J&tCVl Quick Lunch 139 289 QuickLunch je niet hoeft toe te zien dat de kinderen goed eten en op tijd weg zijn. Maar toen heb- ben we echt alles laten ko- men wat de kaart gaf. Op bed. Nou, er kwam een hele tafel binnen rollen. De een had koffie genomen en de an- der thee. Potten, kannetjes, schaaltjes. Te gek. Gebak- ken eieren met bacon en worstjes, geroosterde boter- hammetjes, marmelade. Vooraf natuurlijk rice cris- pies en een vruchtensap. Dat alles om half negen in de ochtend. De lunch hebben we toen maar overgeslagen. og lekkerder vind ik overigens het franse ont- bijt - dat vind ik echt het lek- kerste wat er is. Die zelfge- maakte jam en verse crois sants bij zo'n onbehoorlijk grote kop koffie. Daar neem ik dan ook altijd een scheut melk in. En suiker. Niet sop- pen hoor, met die croissants, wat de Fransen doen. Daar hou ik niet van. Het is maar goed dat ik niet in Frankrijk woon, want ik zou als een ton worden van dat heerlijke ont- bijt. Maar ik woon in Neder- land en zit zachtjes wakker te worden met zwarte koffie. Door de week tenminste. n het weekend mag iedereen zelf weten wat- ie wil. Dan pakken ze maar hoor. De een wil uitslapen, de ander wil juist vroeg er- gens naartoe. Daar wil ik niet tussenkomen met mijn ontbijtregel. Wat we in het weekend wel eens doen is brunchen. Het late ontbijt. dat de lunch vervangt. Dat zoeken we meestal in de roereieren, in alle variaties. Hugh Jans heeft het beste re- cept, maar dat moet ik er al tijd even bijnemen. Ik haal het even. Ja zie je, hij doet het ook op zondagochtend. Let op: 'Zonder belangstel- ling voor de pan zal het niet lukkeri. Even zien. eel boter in de pan die heet moet zijn, maar niet mag schroeien. Per per- soon twee eieren plus een voor de pan en die een beetje mengen met room of melk. Neem een eetlepel room voor ieder ei, want room maakt het smeuiger. Laat dit mengsel even hechten en roer het dan door elkaar. 'Laat uw aandacht geen mo ment verslapperi. Nee, dat weet ik. Nou, dan peper en zout of een of andere vulling. Kaas erdoor, vleesjes, een groensel, kruiden ('Nooit ge- droogd. Altijd verse'). Nou ja, daar kan je eindeloos mee varieren. He heerlijk, als je dat zo leest. Champignon- nen, nou wie weet ga ik er zondag weer eens even tegenaan. ee, dat ontbijt, zonder onzin, ik vind het be- langrijk dat we met z'n alien bij elkaar zijn aan die vroege tafel. Het hele gezin loopt overdag langs elkaar heen en dan hebben we in ieder geval dat gezamenlijke ontbijt ge- had. Uit mijn eigen jeugd herinner ik me eigenlijk niets van het eten's ochtends, be- halve dan dat draaiblad. En ik denk dat onze kinderen dit zich later wel zullen herinne- ren. Niet dat er grote ge- sprekken plaats vinden - he- lemaal niet. Maar we zijn er gewoon allemaal en dat is iets wat ik vast wil houden." als't warm, hartig en erg lekker moet zijn. Verkrijgbaar in 6 smaken. Pindakaas en chocoladehagel van Albert Heijn. Een feestelijke traktatie bij de Hollandse broodtafel. Smeni'ge, pittige pindakaas. Verrukkelijke pure of melkchocoladehagel- in pak niet handige strooiklep. De betere broodverwenners, vanechteAH-kwaliteit. Dat sniaakt altijd naar nicer! Pindakaas, pot 350 gram Chocoladehagel, melk of puur, 500 gram van XAfrvoor vanTrPLvoor J&luVt MACARONI De brood verwenners van AH.

Allerhande | 1980 | | pagina 9