Gezonde rijst Lekkere rijst AH Rijst AHRijst, keusuit i kwaliteit snelkgdk naar binnen moeten werken. Het hele diepvriessysteem is iets fantastisch. In Amerika weten ze er feilloos mee om te gaan, maar hier staat het echt in de kinder- schoenen, vind ik. Het hoeft allemaal niet fantasieloos - je leert een paar trues en je kunt je gang gaan. Ik heb eenjaar les gege- ven aan junkies, op de afkickboerderij in Warder. Nou, die mensen voelen zich goed beroerd, en zijn eigen- lijk tot heel weinig in staat. Zodra ze een paar handig- heidjes onder de knie hadden leefden ze op. Trots! En dan maar door laten gaan. Va- rieer maar een eind weg. Pri ma hoor. Ik krijg trouwens nogal wat brieven van NRC- lezers die schrijven We wis- ten niet dat het zo eenvoudig was. Ik zeg altijd - wat je no- dig hebt is een flink mes, een goede plank en een stevig paar handen. Dan ben je al een heel eind. Ik kom wel eens in keukens met een ap- paratuur, waarvan ik denk - de helft kan meteen weg. Ik geef toe - mijn mixer/blender zou ik niet willen missen, maar het kan zonder. Zal ik nog iets voor de barbecue geven, nu de zomer er weer aankomt? Het is altijd een gok met dit Hol- landse weer, maar als het slaagt kan het heel gezellig zijn. Ik haal even een recept dat nog niet verschenen is. Mijn stukjes komen in drie bundels uit en dit komt in het tweede. Ogenblik. Een goede marinade voor de vis - dat is weer eens iets anders. Blikje of pijpje pils 4 eetlepels plantaardige olie 2'/2 dl sojasaus 2 theelepels mosterdpoeder 2 eetlepels bruine suiker 1 theelepel gemberpoeder 1 theelepel kaneel 1 middelgrote gesneden ui 2 uitgeperste knoflooktenen 2 eetlepels blanke azijn 1 eetlepel citroensap De vis een uurtje in deze ma rinade leggen (niet een hele dag zoals vlees), dus onge- veer tegelijkertijd met het aansteken van de barbecue. Daar is men vaak te laat mee. De boel moet smeulen. Met een kwastje smeer je de marinade nog eens op de vis op het rooster. De rest kan gewoon in een pot voor de volgende keer. Zo, nu nog wat vlees. Het kan op de barbecue, maar het is ook heerlijk voor binnen: gegrilleerde lamsko- teletjes. Benodigdheden voor vier personen: 2 mooie hele lamskoteletten of 8 doormidden gehakte 1 eetlepel plantaardige olie 1 grote uitgeperste knoflook- teen 1 theelepel mosterdpoeder 12 in de vijzel grofgekneusde zwarte peperkorrels 1 mespunt koriander (gema- len) 1 mespunt komijn (gemalen) Maak een papje van olie, knoflook en specerijen en wrijf de koteletjes ermee in aan beide kanten. Beide kan- ten vijf minuten onder de grill. Met aardappelpuree en prei!" Wie zich alleen voelt: organiseer eens eenetentje! n het verbaast me dan ook hogelijk dat de huis- houdscholen zo erbarmelijk slecht kookles geven. De eni- ge plek waar je het kunt le- ren en het is zo fantasieloos. Zonde vind ik dat. De diep- vriesfabrikanten zou ik ook dolgraag eens willen advise- ren. De maaltijden zijn goed hoor, maar nooit om van te watertanden. Meer iets voor mensen die haast hebben en even iets Rijst verovert de Nederlandse keuken. Want rijst is licht verteerbaar, lekker voedzaam en... de ideale basis voor vele smakelijke schotels. AH is specialist in rijst. AH biedt u de keus uit maar liefst 6 soorten, voor elk gerecht de meest geschikte rijst. En natuur- lijk... stuk voor stuk van AH kwaliteit. Kies uit: AH Huishoudrijst, AH Siamrijst, AH Zilvervliesrijst, AH Snelkookrijst,AH Grof gebroken j I rijst, AH Papkokende rijst. 14/AlIerHande

Allerhande | 1980 | | pagina 44