N/H het doc een broodje filet mericamzal ik wort Mee 'Sinds die slasaus-affaire ben ik extra voorzichtig a s ik in de buurt van de sauzen kom' lekker bekend Chantal Janzen Chantal Janzen speelt op dit moment Jane in de musical 'Tarzan'. Ooit stond ze in de spotlights in de winkel. 'Toen ik boodschappen deed met een vriend stootte hij een pot slasaus om: ik zat helemaal onder. En iedereen maar foto's maken met mobieltjes!' 0 o Chantal 15 februari 1979. Zangeres, actrice, presentatrice en musicalster. Momenteel schittert ze als Jane in de musical Tarzan. Ze speelde in de mega-succesfilm Alles is liefde en presenteerde programma's als de Staatsloterijshow en Idols. (ten: 'Reuzeravioli, verse pesto en Parmezaanse kaas, in een Italiaans restaurantje bij mij in de straat. Het is heerlijk om zo'n lekker restaurantje om de hoek te hebben.' Moet jij op je lijn letten? 'Een Amerikaanse choreografe verbaasde zich over mij: Jij eet alles en komt maar niet aan! Amerikanen willen alles "low-carb", met zo min mogelijk koolhydraten. Stroopwafels eten ze wel, maar een grote Hollandse pannenkoek laten ze staan. Ik niet! Daarnaast is het slingeren in de lia- nen voor de musical Tarzan acht keer in de week een goede "workout"...' Maar je hebt vast wel een zonde... 'Chocolade. Vooral de melkchocolade van Cote d'Or. Het nadeel is dat mijn vriend er ook van houdt - en hij kan echt alles eten zonder aan te komen. Voor mij geldt dat minder, dus ik heb het moeten verbieden. Ik kon het niet meer aanzien!' Wat is je favoriete restaurant? 'Ik ga geregeld eten in het Amsterdamse Okura, voor de lekkerste sushi van Nederland. Helaas kan ik nooit meer ergens anders "gewoon" een hapje sushi eten. Eigenlijk hebben ze het verpest, omdat het alleen daar zo lekker is.' Wat is je lievelingseten? 'Mijn lievelingskostje van vroeger: witte bonen in tomatensaus, met appelmoes. En braadworst. Ik eet het jammer genoeg nooit meer, ik moet toch maar eens kijken of mijn vriend het ook lekker vindt.' Wat is jouw specialiteit? 'Biefstuk bakken. Ik weet precies wanneer hij klaar is, dat is mijn speciale talent.' Eet jij wel eens's nachts? 'Ooitsmeerde ik alleen bij het licht van de koelkast een broodje filet americain. Ik at het op en ging meteen weer naar bed, maar al na een kwartier moest ik eruit... Je raadt het al: ik had in het donker niet op het etiket gekeken - het was bedorven. Sindsdien eet ik liever niet meer's nachts.' Wat is jouw slechtste ervaring op het gebied van eten? 'Ik deed boodschappen met een vriend en hij pakte een krop sla, maar stootte meteen een potje Thousand Islands- slasaus om: ik zat van top tot teen onder de slasaus. Midden in de supermarkt. En iedereen maar foto's maken met mobiel tjes! Nog steeds ben ik extra voorzichtig als ik in de buurt van de sauzen kom.' AllerHande 163

Allerhande | 2008 | | pagina 163