Hoe ziet de werkdag van een teamleider in het Landelijk Vers centrum eruit? We lopen een dagje mee met Marcel Degens. De ijzige kou in de grote hal weerhoudt hem niet van talloze analyses, praatjes en geintjes. En tussendoor slaat hij zelfs een balletje. 13 Aha grootste deel van zijn tijd probeertte zijn. Altijd in een dikkejas, want het is er slechts 2 graden boven nul. Een schouderklopje links, een praatje rechts. Maar ook de nodige correcties; de ijzeren rally's staan hier bijvoorbeeld te hoog gestapeld, dat is niet goed voor de ruggen van de medewerkers. 11.40 uur Een kleine test met het splinternieuwe de kwaliteit van de leveringen toch goed bewaakt. 11.00 uur Overleg met Magda van uitzendbureau Capac. Wie wordt de top-orderpicker van de week? Magda draagt een Poolse kandidaat voor waar zij enthousiast over is: 'sympathiek, altijd foutloos en bovengemiddeld snel'. 11.15 uur Uitgebreide ronde over de werkvloer, waar hij het Marcel Degens Teamleider productie Vers, LVC Nieuwegein Het aansturen van het werkproces, het motiveren van zijn team van 18 vaste magazijnwerkers in de hal; het inplan- nen van de medewerkers; overleggen met mensen van de logis- tieke afdeling, de personeelsafdeling en het uitzendbureau; hygiene- en kwaliteitsinspecties houden; de bedrijfscultuur bewaken en sociale activiteiten organiseren. 3ob Keasberry, operationeel manager Vers Marcel: 'Een coopertest, de bloesemwandeltocht, ik weet mensen altijd zo gek te krijgen dat ze meedoen.' 14.00 uur Overleg met Bob, Marcels leidinggevende. Op de vloer is snelheid niet het enige wat telt. Zorgvuldigheid is minstens zo belangrijk. Marcel: 'Als een magnetronmaaltijd ondersteboven in een bak wordt gekieperd, loopt de saus erdoorheen en wordt-ie bijna onverkoopbaar.' 15.15 uur Overdracht aan de avondploeg. 15.30 uur Marcel gaat naar huis. 'Onderweg ga ik nog even langs AH voor lekkere hapjes voor de verjaardag van mijn vrouw.'

Allerhande | 2008 | | pagina 13