'Ik zal ie< Majenka de Hey heeft bewondering voor mevrouw De Graaf (75 jaar), werkzaam bij de kaasafaeling van Albert Heijn in Amsterdam o o Heb jij ook een favoriete medewerker bij Albert Heijn? Meld het ons via www.ah.nl/allerhande. 'Ik vind het zo bijzonder dat iemand van 75 jaar nog zo geniet van haar werk,' vertelt Majenka over mevrouw De Graaf van Albert Heijn op de Postjesweg. 'Ze straalt echt uit dat ze het nog steeds heel erg leuk vindt.' 'Dat klopt,' bevestigt mevrouw De Graaf. 'Om kwart over zes's ochtends ben ik al op weg naar de tram. En ik ga nooit met tegenzin. Ik ben een mensen-mens en hier achter de kazen voel ik me thuis.' Mevrouw De Graaf heeft 25 jaar lang gewerkt in een eigen delicatessenzaak en heeft daardoor veel verstand van zaken. Daar varen de klanten wel bij. Majenka: 'Ze weet echt alles over kaas en kan je daarover ook goed advies geven, bijvoorbeeld welke kazen je het best kunt gebruiken voor een kaasfondue. Een stukje proeven mag ook altijd.' Helaas zullen de klanten afscheid moeten nemen van mevrouw De Graaf. 'Het is niet vanwege mijn leeftijd dat ik stop met werken - je bent immers zo oud als je je voelt. Maar er zijn nog zoveel andere dingen die ik ook graag doe, zoals mijn vrijwilligerswerk bij het Ronald McDonald Huis en mijn hobby's: bridgen, yoga en films kijken. Maar ik zal mijn klanten en collega's wel missen, hoorl' Inmiddels hebben collega's en klanten afscheid genomen van mevrouw De Graaf, die nu van een welverdiend pensioen geniet.

Allerhande | 2008 | | pagina 105