badschuim 275 AH Had. die 5.95 ven, maar over het vakkun- dig bijhouden van het ge- zicht. Rond je dertigste treedt er langzamerhand een ver- anderingsproces op. Je krijgt rimpeltjes, doordat de talg- functie wat af gaat nemen en de huid droger wordt. Het is een natuurlijk proces, dat je met tegen kunt gaan, maar je hebt een redelijke kans om het te vertragen. Als de huid goed bijgehouden wordt zullen de rimpels op latere leeftijd zachter zijn, minder grof. De huid ziet er vriendelijker uit. Het gebeurt zo vaak dat mensen bij me komen met de klacht: 'Ik had altijd zo'n goede huid en kijk nou eens". Het is vaak na een warme zomer dat het opeens toeslaat. 'Gezichtsverzorging is bepaaldgeen luxe'. Ik vind het onbegrijpelijk dat gezichtsverzorging nog steeds als luxe wordt ge- zien, terwijl een gang naar de kapper gewoon is. In het Ge- zins Begrotings Instituut- huishoudboek staat terecht aangegeven dat de schoon- heidsspecialiste van het huis- houdgeld moet worden be- taald. Ik wil nog wel een keer met mijn rijtje onheil komen van luchtverontreiniging en- zovoort, maar als je nadenkt is het logisch. Het huidige le- ven tekent zich af op het ge- zicht en ik vind dat iedere vrouw recht heeft op verzor- ging van dat gezicht. Net als het recht op de tandarts en het recht op een doktersonderzoek. In we- zen hetzelfde, alleen is dit aangenamer. Mevrouw wordt vertroeteld. Een zacht maskertje, maar dat is niet voor de 161. Haar huid knapt er van op. Ik kan me echt kwaad maken als ik merk dat het onnodig gevon- den wordt. Uitsluitend voor rijke, nietsdoende dames. Ik houd mijn prijs expres zo laag mogelijk om dit recht binnen ieders bereik te bren- gen. De luxe komt pas als er verven, manicuren - no em maar op - bij komt. En dat sta ik niet op te dringen. Daar moet men om vragen. Ik geef wel heel duidelijke adviezen hoe mevrouw de komende weken zelf haar huid kan bijhouden en als ze wil kan ze bij mij de verant- woorde natuurzuivere pro- dukten kopen die afgestemd zijn op haar huid, maar ik sta niet te dringen met mijn pot- ten en tubes. Als zij een goe de hydratante thuis heeft, gebruikt ze die toch? Overigens - de mannen be- ginnen nu ook te komen. In Amerika is dat al heel ge woon. Toen ik hier indertijd net was begonnen werd ik van de overkant door het Amstel Hotel gebeld. Of er twee Amerikanen bij me te recht konden. Ik schrok me dood, want mannen? Mis- schien bedoelden die iets heel anders. Dus ik vroeg on- middellijk wat de heren pre- cies wensten. Die receptie smoezen aan de lijn en toen: 'Een peeling.' 'Laat maar ko men' zei ik meteen. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, namen ze plaats. Een peeling is het wegwrij- ven van de dode cellen, die de huid stroevig en een beet- je grauw maken. Goed, dat is lang geleden, maar nu begint het in Nederland ook te komen. En terecht vind ik. Dan krijg ik: 'Ellen, mijn vriend zit zo on- der de pukkels. Mag ik hem eens langssturen?' Of: 'Je bent nu's avonds open. Mag mijn man eens langskomen?' Dan zeg ik wel eens: 'Wil je hem opgemaakt terug?' Maar dat is onzin natuurlijk. Een man met een represen- tatieve baan moet een goed verzorgde huid hebben. En heeft hij geen representatie- ve baan - dan is het nog altijd leuk voor zijn vrouw." Nieuw: uit het Beauty Body winkeltje van Albert Heijn. In de geuren appelbloesem, lavendel, dennen of groene appel. Fles 0.75 liter Een weldaad voor uw huid; maakt het badwater zacht en geurig. Fles 250 ml. AIIerHande/17

Allerhande | 1980 | | pagina 17