merendeel der Nederlanders eenmaal per week in de tobbe. Dat was het Op zaterdagavond werd er geweekt Tegenwoor- dig wordt ergeen woning meer zonder douchecel opgeleverd, omdat wij dagelijks ons lichaam onder handen willen nemen. Maar verzorgen wij ons voldoende met die dagelijkse plensbui? De Amsterdamse sehoonheidsspecialiste Ellen Stevens zegt ronduit „Nee". De dagelijkse douche is voor de meeste mensen al mooi genoeg zegt de eige- naresse van de schoonheids- studio Les Visages. „Zij gaan tenminste dagelijks en er zijn nog altijd een heleboel ande- ren die dat niet doen. Dus is het hup, onder de douche en hup, in de kleren, maar dat is geen lichaamsverzorging. De manier waarop wij leven - vaak laat naar bed, kantoor met air-conditioning, cen- traal verwarmde huizen, ge- jaagdheid - al dat soort onge- zondheden slaan neer op je lichaam. We rijden in auto's of maken gebruik van het openbaar vervoer-gefietst wordt er niet meer als vroe- ger, gelopen ook niet. We eten niet gezond, de buiten- lucht raakt meer en meer vervuild. Met is droevig, als je het zo op een rijtje zet, maar voor de meeste mensen ligt zo de situatie. Funest voor de lichamelijke conditie. En hoe je lichamelijke conditie is lees je af aan de huid. Zolang we niet gezonder leven moe- ten we die huid extra verzor gen. De hele huid, bedoel ik nu. In ieder huisgezin is wel een pot creme, maar die is voor het gezicht en de han den. Het lijkt wel of er een taboe ligt op het goed incremen van het lichaam. Terwijl iedereen kan voelen dat de huid iets trekkerigs heeft als je je afdroogt. En daarvoor is bodylotion. Er zijn tegenwoordig olierijke zepen die het trekkerige ge- voel enigszins ondervangen, maar het goed inwrijven van het lichaam gaat de funeste uitdroging tegen. De lotion wordt meteen door de huid opgenomen, dus niemand hoeft bang te zijn voor vetti- ge vlekken op het onder- goed. Ik heb wel eens ge- dacht: Misschien is dat het. Want het gebeurt beslist niet voldoende. Dat zullen we binnenkort, als het warmer wordt, meteen weer kunnen zien. Leuke open saldaaltjes, maar met een paar voe- ten. En schilferige benen. Wie onder de douche van- daan komt, moet zich goed afdrogen. Ook 'tussen de teentjes'. Bij dat afdrogen moeten de nagelriemen te- ruggeduwd worden, net zoals we dat bij de handen doen. Eens in de zoveel tijd knip- pen we de nagels, goed en kort, en vooral, 'stomp'. Recht afknippen. Als we de hoekjes weg knippen loop je de kans dat de nagel gaat in- groeien en dat is niemand toe te wensen. Als we de nagels doen, kunnen we meteen de ouderwetse puimsteentjes even gebruiken voor de mo- gelijke eeltranden die in open sandalen altijd zo afschuwelijk zichtbaar worden. Water, zeep en het puimsteentje. Gewoon boenen, maar oplet- ten dat het niet te ver gaat. Ook het ruwe stukje achter- op de enkel kan even wor den meegenomen en dat is alles. Lekker incremen en wie er zin in heeft kan de Hup onder de douche, maar dat is niet voldoende. N UlerHande/15

Allerhande | 1980 | | pagina 15