Kjasskk kerstdmer stijhol as em banket Gevulde kalkoen Gevulde perzik met cranberries Een lichtvoetige entree, een copieuze hoofdgang, treffend afgesloten met een zoet en geestrijk dessert. Wie een kerstdiner met een klein officieel tintje weet te waarderen, zal dit klassieke menu zeker met instemming begroeten. Het is met smaak samengesteld voor fijnproevers, die speciaal rond de kerstdis lekker eten en drinken, sfeer en gezelligheid met wat extra cachet wil/en umringen. 1 diepvries kuikenkalkoen 2'/z kg) 2 uien 1 blikje kastanjepuree (±290 g) zout 4 teentjes knoflook versgemalen peper 8 plakjes vetspek 12 kleine uitjes 50 g grote champignons 1 el citroensap 100 g boter '/4 I rode wijn 100 g mager gekookte blokjes spek 1 el aardappelmeel Voorbereiden: Uien pellen en fijnsnipperen. In kom doen. Kastanjepuree en zout toevoegen. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Kalkoen van binnen bestrooien met zout en peper. Buikholte vullen met kastanjepureemengsel. Opening dichtnaaien Kalkoenborst en poten met vetspek omwikkelen Braadslee invetten. Hierop kalkoen met borst naar boven leggen. Uitjes pellen. Champignons wassen. Besprenkelen met citroensap. Bereiden: Oven voorverwarmen op 200° C of gasstand 4-5. 60 g boter in klontjes op kalkoen leggen. Onderin oven in 21/2 uur gaarbraden. Wijn verwarmen Na 3/4 uur wijn door braadvet roeren. Hiermee kalkoen regelmatig bedruipen. 20 min. voor einde kooktijd spek verwijderen. In kopje met 1 dl warm water 1 el zout oplossen. Hiermee 10 min. voor einde kooktijd kalkoen besprenkelen Schaal voorverwarmen. In koekepan 3 el boter verhitten. Uitjes in 3 min. fruiten. Mager spek en champignons toevoegen. Met deksel op koekepan 10 min. zachtjes stoven. Op smaak brengen met peper. Kalkoen op warme schaal scheppen. Uimengsel er omheen rangschikken. Aardappelmeel aanmaken. Door braadvocht roeren tot lichtgebonden jus. Overdoen in juskom. Hoofdgerecht Voor-/Bereiding: 2 uur/3 uur Cal./Joulesp.p.: 600/2520 Prijsp.p.: /5,20 min" cranberrie-compote met appelsap V2 potje cranberrie-compote vermengen. In zeef perzikhelften 2 el appelsap laten uitlekken. V2 I blik halve perziken Bereiden: Perzikhelften vullen met cranberriemengsel Op schaal Voorbereiden: In kommetje zetten Voor 6 personen Krabcocktai! Heldere ossestaartsoep Gevulde kalkoen Spruitjes Aardappelkroketjes Gevulde perzik met cranberries Gemengde sla spudding met likeur Koffie met bonbons Groente Voor-/Bereiding: 5/5 Cal./Joulesp.p.: ±45/190 Prijs p.p.: /0,60

Allerhande | 1979 | | pagina 7