PMC Irak markt open voor duurzame huishoudartikelen FRUIT EN GROENTEN OP HUN BEST Nieuwe lening Albert Heijn Super - Obligaties Elke dag vers vlees op z'n best RUIM 70 SOORTEN VERS VLEES IN ALTIJD KOELE VITRINES DELICATESSEN uit binnen- en buitenland Vacuumverpakking zorgt voor verse vleeswaren Een lust Sla en appels groeien onder toeziend oog van AH voor het oog Controle Tien jaar geleden spectaculaire start Direct bellen met PMC De AH-spaarzegels Kwaliteit Schot in de roos Probeer een vers kippetje SEPTEMBER ALLERHANDE chinaal gewogen en machinaal verpakt, handen komen er niet meer aan te pas. Door de door zichtige vacuumverpakking blijven de vleeswaren langer vers, mits ze tenminste in de koeling bewaard worden en ze blijven er mooi en smakelijk uitzien. Als U vrijdags verpakte vleeswaren koopt, kunt U er ze ker van zijn dat U ze op maan dag nog even fris en vers uit de koelkast haalt als toen ze erin gingen. Alle vleeswaren worden bereid volgens een vastgestelde receptuur, waar men voortdu rend monsters van trekt (die controle begint al bij de grond stoffen). Naast de ruim 25 soor ten vacuum verpakte vleeswa ren (casselerrib, schouderham, leverkaas, berliner, boerenmet worst, ontbijtspek enz.) zijn er in dezelfde vitrine ook pakjes met slaatjes en patés, en ver schillende soorten worstjes ver krijgbaar. Albert Heijn heeft na het succes van de eerste lening Super-Obligaties opnieuw het initatief genomen tot een tweede lening. De eerste lening van 250.000 Super-Obligaties was een groot succes; op 30 juni 1972 werden de laatste exempla ren door AH klanten besteld. Daarom is de tweede lening Super-Obligaties '72 met 8 tot 121/2% rente opnieuw een uniek initiatief van Albert Heijn. De rentepercentages zijn door de gewijzigde ren testand verlaagd met doch zijn gezien de oplopen de percentages nog steeds enig in hun soort. Deze waar depapieren geven een rente die regelmatig stijgt. Een aantrekkelijke bescherming van de waarde van uw geld. Een steeds stijgende rente met tot slot nog eens een extra aflossingspremie. Albert Heijn garandeert betaling van rente en aflossing. Super-Obligaties '72 worden uitgegeven in stukken van f 10Ü. Super-Obligaties '72 brengen u de volgende percentages aan rente op: t/m 30 juni 1978 8 °/o 1 juli 1978 t/m 30 juni 1983 8'/a 1 juli 1983 t/m 30 juni 1988 9Vs 1 juli 1988 t/m 30 juni 1993 lO'/s 1 juli 1993 t/m 30 juni 1998 12Va Om in het bezit te komen van een Super-Obligatie '72 dient u twee volle AH-Spaarboekjes in te leveren in een AH-filiaal. U moet in totaal 2 x 490 AH-zegels a ƒ0,10 2 x ƒ49,— ƒ98,— sparen. Bij inlevering van de boekjes krijgt u een bewijs van ontvangst. Na 3 weken ontvangt u be richt dat u uw Super-Obligatie '72 tegen inlevering van het be wijs van ontvangst bij het AH- filiaal kunt afhalen. Inleveren en afhalen kan uitsluitend op maan dag, dinsdag en woensdag i.v.m. de drukte in de filialen tegen het eind van de week. In principe kunt u net zoveel Super-Obligaties '72 verkrijgen als u wenst. Mits u voldoende boekjes hebt gespaard, dus vol doende zegels hebt geplakt. Er is één „maar" bij. Er worden niet meer dan 250.000 Super- Obligaties '72 uitgegeven; want dan is de 2e lening „vol" ge stort. Het is dus wel zaak dat u er snel bij bent. De N.V. Ceehorn als beleg gingsmaatschappij op het gebied van onroerend goed van Albert Heijn gaat met dit geld nieuwe Supermarts bouwen. In elk Albert Heijn-filiaal zal men u graag alle inlichtingen verstrekken. Wie wel eens iets anders wil, voor de boterham, maar ook voor op een feestje of bij een lekker drankje, kan terecht bij de delicatessencounter, een af deling apart in iedere Super- mart. Hier wordt U op Uw wenken bediend voor artikelen die niet gemakkelijk voor te verpakken zijn. U vindt er rosbief, rauwe ham en diverse soorten patés, filet americain en ossetong, kalfsleverworst en filet de boeuf, lever, pekelvlees, hausmacher en salami, te veel om hier in kort bestek op te noemen. En omdat in luilekker land nog meer te vinden moet zijn dan vlees alleen liggen er behalve een aantal visspeciali- teiten ook diverse soorten bui tenlandse kaas (de verpakte soorten liggen in de zuivelvitri- ne) zoals gorgonzola of brie, maar ook onze eigen Hollandse Kernhemmer. Kortom, een pa radijs voor smullers. Al doet Albert Heijn nu nog zo zijn best om de kwaliteit van zijn producten te bewaken, de natuur laat zich nu eenmaal niet dwingen. Maar de klant wil prima sinaasappelen en géén gecultiveerde knikkertjes, en graag een mooie stevige krop sla en alsjeblieft geen plukjes losse bladeren. Van zijn kant wil AH een artikel aan bieden, dat er elke dag weer zo gelijkmatig mogelijk uitziet. Constant in kwaliteit, zodat iedere moeder haar kind vol vertrouwen om een boodschap kan sturen. Hoe krijg je dat nu voor elkaar? Allereerst door de natuur-zelf een handje te helpen. Groen ten en fruit zijn levende zaken en al zitten ze nu nog zo mooi aan de boom of in de kas, zodra de levering begint, daalt de kwaliteit. Want dan wordt er geplukt en gesneden, op geslagen en vervoerd, verpakt en weer uitgepakt en wie kan daar op z'n best bij blijven? AH gaat daarom bij de le vering van groenten en fruit van een kwaliteit uit, die van tevoren zorgvuldig is vastge steld. Sla bijvoorbeeld, mag de tuin niet uit voordat de krop een bepaalde ontwikke ling heeft bereikt. Sinaasappelen worden niet geplukt voor ze aan de vastge stelde eisen van zoetheid en omvang voldoen. Aardappels moeten schoon zijn, en zonder beschadigingen. Kortom: de hele ontwikkeling van groen ten en fruit wordt zodanig op de voet gevolgd en begeleid, dat de begeerde constante kwa liteit binnen bereik is gekomen. En dan de aanvoerlijnen: een hoofdstuk apart: Want sla bij voorbeeld (U merkt het wel, dat is een zorgenkindje), moet binnen 24 uur na de pluk op de plaats van bestemming zijn en de sinaasappelen die een week geleden nog in de zon hingen, liggen nu in de vitrines van Uw Supermart. Verse per ziken, die meestal door de week per trein worden aangevoerd, komen in het week-end als het moet per vliegtuig binnen. Het geen de rijpheid en kwaliteit natuurlijk ten goede komt. En voor die kwaliteit heeft AH heel wat over. Daarom ko men de vroege sperzieboontjes in het voorjaar eerst uit Egypte. Daar zijn ze namelijk in die tijd van het jaar het lekkerst. Maar later komen ze uit Spanje of Italië, omdat ze dan daar weer net iets beter zijn. En zo volgt AH de hoogtepunten van de oogst van land tot land, via België tot in Nederland, waarna het in omgekeerde volgorde teruggaat voor het beste van de tweede pluk. Pri meurs zijn er bij AH eigenlijk .altijd; er zijn steeds weer pro ducten van de nieuwste oogst. Meloenen en ananas, clemen tines, appels en peren, ze ko men van heinde en verre, en altijd op hun best. Daarbij is afgerekend met de traditionele verpakkingen, zo als bijvoorbeeld de groenten in zo'n kist met blauw papier, U kent dat wel. Alles gaat nu in een eenmalige verpakking. Zo als het in de transportauto's gaat, komt het ook in de vi trines te liggen. Andijvie in pa pieren zakken, sla in plastic zakjes en zacht fruit in een blauw kartonnetje, afgesloten met dun doorzichtig plastic. Een kwestie van artikelbewa king, zou je kunnen zeggen. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii: Een onafzienbare stroom premies-van-de-maand heeft PMC in de afgelopen tien jaar gelanceerd. Na de koelkast kwamen, om slechts enkele voorbeelden te noemen, de snelkookpan, het zonnebed, de bestuurbare rolschaatsen, de elektrische handmixer, de prisma-kijker, de elektrische haardroger, de bungalowtent, de zig-zag-naaimachine en zelfs een zeer aantrekkelijke Israëlreis (in 1964), die beschouwd mag worden als een voorloper van AH's huidige uitgebreider reisprogramma. Per dag bellen bonder- E den mensen voor informa- E E tie en gedegen voorlich- E ting met de medewerkers E van de PMC. Normaal lo- ES pen deze gesprekken via E E de telefooncentrale, wat wel eens kan betekenen E dat u op drukke dagen in ES gesprek krijgt of wat lang moet wachten. Om het de PMC-leden wat gemak- keiijker te maken heeft E PMC nu een eigen num- E mer, dat bereikbaar is van 912 en van 1316 Dat is nummer 02980 92131. I S U kunt dit direct bellen. Villlllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllil? Alles wat uit het buitenland komt, wordt bij aankomst in Nederland gecontroleerd op kwaliteitsnormen, door eigen keurmeesters en vaak in het bijzijn van ambtenaren van de Plantenziektenkundige Dienst, die scherp letten op gebruik van ontsmettingsmiddelen en gevaarlijke insecticiden. Dat al les volgens de binnen de EEG geldende normen. Ten slotte volgt er nog een extra keuring door de keurmeesters van het betreffende distributiecentrum. Niets wordt aan het toeval over gelaten. Maar wat je er verder ook aan doet, groenten en fruit op hun best beginnen op de kwekerijen, de boomgaarden, en in de kassen. En reken maar dat Albert Heijn erbij is. Van uur tot uur, van dag tot dag. Want moedertje natuur en AH hebben elkaar immers al sinds lang gevonden om U het beste fruit en de beste groenten te kunnen aanbieden. Tweemaal per jaar ver schijnt de dikke PMC-catalogus met uitermate hebbenswaardige PMC-artikelen. Klanten van Albert Heijn kunnen deze zorg vuldig geselecteerde artikelen bestellen. Tegen zeer aantrekke lijke clubprijzen. Bij uw AH-boodschappen krijgt u als u dat tenminste wilt AH-spaarzegels. Bij elke gulden één a 10 cent. Die spaar- zegels plakt u in de AH-spaar- zegelboekjes. Voor 49 gulden gespaard ontvangt u 52,—. De volle spaarzegelboekjes ruilt u bij Albert Heijn in. Voor contant geld. Of voor AH- Superobligaties. Zie elders op deze pagina. Als u uw vol geplakte spaarzegelboekjes in ruilt voor contant geld of voor AH-Superobligaties, krijgt u voor elk boekje twee PMC- bestelbewijzen. Deze geven recht op het bestellen van de artikelen uit de PMC-collectie. U maakt een keus uit de PMC-collectie. U vult uw be- stelbewijs volledig in. U stuurt het naar Zaandam. Het adres staat er al op. U hoeft er geen postzegel op te plakken. De PMC stuurt u dan een giro- acceptkaart. Daarmee kunt u via uw postgiro of op het post kantoor betalen. Na ontvangst van uw betaling wordt de pre mie franco bij u thuis afgele verd. Onder de PMC-premies wa ren de eerste jaren diverse duur zame huishoudartikelen, waar voor Albert Heijn de markt heeft „opengebroken", d.w.z. ze voor een veel breder publiek toegankelijk heeft gemaakt. Behalve de koelkast was dat o.m. met name het geval voor de electrische handmixers (ook de lancering daarvan in augus tus 1962 leverde een „nationale storm" op), de centrifuges (be gin 1963) en de wasautomaten, die in april 1964 voor tweederde van de „normale" winkelver koopprijs werden aangeboden. Op dat tijdstip stond reeds in ruim 80.000 gezinnen een PMC- (Liebherr)koelkast Albert Heijn heeft altijd ge steld (en stelt dat nog), dat de PMC-artikelen van de hoogste kwaliteit zijn en dat gemeten naar de kwaliteit de prijs de laagst mogelijke moet zijn. Dit onwrikbaar uitgangspunt heeft in de loop der jaren de waar dering opgeleverd van honderd duizenden PMC-klanten. Nog steeds is er een aanhou dende vraag naar de artikelen, die door PMC exclusief (alleen voor AH-klanten) op de markt werden gebracht. Zo heeft PMC zich langza merhand ontwikkeld tot een zeer bijzonder soort postorder bedrijf, dat binnen het AH- concern een steeds belangrijker plaats is gaan innemen. Het PMC-assortiment bevat bijna 200 verschillende artike len, in prijs vaiüërend van 19 gulden (voor vier slopen) tot 2890 gulden (voor een prachtig leren bankstel). Voor diverse hooggeprijsde artikelen (uitge zonderd sieraden) is termijnbe taling mogelijk. Alle produkten, die betrokken worden van vooraanstaande fa brikanten uit West-Duitsland, Zwitserland, Engeland, Dene marken, Frankrijk, Italië, Japan en natuurlijk ook Nederland ondergaan namelijk eerst een grondige test door AH's eigen technologische dienst. En daar bij komt het zo nu en dan zelfs voor, dat fabrikanten op aan wijzing van deze technici verbe teringen aanbrengen. Grondige keuring, zorgvuldige selectie, maar daarnaast is er ook een uitgebreid, landelijk service-apparaat, dat \Tij wel alle artikelen kan behandelen. Tien jaar PMC-ervaring heeft duidelijk gemaakt dat de AH- klant gemotiveerd koopt en der halve uiterst kwaliteits- en prijsbewust is. Daarom dient zo mogelijk elk PMC-artikel (net als de koelkast van tien jaar geleden) een schot in de roos te zijn, bij aankoop, zowel als bij gebruik. Steeds vaker zult u in de AH- Supermart verse kip aantref fen, soms in de koelvitrine bij het verse vlees, maar ook vaak apart. Geruime tijd al ontdekken steeds meer huisvrouwen de plezierige smaak van verse kip en bovendien valt er met kip heel wat te fantaseren in de keuken. Daarom komen meer dere malen per week koelwa gens met verse kip naar onze filialen gereden. Hele kippen zijn daarbij, maar ook delen, zoals kuikenborsten, bouten en poulet, borstfilets, levers en soeppakketten. En net als bij het vlees ook hier weer een doorzichtige verpakking met daarop de verpakkingsdatum, de code voor de uiterste ver koopdatum, en gewicht. Kenners zeggen, dat verse kip smakelijker en malser is dan diepvrieskip. Wat let u, dat nu ook eens zelf te proberen uok de vleeswaren zijn voor een groot deel (vacuum) ver pakt in de vitrine te koop, dui delijk voorzien van prijs en exact gewicht, en bovendien van een datum tot waarop de inhoud gegarandeerd vers blijft. Alles machinaal gesneden, ma- worden in koelcellen opgehan gen, maar niet voor lang, want ze worden zo snel mogelijk ver- koopklaar gemaakt. Dat wil zeggen uitbenen, vliezen, velle tjes en zenen eruit en precies op maat afsnijden. Waarbij de verhouding tussen vlees en been, of vlees en vet altijd weer aan dezelfde eisen moet vol doen. Daar wordt regelmatig op toe gezien, niet alleen door mensen van AH, maar bijvoorbeeld ook door de plaatselijke keurmees ter. Vlees is nu eenmaal een produkt, dat de uiterste zorg vereist. En zo liggen er elke dag meer dan 70 soorten vers vlees in de gekoelde vitrines van de AH- Supermarts: varkenslappen en runderlappen, karbonaadjes, braadworst, slavinken en tar- taartjes, rollades, quick-steaks, niertjes, soeppakketten en ge hakt, alles brandschoon verpakt en voorzien van de prijs en het juiste gews -ht. Zodat iedereen kan kiezen vat ze wil. De viJrihes zijn ingedeeld naar bereidingswijze (stoven, braden, bakken, vlug-klaar en bovendien is er vlees voor kat of hond) en zoveel mogelijk voorzien van receptenfolders voor de betreffende vleessoor ten. Plezierige, handige folders waarin "staat hoe op eenvoudige wijze een stuk vlees op niet- alledaagse manier kan worden bereid. Vlees kopen, we zeiden het al eerder, is een zaak van vertrouwen. We zouden dat ver trouwen niet graag verliezen. Daarom is bij ons een bief stuk een biefstuk, en niets an ders. Vlees kopen, mag best een kwestie van zekerheid zijn. Vers vlees kopen is voor de klant een kwestie van vertrou wen. Misschien juist in een Supermart, omdat daar het vlees kant-en-klaar verpakt in de vitrines ligt. Vers vlees, vlees op z'n best, is voor AH ook een prestige-kwestie. Tegenover het vertrouwen van de klant stelt Albert Heijn de garantie van het allerverste, allerbeste vlees, dat aan strenge maatstaven moet voldoen, waaraan optimale zorg wordt besteed en waarvan het vooral de kwaliteit is, die keer op keer wordt gecontro leerd. Zodat het vertrouwen nooit wordt beschaamd, en elke klant op den duur weet, dat ze v/aar voor haar geld krijgt. Hygiëne speelt bij het ver werken van vlees een grote rol. Ook daar wordt nauwlettend op toegezien, en bovendien gebeurt een groot deel van het werk machinaal. Onbewerkt vlees wordt dagelijks bij de centrale modelslagerijen van AH in koel auto's aangevoerd, waarna het uitvoerig wordt gecontroleerd op koeling (volgens de vlees- keuringswet maximaal 7° C maar bij AH maximaal 5° C), kwaliteit en kleur en bovenal op versheid. Mocht er ook maar iets op aan te merken zijn dan gaat de zending onherroepelijk retour want, zo luidt het devies, liever „nee" verkopen dan af breuk doen aan de met zorg opgebouwde kwaliteit. (Het komt overigens maar heel zelden voor dat een zending niet in orde is). Alle grote stukken vlees

Allerhande | 1972 | | pagina 2