuldig ondernemen. Het zit gewoon in onze "genen". We staan midden in de maatschappij en maken deel uit van veel levens, door onze producten en door onze omvang. Het vertrouwen van de klant is dan essentieel, dat mogen we nooit beschamen.' Naast 'de klant staat centraal' en 'de medewerkers maken het verschil' is 'een duurzame organisatie' een van de drie strategische uitgangspunten van Albert Heijn. Een duurzame organisatie gaat veel verder dan alleen aandacht voor klimaat en milieu. Aalbers: 'Duurzaamheid wil voor ons zeggen: rentabiliteit en continuiteit van de onderneming iaten zien, terwijl we ons inspannen om maatschappelijk verantwoord te ondernemen. Maar: hoe doe je dat dan? Hoe zorg je dat maatschappelijk verantwoord ondernemen een integraal onder- deel van onze manier van zaken doen wordt?'

Allerhande | 2008 | | pagina 4