1.29 Albert HeijnVruchtensappen. Bronwater den zijn, vanwege alle zij- kantjes. De oven wordt op 200 graden voorverwarmd en in de braadslee laat je de bo- ter tot bruin voorsmelten. In de boter gaan de knofloken die in schijfjes verdeeld zijn, de laurierblaadjes en de twee kruidnagelen. Lekker ver- spreid natuurlijk. Nu leg je de geprepareerde filets in de bruine boter, enigszins uit elkaar en daar tussenin komen de sinaasap- pels, in dikke schijven gesne- den (met schil) en kwart stukken peer (zonder schil). Je moet er natuurlijk een beetje mooie compositie van maken, zodat er geen gaten vallen. Dit alles ruim over- strooien met rozemarijn en dan middenin de voorver- warmde oven. Als de kip een beetje gaat bruinen, de bo el even overgieten met de extra klont boter die je in een tel kunt laten smelten. Het ge- recht is na 30 a 35 minuten klaar, maar wie het's avonds wil serveren kan het beter overdag klaar maken en tien minuten eerder uit de oven halen. Dan kan je's avonds - weer in de voorverwarmde oven van 200 graden - het ge- heel gedurende tien minuten even afbraden. Het blijkt steeds weer een tractatie te zijn", zegt Henk van der Mo- len. Martine: „En iedereen staat met stokbrood in de restjes te soppen.Ik ben dol op die Romeinse kip". Henk van der Molen: „Wat ik's avonds altijd een heel smakelijk hapje vind is het luchtige gehakt- balletje. Dat kan koud geser- veerd worden, gelukkig. Ik zou er niet aan moeten den- Duyvis puzzel snack, pizza smaak, zak 55 gram Nieuw! Duyvis zoute pinda's zak 250 gram /™\Q mhoud 1 liter 89 met het fornuis. Wat altijd helemaal opgaat is de Ro meinse kip. Je zet het in de braadslee op tafel op een on- derzetter tussen alle andere gerechten en de mensen eten het met een servetje of met een schoteltje. Het moet warm gegeten worden, want dat is het lekkerste. Voor het recept ga ik nu maar even uit van zes personen. Dan kan ie dereen omrekenen wat-ie wil. Voor zes personen neem je: 3 grote kipfilets 12S gram boter een extra klont 2 knoflooktenen 2 sinaasappels 2 grote peren (handperen, maar niet al te rijp) zoete paprikapoeder gemberpoeder zout 2 laurierbladeren (klein) 2 kruidnagelen Iedere filet snijd je in acht gelijke stukken. Even licht zouten, inwrijven met ruim gemberpoeder en dan bestrooien met ruim paprika. Het is beter om dit te doen als de filets al gesne- Een voile liter puur sap. Sinaasappelsap, Appelsap, Grapefruitsap of Tomatensap, per literpot van: \A9 iOTSio5T 48/AllerHande

Allerhande | 1980 | | pagina 48